Πανελλήνιες 2014

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Pavlos13

Δραστήριο μέλος

Ο ☺☻ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 552 μηνύματα.
και αύριο θα βγάλω τις αποδείξεις

Ειλικρινα τωρα αυριο τις αποδειξεις ενω σημερα εβγαλες την θεωρια? Οι συγκεκριμενες αποδειξεις απαιτουν πλην χρονο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βασω[ij]

Νεοφερμένος

Η Βασω[ij] αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Στα μαθηματικα θα διαβάσετε τίποτα τώρα; Γιατί εγω είμαι πολυ κουρασμένη και δεν έχω το κουράγιο.. Ίσως δω λίγο τη θεωρία...Εξάλλου είχα μάθημα στις 3 και κάναμε μια επανάληψη. Να ξέρω για να μην νιώθω τύψεις :P
και εγω μονο θεωρια θα δω σημερα, αυριο ισως κοιταξω λυμενες ασκησεις που εχουν ερωτηματα και απο τα τρια κεφαλαια!
παιδια ποια αποδειξη πιστευετε οτι ειναι πιο πιθανη κατα την γνωμη σας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miakar

Νεοφερμένος

Η miakar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
λυστε μου μια απορια ...φρασεις με μεταφορικη σημασια θεωρουνται και οι εικονες και οι παρομοιωσεις? γιατι εγραπσα τρεις μεταφορικεσ φρασεις αλλα στις δυο συμπληρωσα οτι ηταν εικονες (ετι μου φανηκαν την στιγμη εκεινη)

συγκεκριμενα ειχα πει αυτο για το παραθυρο και τον αιθριο ουρανο,δειψα για ο,τι ελεγε,και αυτο με τον ανθρωπισμο ως νομισμα το 1ο και το 3ο εγραψα οτι ηταν εικονες

p.s το κοινη ειναι συνωνυμο του οικουμενη ή με την καμια? :p
Για τις μεταφορες δεν ξερω και εγω το ιδιο εκανα :/ οικουμενικη συνωνυμα ειπανε το παγκοσμια,καθολικη !

Βιολογια γεν. τι πιστευετε οτι θα πεσει; Παντως εγω θα τα σκατωσω :( εχω ξεχασει τα παντα :/ Προβλεπετε δυσκολη νυχτα..

Γειας σας παιδια και καλη επιτυχια. Να σας πω κι εγω οτι ακουσα απο καθηγητη μου οτι στον τροπο αναπτυξης στην εκθεση θα δεχτουν ως σωστο τον ορισμο (με πολυ επιείκεια στην δικαιολόγηση) επισης θα δεχτουν σωστα και την αιτιολογηση( αρκει να εχεις εντοπισει σωστα τι αιτιολογείται κλπ) αλλα και την συγκριση-αντιθεση(!!... Μην ρωτατε συγκρινομενες εννοιες κλπ δεν θυμαμαι.) αααα οποιος εβαλε αναλογια ειναι λαθος.ολα αυτα βεβαια με επιφυλαξη ! Αν καποιος εμαθε κατι παρομοιο ας ενημερωσει.Τελος η εκθεση ! Αφοσιωση και καλη επιτυχια στο μαθημα γενικης :)
Αφου ηταν ξεκαθαρο οτι υπηρχε ο ορισμος του ανθρωπισμου :( εσυ τι εγραψες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Γειας σας παιδια και καλη επιτυχια. Να σας πω κι εγω οτι ακουσα απο καθηγητη μου οτι στον τροπο αναπτυξης στην εκθεση θα δεχτουν ως σωστο τον ορισμο (με πολυ επιείκεια στην δικαιολόγηση) επισης θα δεχτουν σωστα και την αιτιολογηση( αρκει να εχεις εντοπισει σωστα τι αιτιολογείται κλπ) αλλα και την συγκριση-αντιθεση(!!... Μην ρωτατε συγκρινομενες εννοιες κλπ δεν θυμαμαι.) αααα οποιος εβαλε αναλογια ειναι λαθος.ολα αυτα βεβαια με επιφυλαξη ! Αν καποιος εμαθε κατι παρομοιο ας ενημερωσει.Τελος η εκθεση ! Αφοσιωση και καλη επιτυχια στο μαθημα γενικης :)

Eμας μας είπε ότι δεκτή είναι και η αναλογία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΝικοςΠα

Νεοφερμένος

Ο ΝικοςΠα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Απλως εκανα ακκαουντ για να σας πω οτι παω να γραψω εικοσαρακι μαθ.γεν μεθαυριο και οτι θα ξαναερθω τοτε να σας πω οτι εγραψα ΤΖΑΜΙ.(Ελπιζω τουλαχιστον)
@Εκθεση: Ε ενταξει,εκανα καποια λαθακια στα συνωνυμα/αντωνυμα δεν ξερω θα δουμε πως τα εχω παει ;p(Ποτε δεν ηταν το φορτε μου και ειναι η τελευταια περιληψη που γραφω στην ζωη μου!)
Ξερετε τα γνωστα,με το που βγαινω απο το το λυκειο ξεχναω την γλωσσα μου και γυρναω στις παλιες καλες εποχες που δεν μπορουσα να σταυρωσω εκθεση.(Πουστικο ΑΟΔΕ θα σε καψω μολις τελειωσουμε)(ΟΥΓΚ,ΠΑΟΚ,ΟΥΓΚ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

novemberrain

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 147 μηνύματα.
@ Μαθηματικά Γενικής
Καλησπέρα, παιδιά. Παρατήρησα σήμερα ότι το τετράδιο των πανελληνίων δεν έχει χαρτί μιλιμετρέ στο πίσω μέρος. Αυτό σημαίνει ότι μάλλον ότι δεν θα μας ζητηθεί να κατασκευάσουμε κανένα διάγραμμα (πολύγωνα ιστογράμματα κ.λπ.);

Το συζητήσαμε σήμερα στο φροντηστήριο αυτό, ο καθηγητής μας είπε οτι δεν αποκλείεται να ζητηθεί στο κανονικό χαρτί, αρκεί να γίνει με τη μέγιστη δυνατή ακρίβεια (και φυσικά δε ξεχνάμε χάρακες, διαβήτη για κυκλικό διαγ. κλπ) :):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikoslarissa

Δραστήριο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Σελίδες 55-62 στα Μαθηματικά Γεν τι πρέπει να μάθουμε από αυτά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΝικοςΠα

Νεοφερμένος

Ο ΝικοςΠα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Σελίδες 55-62 στα Μαθηματικά Γεν τι πρέπει να μάθουμε από αυτά;
Εγω σου προτεινω: σελ.56 τον ορισμο της στατιστικης(δεν εχει πεσει ποτε)
σελ.58 ποσοτικες ποιοτικες μεταβλητες και διακριτες και συνεχης(εχει πεσει στις πανελλαδικες αλλα παλια αν θυμαμαι καλα)
Ε τωρα αυτο πιστευω ειναι που μπορει να πεσουν χωρις να κοβω το κεφαλι μου.Αυτα μου ειπαν και φροντ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Eμάς μας έχουν πει να μάθουμε καλά και τον ορισμό των μεγάλων αριθμών στις πιθανότητες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΝικοςΠα

Νεοφερμένος

Ο ΝικοςΠα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Eμάς μας έχουν πει να μάθουμε καλά και τον ορισμό των μεγάλων αριθμών στις πιθανότητες.
Που ειναι αυτο?(Σελ.55-62 θελει το παιδι εκει ειναι? ;p)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemis1996

Νεοφερμένος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Όσο αυξάνεται το βάθος ενός υδάτινου οικοσυστήματος τα νιτρικά ιόντα αυξάνονται. Γιατί? Ας μου εξηγήσει κάποιος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Που ειναι αυτο?(Σελ.55-62 θελει το παιδι εκει ειναι? ;p)
Όχι, δεν είναι εκεί, απλά το αναφέρω μιας και μιλάμε για θεωρία :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marianna.P

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Marianna.P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 280 μηνύματα.
Eμάς μας έχουν πει να μάθουμε καλά και τον ορισμό των μεγάλων αριθμών στις πιθανότητες.

Και σε μας..αν και πιστεύω θα μπούνε τα κλασσικά..

Εκεί που λέει τι είναι τα ραβδογράμματα , κυκλικά διαγράμματα κλπ το μαθαίνετε απ'έξω σαν ορισμό τι είναι ραβδόγραμμα ας πούμε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Όσο αυξάνεται το βάθος ενός υδάτινου οικοσυστήματος τα νιτρικά ιόντα αυξάνονται. Γιατί? Ας μου εξηγήσει κάποιος...

Δεν υπάρχει ηλιοφάνεια. Επομένως ούτε κ φωτοσυνθετικοι οργανισμοί που απορροφούν τα νιτρικά ιόντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΝικοςΠα

Νεοφερμένος

Ο ΝικοςΠα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Και σε μας..αν και πιστεύω θα μπούνε τα κλασσικά..

Εκεί που λέει τι είναι τα ραβδογράμματα , κυκλικά διαγράμματα κλπ το μαθαίνετε απ'έξω σαν ορισμό τι είναι ραβδόγραμμα ας πούμε;
Ρε παιδια γιατί εγώ δεν τον έχω ακούσει αυτόν τον ορισμό?(Θα αρχίσω να τρελένομαι τώρα)Πού είναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemis1996

Νεοφερμένος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Δεν υπάρχει ηλιοφάνεια. Επομένως ούτε κ φωτοσυνθετικοι οργανισμοί που απορροφούν τα νιτρικά ιόντα.

Σωστά... Δεν το ειχα σκεφτεί έτσι... Σε ευευχαριστώ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

notis_19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,538 μηνύματα.
Και σε μας..αν και πιστεύω θα μπούνε τα κλασσικά..

Εκεί που λέει τι είναι τα ραβδογράμματα , κυκλικά διαγράμματα κλπ το μαθαίνετε απ'έξω σαν ορισμό τι είναι ραβδόγραμμα ας πούμε;

Εγώ προσωπικά όχι, απλά μαθαίνω που χρησιμοποιείται το καθένα, πιο πολύ για σωστό λάθος.Έχουν πολύ πιο ωραία να βάλουν στην θεωρεία..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NickSgtm

Νεοφερμένος

Ο NickSgtm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Για τις μεταφορες δεν ξερω και εγω το ιδιο εκανα :/ οικουμενικη συνωνυμα ειπανε το παγκοσμια,καθολικη !

Βιολογια γεν. τι πιστευετε οτι θα πεσει; Παντως εγω θα τα σκατωσω :( εχω ξεχασει τα παντα :/ Προβλεπετε δυσκολη νυχτα..


Αφου ηταν ξεκαθαρο οτι υπηρχε ο ορισμος του ανθρωπισμου :( εσυ τι εγραψες;

Εγω εβαλα αιτιολογηση..

Βιολογια γενικης ερωτησεις:
1)οι τοξινες παραγονται μονο απο βακτήρια σ/λ ??
2)στον οργανισμο ενος ανθρωπου κατα τη χρονικη παροδο ορισμενων μερων παρατηρειται σταδιακη μείωση της συγκέντρωσης της βιταμινης κ. Που οφειλεται αυτη η μειωμενη παραγωγη??
θελω να ακουσω αποψεις...

Βιολογια γενικης ερωτησεις:
1)οι τοξινες παραγονται μονο απο βακτήρια σ/λ ??
2)στον οργανισμο ενος ανθρωπου κατα τη χρονικη παροδο ορισμενων μερων παρατηρειται σταδιακη μείωση της συγκέντρωσης της βιταμινης κ. Που οφειλεται αυτη η μειωμενη παραγωγη??
θελω να ακουσω αποψεις...
Ααααα 3) οι ενδοτοξινες παραγονται μονο απο παθογονα βακτηρια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Marianna.P

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Marianna.P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 280 μηνύματα.
Σωστά... Δεν το ειχα σκεφτεί έτσι... Σε ευευχαριστώ...

Σελ. 148 πάνω :)

Εγώ προσωπικά όχι, απλά μαθαίνω που χρησιμοποιείται το καθένα, πιο πολύ για σωστό λάθος.Έχουν πολύ πιο ωραία να βάλουν στην θεωρεία..

Συμφωνώ..επειδή αύριο θα δω τη θεωρία, άμα έχω κουράγιο καλώς αλλιώς θα κάνω το ίδιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pavlos1908

Νεοφερμένος

Ο Παυλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Στο σημερινο θεμα περι ανθρωπιας, εγραψα σε καποια φαση οτι ενα φαινομενο ειναι ο ρατσισμος που αναπτυσσεται ως "ιδεολογια" και αυτο φαινεται και καλα απο την ανοδο των ακραιων αποψεων στις μερες μας και την ανοδο των ακροδεξιων κομματων που προβαλλουν και κερδιζουν απο αυτο το ελλειμα ανθρωπιας.

Υπαρχει περιπτωση αμα πεσω σε κανα περιεργο να μου κοψει λογω του οτι ανεφερα την ακρα δεξια; Εγραφε καθε τεκμηριωμενη απαντηση θεωρειται σωστη και πιστευω την τεκμηριωση και ειναι κοινη αληθεια οτι η ακρα δεξια ΔΕΝ προβαλλει την ανθρωπια! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top