Πανελλήνιες 2014

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Denise2

Νεοφερμένος

Η Denise2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
κ εγω τωρα διαβασα οτι η ιατρικη αλεξανδρουπολης θ φτασει 18.450 :(..Μ φαινεται αρκετα υπερβολικο εαν σκεφτουμε τ θεματα στ θετικη κατευθυνση!! Εσας??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PeterTheGreat

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Staphylococcus aureus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 923 μηνύματα.
Τελικά ξέρουμε τίποτα για το Δ4 της βιολογίας κατ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
Δεν ανακοινώθηκε κάτι επίσημα για το Δ4...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vilas

Νεοφερμένος

Ο Vilas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Για το Δ4 απο οτι άκουσα σωστη λύση απο το υπουργειο θεωρείται αυτη με το κωδικώνιο έναρξης.Οπότε μαλλον εξαρτάται απο την κρίση του καθε διορθωτή το πως θα βαθμολογηθεί η λύση με το κωδικώνιο λήξης.Πάντως πιστευω πως ενας σωστός βιολόγος θα θεωρήσει και τις δυο λύσεις εξίσου ορθές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SteliosIoa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SteliosIoa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 355 μηνύματα.
εγω παντως οταν υπολογιζα το βαθμο μου στη βιολογια το πηγα με αριστα το 94 ( -6 το Δ4 )
δεν περιμενω να το παρουν σωστο γιατι ειναι ελαχιστοι αυτοι που θα ασχοληθουν. αυταπατες δεν πρεπει να εχουμε. καλως ή κακως ενα ερωτημα θα κρινει για πολλους απο εμας που θα μπουμε και που οχι :@
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stelios1997

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Stelios1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Κολυμβάρι (Χανιά). Έχει γράψει 369 μηνύματα.
Ρε παιδιά μην αγχώνεστε.Δώσατε τον καλύτερό σας εαυτό και ότι γράψατε γράψατε,αν δεν γράψατε καλά π.χ. στη φυσική επειδή ήταν πολλά και είχαν δύσκολες πράξεις,δεν ισχύει μόνο για εσάς αλλά για την πλειοψηφία.Δεν γίνετε να ανέβουν οι βάσεις στα ύψη όταν:
-ακούγετε ότι το 60% έχουν γράψει κάτω από τη βάση στην έκθεση
- κάθε σχολή πρέπει να καλύψει ορισμένες θέσεις,δεν μπορεί για φέτος στην Ιατρική π.χ. οι εισακτέοι να είναι 150 και η βάση να είναι τέτοια ώστε να μπαίνουν 50
Τέλος μην ακούτε τι λένε στα διάφορα ΜΜΕ το μόνο που θέλουν είναι να πουλήσουν.
Καλή επιτυχία εύχομαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

TheMentat010

Νεοφερμένος

Ο TheMentat010 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Ευχαριστώ, φίλε! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PeterTheGreat

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Staphylococcus aureus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 923 μηνύματα.
εγω παντως οταν υπολογιζα το βαθμο μου στη βιολογια το πηγα με αριστα το 94 ( -6 το Δ4 )
δεν περιμενω να το παρουν σωστο γιατι ειναι ελαχιστοι αυτοι που θα ασχοληθουν. αυταπατες δεν πρεπει να εχουμε. καλως ή κακως ενα ερωτημα θα κρινει για πολλους απο εμας που θα μπουμε και που οχι :@

Τα ίδια. 200 μόρια είναι αυτά. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
δηλαδη, δεν υπαρχει περιπτωση να ανακοινωθουν τα αποτελεσματα δευτερα 30 ιουνιου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sydney96

Δραστήριο μέλος

Η Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 748 μηνύματα.
Ρώτησα χτες το βιολόγο μου στο σχολείο που διορθώνει και είπε ότι η εντολή ήταν να πάρουν σωστό μόνο το κωδικόνιο έναρξης.Πολλοί όμως βαθμολογούν κατά συνείδηση μου είπε.Αυτός δίνει τα μισά μόρια.
Δεν είναι σωστό τώρα αυτό,αλλά άλλο -6 και άλλο -3.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Denise2

Νεοφερμένος

Η Denise2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
δηλαδη, δεν υπαρχει περιπτωση να ανακοινωθουν τα αποτελεσματα δευτερα 30 ιουνιου;

Οι περιςςοτεροι λενε κατα κυριο λογο στις 1Ιουλιου με αργοτερο 2..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stelios1997

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Stelios1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Κολυμβάρι (Χανιά). Έχει γράψει 369 μηνύματα.
εγω παντως οταν υπολογιζα το βαθμο μου στη βιολογια το πηγα με αριστα το 94 ( -6 το Δ4 )
δεν περιμενω να το παρουν σωστο γιατι ειναι ελαχιστοι αυτοι που θα ασχοληθουν. αυταπατες δεν πρεπει να εχουμε. καλως ή κακως ενα ερωτημα θα κρινει για πολλους απο εμας που θα μπουμε και που οχι :@

Θα γράψω κάτι που ίσως να είναι σχετικό με την περίπτωσή σου.
Ο μαθηματικός μας έλεγε ότι διόρθωνε ένα γραπτό (πανελληνίων)το οποίο είχε χάλια γράμματα,στην αρχή έλεγε να μην προσπαθήσει και πολύ να καταλάβει τι έγραφε ο μαθητής.Μετά από προσπάθεια 3ωρων το διόρθωσε και το γραπτό του μαθητή ήταν άριστο τουλάχιστον από μαθηματικής πλευράς.Αυτό που θέλω να πω είναι ότι εαν ο καθηγητής είναι σωστός στη δουλεία του, θέλει να είναι αντικειμενικός και να έχει τη συνείδηση του καθαρή δεν θα τραβήξει Χ αλλά θα ασχοληθεί.Αυτά

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Denise2

Νεοφερμένος

Η Denise2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Εγω τωρα ανησυχω για τν εκθεση..Πώς ειναι δυνατον περιπου τ μισα ν ειναι κατω απ τ βαση ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
Εγω τωρα ανησυχω για τν εκθεση..Πώς ειναι δυνατον περιπου τ μισα ν ειναι κατω απ τ βαση ??

μην τα πιστευεις και πολυ αυτα.....μαλακιες των ΜΜΕ

Παντως, καθε χρονο οι βαθμολογιες της εκθεσης ειναι σχετικα χαμηλες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stelios1997

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Stelios1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Κολυμβάρι (Χανιά). Έχει γράψει 369 μηνύματα.
Παιδιά για το 60% ακούγεται από τα βαθμολογικά κέντρα και το επιβεβαίωσε και μία φιλόλογος που μιλούσα σήμερα.Τώρα αν θα είναι 50% αν θα είναι 55% ή 60% δεν έχει και μεγάλη σημασία.Τώρα θα ρωτήσει κάποιος από προκύπτει αυτό,η απάντηση είναι η εξής: πολλοί βγήκαν εκτός θέματος στο α ζητούμενο καθώς έγραψαν αιτίες και δεύτερον,πολλοί έχασαν τη δομή της έκθεσης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Μια βοήθεια παιδιά
Όποιος είναι από βιολογία ας μου πει τα σωστά στις πολλαπλής επιλογής και στο Δ θέμα ας μου το λύσει και να μου το δείξει σε φώτο και τα Β και Γ που θα βρώ τις απαντήσεις.. Thanks thans thanksssssss

https://i.imgur.com/gOWyOK1.jpg
https://i.imgur.com/lGiyRRb.jpg
https://i.imgur.com/DqWfgDp.jpg
https://i.imgur.com/TtRmT7c.jpg
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
Παιδιά για το 60% ακούγεται από τα βαθμολογικά κέντρα και το επιβεβαίωσε και μία φιλόλογος που μιλούσα σήμερα.Τώρα αν θα είναι 50% αν θα είναι 55% ή 60% δεν έχει και μεγάλη σημασία.Τώρα θα ρωτήσει κάποιος από προκύπτει αυτό,η απάντηση είναι η εξής: πολλοί βγήκαν εκτός θέματος στο α ζητούμενο καθώς έγραψαν αιτίες και δεύτερον,πολλοί έχασαν τη δομή της έκθεσης.

Δε γινεται αυτο...εχουν δηλαδη εικονα απο ολα τα βαθμολογικα κεντρα οτι το 60 τοις εκατο εγραψε κατω απο τη βαση;:whistle:
απλως τους εχουν ενημερωσει απο 5-6 βαθμολογικα κεντρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stelios1997

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Stelios1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Κολυμβάρι (Χανιά). Έχει γράψει 369 μηνύματα.
Δε γινεται αυτο...εχουν δηλαδη εικονα απο ολα τα βαθμολογικα κεντρα οτι το 60 τοις εκατο εγραψε κατω απο τη βαση;:whistle:
απλως τους εχουν ενημερωσει απο 5-6 βαθμολογικα κεντρα

Τι να πω,μακάρι να μην ισχύει.Θα το δούμε μόλις βγουν τα στατιστικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sydney96

Δραστήριο μέλος

Η Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 748 μηνύματα.
Παιδιά για το 60% ακούγεται από τα βαθμολογικά κέντρα και το επιβεβαίωσε και μία φιλόλογος που μιλούσα σήμερα.Τώρα αν θα είναι 50% αν θα είναι 55% ή 60% δεν έχει και μεγάλη σημασία.Τώρα θα ρωτήσει κάποιος από προκύπτει αυτό,η απάντηση είναι η εξής: πολλοί βγήκαν εκτός θέματος στο α ζητούμενο καθώς έγραψαν αιτίες και δεύτερον,πολλοί έχασαν τη δομή της έκθεσης.

Τι 50 και 60% λέτε ρε παιδιά;Ακόμα και με 0 να βαθμολογηθεί η έκθεση όλα τα υπόλοιπα είναι το 60/100 του διαγωνίσματος.

Ότι θα είναι χειρότερες οι επιδόσεις σε σχέση με πέρυσι ή ότι υπάρχουν πολλά μέτρια γραπτά μια και αρκετοί έγραψαν αίτια στο πρώτο ζητούμενο μπορεί να συμβαίνει,αλλά όχι και 60% κάτω από τη βάση.Μη λέμε ότι θέλουμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SteliosIoa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SteliosIoa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 355 μηνύματα.
Θα γράψω κάτι που ίσως να είναι σχετικό με την περίπτωσή σου.
Ο μαθηματικός μας έλεγε ότι διόρθωνε ένα γραπτό (πανελληνίων)το οποίο είχε χάλια γράμματα,στην αρχή έλεγε να μην προσπαθήσει και πολύ να καταλάβει τι έγραφε ο μαθητής.Μετά από προσπάθεια 3ωρων το διόρθωσε και το γραπτό του μαθητή ήταν άριστο τουλάχιστον από μαθηματικής πλευράς.Αυτό που θέλω να πω είναι ότι εαν ο καθηγητής είναι σωστός στη δουλεία του, θέλει να είναι αντικειμενικός και να έχει τη συνείδηση του καθαρή δεν θα τραβήξει Χ αλλά θα ασχοληθεί.Αυτά


δεν λεω οτι δεν υπαρχουν και ανθρωποι που δεν ασχολουνται αλλα οι περισσοτεροι κολλανε σε αυτα που τους στελνει το υπουργειο και διορθωνουν γρηγορα για να τελειωνουν . μακαρι οι ανθρωποι φετος μετα τον χαμο που εγινε να ειναι πιο συνειδητοποιημενοι και να τα προσεξουν ολα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top