Πανελλήνιες 2014

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Paracelsus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Paracelsus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 283 μηνύματα.
Ευτυχώς, το έβγαλα το προηγούμενο Σ/Κ επανάληψη και θα μου βγει πολύ εύκολα αυτές τις μέρες που το εχω πάλι.
Αυτό το προσφυγικό όσες φορές και να το κανω δε παλεύεται.

Μην το συζητάς ! Δεν αντέχεται ... Εγώ έβγαλα Κρητικό ! Καμία σχέση όμως .. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Μην το συζητάς ! Δεν αντέχεται ... Εγώ έβγαλα Κρητικό ! Καμία σχέση όμως .. :P

Ωραίο το Κρητικό. Τα οικονομικά μου έμειναν να ξεσκονίσω. :Ρ
Ελπίζω στο τέλος να τα ξερω νερό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Δε θα πέσει ο Κρητικός... Το αμάρτημα θα πέσει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Δε θα πέσει ο Κρητικός... Το αμάρτημα θα πέσει...


Βασικά , για την Ιστορία λέμε.
Καλά θα ήταν πάντως να μπει Αμάρτημα λογοτεχνία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Ευτυχώς, το έβγαλα το προηγούμενο Σ/Κ επανάληψη και θα μου βγει πολύ εύκολα αυτές τις μέρες που το εχω πάλι.
Αυτό το προσφυγικό όσες φορές και να το κανω δε παλεύεται.

Τα ιδια :-P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εntombed

Νεοφερμένος

Ο Εntombed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Πως εισαι τοσο σιγουρος?

Δε θα πέσει ο Κρητικός... Το αμάρτημα θα πέσει...

Πως εισαι τοσο σιγουρος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Πως εισαι τοσο σιγουρος?
Αυτό προέβλεψαν στο φροντιστήριο της γειτονιάς μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosmylo

Δραστήριο μέλος

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διοίκησης Επιχειρήσεων Δυτικής Αττικής (Αιγάλεω) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 571 μηνύματα.
Περνώντας στο πανεπιστήμιο θα αντιληφθείτε πως τελικά οι πανελλαδικές δεν ήταν τίποτα! Είναι 9 μήνες δύσκολοι (εγώ το πέρασα δυο φορές) αλλά μετά θα καταλάβετε πως απλά ήταν και αυτές κάποιες εξετάσεις. Βέβαια κι εγώ όταν έδινα πολλές φορές ήθελα να τα σπάσω όλα :P αλλά οκ ήταν της στιγμής!

Βλέποντας και το πώς πολλοί περνάνε τα μαθήματα στο πανεπιστήμιο ή πώς είναι τα πράγματα στην Ελλάδα αυτό που εκτίμησα ή μάλλον αυτό που κατάλαβα από τις πανελλαδικές είναι ότι περνάει πραγματικά αυτός που αξίζει και αυτός που έχει προσπαθήσει και σίγουρα το αδιάβλητο της διαδικασίας!

Δεν υπάρχει περίπτωση αυτός που έχει προσπαθήσει να μην πετύχει.... Είναι δύσκολο το σύστημα αλλά δίκαιο για αυτόν που διάβασε... Και το λέω εγώ που την πρώτη χρονιά δε διάβασα και είδα τη διαφορά την επόμενη χρονιά!
ΠΑΝΤΩΣ ΠΕΡΝΑΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙ

Καλο κουράγιο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Η Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 4,687 μηνύματα.
...κατάλαβα ότι περνάει πραγματικά αυτός που αξίζει και αυτός που έχει προσπαθήσει και σίγουρα το αδιάβλητο της διαδικασίας!

Δεν υπάρχει περίπτωση αυτός που έχει προσπαθήσει να μην πετύχει.... Είναι δύσκολο το σύστημα αλλά δίκαιο για αυτόν που διάβασε... Και το λέω εγώ που την πρώτη χρονιά δε διάβασα και είδα τη διαφορά την επόμενη χρονιά!

Φίλε μου επίτρεψέ μου να διαφωνήσω εδώ! Το ότι συνέβη αυτό σε εσένα και ίσως σε αρκετούς άλλους, δεν συνεπάγεται αυτόματα και την απόλυτη θα έλεγα κρίση, πως "δεν υπάρχει περίπτωση κάποιος που προσπάθησε να αποτύχει". Οι πανελλαδικές συνιστούν συνάρτηση πολλών παραγόντων , και μόνο η προσπάθεια που αναφέρεις δεν αρκεί πάντοτε. Σκέψου πόσα άτομα - υποψήφιοι για πολλούς και ποικίλους λόγους ( υγείας, συγκυρίας, ψυχικής κατάστασης κλπ) δεν κατόρθωσαν να εισαχθούν στο τμήμα που επιθυμούσαν παρ'όλη την διαρκή προσπάθεια όχι μόνο τον τελευταίο ενάμιση χρόνο , αλλά κατά τη διάρκεια της 12ετούς φοίτησής τους στα θρανία. Δυστυχώς, όπως έχω ξαναπεί σε άλλο νήμα, οι Πανελλήνιες δεν είναι ούτε αντιπροσωπευτικές της ανθρώπινης αξίας, και φυσικά δεν είναι και αδιάβλητες στο βαθμό τουλάχιστον που επιθυμούμε να πιστεύουμε. Η προσπάθεια και η αξία στην Ελλάδα δεν συνεπάγεται και επιτυχία στο εκάστοτε σύστημα που αποτελεί κριτήριο αυτής.
Φιλικά.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jonas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Jonas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 360 μηνύματα.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.

OMG αυτή είναι που διδάσκει ιστορία και λατινικά πού τη βρήκες;;

ΠΑΝΤΩΣ ΠΕΡΝΑΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙ
ΑΕΙ - ΤΕΙ: εισάγονται με 2,4 οι πολύτεκνοι, με 17,55 οι υπόλοιποι...
... μάλλον οχι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Δεν μπορώ να διαβάσω!Μ'έχει πιάσει μια απύθμενη βαρεμάρα!Είναι κι αυτός ο καιρός που θες να κάνεις οτιδήποτε άλλο εκτός απ'το να διαβάζεις!Στο μεταξύ τα τεστ πέφτουν βροχή!Πείτε μου ότι δεν είμαι η μόνη που περνάω αυτή τη φάση άρνησης...:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης123

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 148 μηνύματα.
και γω μια απο τα ιδια ειμαι, ολο το σκ :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

notis_19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,538 μηνύματα.
63 μέρες ακόμη :worry: Σφαίρα περνάει ο καιρός..για πότε μεγαλώσαμε.... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
63 μέρες ακόμη :worry: Σφαίρα περνάει ο καιρός..για πότε μεγαλώσαμε.... :P

:D:D αντε να τελειωνουμεεεεεεε!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Μου αρέσει που με ρωτάνε οι γονείς μου μερικές φορές αν "τελείωσα το διάβασμα". Λες και το διάβασμα τελειώνει ποτέ!!!
Το πότε θα μπει ο Απρίλιος και θα αρχίσουν να μειώνονται οι μέρες και θα γίνουν κάτω από 50 ούτε που θα το καταλάβουμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Πλάκα πλάκα είναι 9 βδομάδες περίπου! :eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Το Σαββατοκύριακο παραχαλάρωσα.Δεν μπορούσα να ανοίξω βιβλίο.Σήμερα θα επανορθώσω αναγκαστικά. :(
Πως πέρασε έτσι ο καιρός πάντως;Σαν χθες μου φαίνεται που έλεγα ότι ξεκινάω φροντιστήριο για τις εξετάσεις. Θέλω να κλείσω τα μάτια,να τ'ανοίξω και να δίνω Πανελλήνιες. Βασικά, να έχουν τελειώσει :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Πως περναει ο καιρος ρε παιδια :-/για ποσα μορια το κοβετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Κοίτα, όλοι έχουμε προφανώς υψηλούς στόχους αλλά δεν νομίζω να μπορεί ο καθένας να ξέρει σίγουρα αν θα τα καταφέρει.Εγώ προσωπικά έχω μια ιδέα για τους βαθμούς ανάμεσα στους οποίους μπορεί να κυμανθώ αλλά προτιμώ να το κρατάω για τον εαυτό μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top