Πανελλήνιες 2014

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Επισης το ξg'(k) δεν ειναι αριθμος,ειναι συναρτηση του χ(σε καποια βιβλια γραφετε ως ξ(χ),g'(k)(x)),καθως τρεχει το χ στο διαστημα,αυτα μεταβαλονται μαζι του.[/QUOTE]

Το ξ είναι ένας αριθμός στο διάστημα (ρ,2), υποσύνολο του (0,2).
Το g'(κ) είναι η αριθμητική τιμή της παραγώγου σε ένα σημείο κ, δηλαδή αριθμός. Όπως είδες, το όριο έγινε της μορφής ug'(κ).
Ακόμα και αν υποθέσουμε ότι το g'(κ) είναι συναρτήσει του u, και η αριθμητική τιμή της "τρέχει", καθώς το u κινείται προς το μείον άπειρο, το αποτέλεσμα θα είναι πάλι αρνητικός αριθμός. Στην περίπτωση που δεχτούμε ότι το όριο g'(u) στο μείον άπειρο κάνει -ν ή ακόμα και μείον άπειρο, το αποτέλεσμα του ορίου θα παραμείνει το ίδιο. Είτε πεις (-άπειρο)(-ν) είτε (-άπειρο)(-άπειρο), το αποτέλεσμα είναι ίδιο και ίσο με +άπειρο.

Για το πρώτο που είπες, έχεις δίκιο, θέλει διόρθωση. Ίσως το κοιτάξω αργότερα το βράδυ, αλλιώς αύριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Filippos14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Filippos14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 331 μηνύματα.
Em ναι για το ξ δικιο εχεις πρεπει να ειδα λαθοσ διαστημα,το ξ ειναι αριθμος ναι.Το g'(k) ομως ΔΕΝ ειναι αριθμος,ειναι συναρτηση του χ.Δεν ειμαι σιγουρος αν ειναι σωστο να γραψεις με τετοια "Ευκολια" οτι δεν επηρεαζει την τιμη του οριου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

summertime1996

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η summertime1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
απο τη μερα π κλεινουν τα σχολεια μεχρι τη μερα της Εκθεσης τι θα διαβασετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
απο τη μερα π κλεινουν τα σχολεια μεχρι τη μερα της Εκθεσης τι θα διαβασετε?
Έκθεση,βιολογια,αρχαία γραμματική - συντακτικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos216

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,247 μηνύματα.
απο τη μερα π κλεινουν τα σχολεια μεχρι τη μερα της Εκθεσης τι θα διαβασετε?

Κυρίως μαθήματα βαρύτητας (για μένα μάλλον ΑΟΘ), αλλά και μαθήματα όπως η ιστορία και τα λατινικά, που θέλουν επαναλήψεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

summertime1996

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η summertime1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
εγω σκεφτομουν εκθεση κ αρχαια γνωστο αλλα δεν ξερω ποσες μερες να αφιερωσω στο καθενα! τη βιο την εβγαλα για τον οεφε σε 1,5 μερα οποτε ειμαι οκ κ τα λατινικα το ιδιο ξενυχτησα βεβαια αλλα βγηκαν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Λύση στο Δ1.
Η αρχική σχέσηείχε τετράγωνο στο (g''(x))^2 * e^(g''(x)^2) ;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikoslarissa

Δραστήριο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Θεμα 2ο
Δινονται οι μιγαδικοι z,z1,w με z=a+bi a,b πραγματικοι τετοιοι ωστε ο z1= να ειναι φανταστικος και
Β1.Να αποδείξετε ότι
α)Ο γεωμετρικός τόπος των εικόνων του z ειναι η
β)Ο γεωμετρικός τόπος των εικόνων του w είναι η παραβολή
Β2.Να αποδειξετε οτι
Β3.α)Να βρειτε το γεωμετρικο τοπο C των εικονων του w(συζυγης)
β)Να υπολογισετε το εμβαδον του χωριου που περικλυεται απο την ευθεια x-y+4=0 και την γραμμη C
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Β2:

Θεωρείς τυχαίο σημείο Μ(Xo, - (Xo^2)/2) της παραβολής.
Εφαρμόζεις τον τύπο απόστασης σημείου από ευθεία για το σημείο Μ και την ευθεία του ερωτήματος Α.
Στον αριθμητή προκύπτει τριώνυμο του οποίου βρίσκεις ελάχιστη τιμή.
Αντικαθιστάς την τιμή στον τύπο και βγαίνει το ζητούμενο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Η αρχική σχέσηείχε τετράγωνο στο (g''(x))^2 * e^(g''(x)^2) ;;

Δεν ξέρω πώς πήγα και το στρίμωξα το τετράγωνο. Το Ολοκλήρωμα δίνει t*e^(t^2), άρα γίνεται g''(x)*e^[(g''(x))^2].
Και στην αρχική ανισωτική σχέση δεν υπάρχει (g''(x))^2, πέρα από τον εκθέτη.
Εξακολουθούν να απλοποιούνται, απλώς δεν θα έπρεπε να είναι υψωμένα στο τετράγωνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Θεωρητικη σχολια κ μεταφρασεις σας δινουν του υπουργειου στο σχολειο/φροντ./ιδιαιτερα??

Το καλύτερο θα ήταν να έχεις τις μεταφράσεις και τα σχόλια του υπουργείου. Είναι τα πιο σωστά, και οι διορθωτές σύμφωνα μ' εκείνα διορθώνουν. Μπορεί δηλαδή να λένε πράγματα που δε τα αναφέρουν οι σημειώσεις του φροντιστηρίου σου.

ααα και κατι αλλο... στις εισαγωγες για παραδειγμα μαθαινετε κ τα αρχαια αποσπασματα?

Η εισαγωγή θέλει παπαγαλία και τίποτα άλλο. Κάθε γραμμή πιάνει κάποιες μονάδες. Αν παραλείψεις κάτι, θα χάσεις μονάδες :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SonnY

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SonnY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 273 μηνύματα.
στα μαθηματικά θα λύσω 1ο και 2ο θεμα, θα παλεψω 3ο και οταν φτασω 4ο θα παραδωσω κολλα και θα παω για καφε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

notis_19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,538 μηνύματα.
στα μαθηματικά θα λύσω 1ο και 2ο θεμα, θα παλεψω 3ο και οταν φτασω 4ο θα παραδωσω κολλα και θα παω για καφε :P

Τα ίδια κι εγώ, με ένα 14-15 μαθηματικά κατεύθυνσης θα είμαι μια χαρά.! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gersi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΑΓΓΕΛΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 121 μηνύματα.
στα μαθηματικά θα λύσω 1ο και 2ο θεμα, θα παλεψω 3ο και οταν φτασω 4ο θα παραδωσω κολλα και θα παω για καφε :P
Στα @@ μας :)

Φιλικά πάντα :sorry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theodora26

Νεοφερμένος

Η theodora26 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
μηπως ξερει κανεις τα θεματα βιολογια γενικης οεφε??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VRey

Νεοφερμένος

Η VRey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 79 μηνύματα.
Το καλύτερο θα ήταν να έχεις τις μεταφράσεις και τα σχόλια του υπουργείου. Είναι τα πιο σωστά, και οι διορθωτές σύμφωνα μ' εκείνα διορθώνουν. Μπορεί δηλαδή να λένε πράγματα που δε τα αναφέρουν οι σημειώσεις του φροντιστηρίου σου.


Ποια είναι τα σχόλια του υπουργείου; γιατί εγώ τόσο καιρό του φρο και του βιβλίου διαβάζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Το καλύτερο θα ήταν να έχεις τις μεταφράσεις και τα σχόλια του υπουργείου. Είναι τα πιο σωστά, και οι διορθωτές σύμφωνα μ' εκείνα διορθώνουν. Μπορεί δηλαδή να λένε πράγματα που δε τα αναφέρουν οι σημειώσεις του φροντιστηρίου σου.
Κι αν δε τα έχουμε θα κόβουν μονάδες; :/:

Το καλύτερο θα ήταν να έχεις τις μεταφράσεις και τα σχόλια του υπουργείου. Είναι τα πιο σωστά, και οι διορθωτές σύμφωνα μ' εκείνα διορθώνουν. Μπορεί δηλαδή να λένε πράγματα που δε τα αναφέρουν οι σημειώσεις του φροντιστηρίου σου.


Ποια είναι τα σχόλια του υπουργείου; γιατί εγώ τόσο καιρό του φρο και του βιβλίου διαβάζω.
Εγώ μόνο στο study4exams βρήκα του υπουργείου.Αλλά δεν ήξερα τόσο καιρό ότι έπρεπε να διαβάζω και απο εκεί.Πουθενά δεν μας είπαν κάτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VRey

Νεοφερμένος

Η VRey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 79 μηνύματα.
Εγώ μόνο στο study4exams βρήκα του υπουργείου.Αλλά δεν ήξερα τόσο καιρό ότι έπρεπε να διαβάζω και απο εκεί.Πουθενά δεν μας είπαν κάτι.

Ναι κι εγω τα εχω εκτυπωσει αυτα, αλλα λεει και πολλα περιττα.. Διαβαζω του φρο και μετα κανω αναγνωση αυτα απο το study4exams
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Ναι κι εγω τα εχω εκτυπωσει αυτα, αλλα λεει και πολλα περιττα.. Διαβαζω του φρο και μετα κανω αναγνωση αυτα απο το study4exams

Αν ειναι θα τα κάνω κ γω ανάγνωση από εδώ κι πέρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolling Stones

Νεοφερμένος

Ο Trolling Stones αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Tα θέματα του ΟΕΦΕ στην οικονομία ποτε και τι ωρα περιπου βγαινουν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top