[Πανελλήνιες 2014] Θερινή Προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
Πωωωωωω και ημουν τοσο σιγουρη οτι φετος θα βαλουν Πολυδουρη αφου μας τη στερησαν περσυ ! ;(( :Ρ χαχα... οπως κ να χει εσεις παιδια θα προετοιμαστειτε τελεια και θα σκιιισετεε ! (επισης θα διαβασετε ΚΑΙ τον Κρητικοο ! :ΡΡΡ)


Κρίμα που βγαίνει η Μαιρούλα από την ύλη. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_catalonia_

Δραστήριο μέλος

Η _catalonia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 428 μηνύματα.
Κρίμα που βγαίνει η Μαιρούλα από την ύλη. :(
Τωρα δεν μιλας σοβαρα;; Τελικα μονο εγω δεν μπορουσα να την μαθω την Πολυδουρη;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
Τωρα δεν μιλας σοβαρα;; Τελικα μονο εγω δεν μπορουσα να την μαθω την Πολυδουρη;:P

Ήξερα τα σχόλια άπταιστα, ήταν εύκολη και συμμεριζόμουν την καύλα της. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tweetyslvstr

Δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 660 μηνύματα.
Βασικά υπάρχει άλλη λύση.
Στο ΔΠΘ η νομική δέχεται άτομα με βαθμό πτυχίου(κατατακτήριες).
Στη ΣΥΔ μπορείς με λίγο διάβασμα να βγάλεις βαθμό <9 όπως και στις περισσότερες στρατιωτικές σχολές.
@tweetyslvstr ειδικότητα δεν διαλέγεις αλλά σε διαλέγει.;)

Και εγώ τώρα που το σκέφτομαι, θα πάω με κατατακτήριες ( εάν βγάλω μεγαλύτερο του 9 τι σημασία έχει αυτό?)
Από όσο ήξερα το 10% των επιτυχόντων στην σχολή αυτή έπαιρναν μόνοι τους ειδικότητα ενώ οι υπόλοιποι με κλήρωση. Δεν ισχύει αυτό??:eek::hmm:
Α! Και κάτι άλλο
Μήπως ξέρετε εάν μπορώ να κάνω κάποιο μεταπτυχιακό στο εξωτερικό καθώς εργάζομαι στην αεροπορία??:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_catalonia_

Δραστήριο μέλος

Η _catalonia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 428 μηνύματα.
Ήξερα τα σχόλια άπταιστα, ήταν εύκολη και συμμεριζόμουν την καύλα της. :P
Εγω παλι δεν μπορουσα να μαθω τα σχολια. Και η καθε ερωτηση δεν μου επιανε πανω απο 3 σειρες:P Παντως μπραβο,γιατι τα περισσοτερα αγορια που γνωριζω δεν ηθελαν ουτε καν να την διαβαζουν ενω τα κοριτσια την λατρευαν(με εξαιρεση εμενα φυσικα)
Πιστευω Εγγονοπουλος-Αναγνωστακης ηταν μακραν καλυτερα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

niek

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η niek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 308 μηνύματα.
Εγω παλι δεν μπορουσα να μαθω τα σχολια. Και η καθε ερωτηση δεν μου επιανε πανω απο 3 σειρες:P Παντως μπραβο,γιατι τα περισσοτερα αγορια που γνωριζω δεν ηθελαν ουτε καν να την διαβαζουν ενω τα κοριτσια την λατρευαν(με εξαιρεση εμενα φυσικα)
Πιστευω Εγγονοπουλος-Αναγνωστακης ηταν μακραν καλυτερα!

Ούτε κι εμένα μου άρεσε και δεν την έμαθα και τέλεια σα να περίμενα ότι αύτο το συγκεκριμένο θα έβγαινε.:D Πολύ βαρετό :/: και χάρηκα που βγήκε (χωρίς όμως να ξέρω τι είναι και τα άλλα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
παιδια εχω μια απορια
ιστορια μαθημα 3 εχω μια ερωτηση σε μια πηγη για τον ρολο της μεγαλης ιδεας στην πολιτικη και την οικονομια τις αρχες του 20ου αιωνα...
χρειαζεται να γραψω ολη τη 2η παραγραφο;;

δν νομιζω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Εμένα Λογοτεχνία μου έχει κάτσει ότι θα πέσουν Τα Αντικλείδια.
Από την Ά Λυκείου όλα μπροστά μου τα βρίσκω.Τυχαία :P'
Τον Κρητικό τον βαρέθηκα λίγο.Τον τελειώσαμε πριν μέρες και μπήκαμε Βιζυηνό.Ενδιαφέρον φαίνεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sophia<3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
βιολογια κατευθυνσης σε ποιο σημειο ειστε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_catalonia_

Δραστήριο μέλος

Η _catalonia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 428 μηνύματα.
παιδια εχω μια απορια
ιστορια μαθημα 3 εχω μια ερωτηση σε μια πηγη για τον ρολο της μεγαλης ιδεας στην πολιτικη και την οικονομια τις αρχες του 20ου αιωνα...
χρειαζεται να γραψω ολη τη 2η παραγραφο;;

δν νομιζω
Οχι,δεν χρειαζεται. Απο την μεση περιπου της παραγραφου θα γραψεις εκει που αναφερει για την μεγαλη ιδεα και τις προυποθεσεις της...τωρα δεν θυμαμαι ακριβως πως ξεκιναει,παντως εκεινο το σημειο ειναι.

Εμένα Λογοτεχνία μου έχει κάτσει ότι θα πέσουν Τα Αντικλείδια.
Από την Ά Λυκείου όλα μπροστά μου τα βρίσκω.Τυχαία :P'
Τον Κρητικό τον βαρέθηκα λίγο.Τον τελειώσαμε πριν μέρες και μπήκαμε Βιζυηνό.Ενδιαφέρον φαίνεται.
Μην τον βαριεσαι καθολου τον Κρητικο. Τους εχω ικανους να σας βαλουν το 4ο αποσπασμα:P
Τα αντικλειδια εμειναν στην υλη; Ωραιο ποιηματακι και ευκολο,αλλα -αν δεν κανουν παλι την εκπληξη με τον Κρητικο- πιστευω θα μπει καποιο απο τα πεζα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Κρητικό άφησαν εκτός ή Πολυδούρη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.

Paracelsus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Paracelsus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 283 μηνύματα.
παιδια εχω μια απορια
ιστορια μαθημα 3 εχω μια ερωτηση σε μια πηγη για τον ρολο της μεγαλης ιδεας στην πολιτικη και την οικονομια τις αρχες του 20ου αιωνα...
χρειαζεται να γραψω ολη τη 2η παραγραφο;;

δν νομιζω

Εννοείται πως θα γράψεις όλη την παράγραφο ! Στην αρχή σου αναφέρει ότι ο Βενιζέλος συσπείρωσε γύρω του μια δραστήρια αστική τάξη (σαν εισαγωγή) για να καταλήξει στο γεγονός ότι η οικονομία ήταν ισχυρή και "γι΄αυτούς τους λόγους η Μεγάλη Ιδέα ..." ! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tatiana^^

Νεοφερμένος

Η tatiana^^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
βιολογία κατ που είστε??
sophia<3
Εγώ την τελείωσα την ύλη αλλά δεν έχω καταλαβεί πολυ καλά την μενδελική κληρονομικότητα..:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

artemis1996

Νεοφερμένος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Φυσική γενικής πολλοί φροντιστές αποτρέπουν,γιατί δεν τους συμφέρει να δημιουργούν άλλο ένα τμήμα. Όπως και με την τεχνολογική I.

συμφωνω απολυτα... πολλοι γνωστοι μου την εχουν πατησει...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
Εγώ την τελείωσα την ύλη αλλά δεν έχω καταλαβεί πολυ καλά την μενδελική κληρονομικότητα..:hmm:

Obviously, απευθύνομαι σε αυτούς που ξεκίνησαν την ύλη το καλοκαίρι και όχι από τον χειμώνα.

Επομένως, εσείς που ξεκινήσατε την βιολογία κατ το καλοκαίρι, πού βρίσκεστε στην ύλη??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,404 μηνύματα.
Εσεις που ξεκινήσατε την ύλη στην λογοτεχνία, και κάνατε τα κείμενα που τελικά βγήκαν εκτός ύλης δε νιώθετε λίγο μ@λ@κες;
Γιατί δε περιμένετε να βγει η ύλη και μετά να ξεκινήσετε; Ολοι που ξεκίνησαν τον Αύγουστο-Σεπτέμβριο μια χαρά τα πρόλαβαν.
Τουλάχιστον εγώ δε θα μπορούσα να διαβάζω μέσα στο καλοκαίρι, να πηγαίνω θάλασσα, και να ξαναδιαβάζω.
Αν δεν είμαι υπο πίεση δε μπορώ να αποδώσω στο διάβασμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tatiana^^

Νεοφερμένος

Η tatiana^^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Obviously, απευθύνομαι σε αυτούς που ξεκίνησαν την ύλη το καλοκαίρι και όχι από τον χειμώνα.

Επομένως, εσείς που ξεκινήσατε την βιολογία κατ το καλοκαίρι, πού βρίσκεστε στην ύλη??
Το καλοκαίρι την ξεκίνησα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SteliosIoa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SteliosIoa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 355 μηνύματα.
Το καλοκαίρι την ξεκίνησα!

Τοτε δυστυχώς δεν έχεις κατανοήσει την ύλη...η βιολογία θέλει τουλάχιστον 5 μήνες και πολλές επαναλήψεις...το πασαλυμα δεν βοηθά πουθενα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tatiana^^

Νεοφερμένος

Η tatiana^^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Τοτε δυστυχώς δεν έχεις κατανοήσει την ύλη...η βιολογία θέλει τουλάχιστον 5 μήνες και πολλές επαναλήψεις...το πασαλυμα δεν βοηθά πουθενα
]
Δεν είπα οτι εμαθα την ύλη τέλεια απλά έκανα μια πρώτη προσπάθεια ωστε να μην τα βλέπω πρώτη φορά τον Σεπτέμβριο. Για εμένα δουλεύει περισσότερο αυτό απο το να μάθω τέλεια ενα κεφάλαιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top