Πανελλήνιες 2014

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Το χω απορία, ποσοι απο εσας πηγατε στο σχολειο με τους γονεις σας ; Επειδη ειδα πολλους γονιους να περιμενουν εξω. Πιστευω οχι μονο οι γονεις στην προκειμενη περιπτωση δεν βοηθανε αλλα δημιουργουν κι αγχος στους υποψηφιους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VeeM

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βασιλικη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Δεν εχω λογιαα!!! Τι να πω εκλεισα μεχρι και με ατακα του Καμυ!! Παμε για αλλααα!!! Βασικα παω για μαθημα στις 3. Καλη συνεχεια και δυναμη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

afro5

Νεοφερμένος

Η Αφροδίτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
ουυφ επιτελους να λυσουμε και καμια ασκηση!! μπουχτισαμε πια μ αυτη την εκθεση!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

davidg

Νεοφερμένος

Ο davidg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
ισως ο,τι χειροτερο εχω γραψει ποτε μου..τι να πω δεν ξερω,βατο θεμα αλλα δε μου εκατσε καλα δυστυχως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Είναι απαράδεκτο να συμβαίνουν τέτοια πράγματα.

Η κοινωνία πρέπει επιτέλους να διορθώσει αυτό το πρόβλημα της ατελείωτης πίεσης πάνω στα παιδιά.

Δεν ξέρω αν το πρόβλημα είναι της κοινωνίας ή ψυχολογικό..
Για να φτάσει κάποιος στην αυτοκτονία τότε μάλλον έχει ψυχολογικά μιας και ο κάθε λογικός άνθρωπος ΔΕΝ μπορεί να κάνει κάτι τέτοιο στον εαυτό του...
Και δεν είναι λογικό από το άγχος να πάρει να πηδήξει από την πολυκατοικία..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikoslarissa

Δραστήριο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 669 μηνύματα.
ισως ο,τι χειροτερο εχω γραψει ποτε μου..τι να πω δεν ξερω,βατο θεμα αλλα δε μου εκατσε καλα δυστυχως.
Έχεις άλλα 5 ή 6 μαθήματα να καλύψεις τα μόρια που ενδεχομένως έχασες σήμερα.Μην νομίζεις ότι και αυτοί που λεν ότι έγραψαν καλά στην έκθεση θα πάρουν και ψηλούς βαθμούς.Είναι τελείως υποκειμενικό και απρόβλεπτο μάθημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Το χω απορία, ποσοι απο εσας πηγατε στο σχολειο με τους γονεις σας ; Επειδη ειδα πολλους γονιους να περιμενουν εξω. Πιστευω οχι μονο οι γονεις στην προκειμενη περιπτωση δεν βοηθανε αλλα δημιουργουν κι αγχος στους υποψηφιους.

Εγώ πήγα αλλά έτσι κι αλλιώς ο πατέρας μου με πάει κάθε μέρα....Η ξεφτίλα ήταν στο τέλος που περίμεναν σα μπάστακες..πρέπει να απογαλακτιστούμε (ή όπως κι αν λέγεται αυτή η λέξη) κάποια στιγμή!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Σκηνικό αθάνατης Ελληνίδας μάνας που περιμένει τον κανακάρη/την θυγατέρα της έξω από το σχολείο, κρατώντας τάπερ με γεμιστά.

:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

afro5

Νεοφερμένος

Η Αφροδίτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
κι εγω με τη μητερα μου πηγα γιατι ηταν ο καλυτερος ανθρωπος που θα μπορουσε να με χαλαρωσει εκεινη τη στιγμη... (οχι πως ημουν αγχωμενη δηλαδη, τα βραδια με πιανει μονο :p )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Βασω[ij]

Νεοφερμένος

Η Βασω[ij] αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
παιδια ας αφησουμε τωρα την εκθεση οτι εγινε εγινε! Παμε για μαθηματικα γενικης!!! ποιοι δινεται μαθ.γεν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstastol

Νεοφερμένος

Ο kwstastol αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
παιδια ας αφησουμε τωρα την εκθεση οτι εγινε εγινε! Παμε για μαθηματικα γενικης!!! ποιοι δινεται μαθ.γεν;

εγω και δεν ξερω τι να περιμενω. ειμαι θεωρητικη και τα μαθηματικα γενικης μαζι με τα αρχαια ειναι τα δυο πιο επιφοβα μαθηματα... απο θεμα ασκησεων στα μαθηματικα γενικης πιστευω να καταφερω να τα λυσω οολα! για θεωρια πιστευω ειμαι οκ! εσυ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Greysanatomy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Greysanatomy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
Καλή επιτυχία και από μένα παιδιά.Θετική σκέψη συγκέντρωση επιμονή υπομονή και θέληση...Όλα θα πάνε καλά κανένας δεν χάνετε ...Και εγώ έδωσα πέρσι και μπορώ να καταλάβω τα συναισθηματά σας κουραση αγανάκτηση νευρα αγχος ..Τα είχα και εγώ αλλά όσο το δυνατόν κάντε τα πέρα αυτά γιατί δεν θα βοηθήσουν..Θα δείτε με το που τελειώσουν οι Πανελλήνιες θα είστε τόσο χαρούμενοι που δεν θα σας νοιάζει στην αρχή αν περάσατε ή όχι.Μόνο το βάρος που θα σας φύγει θα σας κάνει να βάλετε τέρμα τη μουσική και να ξεσηκώσετε όλη τη γειτονιά.Το καλοκαίρι που θα έρθει θα είναι το καλύτερο της ζωή σας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

afro5

Νεοφερμένος

Η Αφροδίτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
παιδια ας αφησουμε τωρα την εκθεση οτι εγινε εγινε! Παμε για μαθηματικα γενικης!!! ποιοι δινεται μαθ.γεν;

εγωωω θα γραψουμε μωρε πιστευω, ε? :redface: :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

davidg

Νεοφερμένος

Ο davidg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Έχεις άλλα 5 ή 6 μαθήματα να καλύψεις τα μόρια που ενδεχομένως έχασες σήμερα.Μην νομίζεις ότι και αυτοί που λεν ότι έγραψαν καλά στην έκθεση θα πάρουν και ψηλούς βαθμούς.Είναι τελείως υποκειμενικό και απρόβλεπτο μάθημα.

μιλησα με καθηγητες και τελικα αυτα που εγραψα ειναι εντος θεματος,απλα κατα πασα πιθανοτητα διαφορετικα δομημενα απο αλλα γραπτα.ισως εκτιμηθει απο τους διορθωτες,ισως οχι.θα δειξει :) καλη συνεχεια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marianna.P

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Marianna.P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 280 μηνύματα.
παιδια ας αφησουμε τωρα την εκθεση οτι εγινε εγινε! Παμε για μαθηματικα γενικης!!! ποιοι δινεται μαθ.γεν;

Κι εγώ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,788 μηνύματα.
Είναι απαράδεκτο να συμβαίνουν τέτοια πράγματα.

Η κοινωνία πρέπει επιτέλους να διορθώσει αυτό το πρόβλημα της ατελείωτης πίεσης πάνω στα παιδιά.

Κρίμα το παιδί. Δεν υπάρχουν λόγια για σχόλια. Φτάσαμε ως κοινωνία, να θεωρούμε την επιτυχία στις πανελλαδικές εξετάσεις ως το μέγιστο επίτευγμα στη ζωή ενός ανθρώπου. Κατάντια. Πόσο πια πάτο; :mad: Τόσοι άνθρωποι που είτε σπούδασαν στο εξωτερικό (σαν μια δεύτερη ευκαιρία), ή ξαναέδωσαν την επόμενη χρονιά ή δεν σπούδασαν, αλλά ασχολήθηκαν με κάτι άλλο, απέτυχαν; Υπάρχει ορισμός για την επιτυχία ενός ανθρώπου στη ζωή του; Πείτε μου, σας παρακαλώ. Εσείς που όλοι τη χρονιά, εσείς η Ελληνική κοινωνία, έχετε εξισώσει την Ιατρική και τη Νομική με την εισροή πολλών χρημάτων και την εξασφαλισμένη κοινωνική επιτυχία. Αρκετά με τα καραγκιοζιλίκια. Ζούμε την κρίση μας, αλλά ας μην ζούμε και την παράνοια αυτής. Όπως βλέπετε, είναι οδυνηρά τα αποτελέσματα των επιλογών που κάνουμε, ως κοινωνία. Πώς γίνεται στο εξωτερικό όταν σπουδάζει το 25% των παιδιών το υπόλοιπο ποσοστό, να μην θεωρείται κοινωνικά απορριπτέο; Γιατί στην Ελλάδα, κάνουμε ακριβώς το αντίθετο; Με ποια λογική; Δεν θεωρώ τόσο την ενδεχόμενη πίεση από το σπίτι του άτυχου παιδιού όσο και άλλων παιδιών που μπορεί να βιώσουν άσχημες σκηνές λόγω χαμηλών βαθμών, ως βασικό μοχλό για θλιβερές πράξεις. Νομίζω ότι περισσότερη πίεση δέχεται ένας μαθητής από το περιβάλλον του έξω από το σπίτι π.χ. συγγενείς και μαθητικό περιβάλλον. Οι συμμαθητές βουτηγμένοι στον ωμό ανταγωνισμό για την «Νομική του ΕΜΠ», για τα 19.999 μόρια, για το κοινωνικό πρεστίζ, ηθελημένα ή και μη (σημασία δεν έχει), πράττουν και συμπεριφέρονται λιγάκι ρατσιστικά. Συχνά, βλέπουμε παραδείγματα προς αποφυγήν, όπου οι καλοί / κακοί βαθμοί λειτουργούν ως κριτήρια σύναψης κοινωνικών σχέσεων. Λυπηρό και συγχρόνως εξοργιστικό. Συλλυπητήρια στην οικογένεια του παιδιού που θα σηκώσει το δικό της σταυρό πλέον. :/: :cry_x:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

notis_19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,538 μηνύματα.
Βάλανε σχετικά δύσκολα θέματα στα μαθηματικά γενικής πέρισυ..τι λέτε για την Παρασκευή? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pavlos1908

Νεοφερμένος

Ο Παυλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Μια χαρα σημερα, αναμενομενα πιστευω τα πηγα εγω οσο υπολογιζα. Βιολογια τωρα την Παρασκευη. Ας ελπισουμε να βαλουν βατα και εκει, ωστε να παμε με καλη ψυχολογια για μαθηματικα την δευτερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marianna.P

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Marianna.P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 280 μηνύματα.
Βάλανε σχετικά δύσκολα θέματα στα μαθηματικά γενικής πέρισυ..τι λέτε για την Παρασκευή? :)

Πιστεύω θα είναι πάνω κάτω ίδιας δυσκολίας με πέρσι ή ελάχιστα πιο εύκολα..Τι λέτε οι υπόλοιποι; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

menaskfpzm

Νεοφερμένος

Ο menaskfpzm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 64 μηνύματα.
το ίδιο θέμα έκθεσης είχε πέσει και το 2007

καλή επιτυχία και στα επόμενα :))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top