Πανελλήνιες 2014

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Κίτσα

Νεοφερμένος

Η Κίτσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Γεια σας, δυστυχως φετος δινω για δευετερη φορα.. και δστυχως παλι δςν υπαρχει δυνατοτητα για φροντηστηριο. :P Μπορει κανεις να μου πει αν οι περσινοι προφορικοι βαθμοι μετρανε και φετος? Και αν ναι, πριν η μετα την αλλαγη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Γεια σας, δυστυχως φετος δινω για δευετερη φορα.. και δστυχως παλι δςν υπαρχει δυνατοτητα για φροντηστηριο. :P Μπορει κανεις να μου πει αν οι περσινοι προφορικοι βαθμοι μετρανε και φετος? Και αν ναι, πριν η μετα την αλλαγη?

Mετρανε και φετος... Αλλα τι εννοεις αλλαγη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Mετρανε και φετος... Αλλα τι εννοεις αλλαγη?
Εννοεί την προσαρμογή του προφορικού βαθμού στον γραπτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SonnY

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SonnY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 273 μηνύματα.
με ειδες να λυνω ποτε θεμα με αντισυμβατικο τροπο ;

Υπόθεση έκανα. Αφού είπες πως σε φοβίζει ο μαλάκας διορθωτής, για ποιον άλλο λόγο θα μπορούσε να σε φοβίζει?
+ Φαίνεται να έχεις διαβάσει αρκετά μαθηματικά, άρα το να λύσεις μια άσκηση με απροσδώκητο τρόπο μοιάζει αρκετά πιθανό. ;)

Βέβαια υπάρχει και το ενδεχόμενο κανένα από αυτά να μην ισχύει.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κίτσα

Νεοφερμένος

Η Κίτσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
?...

Ο προφορικός δεν αλλάζει βάσει των πανελλαδικών αποτελεσμάτων?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

OurHouse

Νεοφερμένος

Η OurHouse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Έχω καποιες ερωτησεις για τις φετινες πανελληνιες και θα ηθελα πολυ να με βοηθαγατε.

1) Αλλαξε η υλη η ειναι ιδια με περυσι;
2) Ισχυει οτι μετα το Λυκειο, αμα θελεις να ξαναδωσεις εξετασεις δηλωνεις οποια κατευθυνση θελεις; (πχ απο Τεχνολογικη σε Θετικη)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SonnY

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SonnY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 273 μηνύματα.
παίδες από καφείνη πως τα πάτε φέτος???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
παίδες από καφείνη πως τα πάτε φέτος???
Εγώ πέρσι έπινα 1-2 καφέδες σίγουρα δεν την έβγαζα αλλιώς. Και φέτος τα ίδια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

glykeria_

Νεοφερμένος

Η glykeria_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 45 μηνύματα.
παίδες από καφείνη πως τα πάτε φέτος???

1 καφες καθε μερα απαραιτητα, κατα προτιμηση νες τωρα με το κρυο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikoslarissa

Δραστήριο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 669 μηνύματα.

Timmy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Timmy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 120 μηνύματα.
Για το 3ο πεδίο λέω και με ενδιαφέρει ως εξής:Δε θα έπρεπε να βάζουν ίσης δυσκολίας θέματα σε μαθήματα βαρύτητας και των δύο κατευθύνσεων?Γιατί έτσι καθίσταται πιο εύκολο να μπεις ιατρική(να γράψεις 18/18.5+ βιολογία και χημεία) και δυσκολότερο να περάσεις σε οποιαδήποτε υψηλόβαθμη από τεχνολογική(όπου σαφώς ο μέσος όρος σε μαθηματικά και φυσική είναι κατά πολύ χαμηλότερος από εκείνον στα αντίστοιχα βαρύτητας της θετικής).
ΥΓ.:Μπορεί να ενδιαφέρει αυτούς που παίρνουν βιολογία γεν.(μην αρχίσω τώρα για το επίπεδο σε μαθ.γεν. και βιολογία γεν. για φέτος...).Γενικά μου φάνηκε ότι ευνοημένοι φέτος στα θέματα φέτος μόνο της τεχνολογικής δεν ήταν...

Οχι δεν ειναι πιο ευκολο να μπεις ιατρικη σε σχεση με αλλες σχολες, λογω των μαθηματων βαρυτητας οπως λες.

Καταρχας, σκεψου οτι πολλα παιδια ειναι θετικη και δεν ενδιαφερονται για 3ο πεδιο (και εγω ετσι εκανα), οποτε το να βαλλουν παλουκια θεματα σε βιολογια χημεια ποιο το οφελος?

Δευτερον, η εισαγωγη καθοριζεται απο τα μορια. Αμα βαζουν ευκολα σε βιολογια-χημεια, και γραφουν πολυ καλα τα παιδια, τοτε θα αυξηθουν πολυ οι βασεις και θα περασουν μονο οι top απο το συνολο αυτων που εγραψαν πολυ καλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΑΠΘ. Έχει γράψει 5,517 μηνύματα.
Οχι δεν ειναι πιο ευκολο να μπεις ιατρικη σε σχεση με αλλες σχολες, λογω των μαθηματων βαρυτητας οπως λες.

Καταρχας, σκεψου οτι πολλα παιδια ειναι θετικη και δεν ενδιαφερονται για 3ο πεδιο (και εγω ετσι εκανα), οποτε το να βαλλουν παλουκια θεματα σε βιολογια χημεια ποιο το οφελος?

Δευτερον, η εισαγωγη καθοριζεται απο τα μορια. Αμα βαζουν ευκολα σε βιολογια-χημεια, και γραφουν πολυ καλα τα παιδια, τοτε θα αυξηθουν πολυ οι βασεις και θα περασουν μονο οι top απο το συνολο αυτων που εγραψαν πολυ καλα.
Αλήθεια,για ποιό λόγο να πάει κανείς θετική χωρίς να θέλει 3ο πεδίο?Και αυτοί που λες πιστεύω είναι μειονότητα.Και οι βάσεις δεν καθορίζονται μόνο από το επίπεδο δυσκολίας των θεμάτων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanAp

Νεοφερμένος

Ο PanAp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Λοιπόν παιδιά, για μας που δίνουμε το '14, έχω μια ερώτηση. Αν και βλέπω εδώ υπαρχουν περισσότεροι θετικό-τεχνολογικής, θα ρωτήσω κάτι που αφορά τα παιδιά της θεωρητικής. Μήπως γνωρίζει κάποιος αν όντως έκλεισε το τμήμα της διερμηνείας στη σχολή μετάφρασης και διερμηνείας στο Ιόνιο; Κοπέλα που ειναι μέσα, ισχυρίζεται πως αυτό το τμήμα δεν υπάρχει πλέον, και μάλιστα παρουσίασε αυτό σαν τον λόγο που φέτος η βάση έπεσε 4000 μόρια! Ξέρεις κανείς αν όντως απο φέτος καταργήθηκε το τμήμα; :hmm: :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariaal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mariaal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Τί γίνεται με της ημερομηνίες έναρξης των Πανελληνίων; Κάποιοι μου είπαν πως ξεκινάμε 2 Μαΐου λόγω των εκλογών που λέγεται ότι θα διεξαχθούν στις 25 Μαΐου αλλά δεν το πιστεύω αφού βάσει νομοθεσίας οι Πανελλήνιες ξεκινούν το 2ο 15μερο του μήνα. Υπάρχει καποια έγκυρη πληροφορία σχετικά με τα παραπάνω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

afroditi85

Νεοφερμένος

Η afroditi85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
γεια σας παιδια καλη δυναμη ευχομαι σε ολους μας! ποιοι σκεφτονται για μαθηματικο απο εδω;;;;;;;

εγω ειμαι παραγωγικοτητα ανταφωνιστικοτητα σελ. 40
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

afroditi85

Νεοφερμένος

Η afroditi85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Γεια σας, δυστυχως φετος δινω για δευετερη φορα.. και δστυχως παλι δςν υπαρχει δυνατοτητα για φροντηστηριο. :P Μπορει κανεις να μου πει αν οι περσινοι προφορικοι βαθμοι μετρανε και φετος? Και αν ναι, πριν η μετα την αλλαγη?
οι προφορικοι βαθμοι μενουν ιδιοι, και μολις γραψεις φετος προσαρμοζονται με τους νεους βαθμους.. δεν κολλανε πουθενα οι περσινοι σου βαθμοι πανελλαδικων. ετσι εχω ακουσει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nadiawow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νάντια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
εμας παντως στο φροντ μας ειπαν οτι θα ξεκινησουμε 10 μερες νωριτερα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleonora timber

Νεοφερμένος

Η eleonora timber αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
παιδιά για τα άτομα που δίνουν προφορικά πως λέτε να τα πάνε ????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
παιδιά για τα άτομα που δίνουν προφορικά πως λέτε να τα πάνε ????

Tα προφορικα ειναι λιγο παγιδα...Αλλα μαθηματα ειναι πιο ευκολο να τα δωσεις προφορικα και αλλα οχι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

afroditi85

Νεοφερμένος

Η afroditi85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
ναντια εννοεις οι πανελλαδικες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top