[Πανελλήνιες 2014] Θερινή Προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Γιατί τόσες λίγες;:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlos13

Δραστήριο μέλος

Ο ☺☻ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 552 μηνύματα.
Γιατί τόσες λίγες;:worry:

Γιατι τα φροντηστηρία μου δεν συμπίπτουν :mad:.. 20Ιουνίου - 27 Ιουλίου (Μαθηματικα) //1Αυγούστου μέχρι τέλος φυσική. Και 2 Σεπτεμβρίου ξεκινάνε όλα ..

Υ.Γ. Τώρα που το σκέφτομαι 4 μέρες έκατσα COOL!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Γιατι τα φροντηστηρία μου δεν συμπίπτουν :mad:.. 20Ιουνίου - 27 Ιουλίου (Μαθηματικα) //1Αυγούστου μέχρι τέλος φυσική. Και 2 Σεπτεμβρίου ξεκινάνε όλα ..

Υ.Γ. Τώρα που το σκέφτομαι 4 μέρες έκατσα COOL!

Αααα,κριμα:confused::confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikoslarissa

Δραστήριο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 669 μηνύματα.
https://panelladikes.gr/countdown.html
Ρίξτε αρνητικές!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.




Ποιος το σκεφτηκε αυτο???Δεν εχει ανακοινωθει καν ημερομηνια και ο αλλος μετραει και τα δευτερολεπτα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jonas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Jonas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 360 μηνύματα.
Ποιος το σκεφτηκε αυτο???Δεν εχει ανακοινωθει καν ημερομηνια και ο αλλος μετραει και τα δευτερολεπτα!!!
Κοίτα, αν οι εκλογές γίνουν κανονικά (δεν γίνουν δηλαδή πρόωρες), δεν θα πρέπει λογικά να μιλάμε για εξετάσεις τη δεύτερη εβδομάδα του Μαϊου? Ε, από σήμερα μέχρι Δευτέρα 5/5/2014 είναι 8μισι μήνες, ήτοι 259 μέρες. Άρα ο υπολογισμός του πάνω κάτω βγαίνει. Αλλά εντάξει, ότι σε αγχώνει η αντίστροφη μέτρηση, έτσι που βλέπεις τον χρόνο να τρέχει, σε αγχώνει... :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnys

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 183 μηνύματα.
Kαλησπέρα...2 Σεπτέμβρη αρχίζω φροντιστήρια και δεν χάρηκα το καλοκαίρι όσο θα ήθελα...Για κάποιο λόγο μόνο μια φορά βγήκα το βράδυ(κλαμπ)..Γενικά έβγαινα έξω αλλά όχι για διασκέδαση..Μπανάκια δεν έκανα πολλά,αν και μένω σε νησί....Τώρα δεν νομίζω να φτάνουν οι μέρες για πολλά άλλα..Διάβασμα και φυσικά τα απαραίτητα διαλλείματα...Είδα κάτι σχόλια και θέλω να πω ότι εμένα μου αρέσει ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ να διαβάζω μόνος μου το καλοκαίρι και να κάνω ασκήσεις καλύπτοντας αδυναμίες...Όταν είμαι υπό πίεση μπορεί να κάνω εύκολα πολλά λάθη(1+1=3 :P)...Επίσης νομίζω ότι η χρονιά θα περάσει πολύ εύκολα γιατί μέχρι αργά το απόγευμα θα έχουμε φροντιστήρια και μετά διάβασμα.Κάθε μέρα το ίδιο και το ίδιο και δεν θα καταλαβαίνουμε πως περνάνε οι μέρες...Αααα και μία ερώτηση:Το καλοκαίρι έκανα μαθ.κατ,φυσ.κατ και έκθεση..Πιστεύετε θα υπάρξει πρόβλημα που θα ξεκινήσω ΑΟΔΕ,ΑΕΠΠ και βιολογία γενικής το σεπτέμβρη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemis1996

Νεοφερμένος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Obviously, απευθύνομαι σε αυτούς που ξεκίνησαν την ύλη το καλοκαίρι και όχι από τον χειμώνα.

Επομένως, εσείς που ξεκινήσατε την βιολογία κατ το καλοκαίρι, πού βρίσκεστε στην ύλη??

Εγώ έχω κάνει μόνο τα δύο πρώτα κεφάλαια και με αυτά που διαβάζω εδώ έχω αγχωθει πολύ...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jonas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Jonas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 360 μηνύματα.
Το καλοκαίρι έκανα μαθ.κατ,φυσ.κατ και έκθεση..Πιστεύετε θα υπάρξει πρόβλημα που θα ξεκινήσω ΑΟΔΕ,ΑΕΠΠ και βιολογία γενικής το σεπτέμβρη?
Για βιολογία δεν γνωρίζω με βεβαιότητα, καθώς έχω επιλέξει Μαθ Γεν, απ' ό,τι ακούω όμως δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα. Το ίδιο ισχύει και για ΑΟΔΕ, βέβαια πάντα με το σκεπτικό ότι θα τα πιάσεις σιγά σιγά από Σεπτέμβρη και τα δύο, έτσι? Για το ΑΕΠΠ τώρα, απ' όσο το βλέπω (είμαι σχεδόν στα μισά), δεν είναι καθόλου δύσκολο γενικά, είναι όμως ξεκάθαρα πιο απαιτητικό από τα άλλα δύο για τα οποία μιλάμε. Θα έλεγα λοιπόν να το ξεκινήσεις άμεσα - εντάξει, εξαρτάται βέβαια και από το για τι βαθμό πας. Αν πας για ψηλά πατώματα, βάλε μπρος το συντομότερο. Πάντως και τα τρία βγαίνουν, μην αγχώνεσαι, θα είσαι ΟΚ. Και για τα μπάνια, μη σκας: η θάλασσα του χρόνου θα είναι ακόμα εκεί - κι άμα πιάσεις και τον στόχο σου, θα σου φαίνεται η Μαραθιά ... super paradise!!! :P Καλό διάβασμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Eγώ ξεκίνησα αρχές Ιουλίου και το πολύ να σταματούσα για κανένα διήμερο γιατί μένω σε χωριό και είχαμε πανηγύρια και στα περίχωρα :P
Αλλά το θέμα είναι ότι αποδιοργανωνόμουν τελείως. Οπότε καλύτερα που σταμάτησα μόνο Ιούλιο μετα τις εξετάσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Προβλέπεται μια δύσκολη χρονιά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Προβλέπεται μια δύσκολη χρονιά!
"Oυδέν κακόν αμιγές καλού".Εσύ δεν έχεις το σχολείο,έχεις το μπόνους της ερευνητικότητας/ωριμότητας του φοιτητή και τα έχεις ξανακάνει κιόλας :D

Ξεκινάς κάτι χιλιόμετρα μπροστά απο τους συνυποψηφίους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Κάτι που σκεφτόμουν χθες..
Υπάρχουν και τα υπόλοιπα μαθήματα γενικής στο σχολείο ετσι?.. Αυτά...στο πηγάδι θα κατουρήσουν? Πού θα τα χωσω στο πρόγραμμα? :/::whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Go_for_it!

Δραστήριο μέλος

Ο Go_for_it! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 639 μηνύματα.
Η ευχετική ευκτική:
δηλώνει ευχή που αναφέρεται στο παρόν ή στο μέλλον
δέχεται άρνηση μή
μπροστά από την ευχετική ευκτική προτάσσονται τα ευχετικά μόρια εἴθε, εἰ γάρ
μεταφράζεται με το μακάρι να + υποτακτική
αντιστοιχεί με την ευχετική υποτακτική της νέας ελληνικής.

Συχνά όμως, όχι πάντα, σύμφωνα με το συντακτικό μου:)
Σε αυτή, φυσικά, την περίπτωση, βασιζόμαστε στο νόημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

triantafullaki :)

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η triantafullaki :) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πέραμα (Αττική). Έχει γράψει 143 μηνύματα.
Προβλέπεται μια δύσκολη χρονιά!


:) Θα συμφωνήσω με το σχόλιο του tebeli. Όταν δίνεις ξανά πανελλήνιες ή μετά το πρώτο πτυχίο ή όντας φοιτητής σε μία σχολή - για παράδειγμα η δική σου σχολή ( διόρθωσε με αν κάνω λάθος, αλλά έχω καταλάβει ότι είσαι φοιτητής στο ΟΠΑ ) έχεις την ωριμότητα, τη σοβαρότητα να σημειώσεις μεγάλες επιδόσεις στις πανελλήνιες που δίνεις για δεύτερη φορά ;-) .Μάλιστα στη δική σου περίπτωση, δεδομένου ότι είσαι φοιτητής σε υψηλόβαθμο τμήμα, προφανώς ήσουν επιμελής μαθητής και ήδη την πρώτη φορά που έδωσες είχες ένα αξιόλογο αποτέλεσμα :-D .Άρα,δεν είχες κενά στα μαθήματα που εξετάστηκες πανελλαδικά,επομένως μπορείς προσπαθώντας για δεύτερη φορά να σημειώσεις μία μεγάλη επιτυχία και να πετύχεις τον στόχο σου :-) !!Καλή επιτυχία :-) !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orange crush

Δραστήριο μέλος

Η orange crush αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 518 μηνύματα.
Κάτι που σκεφτόμουν χθες..
Υπάρχουν και τα υπόλοιπα μαθήματα γενικής στο σχολείο ετσι?.. Αυτά...στο πηγάδι θα κατουρήσουν? Πού θα τα χωσω στο πρόγραμμα? :/::whistle:

Έχω ακούσει πως στα γενικής είναι σαν να γίνεται μάθημα γι' αυτούς που θα τα γράψουν (στα μαθηματικά για τους "μαθηματικούς", στη βιολογία για τους "βιολογικούς" ,κ.ο.κ. ), γιατί μόνο αυτοί προσέχουν ...οι υπόλοιποι κάνουν απλώς ησυχία...μη δώσεις και πολύ βάρος σ' αυτά , αντιμετώπισε τα σαν όλα τ' άλλα της γενικής (αρχαία ας πούμε...)

εκτός κι αν λέω βλακείες .....:whistle::redface: από τώρα ζητώ συγνώμη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_catalonia_

Δραστήριο μέλος

Η _catalonia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 428 μηνύματα.
Κάτι που σκεφτόμουν χθες..
Υπάρχουν και τα υπόλοιπα μαθήματα γενικής στο σχολείο ετσι?.. Αυτά...στο πηγάδι θα κατουρήσουν? Πού θα τα χωσω στο πρόγραμμα? :/::whistle:
Δεν χρειαζεται να δινεις ιδιαιτερη σημασια σ'αυτα. Απλα,καλο ειναι να προσεχετε και λιγο και να μην λυνετε ασκησεις μαθηματικων κατευθυνσης στην ωρα των αρχαιων. Δεν χαθηκε και ο κοσμος. Ετσι,δειχνετε στον καθηγητη οτι δεν τον γραφετε γιατι απ'οτι παρατηρησα φετος δηλαδη,πολλοι παρεξηγουνται και μετα δεν βοηθανε με τους βαθμους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Έχω ακούσει πως στα γενικής είναι σαν να γίνεται μάθημα γι' αυτούς που θα τα γράψουν (στα μαθηματικά για τους "μαθηματικούς", στη βιολογία για τους "βιολογικούς" ,κ.ο.κ. ), γιατί μόνο αυτοί προσέχουν ...οι υπόλοιποι κάνουν απλώς ησυχία...μη δώσεις και πολύ βάρος σ' αυτά , αντιμετώπισε τα σαν όλα τ' άλλα της γενικής (αρχαία ας πούμε...)

εκτός κι αν λέω βλακείες .....:whistle::redface: από τώρα ζητώ συγνώμη

Α δηλαδή θα ανοίξω τα βιβλία μόνο για τις ενδοσχολικές.. Που δεν το έχω κάνει ποτέ :worry: Υγεία:clapup:

Δεν χρειαζεται να δινεις ιδιαιτερη σημασια σ'αυτα. Απλα,καλο ειναι να προσεχετε και λιγο και να μην λυνετε ασκησεις μαθηματικων κατευθυνσης στην ωρα των αρχαιων. Δεν χαθηκε και ο κοσμος. Ετσι,δειχνετε στον καθηγητη οτι δεν τον γραφετε γιατι απ'οτι παρατηρησα φετος δηλαδη,πολλοι παρεξηγουνται και μετα δεν βοηθανε με τους βαθμους.

Ε, δεν πιστεύω να έχουν και απαιτήσεις φέτος σαν τις άλλες χρονιές έτσι? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

niek

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η niek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 308 μηνύματα.
Κι εγώ το έκανα αυτό στα Θρησκευτικά, την Ιστορία, τα Αγγλικά και το Σχέδιο.Οι καθηγητές το ήξεραν αλλά δεν είχαν κάποιο κόμπλεξ γιατί συμμετείχα και στο μάθημα και ήξεραν ότι δεν προλάβαινα. Αλλά όντως υπάρχουν πολλοί που εξοργίζονται, σε βγάζουν έξω ή σε εκδικούνται με διάφορους τρόπους.:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Πάνω-κάτω σχεδόν όλοι στις ενδοσχολικές τα ανοίγουν τα βιβλία (μερικοί και καθόλου). Το πόσο μεγάλες απαιτήσεις έχουν εξαρτάται από το σχολείο, από τους καθηγητές που θα πετύχεις κοκ. (πχ. εμάς ο Ιστορικός έμπαινε μέσα και άρχιζε να μιλάει μόνος του, κι ας τον προσέχανε μόνο 1-2 παιδιά, ενώ η καθηγήτρια Λογοτεχνίας μας είχε όλους σε στάση προσοχής και μας έβαζε να γράφουμε τίποτα κάθε βδομάδα).

Πάντως δε βλάπτει μια στο τόσο να δίνετε σημασία στο μάθημα, ιδίως αν ο άλλος δείχνει κατανόηση και παραβλέπει κάποια πράγματα μερικές φορές. Είναι μια 45λεπτη αλλαγή από την κατά τ' άλλα μονότονη χρονιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top