Πανελλήνιες 2014

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

ivilinia_new

Νεοφερμένος

Η ivilinia_new αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Εμεις ειμαστε μετα τις συνεπειες θμτ , και στη φυσικη ροπη στερεων! Αντε ναι, τεσσερις μηνες εμειναν!! Καλη μας χρονια!
Εγω θελω να περασω στην πατρα μηχανολογων μηχανικων και αεροναυπηγων, και ως δευτερη επιλογη φυσικη στο ΑΠΘ !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 018946

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Άντε να τελειώνει αυτή η μαλακια γιατί έχουν ζοριστεί τα νεύρα μου να πούμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Άντε να τελειώνει αυτή η μαλακια γιατί έχουν ζοριστεί τα νεύρα μου να πούμε

στην ''μαλακια'' της εξεταστικης να δεις πως θα ζοριζονται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Καλή χρονιά και καλή μας επιτυχία ;) Δεν ξέρω για εσάς, εγώ πάντως ξεκουράστηκα και νιώθω έτοιμη να τα δώσω όλα στους επόμενους μήνες που έρχονται :D

Οι της θετικής τεχνολογικής που είστε.στην ύλη;
Εμείς έχουμε τελειώσει σχεδόν την ύλη στα μαθηματικά, μας μένουν λίγα από τα ολοκληρώματα. Στη φυσική τελειώνουμε τα κύματα, στον προγραμματισμό είμαστε στους πίνακες, και στο αοδέ τελειώσαμε (στο σχολείο,δεν κάνω φροντιστήριο) το δεύτερο κεφάλαιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλή χρονιά παίδες :D Κάντε υπομονή, 3,5 μήνες έμειναν χωρίς το Πάσχα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
στην ''μαλακια'' της εξεταστικης να δεις πως θα ζοριζονται

Μη λες βλακείες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 018946

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
στην ''μαλακια'' της εξεταστικης να δεις πως θα ζοριζονται

φιλε αν του χρονου ειμαι εκει που θελω να ειμαι και δινω αυτα που νομιζω ε θα καυλωνω:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
στην ''μαλακια'' της εξεταστικης να δεις πως θα ζοριζονται
Τουλάχιστον αν περάσεις στη σχολή που θες το πιο πιθανό είναι τα μαθήματα που έχεις να σε ενδιαφέρουν όχι όπως αυτά των πανελληνίων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemis1996

Νεοφερμένος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Ελπιζω να εννοεις αυτες.:P
21. Εστω μια συναρτηση f R-->R η οποια ειναι 2 φορες παραγωγισιμη και f(x) >0 για καθε χεR. Aν g(x)= lnf(x) και g'' (x) >0 νδο f κυρτη
32. Εστω μια παραγωγισιμη συναρτηση f: [α,β]--> R η οποια ειναι κοιλη και γε(α,β)
Νδο η g(x) = f(x) -f(γ)/ χ-γ ειναι γνησιως φθινουσα σε καθενα απο τα [α,γ) (γ,β]

47. Εστω f(x)= ax^3 + bx^2 + (a-1)x-2 να βρειτε τις τιμες των α β ωστε η f να παρουσιαζει τοπικο ακροτατο στο χ1= 1 και στο x2= 1/2 καμπη.

Όχι δεν εννοώ αυτές ακριβώς... Αυτές είναι από την ακόμη πιο παλιά έκδοση αν δεν κάνω λάθος στο κίτρινο-πράσινο βοηθημα.. Εγώ θέλω της έκδοσης πριν της φετινής δλδ στο πορτοκάλι-πράσινο βιβλίο... Δν ξέρω αν κατάλαβες... Πάντως σε ευχαριστώ για την απάντηση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
φιλε αν του χρονου ειμαι εκει που θελω να ειμαι και δινω αυτα που νομιζω ε θα καυλωνω:whistle:

Τουλάχιστον αν περάσεις στη σχολή που θες το πιο πιθανό είναι τα μαθήματα που έχεις να σε ενδιαφέρουν όχι όπως αυτά των πανελληνίων...

Ακομα και στην σχολη των ''ονειρων'' σου να περασεις(φυσικα ,αν δεν μπεις πρωτα δεν ξερεις αν οντως σου αρεσει ,αλλα σε αυτο δεν φταινε οι μαθητες) παντα θα υπαρχουν μαθηματα και καθηγητες που θα σου ταραζουν τα νευρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Ακομα και στην σχολη των ''ονειρων'' σου να περασεις
Δυστυχώς στη θετική αυτό δε γίνεται. Φοβαμαι πως το 90% οσων επιλεγουν ιατρικη το κανουν λογω στερεοτυπων/μαμας-μπαμπα/κοινωνικου-κυρους/του-τι-θα-πουν-οι-αλλοι/χρημάτων και οχι λογω ενδιαφέροντος :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
Δυσκολεύομαι να καταλάβω πώς κάποια άτομα διατείθενται να περάσουν το βασανιστήριο σε όλη την έκτασή του μόνο και μόνο για να λένε ''εγώ πέρασα ιατρική και εσύ όχι'''. Υπάρχουν στιγμές που ευχάριστα θα τα παρατούσα και θα πήγαινα να ζεσταθώ στο κρεβατάκι μου, αλλά το μόνο που με κρατάει είναι...δεν ξέρω...κάτι σαν πάθος... Αυτούς τι τους κρατάει; Η μία μέρα μετά τα αποτελέσματα που θα υπερηφανεύονται; Και κακά τα ψέματα, οι γιατροί έχουν χάσει μέρος του κύρους τους, με όλα αυτά που ακούγονται. Και στις μέρες μας, ποιός είναι σίγουρος, πέρα από το στρατό, για σίγουρη επαγγελματική αποκατάσταση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Ακομα και στην σχολη των ''ονειρων'' σου να περασεις(φυσικα ,αν δεν μπεις πρωτα δεν ξερεις αν οντως σου αρεσει ,αλλα σε αυτο δεν φταινε οι μαθητες) παντα θα υπαρχουν μαθηματα και καθηγητες που θα σου ταραζουν τα νευρα
Δεν διαφωνώ εννοείται αυτό. Απλά λέω ότι το αντικείμενο με το οποίο θα ασχολείσαι θα σε αρέσει. Τώρα αν πας σε μια σχήμα στα άκυρα μόνο και μόνο γτ στο είπε το φροντ/γονείς και δεν συμμαζεύεται χωρίς να σε αρέσει εκεί θα έχεις θέμα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
γιατροί έχουν χάσει μέρος του κύρους τους, με όλα αυτά που ακούγονται.

Αν υπάρχει κύρος, τότε αυτό δεν έχει χαθεί.
Για το γεγονός ότι κάποιοι επιτήδειοι χρησιμοποιουν το λειτουργημα του γιατρου για να εξαπατήσουν δεν ευθύνεται η ιδιότητα του γιατρού.
Δε μπορείς από ειδικές περιπτώσεις να βγάλεις ένα γενικό συμπέρασμα.

Παρ' όλα αυτά, πιστεύω οτι οι γιατροί δεν έχουν κύρος, οπως και να χει η κατασταση.

Και κάτι βαρύγδουπες εκφράσεις περι "ανεξήγητου πάθους" ή "μυστήριου έρωτα" για την ιατρική δε με συγκινούν. Είναι απλό: σε όποιον αρέσει περισσότερο η ΕΠΙΣΤΗΜΗ της ανθρωπολογίας του ταιριάζει η ιατρική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
Χάλια ψυχολογία. Ολα έχω την εντύπωση θα πανε κατα διαόλου. Μαλλον καλα την έχω, διότι προς τα εκει το κόβω το πράμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Χάλια ψυχολογία. Ολα έχω την εντύπωση θα πανε κατα διαόλου. Μαλλον καλα την έχω, διότι προς τα εκει το κόβω το πράμα.
Μη πηγαίνεις με τέτοια ψυχολογία, κακό σε κάνει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Χάλια ψυχολογία. Ολα έχω την εντύπωση θα πανε κατα διαόλου. Μαλλον καλα την έχω, διότι προς τα εκει το κόβω το πράμα.

Δε πειράζει, υγεία πάνω απ' όλα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ivilinia_new

Νεοφερμένος

Η ivilinia_new αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Ουαου! Εισαι αρκετα μπροστα στα μαθηματικα...αοδε ηλικρινα ποσα εχεις βγαλει τελεια απ'εξω στο αοδε ως τωρα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Ουαου! Εισαι αρκετα μπροστα στα μαθηματικα...αοδε ηλικρινα ποσα εχεις βγαλει τελεια απ'εξω στο αοδε ως τωρα?

Δεν ξέρω σε ποιον ακριβώς αναφέρεσαι, εγώ πάντως και τα δύο κεφάλαια τα έχω βγάλει τέλεια απ'έξω και ειδικά το πρώτο :D
Και στα μαθηματικά, παρ'όλο που είμαστε μπροστά και κάποιος μπορεί να νομίζει ότι δεν θα έχουμε εμβαθύνει πολύ κτλ κτλ στην πραγματικότητα, δεν ισχύει αυτό, ούτε κενά έχω και τα πάω μια χαρά :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Εμείς έχουμε τελειώσει σχεδόν την ύλη στα μαθηματικά, μας μένουν λίγα από τα ολοκληρώματα.

Μαθηματικά πότε ξεκίνησες;; Έκανες διακοπές το καλοκαίρι;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top