Πανελλήνιες 2014

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

VeeM

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βασιλικη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Λυνω φυσικομαθηματικα και δεν ξερω τπτ απο αοδε σκεφτομαι ωρες ωρες οτι παιζει να γραψω καλυτερα σε αυτα παρα στο αοδε. Αλλα οπως ειπατε μια αποφαση ειναι , πρεπει να κατσω να το μαθω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dream Theater

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dream Theater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 158 μηνύματα.
μονο εμενα μου φαινονται μακραν πιο ευκολα μεχρι στιγμης τα θεματα του οεφε?(με εξαιρεση εκθεση, και χημεια που δεν εχω γραψει ακομα). σε σχεση με περσι εννοω. Βιολογια απλα πραγματα, και τελειωσα στο 2ωρο με 10 σελιδες γραψιμο μονο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikoslarissa

Δραστήριο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 669 μηνύματα.
μονο εμενα μου φαινονται μακραν πιο ευκολα μεχρι στιγμης τα θεματα του οεφε?(με εξαιρεση εκθεση, και χημεια που δεν εχω γραψει ακομα). σε σχεση με περσι εννοω. Βιολογια απλα πραγματα, και τελειωσα στο 2ωρο με 10 σελιδες γραψιμο μονο.
Μαθηματικά γενικής όντως ήταν γελοία.Φυσική είχε το Δ5 που το θεωρώ πολύ δύσκολο και τα άλλα ήταν φυσιολογικά αλλά όχι και πανεύκολα.ΑΕΠΠ σήμερα το Δ2 με το υποπρόγραμμα μου πήρε μια ώρα να το λύσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Filippos14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Filippos14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 331 μηνύματα.
Μαθηματικά γενικής όντως ήταν γελοία.Φυσική είχε το Δ5 που το θεωρώ πολύ δύσκολο και τα άλλα ήταν φυσιολογικά αλλά όχι και πανεύκολα.ΑΕΠΠ σήμερα το Δ2 με το υποπρόγραμμα μου πήρε μια ώρα να το λύσω.
Χμ,μπωρεις στο περιπου να πεις τι επεσε 1ο και 2ο θεμα?(Πινακες τιμων,διαγρ,μετατροπες).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikoslarissa

Δραστήριο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Χμ,μπωρεις στο περιπου να πεις τι επεσε 1ο και 2ο θεμα?(Πινακες τιμων,διαγρ,μετατροπες).
Είχε να συμπλήρώσεις τον αλγόριθμο της φυσαλίδας ούτως ώστε να ταξινομείται ο μισός πίνακας,Μια απλή μετατροπή από ΓΙΑ σε ΜΕΧΡΙΣ ΟΤΟΥ,πίνακα τιμών ήταν λίγο σπαστικό γιατί είχε πρόγραμμα που καλούσε διαδικασία και η διαδικασιά καλούσε συνάρτηση,έδινε και ένα διάγραμμα ροής να το μετατρέψεις σε αλγόριθμο που είχε μια ΓΙΑ και μέσα σε αυτην μια Μεχρις ότου και μια όσο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dream Theater

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dream Theater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Μαθηματικά γενικής όντως ήταν γελοία.Φυσική είχε το Δ5 που το θεωρώ πολύ δύσκολο και τα άλλα ήταν φυσιολογικά αλλά όχι και πανεύκολα.ΑΕΠΠ σήμερα το Δ2 με το υποπρόγραμμα μου πήρε μια ώρα να το λύσω.

Βρε δεν ειπα οτι ηταν ευκολα :P ασε μαθ γεν εχασα αυτη τη μαλακια το Γ3 τοσο χαλια διατυπωμενο που ητανε ._. αλλα φυσικη περιμενα ενα βιασμο οπως 2012-2013 και βιολογια να ειναι παρα πολλα οπως περσι. Ιδωμεν μαθηματικα κατευθυνσης μεθαυριο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Μπορεί αυτό να σημαίνει ότι θα είναι πολύ δύσκολα τα θέματα στις πανελλήνιες, ή.....;; Και εγώ πραγματικά περίμενα τη φυσική (γιατί με τα υπόλοιπα δεν έχω ασχοληθεί πολυ) πολυ πιο δύσκολη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

cray9

Νεοφερμένος

Ο cray9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
γνωριζει κανεις πια κειμενα επεσαν στα λατινικα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Filippos14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Filippos14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 331 μηνύματα.
Είχε να συμπλήρώσεις τον αλγόριθμο της φυσαλίδας ούτως ώστε να ταξινομείται ο μισός πίνακας,Μια απλή μετατροπή από ΓΙΑ σε ΜΕΧΡΙΣ ΟΤΟΥ,πίνακα τιμών ήταν λίγο σπαστικό γιατί είχε πρόγραμμα που καλούσε διαδικασία και η διαδικασιά καλούσε συνάρτηση,έδινε και ένα διάγραμμα ροής να το μετατρέψεις σε αλγόριθμο που είχε μια ΓΙΑ και μέσα σε αυτην μια Μεχρις ότου και μια όσο.
Ευχαριστω :)



-
Δεν εχω δει κατι αξιολογο απο τον οεφε στα μαθ κατ,σπανια να βαλουν 1-2 ερωτηματα που ξεφευγουν λιγο αλλα γενικα ειναι κακα τα διαγωνισματα τους εκει,και να μην τα δει καποιος δεν χανει τπτ,ετσι πιστευω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikoslarissa

Δραστήριο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Βρε δεν ειπα οτι ηταν ευκολα :P ασε μαθ γεν εχασα αυτη τη μαλακια το Γ3 τοσο χαλια διατυπωμενο που ητανε ._. αλλα φυσικη περιμενα ενα βιασμο οπως 2012-2013 και βιολογια να ειναι παρα πολλα οπως περσι. Ιδωμεν μαθηματικα κατευθυνσης μεθαυριο
Τελικά το Γ3 τι ακριβώς ζητούσε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Τελικά το Γ3 τι ακριβώς ζητούσε;[/QUOte Μπορεις να μου στειλεις τα θεματα του οεφε του αεππ και τα μαθηματικα γενικης;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikoslarissa

Δραστήριο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Τελικά το Γ3 τι ακριβώς ζητούσε;[/QUOte Μπορεις να μου στειλεις τα θεματα του οεφε του αεππ και τα μαθηματικα γενικης;
Δυστυχώς δεν τα έχω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lia rose

Νεοφερμένος

Η lia rose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Ξερει κανεις στα Λατινικα ΟΕΦΕ ποια κειμενα επεσαν; :-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sophia<3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Οεφε Φυσική έχασα το πιο εύκολο πολλαπλής που όποιος το δει θα πει γιατί το έβαλες!!!:Pκαι έχω γράψει προς το παρόν έκθεση 88 Φυσική γενικής 99 χημεία δεν ξέρω ακόμα Φυσική κατεύθυνσης 93 βιολογία κατεύθυνσης μου φάνηκαν εύκολα σήμερα μπορεί και 100
:))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dream Theater

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dream Theater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Οεφε Φυσική έχασα το πιο εύκολο πολλαπλής που όποιος το δει θα πει γιατί το έβαλες!!!:Pκαι έχω γράψει προς το παρόν έκθεση 88 Φυσική γενικής 99 χημεία δεν ξέρω ακόμα Φυσική κατεύθυνσης 93 βιολογία κατεύθυνσης μου φάνηκαν εύκολα σήμερα μπορεί και 100
:))

ρε να σε ρωτησω. στο Γ2 με τα διαγραμματα οριζες εσυ 2 αλληλομορφα ξερω γω Α και Β? γιατι ηταν λιιγο ασαφες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sophia<3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Ναι αυτό έπρεπε να κάνεις ήταν όντως ασαφές αλλά πλέον είμαι σίγουρη γιατί μετά το διαγώνισμα πήρα τις λύσεις...το συγκεκριμενο ερωτημα ηταν ουσιαστικα τελειως λαθος δοσμενο διοτι δεν εδινε καμια διευκρίνηση οτι η καθε στηλη αποτελουσε διαφορετικο φαινοτυπο...επρεπε να το φανταστεις και καλα :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dream Theater

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dream Theater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 158 μηνύματα.
οντως? μηπως μπορεις να μου πεις τη λυση των Β2, Γ και Δ2??? εν συντομια :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cray9

Νεοφερμένος

Ο cray9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
κειμενα λατινικα οεφε?????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sophia<3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Β2:σχολικο σελιδα 35και 36 αναφερεις οτι ο γεν κωδικας ειναι σχεδον καθολικος αρα μπορει το mRNA να μεταφραστει στα βακτηρια και να παραγει την ιδια πρωτεινη κτλ,τα ριβοσωματα μπορουν να χρησιμοποιηθουν ως θεσεις μεταφρασεις ,η μεταγραφη και η μεταφραση δημιουργουναι με τον ιδιο τροπο σταβακτηρια και τελος τα αμινοξεα ειναι 20 και για τα ανθωπους και για βακτηρια
Γ1 σελιδα 91 του σχολικου βιβλιου
και ηθελε να πεις για την αντικατασταση βασης κσι επαιρνες περιπτωσεις για το αν ειναι η οχι η δοσμενη αλυσιδα κωδικη ή μη και εξεταζες παραλληλα να ειναι ιδιο το αμινοξυ με την μεταλλαγμενη και τελικα εβγαινε μη κωδικη
Γ2 η γενια Γ εβγαινε η f1 η Α η f2 και η b η πατρικη
P:ΑΑΒΒ και ααββ
f1:ΑαΒβ
f2:ααββ,Ααββ,ααΒΒ,ΑαΒβ
μετα ελεγες για το διαγονιδικο φυτο περιεχει πληροφοριες του ειδους του του πλασμιδιου Τi και καποιας επιθυμητης ιδιοτητας που εχει προσθεθει στο πλασμιδιο και ελεγες οτι η dollyκαι τα κλωνοποιμενα ζωα εχουν τα μιτοχονδρια του ωαριου και τον πυρηνα οργανισμου δοτη
Δ2 ειχε δυο περιπτωσεις για τα γενεολογικα δεντρα σωστες και η μια ηταν υπολειπομενο αυτοσωμικο με ολα τα αγορια φορεις και το αλλο αυτοσωμικο επικρατες με ολα τα αγορια τελειως καλα αυτααααα....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dream Theater

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dream Theater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 158 μηνύματα.
κατσε ρε ειναι και λογω των πλασμιδιων που λειτουργουν ως φορεις κλωνοπιησης! βασικα εγω μονο αυτο εγραψα, ξεχασα την καθολοικοτητα του κωσικα.(την οποια εγραψα στο Γ1 μαζι με τις αλλες ιδιοτητες του γεν κωδικα ._.) δεν πειραζει 3-4 θα μου κοψει λογικα???.
οσο για τα αλλα συμφωνω απολυτως ^_^ να σου πω στο Δ2 εβγαιναν 2 περιπτωσεις ε? και αυτο με τα αμινικα ακρα και τους δεσμους ποσοι ειναι τελικα? α και το Γ3 :P
πολλαπλης α,γ,α,α,δ? (πες ναι σε παρακαλω :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top