Πανελλήνιες 2014

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

sparkling

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γεωργια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 327 μηνύματα.
:crazy: νομιζω πως επαθα εγκεφαλικο. Με κανετε να φρικαρω τελευταιες μερες. Εχω να δω προοδους απο την πρωτη λυκειου και φετος δεν εχουμε κανει καμια ασκηση στα μαθηματικα γενικης. Ωωωωωω... Εχετε κανα δυο ασκησεις να μου προτεινετε ααα και τυπους και τετοια .



Γτ να μην πεσει πειθω στην διαφημιση;;; βεβαια δεν το κοβω να πεσει κειμενο σχετικο με διαφημιση και να την βαλουν ετσι ακυρη θεωρω ειναι τραβηγμενο.
απλα αναρωτιομουν αν γινεται να πεσει γιατι οσα κειμενα εχω κανει στην εκθεση δεν περιεχουν κατι με την διαφημιση ωστε να μπορει να ζητηθει ως ασκηση θεωριας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tatiana^^

Νεοφερμένος

Η tatiana^^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
=sparkling;4032288]καλημερα παιδια :) γινεται στην εκθεση να πεσει ως θεωρια η πειθω στην διαφημιση ? επισης γνωριζετε καποιο site με απαντημενες ασκησεις στην βιολογια γενικης ? πως νιωθετε που μεθαυριο γραφουμε εχετε αγχος?

Δες εδω μηπως βρεις κατι χρησιμο..
https://biologyannachatz.blogspot.gr
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
απλα αναρωτιομουν αν γινεται να πεσει γιατι οσα κειμενα εχω κανει στην εκθεση δεν περιεχουν κατι με την διαφημιση ωστε να μπορει να ζητηθει ως ασκηση θεωριας

Μπορει να βάλουν ένα κείμενο σχετικά με τη διαφήμιση και τον καταναλωτισμό και στο κείμενο να υπάρχουν αυτούσια λόγια από διαφημίσεις, να σου ζητήσει να γράψεις τρόπους πειθούς και η εκθεση να είναι σχετικά με τον καταναλωτισμό. Ορίσετε, το φτιάξαμε το θεμα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sparkling

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γεωργια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 327 μηνύματα.
Δες εδω μηπως βρεις κατι χρησιμο..
https://biologyannachatz.blogspot.gr
σε ευχαριστω πολυ για το site :D

Δες εδω μηπως βρεις κατι χρησιμο..
https://biologyannachatz.blogspot.gr

Μπορει να βάλουν ένα κείμενο σχετικά με τη διαφήμιση και τον καταναλωτισμό και στο κείμενο να υπάρχουν αυτούσια λόγια από διαφημίσεις, να σου ζητήσει να γράψεις τρόπους πειθούς και η εκθεση να είναι σχετικά με τον καταναλωτισμό. Ορίσετε, το φτιάξαμε το θεμα :P
ωραιο θεμα ο καταναλωτισμος ;) αν και να σου πω την αληθεια πιο ευκολη ειναι η πειθω στην διαφημιση παρα πχ να αξιολογησουμε ενα επαγωγικο συλλογισμο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
σε ευχαριστω πολυ για το site :D




ωραιο θεμα ο καταναλωτισμος ;) αν και να σου πω την αληθεια πιο ευκολη ειναι η πειθω στην διαφημιση παρα πχ να αξιολογησουμε ενα επαγωγικο συλλογισμο

Άμα μπει αξιολόγηση επαγωγικού συλλογισμού, σοβαρά δεν θα μπω καν στον κόπο να απαντήσω... Τι ηλιθιότητες είναι αυτές... :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tatiana^^

Νεοφερμένος

Η tatiana^^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Άμα μπει αξιολόγηση επαγωγικού συλλογισμού, σοβαρά δεν θα μπω καν στον κόπο να απαντήσω... Τι ηλιθιότητες είναι αυτές... :/:
καλά δεν νομίζω να μπει.. τόσο καιρό δεν έχουν βάλει πάντως.. ελπίζω να μην κάνουν την τετάρτη την εκπληξη..:redface::worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sparkling

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γεωργια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 327 μηνύματα.
Άμα μπει αξιολόγηση επαγωγικού συλλογισμού, σοβαρά δεν θα μπω καν στον κόπο να απαντήσω... Τι ηλιθιότητες είναι αυτές... :/:
θα το παλεψω γιατι παντα χανω καποιες μοναδες απο θεωρια και μου την σπαει απιστευτα ειναι και υποκειμενικο μαθημα:/:

καλά δεν νομίζω να μπει.. τόσο καιρό δεν έχουν βάλει πάντως.. ελπίζω να μην κάνουν την τετάρτη την εκπληξη..:redface::worry:
και εγω το ελπιζω :( αν και πιστευω θα βαλουν βιολογια γενικης δυσκολα γαμωτο και οι ασκησεις με δυσκολευουν ειδικα τα διαγραμματα του 2ου κεφαλαιου:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
καλά δεν νομίζω να μπει.. τόσο καιρό δεν έχουν βάλει πάντως.. ελπίζω να μην κάνουν την τετάρτη την εκπληξη..:redface::worry:
Εδώ υπάρχουν φιλόλογοι που δεν μπορούν να αξιολογήσουν επαγωγικους συλλογισμους οποτε δύσκολο να βάλουν... :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sparkling

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γεωργια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 327 μηνύματα.
Εδώ υπάρχουν φιλόλογοι που δεν μπορούν να αξιολογήσουν επαγωγικους συλλογισμους οποτε δύσκολο να βάλουν... :whistle:
παντως και η καθηγητρια στο φροντ οτι ειπε ειναι δυσκολο να βαλουν θα μπερδευτουν πολλα παιδια θα δουμε την τεταρτη θα ειναι πολυ βλακες αμα το βαλουν :mad: ελπιζω να μην με πιασει αγχος και τρεμω και ουτε το στυλο δεν μπορω να πιασω

ασχετο:whistle: και οi him ερχονται το καλοκαιρι . placebo θα θελα να παω αλλα δεν θελει καμια φιλη μ και μαλλον δεν θα μαι και αθηνα εκεινη την περιοδο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Εδώ υπάρχουν φιλόλογοι που δεν μπορούν να αξιολογήσουν επαγωγικους συλλογισμους οποτε δύσκολο να βάλουν... :whistle:
Έλα ντε...Τρεις διαφορετικούς καθηγητές ρώτησα μεσα στο χρόνο σε ασκήσεις με ορθότητα(αλήθεια+εγκυρότητα), συλλογιστική πορεία και ανάπτυξη παραγράφου και μου πε διαφορετικές απαντήσεις ο καθένας :confused:. Οπότε οι διόρθωσεις φαντάσεσαι πως θα είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chili_pepper

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η chili_pepper αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 167 μηνύματα.
Αν μάθετε τιποτα για red hot chili peppers, γιατι placebo ακούω ελάχιστα, ενημερώστε με please..
Θα ειναι εμπειρία ζωής!! :P

Ωπ, δικια μου εισαι εσυ!:D Mπα, για φετος νομιζω δε προβλεπεται κανενα τουρ προς Ευρωπη εκτος απο ενα φεστιβαλ στην Αγγλια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemis1996

Νεοφερμένος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 92 μηνύματα.
θα το παλεψω γιατι παντα χανω καποιες μοναδες απο θεωρια και μου την σπαει απιστευτα ειναι και υποκειμενικο μαθημα:/:


και εγω το ελπιζω :( αν και πιστευω θα βαλουν βιολογια γενικης δυσκολα γαμωτο και οι ασκησεις με δυσκολευουν ειδικα τα διαγραμματα του 2ου κεφαλαιου:/:
Αυτό για τη βιολογία γενικής το ακούω από παντού φέτος... Μα τι το τόσο δύσκολο να βάλουν? Ακόμη και να βάλουν κάποια άσκηση που δεν ξέρεις ( δύσκολο), γράφεις ότι θεωρία ξέρεις που κολλάει και παιρνεις τις μισές + μονάδες... Φέτος πιστεύω θα μπει διάγραμμα μα συμπληρώσουμε κύτταρα (Π.χ. Μακροφαγα, λεμφοκυτταρα,...) και διαδικασίες( χημική, κυτταρική)... Δεν έχει μπει κάτι τέτοιο... Μπορεί επίσης να μπει διάγραμμα με τους κύκλους... Η καθηγήτρια μου τα έχει σίγουρο θέμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Ούτε εγώ θέλω επαγωγικό συλλογισμό. Τα ψιλοχάνω στην αξιολόγηση.Στο φρο απλά μας το έχει πει σαν θεωρία.Δεν έχω κάνει πρακτική.
Ελπίζω να μην ξεφύγουν απο αυτά που βάζουν τόσα χρόνια.
Ρε παιδιά τί καύσωνας είναι αυτός.Έχω λιώσει. Έτσι μου έρχεται να βουτήξω στο ποτάμι δίπλα :P Με τί όρεξη θα διαβάζω μέσα στον Ιούνιο Ιστορία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Ούτε εγώ θέλω επαγωγικό συλλογισμό. Τα ψιλοχάνω στην αξιολόγηση.Στο φρο απλά μας το έχει πει σαν θεωρία.Δεν έχω κάνει πρακτική.
Ελπίζω να μην ξεφύγουν απο αυτά που βάζουν τόσα χρόνια.
Ρε παιδιά τί καύσωνας είναι αυτός.Έχω λιώσει. Έτσι μου έρχεται να βουτήξω στο ποτάμι δίπλα :P Με τί όρεξη θα διαβάζω μέσα στον Ιούνιο Ιστορία...

Ούτε εγώ μπορώ τις αξιολογήσεις.
Και εδώ έχει πολλή ζέστη!! Σήμερα θα ήθελα να ήμουν σε μια παραλία... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sparkling

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γεωργια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 327 μηνύματα.
Αυτό για τη βιολογία γενικής το ακούω από παντού φέτος... Μα τι το τόσο δύσκολο να βάλουν? Ακόμη και να βάλουν κάποια άσκηση που δεν ξέρεις ( δύσκολο), γράφεις ότι θεωρία ξέρεις που κολλάει και παιρνεις τις μισές + μονάδες... Φέτος πιστεύω θα μπει διάγραμμα μα συμπληρώσουμε κύτταρα (Π.χ. Μακροφαγα, λεμφοκυτταρα,...) και διαδικασίες( χημική, κυτταρική)... Δεν έχει μπει κάτι τέτοιο... Μπορεί επίσης να μπει διάγραμμα με τους κύκλους... Η καθηγήτρια μου τα έχει σίγουρο θέμα...
και για βιοσυσσωρευση εχω ακουσει ... διαγραμμα με κυκλους τι εννοεις :hmm:? εσυ τι κατευθυνση εισαι ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Ούτε εγώ μπορώ τις αξιολογήσεις.
Και εδώ έχει πολλή ζέστη!! Σήμερα θα ήθελα να ήμουν σε μια παραλία... :(
10 Ιουνίου έχω φύγει...Μη σου πω και νωρίτερα.Αν την Ιστορία την έχω εντάξει την Κυριακή πριν το τελευταίο μάθημα θα πάω για μπάνιο. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
παιδιά αράξτε...οι κλασσικούρες θα πέσουν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Στην εκθεση, όταν μια παράγραφος αναπτύσσεται με ορισμό, λέμε ποια είναι η οριστεα έννοια, το γένος και η ειδοποιός διαφορα, πρέπει να πούμε αν είναι αναλυτικός ή γενετικός ορισμός; Επισης, όταν σας ρωτάνε για τη συνεκτικότητα του κειμένου, τι γράφετε εσείς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

PAOAND

Νεοφερμένος

Ο PAOAND αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Αυτό για τη βιολογία γενικής το ακούω από παντού φέτος... Μα τι το τόσο δύσκολο να βάλουν? Ακόμη και να βάλουν κάποια άσκηση που δεν ξέρεις ( δύσκολο), γράφεις ότι θεωρία ξέρεις που κολλάει και παιρνεις τις μισές + μονάδες... Φέτος πιστεύω θα μπει διάγραμμα μα συμπληρώσουμε κύτταρα (Π.χ. Μακροφαγα, λεμφοκυτταρα,...) και διαδικασίες( χημική, κυτταρική)... Δεν έχει μπει κάτι τέτοιο... Μπορεί επίσης να μπει διάγραμμα με τους κύκλους... Η καθηγήτρια μου τα έχει σίγουρο θέμα...[/QUOTe και για βιοσυσσωρευση εχω ακουσει ... διαγραμμα με κυκλους τι εννοεις :hmm:? εσυ τι κατευθυνση εισαι ?
Διάγραμμα Διοξειδιο του Άνθρακα - Βάθος θάλασσας ή διάγραμμα αζώτου - βάθους θαλασσας. Κάτι τέτοιο.


Στην εκθεση, όταν μια παράγραφος αναπτύσσεται με ορισμό, λέμε ποια είναι η οριστεα έννοια, το γένος και η ειδοποιός διαφορα, πρέπει να πούμε αν είναι αναλυτικός ή γενετικός ορισμός; Επισης, όταν σας ρωτάνε για τη συνεκτικότητα του κειμένου, τι γράφετε εσείς;

Αν σου πει να αιτιολογήσεις καλό είναι να γράψεις οριστέα έννοια, γένος και ειδοποιός διαφορά. Αναλυτικός ή γενετικός ορισμός δεν χρειάζεται.
Για συνεκτικότητα γράψεις την σχέση μιας μιας παραγραφου με την επομενη της. πχ 1η-2η παραγραφος: η 2η λειτουργει ως επεξηγηση της πρωτης. 2η-3η παραγραφος: συνδεονται με σχεση αιτιολογησης διοτι η 3η παραγραφος αιτιολογει την θεση του συγγραφεα στην 2η παραγραφο.


Οσον αφορα τα θεματα θα κατσει κανεις να μαθει επιμερους επιχειρηματα για καθε θεμα απεξω; Εμας μας εχει δωσει καποια γενικα που κολανε παντου με καποιες προσαρμογες και εγω αυτα εχω διαβασει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
ναι να βρεθουμε..θα γραψουμε ολοι τις τοποθεσιες μας.. θα βγαλουμε τον μεσο ορο των αποστασεων και θα συναντηθουμε καπου ενδιαμεσα:)


(:offtopic: :loltooth:)

Σταθμικό Μέσο εννοείς....:teasing:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top