Πανελλήνιες 2014

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Αρχαία μη μου το θυμίζεις.Μπήκε σφήνα η καθηγήτρια του άλλου τμήματος και έχουμε 39-43. Και 10 σελίδες εισαγωγή.
Το μηχανογραφικό σε site το φτιάχνουμε; :redface: :P
Μου κανεις πλάκα. 9 κείμενα και 25 σελ εισαγωγή. Και σε κανένα μαθημα δεν εχουν δώσει σος. Ακόμα και θρησκευτικά 8 μαθηματα είχαμε ολόκληρα. Τι να πω.. Μάλλον είμαστε οι μόνοι στην Ελλάδα που διαβάζουμε για ενδοσχολικές στο σχολείο μου. :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
σχεδιν 10 μερουλες ακομα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

notis_19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,538 μηνύματα.
1 ή 2 Ιουλίου η ανακοίνωση των βαθμών για τις Πανελλαδικές Εξετάσεις 2014

Η αποστολή των αποκομμάτων και των καταστάσεων με τις βαθμολογικές επιδόσεις των υποψηφίων που διαγωνίστηκαν στις πανελλαδικές εξετάσεις προς τα λύκεια, προγραμματίζεται περίπου για την Κυριακή 29 Ιουνίου, ώστε οι βαθμοί να ανακοινωθούν την 1η ή το αργότερο τη 2η Ιουλίου.

Αυτό αναφέρει σημερινή εγκύκλιος του υπουργείου Παιδείας. Προς τους προέδρους των Βαθμολογικών Κέντρων των ΕΕΚ και των Διευθυντών Λυκείων δίνονται οι εξής οδηγίες:

Α. Η αποστολή των αποκομμάτων των γραπτών δοκιμίων στα ΓΕΛ και ΕΠΑΛ (ΟΜΑΔΑ Β΄) μαζί με τις «τελικές εκτυπώσεις για αποστολή στα σχολεία» μέσω των Δ/νσεων Δ.Ε. θα γίνει συνολικά για όλα τα μαθήματα από όλα τα Βαθμολογικά κέντρα ταυτόχρονα και μετά από συνεννόηση με το υπουργείο Παιδείας.

Β. Οι καταστάσεις με τους βαθμούς που θα αποσταλούν στα Λύκεια θα περιέχουν μόνο τη συνολική βαθμολογία κάθε υποψηφίου, τα ονομαστικά του στοιχεία και τον κωδικό του χωρίς να περιέχουν τους κωδικούς των βαθμολογητών.

Μέχρι την Τετάρτη 18 Ιουνίου 2014 όλα τα Β. Κ. πρέπει να έχουν ολοκληρώσει τη βαθμολόγηση και να έχουν κλειδώσει τα μαθήματα: Νεοελληνική Γλώσσα, τα 4 μαθήματα Γενικής Παιδείας (Μαθηματικά και Στοιχεία Στατιστικής, Ιστορία του Νεότερου και Σύγχρονου Κόσμου, Φυσική, Βιολογία) και οποιαδήποτε άλλα μαθήματα έχει ολοκληρώσει κάθε Β.Κ.

Η τελική ολοκλήρωση-οριστικό κλείδωμα θα γίνει το αργότερο μέχρι την Παρασκευή 27 Ιουνίου 2014 σταδιακά για όλα τα υπόλοιπα μαθήματα, εκτός των μαθημάτων των επαναληπτικών εξετάσεων, που θα κλειδώσουν οριστικά το Σάββατο 28 Ιουνίου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
θα περιέχουν μόνο τη συνολική βαθμολογία κάθε υποψηφίου, τα ονομαστικά του στοιχεία και τον κωδικό του χωρίς να περιέχουν τους κωδικούς των βαθμολογητών.

Τι εννοούν με αυτό; Δηλαδή θα έχει τους βαθμούς και των δύο βαθμολογητών;
Εγώ σήμερα άκουσα ότι θα έχει μόνο το βαθμό πρόσβασης! :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

notis_19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,538 μηνύματα.
Τι εννοούν με αυτό; Δηλαδή θα έχει τους βαθμούς και των δύο βαθμολογητών;
Εγώ σήμερα άκουσα ότι θα έχει μόνο το βαθμό πρόσβασης! :hmm:

Καλημέρα.Για να λέει συνολική βαθμολογία θα εννοεί τον μέσο όρο των βαθμολογιών από τους 2 βαθμολογητές.Αυτό κατάλαβα εγώ..:P

Αυτή την ανάρτηση την διάβασα στο panellinies.gr σήμερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
Καλημέρα! :)
Kαι άμα θέλουμε να δούμε την απόκλιση μεταξύ των δύο θα είναι διαθέσιμα στο internet;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

notis_19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,538 μηνύματα.
Καλημέρα! :)
Kαι άμα θέλουμε να δούμε την απόκλιση μεταξύ των δύο θα είναι διαθέσιμα στο internet;

Δεν ξέρω.Νομίζω ότι τις προηγούμενες χρονιές οι βαθμολογίες και των 2 βαθμολογητών ήταν αναρτημένες στο λύκειο, και στο διαδίκτυο ήταν η συνολική βαθμολογία. Τώρα για φέτος έλα ντε? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
Πάντως πιστεύω ότι πρέπει να μπορούμε να τα δούμε αυτά. Κάθε μαθητής θέλει να δει την απόκλιση μεταξύ των δύο ή αν πήγε σε 3ο βαθμολογητή (εγώ προσωπικά το φοβόμουν όλη τη χρονιά). Όψομεν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Αν ρωτήσουμε τους καθηγητές όταν βγουν οι βαθμοί, λογικά θα ξέρουν αν μπορούμε να δουμε και τους 2 βαθμούς και θα μας βοηθησουν.
Αχχ, σημερα είδα όνειρο οτι η αρχιτεκτονική Βόλου ανέβηκε στα 20.300 (ναι, τόσο συγκεκριμένα) και δεν την έπιανα με τίποτα :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
Θα είναι οι καθηγητές εκεί όμως; :hmm:

Mην αγχώνεσαι καλέ. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Λογικά θα είναι.. Εγώ μπορει να τους ζητήσω να δω τα αποκόμματα με τις βαθμολογίες αν γίνεται, ειδικά αν περίμενα άλλο βαθμό και τελικά είδα λιγότερο/περισσότερο απο αυτο που περίμενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

notis_19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,538 μηνύματα.
Θέλω να πάθω αυτό με τα 500-1000 μόρια, δηλαδή εκεί που περιμένεις να βγάλεις 16500 και βγάζεις 17000-17500. :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
Όλοι θέλουμε να το πάθουμε αυτό, γενικά να βγάλουμε περισσότερα από όσα περιμένουμε. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Χαχα κι εγώ αυτό θέλω!Μακάρι από την κλίμακα των βαθμών που περιμένω να έρθει ο μεγαλύτερος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Εγώ έχω συμβιβαστεί με τον μικρότερο βαθμό που περιμένω, οποτε οτιδήποτε μεγαλύτερο απο αυτο θα είναι τέλειο!
Θα δω τους βαθμούς και θα ξέρω κατευθείαν πόσο έβγαλα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Και εγώ.Έχω λιώσει τον υπολογισμό μορίων. :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
Kαλά, μέσα στο μυαλό μου είστε. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

keep walking

Δραστήριο μέλος

Ο keep walking αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
Εγω εχω ενα ευρος 400 μοριων στους υπολογισμους μου! Πιστευω να ερθουν τα περισσοτερα μορια που περιμενω! :-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Θέλω να πάθω αυτό με τα 500-1000 μόρια, δηλαδή εκεί που περιμένεις να βγάλεις 16500 και βγάζεις 17000-17500. :whistle:

Αυτό καλό είναι, μην το πάθουμε ανάποδα είναι το πρόβλημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω οτι η βαθμολογία μου θα κυμανθεί απο 16.400-17.200 λόγω της φυσικης, αλλιώς θα μπορούσα να φτάσω και 18 :cry_x: Ελπιζω να μη δω λιγότερο και ελπιζω να έχω καμια ευχάριστη έκπληξη και να δω λιγο περισσότερο :P Θα τα δώσω όλα στο σχέδιο, ο,τι και να γίνει, θα έχω προσπαθήσει :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top