Πανελλήνιες 2014

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Marianna.P

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Marianna.P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 280 μηνύματα.
Ναι..έκανα λάθος..:/:

δεν πειράζει το είδα μετά, γι'αυτό άλλαξα και το ποστ , ευχαριστώ πάντως :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
εγω στους τροπους αντιμετωπισης εβαλα πνευματικους ανθρωπους και ανθρωπιστικη παιδεια
λαθος ειναι;;

Εγώ πιστεύω ζήταγε πιο συγκεκριμένες λύσεις.Ο πνευματικός άνθρωπος δεν είναι δραστηριότητα....
Δεν ζητούσε τρόπους αντιμετώπισης...

Μια απορία για Μαθηματικά γενικής..
Έχεις πολυωνυμική συνάρτηση με αγνώστους α και β..και σου λέει ότι δεν παρουσιάζει ακρότατα..Στη διακρίνουσα παίρνεις μικρότερη του 0 ή και ίση; :confused:
Τώρα το είδα και με τα 2 και μπερδεύτηκα..

Η παράγωγος δεν μηδενίζεται,άρα η διακρίνουσά της αρνητική!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

BLS

Νεοφερμένος

Η BLS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Καλή μας αρχή λοιπόν παίδες...όσον αφορά τη βιολογία είτε θα πέσουν δύσκολα θέματα και από θεωρία και από ασκήσεις (απλά μην κάνουν βλακείες και οι ασκήσεις που πέσουν είναι εκτός πνεύματος...και μετά να γράψουν τις εξυπνάδες που έγραφαν για τα περσινά θέματα που δεν είχαν καμία σχέση με αυτό που μα διδάσκουν) αν πάλι σε όλα τα γενικής πέσουν βατά και μέτρια θέματα να φοβόμαστε τα κατεύθυνσης...αν πάλι όλα τα μαθήματα είναι μέτριας δυσκολίας οι βάσεις θα ανέβουν αναλόγως...
Άρα ό,τι και να γίνει ρρ παιδιά εξαρτάται από εμάς...αν γράψουμε αυτά που ξέρουμε σίγουρα θα πετύχουμε...αφήστε ό,τι ψυχολογικά νομίζετε ότι σας δημιουργήθηκαν στην άκρη κ θυμηθείτε ότι δεν ήρθε το τέλος του κόσμου...ο καθένας αν κάνει την προσπάθειά του και δώσει ό,τι καλύτερο έχει θα ανταμειφθεί αναλόγως γι αυτό όσο χαζό κι αν ακούγεται ηρεμήστε και αναμένετε την τελευταία μέρα που θα τελειώσουν όλα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Εγώ το βλέπω να κυλάνε όλα ομαλά μέχρι την άλλη Παρασκευή. Εύκολα, κατανοητά, απλά.

Τη Δευτέρα στη Φυσική όμως, θα μας γαργαλήσουν... Και μιλάω για άγριο γαργαλητό...:whistle:

Ώπα περίμενε...Δευτέρα γράφουμε Μαθηματικά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Στα μαθηματικα θα διαβάσετε τίποτα τώρα; Γιατί εγω είμαι πολυ κουρασμένη και δεν έχω το κουράγιο.. Ίσως δω λίγο τη θεωρία...Εξάλλου είχα μάθημα στις 3 και κάναμε μια επανάληψη. Να ξέρω για να μην νιώθω τύψεις :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

notis_19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,538 μηνύματα.
Στα μαθηματικα θα διαβάσετε τίποτα τώρα; Γιατί εγω είμαι πολυ κουρασμένη και δεν έχω το κουράγιο.. Ίσως δω λίγο τη θεωρία...

Ξεκίνησα τη θεωρεία...θα την τελειώσω σήμερα και αύριο θα κάνω σύνθετες ασκήσεις..(συνδιαστικές και από τα 3 κεφάλαια). :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Στα μαθηματικα θα διαβάσετε τίποτα τώρα; Γιατί εγω είμαι πολυ κουρασμένη και δεν έχω το κουράγιο.. Ίσως δω λίγο τη θεωρία...Εξάλλου είχα μάθημα στις 3 και κάναμε μια επανάληψη.

Εγώ θεωρία και τους τύπους.Δεν μπορείς να κάνεις κάτι άλλο αυτή τη στιγμή.
Ίσως και κανά κολπάκι στην στατιστική στα ομαδοποιημένα με τα ποσοστά,που παίρνεις τα 2/3 της f κλπ κλπ , αριθμητική πρόοδο και....(αυτό που πιστεύω για φέτος/αν και έπεσε ΟΕΦΕ) κανονική κατανομή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marianna.P

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Marianna.P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 280 μηνύματα.
Στα μαθηματικα θα διαβάσετε τίποτα τώρα; Γιατί εγω είμαι πολυ κουρασμένη και δεν έχω το κουράγιο.. Ίσως δω λίγο τη θεωρία...Εξάλλου είχα μάθημα στις 3 και κάναμε μια επανάληψη. Να ξέρω για να μην νιώθω τύψεις :P

Κι εγώ έτσι είμαι :( εγώ κοιτάω κάποιες λυμένες ασκήσεις που ήθελα να προσέξω πριν γράψω..έτσι χαλαρά :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eliminated

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Eliminated αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 391 μηνύματα.
Μόνο εγώ δε διάβαζα ΠΟΤΕ λυμένες ασκήσεις στα μαθηματικά; Πιστεύω είναι καλύτερα να πιάνεις και να λύνεις παρά να διαβάζεις τα λυμμένα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Έβγαλα την θεωρεία σήμερα στα μαθ. γεν. και αύριο θα βγάλω τις αποδείξεις και θα κοιτάξω στο βοήθημα μου ασκήσεις που έχω σημειώσει για προσοχή και γενικά ότι περισσότερο υλικό μου προσφέρει από άποψη θεωρίας..
Έβγαλα και 10 σελίδες αοδε σήμερα που μου έμειναν οπότε φτάνει, από αύριο πάλι....

Μόνο εγώ δε διάβαζα ΠΟΤΕ λυμένες ασκήσεις στα μαθηματικά; Πιστεύω είναι καλύτερα να πιάνεις και να λύνεις παρά να διαβάζεις τα λυμμένα...

Κάποιες τραβηγμένες ασκήσεις είναι καλύτερο να τις δεις για μεθοδολογία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gersi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΑΓΓΕΛΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 121 μηνύματα.
Να ρωτησω κατι που μολις συνειδητοποιησα οτι δεν το ξερω, οσον αφορα την Βιολογια γενικης.

Η διαφορα των Τ-Βοηθητικων λεμφοκυτταρων απο τα Β-Βοηθητικα λεμφοκυτταρα ειναι οτι τα πρωτα ενεργοποιουνται στην χυμικη ανοσια ενώ τα δευτερα στην κυτταρικη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLS

Νεοφερμένος

Η BLS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Να ρωτησω κατι που μολις συνειδητοποιησα οτι δεν το ξερω, οσον αφορα την Βιολογια γενικης.

Η διαφορα των Τ-Βοηθητικων λεμφοκυτταρων απο τα Β-Βοηθητικα λεμφοκυτταρα ειναι οτι τα πρωτα ενεργοποιουνται στην χυμικη ανοσια ενώ τα δευτερα στην κυτταρικη;

τα Τ-βοηθητικά λεμφοκύτταρα ενεργοποιούνται στο 1ο στάδιο της πρωτογενούς ανοσοβιολογικής απόκρισης.Στο 2ο στάδιο τα Τ-βοηθητικά αυτά με ουσίες που εκκρίνουν ενεργοποιούν τα Β-λεμφοκύτταρα(δν λέγονται βοηθητικά) αυτό συνιστά τη χυμική ανοσία και με τα μπλα μπλα του βιβλίου πάντα...στην κυτταρική ανοσία εκτός από τα παραπάνω ενεργοποιούνται και τα Τ-κυτταροτοξικά από τα Τ-βοηθητικά πάλι...(στην περίπτωση που το αντιγόνο είναι ένα μόνο κύτταρο...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JimVerr

Νεοφερμένος

Ο JimVerr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
@ Μαθηματικά Γενικής
Καλησπέρα, παιδιά. Παρατήρησα σήμερα ότι το τετράδιο των πανελληνίων δεν έχει χαρτί μιλιμετρέ στο πίσω μέρος. Αυτό σημαίνει ότι μάλλον ότι δεν θα μας ζητηθεί να κατασκευάσουμε κανένα διάγραμμα (πολύγωνα ιστογράμματα κ.λπ.);
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pavlos1908

Νεοφερμένος

Ο Παυλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 86 μηνύματα.
τα Τ-βοηθητικά λεμφοκύτταρα ενεργοποιούνται στο 1ο στάδιο της πρωτογενούς ανοσοβιολογικής απόκρισης.Στο 2ο στάδιο τα Τ-βοηθητικά αυτά με ουσίες που εκκρίνουν ενεργοποιούν τα Β-λεμφοκύτταρα(δν λέγονται βοηθητικά) αυτό συνιστά τη χυμική ανοσία και με τα μπλα μπλα του βιβλίου πάντα...στην κυτταρική ανοσία εκτός από τα παραπάνω ενεργοποιούνται και τα Τ-κυτταροτοξικά από τα Τ-βοηθητικά πάλι...(στην περίπτωση που το αντιγόνο είναι ένα μόνο κύτταρο...)

ή να συμπληρωσω στην κυτταρικη ανοσια που το αντιγονο ειναι ολοκληρος μεταμοσχευμενος ιστος. το ξεχναμε που και που και ειναι κριμα απ'το να χασουμε απο κατι τετοιο.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marianna.P

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Marianna.P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 280 μηνύματα.
@ Μαθηματικά Γενικής
Καλησπέρα, παιδιά. Παρατήρησα σήμερα ότι το τετράδιο των πανελληνίων δεν έχει χαρτί μιλιμετρέ στο πίσω μέρος. Αυτό σημαίνει ότι μάλλον ότι δεν θα μας ζητηθεί να κατασκευάσουμε κανένα διάγραμμα (πολύγωνα ιστογράμματα κ.λπ.);

Ούτε καν το πρόσεξα :P αυτό ή θα μας δώσουν άλλο τετράδιο που θα έχει μιλιμετρέ; Θα πάρετε χάρακα καλού κακού;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JimVerr

Νεοφερμένος

Ο JimVerr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Βασικά, δεν νομίζω να προβλέπεται διαφορετικό τετράδιο σε κάθε μάθημα... Τις παλιότερες χρονιές έδιναν σε όλα τα μαθήματα και έλεγαν να μην χρησιμοποιηθεί.

Ε κανα χάρακα να τραβήξω καμιά γραμμή αν χρειαστεί, θα πάρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
@ Μαθηματικά Γενικής
Καλησπέρα, παιδιά. Παρατήρησα σήμερα ότι το τετράδιο των πανελληνίων δεν έχει χαρτί μιλιμετρέ στο πίσω μέρος. Αυτό σημαίνει ότι μάλλον ότι δεν θα μας ζητηθεί να κατασκευάσουμε κανένα διάγραμμα (πολύγωνα ιστογράμματα κ.λπ.);

Από φέτος καταργήθηκε το μιλιμετρε. Κάποιοι καθηγητές όμως λένε ότι αν ζητηθεί διαγραμμα, θα βάλουν. Αλλά ενταξει, αν έχεις ένα χαρακακι δεν είναι δύσκολο να κανεις το διάγραμμα στο τετράδιο εκτός κι αν είναι πολυ περίεργο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gersi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΑΓΓΕΛΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 121 μηνύματα.
@ Μαθηματικά Γενικής
Καλησπέρα, παιδιά. Παρατήρησα σήμερα ότι το τετράδιο των πανελληνίων δεν έχει χαρτί μιλιμετρέ στο πίσω μέρος. Αυτό σημαίνει ότι μάλλον ότι δεν θα μας ζητηθεί να κατασκευάσουμε κανένα διάγραμμα (πολύγωνα ιστογράμματα κ.λπ.);

Τα τελευταία χρόνια κάνουν οικονομία και δεν βάζουν μιλιμετρε χαρτί. Μην βάζεις και το χέρι σου στην φωτιά... Με αυτήν την λογική αποκλείονται αυτόματα τα διαγράμματα στην φυσική και το στιγμιότυπο στο κύμα. Καλό είναι να περιμένεις ότι μπορούν να μπουν τα πάντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLS

Νεοφερμένος

Η BLS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
ή να συμπληρωσω στην κυτταρικη ανοσια που το αντιγονο ειναι ολοκληρος μεταμοσχευμενος ιστος. το ξεχναμε που και που και ειναι κριμα απ'το να χασουμε απο κατι τετοιο.:P

ναι συμφωνώ..προσωπικά δεν το ξέχασα απλά δεν το ανέφερα διότι σε άλλο σημείο ήταν η ερώτησή του :angelnot:...πάντως αυτό που έιπες θέλει προσοχή σε κανένα επιλογής και φυσικά να μην παραλειφθεί σε ερώτηση ανάπτυξης :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NickSgtm

Νεοφερμένος

Ο NickSgtm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Γειας σας παιδια και καλη επιτυχια. Να σας πω κι εγω οτι ακουσα απο καθηγητη μου οτι στον τροπο αναπτυξης στην εκθεση θα δεχτουν ως σωστο τον ορισμο (με πολυ επιείκεια στην δικαιολόγηση) επισης θα δεχτουν σωστα και την αιτιολογηση( αρκει να εχεις εντοπισει σωστα τι αιτιολογείται κλπ) αλλα και την συγκριση-αντιθεση(!!... Μην ρωτατε συγκρινομενες εννοιες κλπ δεν θυμαμαι.) αααα οποιος εβαλε αναλογια ειναι λαθος.ολα αυτα βεβαια με επιφυλαξη ! Αν καποιος εμαθε κατι παρομοιο ας ενημερωσει.Τελος η εκθεση ! Αφοσιωση και καλη επιτυχια στο μαθημα γενικης :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top