Πανελλήνιες 2015

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Laou_95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Laou_95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 255 μηνύματα.
Δυστυχώς τώρα (την Παρασκεύη) έχουν σειρά τα παπαγαλίας. ΑΟΔΕ για εμένα και την τεχνολογική 2, Βιολογία για την θετική, ιστορία για την θεωρητική και χημεία-βιοχημεία για την τεχνολογική 1. Δεν λέω είναι ευκολοί βαθμοι αυτά τα μαθήματα...για κάποιους. Για εμάς όμως που δεν μπορούμε να μάθουμε απ'έξω είναι μεγάλο πρόβλημα.

Ευτυχώς η 2η βδομάδα είναι κάπως καλύτερη ως προς αυτό το κριτήριο.

Λογοτεχνία δίνουμε! :D
Ιστορία την άλλη βδομάδα :worry: Πφφ... Και μόνο που το σκέφτομαι ανατριχιάζω :/: :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mkbul

Νεοφερμένος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Μοσχάτο (Αττική). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Προφανώς θα πρέπει να κάνω καλύτερη έρευνα πριν μιλήσω :P

Ομολογώ πως αν είχα την ευκαίρια θα πήγαινα Τεχν. 1 αλλά το σχολείο μας δεν την υποστηρήζει. Απλά η ηλεκτρολογία και η χημεία-βιοχημεία μου φαντάζουν πιο ενδιαφέρον από το ΑΟΔΕ (βέβαια θα έχανα και το ΑΕΠΠ).

Για την θεωρητική φαντάζομαι πως και τα κείμενα χρειάζονται θεωρία και τετοια. Αν και ποτε δεν εχω κατσει να κοιτάξω τι περιλαμβάνει η ύλη.

Όπως και να χει, ερχεται η εκδίκηση! (Το ΑΟΔΕ θα το πυροβολήσω στο χωριό με την καραμπίνα. Μετά θα νιώσω ασχημα και θα το πάω για ανακύκλωση. Έτσι δουλέυω εγώ.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Η λογοτεχνία είναι το ωραιότερο μάθημα της θεωρητικής κατεύθυνσης!!

Σ' αυτό το μάθημα ξεχωρίζει ο παπαγάλος από αυτόν που του "κόβει" :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 3,123 μηνύματα.
Αν κάποιος πόνταρε τα 5 τελευταία χρόνια για το μέσο όρο του βαθμού-μορίων που συγκέντρωσαν οι μαθητές συμβουλευόμενος από εδώ μέσα, το μόνο σίγουρο είναι ότι θα έχανε τα λεφτά του! :P

Φιλικότατη Συμβουλή/Υπενθύμιση: Μην προσπαθείτε να πάρετε εικόνα για το πως κυμαίνονται τα γραπτά κρίνοντας από τον παρόντα ιστότοπο και γενικότερα από το τι συμβαίνει στο internet. Και σίγουρα όχι από την τηλεόραση, η οποία πιστεύω πως συνήθως γενικολογεί σε αυτά! Την αίσθηση, να την παίρνετε από τις μούρες και τις στιχομυθίες συμμαθητών/συνδιαγωνιζόμενών σας όταν εξέρχεστε από το εκάστοτε μάθημα. (και αντίστοιχα από τα φροντιστήρια στα οποία πηγαίνετε).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loony

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,754 μηνύματα.
Η λογοτεχνία είναι το ωραιότερο μάθημα της θεωρητικής κατεύθυνσης!!

Σ' αυτό το μάθημα ξεχωρίζει ο παπαγάλος από αυτόν που του "κόβει" :P


Μόνο εσυ με νιώθεις ρε Τζέι-Τζέι. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Navarro1996

Νεοφερμένος

Ο Navarro1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Αν κάποιος πόνταρε τα 5 τελευταία χρόνια για το μέσο όρο του βαθμού-μορίων που συγκέντρωσαν οι μαθητές συμβουλευόμενος από εδώ μέσα, το μόνο σίγουρο είναι ότι θα έχανε τα λεφτά του! :P

Φιλικότατη Συμβουλή/Υπενθύμιση: Μην προσπαθείτε να πάρετε εικόνα για το πως κυμαίνονται τα γραπτά κρίνοντας από τον παρόντα ιστότοπο και γενικότερα από το τι συμβαίνει στο internet. Και σίγουρα όχι από την τηλεόραση, η οποία πιστεύω πως συνήθως γενικολογεί σε αυτά! Την αίσθηση, να την παίρνετε από τις μούρες και τις στιχομυθίες συμμαθητών/συνδιαγωνιζόμενών σας όταν εξέρχεστε από το εκάστοτε μάθημα. (και αντίστοιχα από τα φροντιστήρια στα οποία πηγαίνετε).

Πες τα ρε φιλε!!! Γιατι εχει παραγινει το κακο!!:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sipty

Νεοφερμένος

Ο Sipty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 68 μηνύματα.
Ερώτηση...κοιτάνε καθόλου τις κόλες των θεμάτων; Διότι εκεί έχω γράψει σημειώσεις και μάλλον το όνομα μου...??????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Ερώτηση...κοιτάνε καθόλου τις κόλες των θεμάτων; Διότι εκεί έχω γράψει σημειώσεις και μάλλον το όνομα μου...������
Στα θέματα εμάς μας ζήτησαν να γράψουμε το όνομα μας.Όπως λένε και οι οδηγίες,τυχόν σημειώσεις στα θεματα δε θα βαθμολογηθουν. Εμας χωρις λογο και αιτια μας ειπαν να μη σημειωσουμε τιποτα πανω στα θεματα παρα μονο το ονομα μας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Μόνο εσυ με νιώθεις ρε Τζέι-Τζέι. :P
Όχι παίζουμε! :P
Ερώτηση...κοιτάνε καθόλου τις κόλες των θεμάτων; Διότι εκεί έχω γράψει σημειώσεις και μάλλον το όνομα μου...������
Στα θέματα εμάς μας ζήτησαν να γράψουμε το όνομα μας.Όπως λένε και οι οδηγίες,τυχόν σημειώσεις στα θεματα δε θα βαθμολογηθουν. Εμας χωρις λογο και αιτια μας ειπαν να μη σημειωσουμε τιποτα πανω στα θεματα παρα μονο το ονομα μας
Τα φύλλα τω εκφωνήσεων καταστρέφονται με ευθύνη του εξεταστικού κέντρου (του σχολείου σας, εν προκειμένω). Δεν αποστέλλονται στα εξεταστικά κέντρα.

Όσο για το όνομα και τις υπόλoιπες σημειώσεις πάνω στα θέματα, οι οδηγίες είναι ρητές :P (Να τις διαβάζετε ΠΑΝΤΑ! :pfff:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Kανενας αλλος που δινει αοδε να κλαψουμε παρέα; Εχω φρικάρει :P Δε θυμαμαι τιποτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Διονύσης13

Τιμώμενο Μέλος

Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 996 μηνύματα.
Ερώτηση...κοιτάνε καθόλου τις κόλες των θεμάτων; Διότι εκεί έχω γράψει σημειώσεις και μάλλον το όνομα μου...������

Οπως τα βλεπεις τα θεματα πηγαινουν στον καδο ανακυκλωσης. Το ονομα στο ζητανε να το γραψεις μην τυχον και γραψεις καποια απαντηση και ανταλλαξεις κολλες με τον απο πισω/μπροστα σου χωρις να το παρουν χαμπαρι. Γραψε πανω κανονικοτατα, δεν θα σου πει κανεις κατι εκεινη την ωρα. Για να εχεις το κεφαλι συ ησυχο γραψε με μολυβι και αν σου πουνε κατι πες πως θα τα σβησεις. Βολευει για προχειρο διοτι δεν χρειαζεται να γυρνας μπρος πισω οταν τα αντιγραφεις. (Αν και ειμαι κατα του προχειρου εγω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Υπάρχει πιθανότητα να πέσει στην λογοτεχνία κείμενο-ποιήμα που να έχει πέσει τα τελευταία 4 χρόνια; Δηλαδή από το 2010 μέχρι τώρα, νομίζω είναι λίγο απίθανο, τουλάχιστον για το 13 και το 14. Αν και ο Κρητικός έπεσε μετά από δυο χρόνια ξανά.

  • Στου Κεμάλ το σπίτι - Ιωάννου (2010)
  • Ο Κρητικός - Σολωμός (2011)
  • Μελαγχολία τοῦ Ἰάσωνος Κλεάνδρου ποιητοῦ ἐν Κομμαγηνῇ· 595 μ.Χ. - Καβάφης (2012)
  • Ο Κρητικός - Σολωμός (2013)
  • Το αμάρτημα της μητρός μου - Βιζυηνός (2014)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

buffon85

Δραστήριο μέλος

Η buffon85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Υπάρχει πιθανότητα να πέσει στην λογοτεχνία κείμενο-ποιήμα που να έχει πέσει τα τελευταία 4 χρόνια; Δηλαδή από το 2010 μέχρι τώρα, νομίζω είναι λίγο απίθανο, τουλάχιστον για το 13 και το 14. Αν και ο Κρητικός έπεσε μετά από δυο χρόνια ξανά.

  • Στου Κεμάλ το σπίτι - Ιωάννου (2010)
  • Ο Κρητικός - Σολωμός (2011)
  • Μελαγχολία τοῦ Ἰάσωνος Κλεάνδρου ποιητοῦ ἐν Κομμαγηνῇ· 595 μ.Χ. - Καβάφης (2012)
  • Ο Κρητικός - Σολωμός (2013)
  • Το αμάρτημα της μητρός μου - Βιζυηνός (2014)

ναι υπαρχει. εχει γινει με τον κρητικο και μπορει να ξαναγινει, δεν μπορεις να αποκλειεις τοση υλη επειδη εχει ξαναπεσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

never give up

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Υπάρχει πιθανότητα να πέσει στην λογοτεχνία κείμενο-ποιήμα που να έχει πέσει τα τελευταία 4 χρόνια; Δηλαδή από το 2010 μέχρι τώρα, νομίζω είναι λίγο απίθανο, τουλάχιστον για το 13 και το 14. Αν και ο Κρητικός έπεσε μετά από δυο χρόνια ξανά.

  • Στου Κεμάλ το σπίτι - Ιωάννου (2010)
  • Ο Κρητικός - Σολωμός (2011)
  • Μελαγχολία τοῦ Ἰάσωνος Κλεάνδρου ποιητοῦ ἐν Κομμαγηνῇ· 595 μ.Χ. - Καβάφης (2012)
  • Ο Κρητικός - Σολωμός (2013)
  • Το αμάρτημα της μητρός μου - Βιζυηνός (2014)
Κοίτα, δεν αποκλείεται να ξαναβάλουν κάποιο από αυτά, αλλά δεν είναι και τόσο πιθανό. Εγώ, ας πούμε, πιστεύω ότι φέτος θα πέσουν οι «Προσφυγικοί» του Ιωάννου, οι οποίοι δεν έχουν πέσει ποτέ. Βέβαια, αν θέλουν να συνεχίσουν το μοτίβο του «Κρητικού», θα τον βάλουν («Ο Κρητικός» μπαίνει χρονιά παρά χρονιά: 2011 ναι, 2012 όχι, 2013 ναι, 2014 όχι, άρα μπορούμε να πούμε ότι φέτος μπορεί να πέσει -πολύ τραβηγμένο σενάριο όμως).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
ναι υπαρχει. εχει γινει με τον κρητικο και μπορει να ξαναγινει, δεν μπορεις να αποκλειεις τοση υλη επειδη εχει ξαναπεσει.

Δυστυχώς, ποιος διαβάζει τώρα δέκα κείμενα/ποιήματα μαζί με κάμποσες σελίδες από σχόλια; Η μέρα δεν βοηθάει καθόλου, αν και προσωπικά δεν με πολύ πειράζει και να μην γράψω τόσο καλά άλλωστε δεν έχω κάποιο συγκεκριμένο στόχο για φέτος. Βλέπουμε από του χρόνου. :giveup:

@never give up όντως όλα παίζουν, οπότε αν έχει και στόχο κανείς καλύτερα να μην το αφήσει αδιάβαστο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnm1997

Νεοφερμένος

Ο johnm1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
γεια σας παιδια , μήπως ξέρει κανείς κανένα σoς για βιολογία κετεύθυνσης ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr.K

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
γεια σας παιδια , μήπως ξέρει κανείς κανένα σoς για βιολογία κετεύθυνσης ?
Τι να σου πούμε βρε ,τι να διαβάσεις??? Όλα SOS είναι στη η βιολογία πάντως εάν διάβαζες όλη τη χρονιά το 100 μπορείς να το πάρεις σε αντίθεση με τα μαθηματικά που όσο και αν διαβάσεις 100 δεν παίρνεις εγώ τουλάχιστον .:worry:

1ο μήνυμα :clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Εγω που την εχω ξεσκισει γιατι νοιωθω τρελη ανασφαλεια τωρα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr.K

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Και εγώ ακριβώς το ίδιο είχα πάθει πίστευα ότι θα γράψω 80/100 αλλά τελικά το μόνο που δεν πρέπει να φοβάσαι είναι χημεία και βιολογία από θετική .Να μου πεις μαθηματικά και φυσική ναι .Εγώ όταν έγραφα μαθηματικά έτρεμα(ευτυχώς όλα πήγαν καλά)
Που θες να περάσεις???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Τωρα δεν θελω να μιλαω που θελω να περασω απλ;α γτ ειμαι τοσο στρεσσαρισμενος που θα κανω παντου λαθη και δεν το βλεπω να περνω εκει που θελω ν και εχω και αλλες επιλογες
Εγω δεν ξεερω αλλα πριν καθε μαθημα φοβαμαι το τι θα συναντησω
Τι σπουδαζεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top