Πανελλήνιες 2014

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
ούτε εμένα!!η βιολογία μ έχει πάρει παραπάνω μέρες απ ότι νόμιζα και ακόμη δεν την ξέρω και τόσο καλά...και μέχρι τη κυριακή πρέπει να χω βγάλει κ όλη τη λογοτεχνία... :/: (απορω πως θα γινει αυτο...)

εγω πρεπει να βγαλω τη βιολογια,την ιστορια, ιωαννου και εκθεση....
πρακτικα αδυνατο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nenoula

Δραστήριο μέλος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 540 μηνύματα.
εγω πρεπει να βγαλω τη βιολογια,την ιστορια, ιωαννου και εκθεση....
πρακτικα αδυνατο

βγάλε τωρα τη βιολογία και μετα την έκθεση!!τον ιωάννου αν δν βρεις χρόνο τον κάνεις τη μέρα πριν γράψεις και την ιστορια νομιζω μπορεις να την βγάλεις πριν την εξέταση γτ εχουμε 3μιση μερες ανετα!!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Ούτε εγω τα έχω μάθει τόσο καλα. Γι αυτό ρωτάω.
Εμένα καπως βγαίνει. Τελείωσα το γνωστό κ τα λατινικά . Θέλω να βγάλω Παρασκευή-Σάββατο ιστορία κ στο παρασκήνιο βιολογία. Την θυμάμαι αλλα χρειάζομαι ακόμα επαναλήψεις. Λογοτεχνία θα κανω σήμερα Δημουλά - Σαχτούρη. Στα άλλα θέλω να πιστεύω πως ειμαι καλυμμένη.
Έκθεση τελευταίες μέρες θα δώσω βάση. Σποραδικά διαβάζω θέματα.

Ούτε εγω τα έχω μάθει τόσο καλα. Γι αυτό ρωτάω.
Εμένα καπως βγαίνει. Τελείωσα το γνωστό κ τα λατινικά . Θέλω να βγάλω Παρασκευή-Σάββατο ιστορία κ στο παρασκήνιο βιολογία. Την θυμάμαι αλλα χρειάζομαι ακόμα επαναλήψεις. Λογοτεχνία θα κανω σήμερα Δημουλά - Σαχτούρη. Στα άλλα θέλω να πιστεύω πως ειμαι καλυμμένη.
Έκθεση τελευταίες μέρες θα δώσω βάση. Σποραδικά διαβάζω θέματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
Ούτε εγω τα έχω μάθει τόσο καλα. Γι αυτό ρωτάω.
Εμένα καπως βγαίνει. Τελείωσα το γνωστό κ τα λατινικά . Θέλω να βγάλω Παρασκευή-Σάββατο ιστορία κ στο παρασκήνιο βιολογία. Την θυμάμαι αλλα χρειάζομαι ακόμα επαναλήψεις. Λογοτεχνία θα κανω σήμερα Δημουλά - Σαχτούρη. Στα άλλα θέλω να πιστεύω πως ειμαι καλυμμένη.
Έκθεση τελευταίες μέρες θα δώσω βάση. Σποραδικά διαβάζω θέματα.

και σε μια μερα σου βγαινει η ιστοριαα...
εγω τελειωσα λατινικα τωρα τελειωνω το γνωστο...πρεπει να γραψω 2 διαγωνισματα και αυριο σκεφτομαι να αφιερωσω ενα οχταωρο για την ιστορια ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
και σε μια μερα σου βγαινει η ιστοριαα...
εγω τελειωσα λατινικα τωρα τελειωνω το γνωστο...πρεπει να γραψω 2 διαγωνισματα και αυριο σκεφτομαι να αφιερωσω ενα οχταωρο για την ιστορια ...

Σε 1μιση μέρα πλέον βγαίνει. Πολιτικα- Προσφυγικό με παίρνουν πολλοί.
Από Κυριακή πάντως δώσε βάση έκθε- βιολογία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
βιολογια εχω βγαλει το πρωτο και το τριτο...

το δευτερο με δευσκολευει αρκετα και φοβαμαι οτι αν πεσει ασκηση με βιοσυσσωρευση θα εχω προβλημα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
βιολογια εχω βγαλει το πρωτο και το τριτο...

το δευτερο με δευσκολευει αρκετα και φοβαμαι οτι αν πεσει ασκηση με βιοσυσσωρευση θα εχω προβλημα...

Κι εγω μόνο εκεί ψιλομπερδεύομαι. Θα δούμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Διονύσης13

Τιμώμενο Μέλος

Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 996 μηνύματα.
Βιολογια γενικης ευτυχως την ξεκινησα μετα το καλοκαιρι και διαβαζα κανα 2ωρο την εβδομαδα οποτε την ηξερα πολυ καλα και με τις επαναληψεις τη σφραγισα. Βεβαια θα χρειαστει ξανα επαναληψη διοτι καποιες βλακειες ξεχνιουνται ευκολα. Βλεπε στη ρυπανση των υδατων με τους πρωτους οικισμους για παραδειγμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimidimi

Νεοφερμένος

Η Dimitra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 91 μηνύματα.
Στο ΑΟΔΕ στην σελιδα 141 στον πρωτο ορισμο της επικοινωνιας λεει: "Επικοινωνια ειναι η διαδικασια με την οποια μεταβιβαζονται πληροφοριες και νοηματα απο εναν ανθρωπο σε αλλον"

Στην αμεσως επομενη σελιδα 142 πανω πανω λεει: "Γινεται φανερο λοιπον οτι η επικοινωνια δεν ειναι απλη μεταβιβαση πληροφοριων ή νοηματων."

WTF :rtfm:

Το ενα αναιρει το αλλο. Αν μπει σε σωστο λαθος κατι τετοιο
α) "Επικοινωνια ειναι η διαδικασια με την οποια μεταβιβαζονται πληροφοριες και νοηματα απο εναν ανθρωπο σε αλλον"
ή
β) "Η επικοινωνια δεν ειναι απλη μεταβιβαση πληροφοριων ή νοηματων."
τι επιλεγουμε;

εγω θα επελεγα το β γιατι στην σελιδα 141 δινει και εναν 2ο πιο εμπεριστατομενο ορισμο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Για αυτό πήρα μαθηματικα γενικής, αν είχα να μάθω απ´εξω και βιολογία.. :whistle: έχετε γεια βρυσούλες. Αυτές τις ημέρες διαβάζω κυρίως εκθεση και μαθ γεν... Δεν με βλέπω να μπαίνω συχνά αυτές τις μέρες γιατι έχουν αρχίσει να με πονάνε λίγο τα χέρια και τα δάχτυλα μου και ανησυχώ, οπότε θα είμαι μακριά από κινητά και υπολογιστές, αλλά θα μπω σίγουρα την Τρίτη για καλή επιτυχία..! Καλή συνέχεια :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tatiana^^

Νεοφερμένος

Η tatiana^^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
εχω την αισθηση οτι το οπερονιο εχει δυο υποκινητες..εναν για το ρυθμιστικο γονίδιο και εναν για τα τα τρια δομικα γονιδια.. διορθωστε με αν κάνω λάθος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
εχω την αισθηση οτι το οπερονιο εχει δυο υποκινητες..εναν για το ρυθμιστικο γονίδιο και εναν για τα τα τρια δομικα γονιδια.. διορθωστε με αν κάνω λάθος

Μια χαρά τα λες, οταν το οπερόνιο της λακτόζης ενεργοποείται, ενεργοποιούνται δύο υποκινητές (του ρυθμιστικού γονιδίου και των τριών δομικών γονιδίων.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tatiana^^

Νεοφερμένος

Η tatiana^^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Μια χαρά τα λες, οταν το οπερόνιο της λακτόζης ενεργοποείται, ενεργοποιούνται δύο υποκινητές (του ρυθμιστικού γονιδίου και των τριών δομικών γονιδίων.)
οκ:) ήθελα απλά να το διευκρινίσω γιατι καπού είδα στα προηγούμενα σχόλια είδα οτι αναφερθηκε ενας υποκινητης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikoslarissa

Δραστήριο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Άντε 5 μερούλες μείνανε και ξεκινάμε.Εγώ πάντως ανυπομονώ για την Τετάρτη.Θα έχει πλάκα όλη η διαδικασία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,790 μηνύματα.
σε γραμματικη και συντακτικο σκοπευετε να κανετε/κανατε επαναληψη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μαρινακι96

Νεοφερμένος

Η μαρινακι96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Οδοντιατρικής ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 72 μηνύματα.
ελυσα καποιες ασκησεις στα μαθηματικα σημερα, ο,τι εχουμε κανει και καποιες απο το βιβλιο. και νιωθω μια μεγαλη ανασφαλεια.... φοβαμαι οτι δεν θα μου βγουν.... νιωθω οτι δεν τα ξερω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
σε γραμματικη και συντακτικο σκοπευετε να κανετε/κανατε επαναληψη?

Εγώ κατι εκανα...οχι όλα. Προσπαθω κάθε βράδυ να ασχολούμαι τουλάχιστον μια ώρα πριν κοιμηθω. Δεν το τηρω πάντα.
Εσύ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,790 μηνύματα.
Εγώ κατι εκανα...οχι όλα. Προσπαθω κάθε βράδυ να ασχολούμαι τουλάχιστον μια ώρα πριν κοιμηθω. Δεν το τηρω πάντα.
Εσύ;

ναι εκανα μια καλη επαναληψη και στα δυο για να ειμαι σιγουρη... ευτυχως ειχα προετοιμαστει καλα στη β' λυκειου οποτε δεν χρειαστηκε να ασχοληθω τοσο πολυ με γραμματικη και συντακτικο φετος... κατα τη γνωμη μου κανε μια επαναληψη, θα ειναι κριμα να χασεις μοναδες για κατι που ξερεις αλλα ισως να μη θυμασαι και τοσο καλα :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
ναι εκανα μια καλη επαναληψη και στα δυο για να ειμαι σιγουρη... ευτυχως ειχα προετοιμαστει καλα στη β' λυκειου οποτε δεν χρειαστηκε να ασχοληθω τοσο πολυ με γραμματικη και συντακτικο φετος... κατα τη γνωμη μου κανε μια επαναληψη, θα ειναι κριμα να χασεις μοναδες για κατι που ξερεις αλλα ισως να μη θυμασαι και τοσο καλα :/

Συντακτικό δεν έχω πρόβλημα πιστεύω. Με μια επανάληψη μου έρχονται.
Γραμματική θέλω ξεσκόνισμα . Τωρα τελείωσα λογοτεχνία κ αφού μου έμεινε χρόνοσ θα κάνω Α.X , γραμματική κ λεξιλόγιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RatGod

Νεοφερμένος

Ο RatGod αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Ίσως όχι το καλύτερο μέρος για να ρωτήσω, but i'll shoot it at ya.

Σε ασκήσεις βιολογίας που έχουν να κάνουν με τον πολλαπλασιασμό βακτηρίων, ο γενικός τύπος (Ν=Νο*2^n) πρέπει να αποδεικνύεται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top