Πανελλήνιες 2014

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Κι αν δε τα έχουμε θα κόβουν μονάδες; :/:

Εγώ μόνο στο study4exams βρήκα του υπουργείου.Αλλά δεν ήξερα τόσο καιρό ότι έπρεπε να διαβάζω και απο εκεί.Πουθενά δεν μας είπαν κάτι.

Αν ειναι θα τα κάνω κ γω ανάγνωση από εδώ κι πέρα.
Καλέεεεεε :P
Μην αγχώνεστε για ψύλλου πήδημα:P

Άλλωστε δεν υπάρχουν σωστές ή λάθος απαντήσεις, ακόμη και η ΚΕΕ στα εξεταστικά κέντρα στέλνει οδηγίες και όχι λύσεις.
Το θέμα είναι να τεκμηριώνετε τις απαντήσεις σας (άλλωστε το λέει και πάνω στα θέματα: "κάθε απάντηση επιστημονικά τεκμηριωμένη είναι σωστή"). Προφανώς, οι σημειώσεις και τα σχόλια που υπάρχουν σε ένα βοήθημα ή σας έχει δώσει ο καθηγητής σας είναι "επιστημονικά" ορθές.

Και στο ίδιο το study4exams λέει ότι η μελέτη σας δεν πρέπει να βασίζεται αποκλειστικά σε αυτό. Επειδή είναι "του υπουργείου" δε σημαίνει κάτι. Αλίμονο αν όλοι παπαγάλιζαν τα σχόλια του study4exams:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βασω[ij]

Νεοφερμένος

Η Βασω[ij] αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Tα θέματα του ΟΕΦΕ στην οικονομία ποτε και τι ωρα περιπου βγαινουν;

την αλλη κυριακη βγαινουν τα θεματα αοθ το μεσημερι νομιζω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nnikoleta

Νεοφερμένος

Η nnikoleta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Ε οχι και γελοια ρε παιδια στα αρχαια

Παιδια με αγνωστο πως το παλευετε??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chemysterious

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ιάσονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 182 μηνύματα.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
στα μαθηματικά θα λύσω 1ο και 2ο θεμα, θα παλεψω 3ο και οταν φτασω 4ο θα παραδωσω κολλα και θα παω για καφε :P

E,όχι να παραδώσουμε και κόλλες πριν καν παλέψουμε το 4ο! Αν με το καλό λύσω όλα τα υπόλοιπα, δεν υπάρχει περίπτωση να βγω από την αίθουσα πριν καταφέρω να λύσω το τέταρτο ή τουλάχιστον, θα το παλέψω μέχρι τη λήξη του χρόνου. Και αυτό ισχύει για όλα τα μαθήματα, θα λυθεί η άσκηση θέλει δεν θέλει :P
1 ΜΗΝΑΣ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Στη εκθεση, παιδια που ειναι και το πρωτο μαθημα που εξεταζεται, τι επαναληψεις σκοπευετε να κανετε τον τελευταιο μηνα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SonnY

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SonnY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 273 μηνύματα.
Στη εκθεση, παιδια που ειναι και το πρωτο μαθημα που εξεταζεται, τι επαναληψεις σκοπευετε να κανετε τον τελευταιο μηνα?

τους θεματικους κυκλους, τροπους αναπτυξης παραγραφων, μεσα πειθους, σημεια στιξης.
Βεβαια πιστευω πως καλο ειναι να μην αφοσιωθω μονο στην επαναληψη και να γραψω μερικες εκθεσεις για να μη χασω το "λεγειν". Συνωνυμα μεσα σε ενα μηνα δε νομιζω να μπορω να μαθω, αλλα μια ματια θα τη ριξω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,404 μηνύματα.
Συνωνυμα μεσα σε ενα μηνα δε νομιζω να μπορω να μαθω, αλλα μια ματια θα τη ριξω.

Τα συνώνυμα δε μαθαίνονται απ' έξω :) Αν το θέτεις έτσι, θα πρέπει να διαβάσεις 5-6 λεξικά για να μάθεις συνώνυμα :)
Για 'μενα τα συνώνυμα ήταν απ' τα bonus θέματα της έκθεσης. Διαβάζεις την πρόταση και σκέφτεσαι «Πως αλλιώς θα μπορούσα να το πω αυτό, βάζοντας άλλη λέξη; » Είναι γελοία κατ' εμε :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Μόνο εγώ δεν πήγα σχολείο; :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

axenik

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Μόνο εγώ δεν πήγα σχολείο; :p
Ούτε εγώ πήγα,είπα να κάτσω σπίτι να "διαβάσω" :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chili_pepper

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η chili_pepper αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 167 μηνύματα.
Μόνο εγώ δεν πήγα σχολείο; :p

Ούτε γω!:P Βασικά το έχω σταματήσει πριν το Πάσχα,αλλά χρειαζόμουν απαραίτητα μια μέρα καλού ύπνου και ξεκούρασης!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Ούτε εγώ πήγα,είπα να κάτσω σπίτι να "διαβάσω" :P

Ούτε γω!:P Βασικά το έχω σταματήσει πριν το Πάσχα,αλλά χρειαζόμουν απαραίτητα μια μέρα καλού ύπνου και ξεκούρασης!

Κ γω πριν το Πάσχα σταμάτησα. Πρέπει να πάω όμως μια μέρα τις φωτογραφίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Eγώ πήγαινα κανονικά πριν το Πάσχα, μόνο την τελευταία Παρασκευή δεν πήγα. Δεν ξέρω πότε θα ξαναπάω σχολείο τώρα :P Τουλάχιστον έχω πάει τις φωτογραφίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Εμένα πάντως στην τάξη μου σήμερα μόνο 2 άτομα ήταν. Οπότε κ να πάω μάθημα δε γίνεται. Χάσιμο χρόνου είναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Εμένα πάντως στην τάξη μου σήμερα μόνο 2 άτομα ήταν. Οπότε κ να πάω μάθημα δε γίνεται. Χάσιμο χρόνου είναι

Δεν σας αφήνουν να φύγετε; Στη γενική τουλάχιστον,μετά την κατεύθυνση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Δεν σας αφήνουν να φύγετε; Στη γενική τουλάχιστον,μετά την κατεύθυνση

Και να αφήσουν περνιούνται κανονικά οι απουσίες. Καλύτερα να λείπεις όλη μέρα, για να μπορείς και να τις δικαιολογήσεις.:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Και να αφήσουν περνιούνται κανονικά οι απουσίες. Καλύτερα να λείπεις όλη μέρα, για να μπορείς και να τις δικαιολογήσεις.:clapup:

Αλήθεια; :confused: Γιατί σε ένα άλλο σχολείο από γνωστό μου τους είχαν αφήσει να φύγουν χωρίς απουσίες και το ίδιο γινόταν και στο δικό μας, πέρσι τουλάχιστον. Αν είναι να ζητήσουμε άδεια για να φύγουμε και να πάρουμε απουσίες, πολυ απλά κάνουμε μια κοπάνα και δεν λέμε σε κανέναν καθηγητή τίποτα :D άσχετο, την τελευταία εβδομάδα πήγα να φύγω με μια φίλη μου και έξω από την πόρτα του σχολείου ήταν ο λυκειάρχης με άλλους 4 καθηγητές, αλλά τελικά μας άφησαν να φύγουμε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Όπου μπορούν δε βάζουν απουσίες. Στην κατεύθυνση μπορεί κ να μη μας βάζουν. Οταν πάω θα δω τί παίζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Θεμα 2ο
Δινονται οι μιγαδικοι z,z1,w με z=a+bi a,b πραγματικοι τετοιοι ωστε ο z1= να ειναι φανταστικος και
Β1.Να αποδείξετε ότι
α)Ο γεωμετρικός τόπος των εικόνων του z ειναι η
β)Ο γεωμετρικός τόπος των εικόνων του w είναι η παραβολή
Β2.Να αποδειξετε οτι
Β3.α)Να βρειτε το γεωμετρικο τοπο C των εικονων του w(συζυγης)
β)Να υπολογισετε το εμβαδον του χωριου που περικλυεται απο την ευθεια x-y+4=0 και την γραμμη C

του οεφε του 2014 ειναι αυτο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Πόσες απουσίες σας μένουν να κάνετε;Εγώ πρέπει να έχω κάνει γύρω στις 20 δικαιολογημένες..(Μπορεί και λιγότερες)..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top