[Πανελλήνιες 2014] Θερινή Προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

tweetyslvstr

Δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 660 μηνύματα.
Έχω ακούσει πως αξίζει η Συδ με αυτή την ειδικότητα . Δεν είναι αλήθεια ??????:eek: Μπορείτε να μου πείτε όποιος γνωρίζει κάτι για την σχολή ,την ειδικότητα κ.τ.λ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους!!:)
Θα ήθελα να ρωτήσω αν είμαι καλά στην ύλη γιατί έχω αγχωθεί λίγο :'(:book:διαβάζοντας τα προηγούμενα μηνύματα. Λοιπόν
ΦΥΣ. ΚΑΤΕΥΘ: ΤΑΛΑΝΤΩΣΕΙΣ
ΜΑΘ.ΚΑΤΕΥΘ:ΜΙΓΑΔΙΚΟΙ
ΜΑΘ.ΓΕΝ:ΔΙΑΦΟΡΙΚΟΣ ΛΟΓΙΣΜΟΣ
ΑΟΔΕ:1ο ΚΕΦΑΛΑΙΟ
ΑΟΘ:1ο ΚΕΦΑΛΑΙΟ
ΑΕΠΠ:ΜΕΧΡΙ ΔΟΜΗ ΕΠΙΛΟΓΗΣ
ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΠΑΝΤΗΣΤΕ ΜΟΥ ΣΥΝΤΟΜΑ!
Υ.Γ ΚΑΛΟ ΔΙΑΒΑΣΜΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ;):clapup:

one month later...

Παιδιά έχω τελειώσει αοδε, θα τελειώσω μαθ.γεν και μαθ.κατ, στην φυσική έχω τελειώσει ταλαντώσεις και κρούσεις, θα τελειώσω αοθ και αεππ. Στην έκθεση έχω ασχοληθεί με τα αρχικά θέματα και έχω κάνει αρκετές περιλήψεις, εκθέσεις, λεξιλόγιο και γενικά κριτήρια αξιολόγησης. Πιστεύεται ότι είμαι εντάξει στην ύλη , γιατί έχω αγχωθεί λιγάκι.:hmm::worry::redface:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Έχω ακούσει πως αξίζει η Συδ με αυτή την ειδικότητα . Δεν είναι αλήθεια ??????:eek: Μπορείτε να μου πείτε όποιος γνωρίζει κάτι για την σχολή ,την ειδικότητα κ.τ.λ
Στη ΣΥΔ βγαινεις υπαξιωματικος.... Δηλαδη μια ζωη θα εχεις εναν πανω απο το κεφαλι σου να σου λεει τι θα κανεις....
Επισης μεσα στη σχολη δε σπουδαζεις κατι αλλο περα απο στρατολογια...Αμα εισαι οκ με αυτο τοτε παω πασο....
Αν ομως σε ενδιαφερει να σπουδασεις και κατι αλλο τοτε μην πας ΣΥΔ...Να εχεις στοχο την σμα και αμα δεν την πιασεις(γιατι ειναι πολυ δυσκολο) πηγαινε ικαρων, αν δεν φοβασαι τα αεροπλανα.... Στην Ικαρων για να πεταξεις ενα μαχητικο πρεπει να εχεις γνωσεις μηχανικης, μετερεωλογιας κ.τ.λ Και στη ΣΜΑ βγαινεις μηχανικος.... Αρα περνεις και γνωσεις περα απο το στρατο, αυτο σου λεω.... Αλλα και παλι αμα δεν εχεις προβλημα με αυτο και δε σε ενδιαφερει, γιατι να πας ΣΥΔ.?? Χιλιες φορες Ευελπιδων που βγαινεις και αξιωματικος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eya95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νομικής (Αθήνα). Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Πωωωωωω και ημουν τοσο σιγουρη οτι φετος θα βαλουν Πολυδουρη αφου μας τη στερησαν περσυ ! ;(( :Ρ χαχα... οπως κ να χει εσεις παιδια θα προετοιμαστειτε τελεια και θα σκιιισετεε ! (επισης θα διαβασετε ΚΑΙ τον Κρητικοο ! :ΡΡΡ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ_96

Νεοφερμένος

Ο ΔΗΜΗΤΡΗΣ_96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 27 μηνύματα.

Mr.Blonde

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mr.Blonde αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
ΟΧΙ ΔΕΝ ΤΡΟΛΛΑΡΩ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ!!!!!!!!!!! ΕΧΩ ΒΓΑΛΕΙ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΥΛΗ . Αλλά κατανοώ γιατί δεν με πιστεύεις , αφού σου φαίνεται απίστευτο να έχω βγάλει τέτοια ύλη. Δεν πειράζει, πάντως να γνωρίζεις από εδώ και στο εξής πως ότι λέω είναι αληθινό!!!!!!!! Και βέβαια ο στόχος μου δεν είναι ιατρική αλλά ΣΥΔ με ειδικότητα στρατολογου

Δεν θα περασεις ομως τζαμπα τοσο κοπος.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Στη ΣΥΔ βγαινεις υπαξιωματικος.... Δηλαδη μια ζωη θα εχεις εναν πανω απο το κεφαλι σου να σου λεει τι θα κανεις....
Επισης μεσα στη σχολη δε σπουδαζεις κατι αλλο περα απο στρατολογια...Αμα εισαι οκ με αυτο τοτε παω πασο....
Αν ομως σε ενδιαφερει να σπουδασεις και κατι αλλο τοτε μην πας ΣΥΔ...Να εχεις στοχο την σμα και αμα δεν την πιασεις(γιατι ειναι πολυ δυσκολο) πηγαινε ικαρων, αν δεν φοβασαι τα αεροπλανα.... Στην Ικαρων για να πεταξεις ενα μαχητικο πρεπει να εχεις γνωσεις μηχανικης, μετερεωλογιας κ.τ.λ Και στη ΣΜΑ βγαινεις μηχανικος.... Αρα περνεις και γνωσεις περα απο το στρατο, αυτο σου λεω.... Αλλα και παλι αμα δεν εχεις προβλημα με αυτο και δε σε ενδιαφερει, γιατι να πας ΣΥΔ.?? Χιλιες φορες Ευελπιδων που βγαινεις και αξιωματικος
Αφού δεν ξέρετε τίποτα για τις στρατιωτικές σχολές γιατί πετάτε μαλακίες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Αφού δεν ξέρετε τίποτα για τις στρατιωτικές σχολές γιατί πετάτε μαλακίες;
E πες μας να μαθουμε....Μη μου πεις οτι και ο στρατος σε μορφωνει κιολας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
ΟΧΙ ΔΕΝ ΤΡΟΛΛΑΡΩ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ!!!!!!!!!!! ΕΧΩ ΒΓΑΛΕΙ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΥΛΗ . Αλλά κατανοώ γιατί δεν με πιστεύεις , αφού σου φαίνεται απίστευτο να έχω βγάλει τέτοια ύλη. Δεν πειράζει, πάντως να γνωρίζεις από εδώ και στο εξής πως ότι λέω είναι αληθινό!!!!!!!! Και βέβαια ο στόχος μου δεν είναι ιατρική αλλά ΣΥΔ με ειδικότητα στρατολογου
αυτό θα είναι σίγουρα ''χάσιμο μορίων'' :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Για την ΣΥΔ μίλησες και είπες ότι επειδή είσαι υποαξιωματικός δεν αξίζει.
Πρώτον νεαρέ βρες μου άλλη σχολή που απ'τα 18 σου μαζεύεις ένσημα, τελειώνεις στα 2 χρόνια, δεν πας στρατό αν είσαι άνδρας, είσαι στην Θεσσαλονίκη(όταν είσαι στην σχολή) και πληρώνεσαι 700+€.
Επίσης ισχύουν άλλοι κανόνες και σχέσεις ανάμεσα στον στρατό ξηράς(βλ. ΣΣΕ,ΣΜΥ) και στην αεροπορία και δεν έχει καμία σχέση που είσαι υποαξιωματικός.
Επίσης σχεδόν όλοι κάνουν 10% και είναι εγγεγραμμένοι σε ΑΕΙ μιας και έθιξες το ζήτημα της μόρφωσης + ότι αν πάρεις πτυχίο ΑΕΙ η λέξη "υπο" φέυγει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Γινεται να εισαι εγγεγραμμενος σε 2 σχολες ταυτοχρονα?? Και να γινεται ποτε θα παρεις το πτυχιο??
Οταν ξεκινησουν οι μεταθεσεις και αλλαζεις πολεις συνεχως??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Ταυτόχρονα όχι, όταν τελειώσεις την ΣΥΔ όμως μπορείς να κάνεις 10% και να μπεις σε άλλη σχολή μιας.
Οι μεταθέσεις είναι ελάχιστες (2-3) οπότε μπορείς να κάτσεις σε μια περιοχή μερικά χρονάκια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Ταυτόχρονα όχι, όταν τελειώσεις την ΣΥΔ όμως μπορείς να κάνεις 10% και να μπεις σε άλλη σχολή μιας.
Οι μεταθέσεις είναι ελάχιστες (2-3) οπότε μπορείς να κάτσεις σε μια περιοχή μερικά χρονάκια.
Δε πιστευω να το κανουν πολλοι αυτο ομως....Οι περισσοτεροι επαναπαυονται αφου εχουν βολευτει και δεν τους νοιαζει....
Ασε που πρεπει να περασεις και σε σχολη που βρισκεται στην πολη που θα σε μεταθεσουν......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγνωστο

Δραστήριο μέλος

Η Αγνωστο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 461 μηνύματα.
Έκανα Το Αμάρτημα ,Κρητικό ,Μελαγχολία...,Πολυδούρη,Εγγονόπουλο ,Αναγνωστάκη.Να αρχίσω και μόνη μου να διαβάζω από το βοήθημα άλλα κείμενα?

Είσαι πολύ καλά, δεν υπάρχει κανένας λόγος ανησυχίας. Είναι σημαντικό να έχεις ήδη μελετήσει δύο εκ των μεγάλων σε έκταση κειμένων! Το ζήτημα είναι, όμως, να μη διολισθαίνουμε στον πειρασμό διαχείρισης της ύλης με επιφανειακές προσεγγίσεις. Είμαι της άποψης πως η ύλη εν τέλει κατακτάται όντως με τις επαναλήψεις, αλλά η επανάληψη προϋποθέτει και ετυμολογικά την αρχική "λήψη". Τι σημαίνει αυτό; Πρώτα κατανοώ αυτό με το οποίο καταπιάνομαι, διατυπώνω απορίες, αμφιβάλλω και δεν καλουπώνω τη σκέψη μου (ναι, θα σκεφτώ ενδεχομένως και τι θα συνέβαινε αν η δεύτερη Αννιώ δεν πέθαινε στην αφήγηση. Ποια θα ήταν η αντίδραση της μητέρας; Μήπως η πιθανή στάση της να είναι δηλωτική του ψυχισμού της; ) και εν γένει προσπαθώ να μην αφήνω κανένα κενό προς υστερόχρονη επίλυση. Πίστεψέ με, το Αμάρτημα και ο Κρητικός είναι δύο κείμενα που χρήζουν πολλής, πολλής, πολλής και δεν ξέρω αν το ανέφερα, πολλής ανάλυσης που εν πολλοίς ξεφεύγει από τα τυποποιημένα στεγανά της θεωρητικής κατεύθυνσης της γ' λυκείου! Να κατακτήσουμε τα κείμενα ίσως είναι δύσκολο, αφενός επειδή ως λογοτεχνήματα δεν είναι απτά και άρα κατακτήσιμα, αφετέρου διότι επιδέχονται πολλαπλής ερμηνευτικής προσέγγισης. Σε κάθε περίπτωση,όμως, μολονότι δεν μπορούμε να τρέφουμε αξιώσεις κριτικών λογοτεχνίας, πιστεύω πως στο πλαίσιο αυτού του "μαθήματος" επιβραβεύεται και η δημιουργική σκέψη. Οπωσδήποτε χρειάζεται να κινείσαι στο πλαίσιο που θέτουν οι γενικές κατευθυντήριες γραμμές του βιβλίου (απαίτηση, προφανέστατα, παράλογη δεδομένης της υφής του εξεταζόμενου αντικειμένου), ωστόσο καλείσαι κυρίως να καταλάβεις τι γράφει κάποιος, κάτω από ποιες συνθήκες και γιατί. Τότε και μόνο τότε δύνασαι να αξιοποιήσεις γνήσια και προσωπικά και όχι να αναπαράξεις παπαγαλίστικα τα σχόλια του βιβλίου, τα οποία είναι πιθανό να εκφράζουν ακόμα και αφιστάμενες τοποθετήσεις! (Εδώ, κατ' εμέ, έγκειται και η περιλάλητη τεκμηρίωση που πρέπει να κοσμεί κάθε σας σχολιασμό στη λογοτεχνία, οπότε εφιστώ την προσοχή σας. :P)
Για να μην πολυλογώ λοιπόν: Διαβάζουμε σωστά και ουσιαστικά, στοχεύοντας στην ποιοτική και όχι ποσοτική διαπραγμάτευση της ύλης. Ο χρόνος υπάρχει και είναι αρκετός , ώστε να μελετήσετε και να προβληματιστείτε με αφορμή τα δοθέντα κείμενα. Δείτε τη λογοτεχνία σαν αφορμή διεξόδου από τα υπόλοιπα μαθήματα,δίχως να την υποτιμάτε (καθώς τότε θα σας εκδικηθεί και μάλιστα αμείλικτα :P)! Εκτιμήστε την και θα δικαιωθείτε! :D

Και για όσους δεν το κατάλαβαν, ναι, η λογοτεχνία ήταν το αγαπημένο μου μάθημα πέρσι. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

tweetyslvstr

Δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 660 μηνύματα.
Λοιπόν ο στόχος μου είναι η Συδ διότι μου αρέσει η σχολή αυτή και κατ' δεύτερον έχει επαγγελματική αποκατάσταση( βέβαια αυτό δεν το λαμβάνω σοβαρά υπόψη αφού και χρήματα πολλά να παίρνει κάποιος ασκώντας αυτό το επάγγελμα εάν δεν του αρέσει δεν θα μπορέσει να αντεπεξέλθει στις δυσκολίες που θα του εμφανιστούν). Στη συνέχεια όσον αφορά την ειδικότητα του στρατολόγου, μου αρέσει διότι έχει σχέση με νομοθεσία κτ.λ. Ωστόσο με τα την αποφοιτηση μου από αυτήν την σχολή θέλω να κάνω το 10%, ώστε να περάσω στην Νομική Σχολή Αθηνών, προκειμένου να πάρω το πτυχίο της νομικής που θέλω τόσο πολύ. Βέβαια θα μου πείτε , γιατί πρέπει να πάω πρώτα στη ΣΥΔ για 2 χρονια και μετά να πάω στην Νομική, διότι δεν είμαι καθόλου καλός στα αρχαία(άρα δεν μπορώ να πάω στην θεωρηική) και κατ' δεύτερον σχετικά με την ιστορία γενικής , μου αρέσουν και είμαι καλύτερος στα μαθηματικά. Πως βρίσκετε την ιδέα μου???????:D

Δεν θα περασεις ομως τζαμπα τοσο κοπος.:/:

Μπορείς να μου πεις γιατί είσαι τόσο σίγουρος?????????:hmm::confused::worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Just a sweetie!!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Marguerite des près αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 348 μηνύματα.
Δεν υπάρχει κανένας λόγος να τρέχεις (η γενικότερα να τρέχετε) ΤΌΣΟ πολύ στην ύλη. Είναι σαν να μου λες μέσα σε 2 μήνες έμαθα 3 ξένες γλώσσες :Ρ Προφανώς διαβάζεις, απλα είναι απαραίτητος οπωσδήποτε κάποιος χρόνος ώστε να εμπεδώνεις την κάθε πληροφορία κ φυσικά να μην αφήνεις κενά. :)
Ίσως κάποιος άλλος να έχει διαφορετική άποψη,βέβαια, αλλά σου λέω όσα κατάλαβα φέτος από την εμπειρία μου. Σημασία δν έχει τόσο αν θα βγάλεις την ύλη απτόν Αύγουστο κ θα κάνεις 150586263 επαναλήψεις, αλλά πόσο καλή κ λεπτομερή δουλειά έκανες την 1η κιόλας φορά που τα είδες. Εξάλλου,είναι λογικό ο χρόνος της επανάληψης να είναι μεγαλύτερος κ μάλιστα σε τέτοιο βαθμό από αυτόν της αρχικής παράδοσης και μελέτης?:/: Κατά τη γνώμη μου πάντοτε :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Οχι οτι θελω να στα χαλασω αλλα κατι τετοιο δε γινεται γιατι:
1) Το 10% δε θα υπαρχει σε σενα....Η τελευταια χρονια ηταν φετος οποτε λιγο δυσκολο να μπορεσεις να κανεις...
2) Και να υπαρχει το 10% για να περασεις νομικη πρεπει να εισαι θεωρητικη...Απο τεχνολογικη-θετικη για να πας θα πρεπει να παρεις του χρονου ιστορια γενικης για να δωσεις....Αλλα και να την παρεις ειναι αδυνατο να πιασεις Νομικη Αθηνων γιατι στο 1ο πεδιο θα εχεις μειωμενα μορια....
Και αν σκεφτεις οτι η Νομικη στην Αθηνα καθε χρονο κυμαινεται μεταξυ 18500-19000 θα πρεπει να γραψεις 20000 στην κατευθυνση σου για να εχεις ελπιδες με το 10%(αν υπαρχει τοτε)
Οποτε, μετα τη ΣΥΔ το μονο που μπορεις να κανεις(που το πιο πιθανο ειναι να μην προλαβαινεις) για να πιασεις νομικη ειναι να ξαναδωσεις απο θεωρητικη....Η πολυ απλα να δωσεις φετος απο θεωρητικη με μαθηματικα γενικης και ΑΟΘ και να κανεις 10% σε 2 χρονια ελπιζοντας οτι θα ισχυει ακομα!!!! Οι επιλογες δικιες σου....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Βασικά υπάρχει άλλη λύση.
Στο ΔΠΘ η νομική δέχεται άτομα με βαθμό πτυχίου(κατατακτήριες).
Στη ΣΥΔ μπορείς με λίγο διάβασμα να βγάλεις βαθμό <9 όπως και στις περισσότερες στρατιωτικές σχολές.
@tweetyslvstr ειδικότητα δεν διαλέγεις αλλά σε διαλέγει.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Παιδιά έχω τελειώσει αοδε, θα τελειώσω μαθ.γεν και μαθ.κατ, στην φυσική έχω τελειώσει ταλαντώσεις και κρούσεις, θα τελειώσω αοθ και αεππ. Στην έκθεση έχω ασχοληθεί με τα αρχικά θέματα και έχω κάνει αρκετές περιλήψεις, εκθέσεις, λεξιλόγιο και γενικά κριτήρια αξιολόγησης. Πιστεύεται ότι είμαι εντάξει στην ύλη , γιατί έχω αγχωθεί λιγάκι.:hmm::worry::redface:
Απο οπου και να το πιασω , δεν υπαρχει περιπτωση να ισχυει κατι τετοιο.Εκτος και αν δινεις δευτερη φορα.ΜΟΝΟ τοτε θα εχεις βγαλει υλη 3 μαθηματων απο τον Αυγουστο.Ολα τα αλλα τα ακουω βερεσε αγαπητε pinokio.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Βασικά υπάρχει άλλη λύση.
Στο ΔΠΘ η νομική δέχεται άτομα με βαθμό πτυχίου(κατατακτήριες).
Στη ΣΥΔ μπορείς με λίγο διάβασμα να βγάλεις βαθμό <9 όπως και στις περισσότερες στρατιωτικές σχολές.
@tweetyslvstr ειδικότητα δεν διαλέγεις αλλά σε διαλέγει.;)
Ενταξει αμα παει με κατατακτηριες παλι ειναι πολυ δυσκολο να πιασει....Εκτος απο το οτι παιρνουν ελαχιστα ατομα απο αυτα που δινουν, εκτος απο το οτι στις κατακτηριες πρεπει να εισαι και τυχερος γιατι πολλοι περνούν με μεσο, πρεπει να διαβασει μαθηματα νομικης με τα οποια δε θα εχει καμια σχεση(μονο οτι εκανε στη ΣΥΔ σαν στρατολογος)... Οποτε παλι απιθανο να περασει...Συν οτι θα ειναι στη Θρακη και δε νομιζω να εχει βαση εκει η αεροπορια για να ζητησει μεταθεση....Οποτε για τον φιλο, αν περασει στη ΣΥΔ δυσκολο μετα να σπουδασει κατι αλλο και ειδικα νομικη που θελει (εκτος αμα παει σε καποιο κολλεγιο που τοτε αλλαζει το θεμα)
Απο οπου και να το πιασω , δεν υπαρχει περιπτωση να ισχυει κατι τετοιο.Εκτος και αν δινεις δευτερη φορα.ΜΟΝΟ τοτε θα εχεις βγαλει υλη 3 μαθηματων απο τον Αυγουστο.Ολα τα αλλα τα ακουω βερεσε αγαπητε pinokio.
Γινεται να εχει βγαλει τοση υλη....Αν ξεκινησε απο την Β Λυκειου και δεν εκανε καθολου Β κατευθυνση στο φροντιστηριο η στα ιδιαιτερα(αναλογως τι εκανε), που δε χρειαζεται και για τις πανελληνιες ειναι η αληθεια, τοτε ειναι πιθανο....Και εγω περυσι ειχα βγαλει το ΑΕΠΠ τετοιο καιρο χωρις φροντιστηριο γιατι ο καθηγητης σχολειο δε μας εκανε την αλλη την παπαρια(τεχνολογια επικοινωνιας νομιζω) και μας εκανε ολη τη χρονια ΑΕΠΠ για του χρονου....Στη φυσικη εχει βγαλει φυσιολογικη υλη...Μαθηματικα γεν. δεν ειναι μεγαλη η υλη, για τα κατευθυνσης δεν τον πιστευω αλλα οκ.....
Οποτε ολα γινονται....Ειναι χαλαρος αμα εχει βγαλει τετοια υλη, γιατι θα εχει απειρο χρονο για επαναληψη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top