[Πανελλήνιες 2014] Θερινή Προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Δεν ανοιγεις 2ο και 4ο...Τι δουλεια εχεις εκει?
Μονο 1ο ανοιγεις και με μαθηματικα γενικης, αν παρεις και αοθ ανοιγεις και 5ο...
Δηλαδη 1ο και 5ο
Ότι να ναι λες. Με μαθηματικά γενικής ένας μαθητής της θεωρητικής μπορεί να ανοίξει το 2ο και το 4ο πεδίο (θα έχει μειωμένο συντελεστή φυσικά). Όπως για παράδειγμα ένας μαθητής της θεωρητικής ή της τεχνολογικής με βιολογία γενικής μπορεί να ανοίξει το 3ο πεδίο (πάλι με μειωμένο συντελεστή).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Ειπα "Τι δουλεια εχεις εκει?" με την εννοια οτι παει με μειωμενα μορια...
Δεν υπαρχει λογος να πας θεωρητικη αν θες 2ο-4ο....Αυτο ειπα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shanks7

Νεοφερμένος

Ο Shanks7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
niek τι σχολες σχεφτεσαι απο 2ο και 4ο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Ειπα "Τι δουλεια εχεις εκει?" με την εννοια οτι παει με μειωμενα μορια...
Δεν υπαρχει λογος να πας θεωρητικη αν θες 2ο-4ο....Αυτο ειπα...
Γιατί δεν υπάρχει λόγος δεν κατάλαβα:worry:
Ναι οκ θα είναι μειωμένα τα μόρια, ε και τι έγινε; Υπάρχουν σχολές σε αυτά τα πεδία που είναι σχετικά χαμηλά. Ένα άτομο από θεωρητική που θέλει μία τέτοια σχολή και θεωρεί πως δεν μπορεί να πιάσει τα μόρια από θετική/τεχνολογική λόγω των μαθημάτων το κάνει έτσι. Που είναι το κακό;:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

niek

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η niek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 308 μηνύματα.
niek τι σχολες σχεφτεσαι απο 2ο και 4ο?

Σκέφτομαι Αρχιτεκτονική(λίγο δύσκολο):/:,και σχολές με Πληροφορική και Θετικές Επιστήμες.Ναι ξέρω θα μου πεις δεν έπρεπε να πάω θεωρητική .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shanks7

Νεοφερμένος

Ο Shanks7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Γιατί δεν υπάρχει λόγος δεν κατάλαβα:worry:
Ναι οκ θα είναι μειωμένα τα μόρια, ε και τι έγινε; Υπάρχουν σχολές σε αυτά τα πεδία που είναι σχετικά χαμηλά. Ένα άτομο από θεωρητική που θέλει μία τέτοια σχολή και θεωρεί πως δεν μπορεί να πιάσει τα μόρια από θετική/τεχνολογική λόγω των μαθημάτων το κάνει έτσι. Που είναι το κακό;:worry:
ενταξει μπορει να το κανει,αλλα δε πιστευω οτι ενας μαθητης θεωρητικης μπορει να ανταπεξελθει στο 90% των σχολων 2ου,4ου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Γιατί δεν υπάρχει λόγος δεν κατάλαβα:worry:
Ναι οκ θα είναι μειωμένα τα μόρια, ε και τι έγινε; Υπάρχουν σχολές σε αυτά τα πεδία που είναι σχετικά χαμηλά. Ένα άτομο από θεωρητική που θέλει μία τέτοια σχολή και θεωρεί πως δεν μπορεί να πιάσει τα μόρια από θετική/τεχνολογική λόγω των μαθημάτων το κάνει έτσι. Που είναι το κακό;:worry:

To κακο ειναι οτι σε αυτες τις σχολες θα βλεπει τα μαθηματικα και τη φυσικη και θα της φαινονται κινεζικα....
Για αυτο υπαρχουν οι κατευθυνσεις, για να διαλεγεις το αντικειμενο που σου ταιριαζει....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shanks7

Νεοφερμένος

Ο Shanks7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Σκέφτομαι Αρχιτεκτονική(λίγο δύσκολο):/:,και σχολές με Πληροφορική και Θετικές Επιστήμες.Ναι ξέρω θα μου πεις δεν έπρεπε να πάω θεωρητική .
αρχιτεκτονικη δυσκολο να την πιασεις αλλα ευκολοτερο να τη βγαλεις απο θεωρητικη σε σχεση με αλλες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

niek

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η niek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 308 μηνύματα.
αρχιτεκτονικη δυσκολο να την πιασεις αλλα ευκολοτερο να τη βγαλεις απο θεωρητικη σε σχεση με αλλες...

Μάλλον δεν έχω και την τέλεια σχέση με τη Θεωρητική, γιατί ούτε παπαγαλία τα πάω καλά.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
To κακο ειναι οτι σε αυτες τις σχολες θα βλεπει τα μαθηματικα και τη φυσικη και θα της φαινονται κινεζικα....
Για αυτο υπαρχουν οι κατευθυνσεις, για να διαλεγεις το αντικειμενο που σου ταιριαζει....
ενταξει μπορει να το κανει,αλλα δε πιστευω οτι ενας μαθητης θεωρητικης μπορει να ανταπεξελθει στο 90% των σχολων 2ου,4ου...
Ναι ίσως να είναι έτσι άλλα δεν ισχύει για όλους αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shanks7

Νεοφερμένος

Ο Shanks7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Μάλλον δεν έχω και την τέλεια σχέση με τη Θεωρητική, γιατί ούτε παπαγαλία τα πάω καλά.:redface:
δεν επρεπε να πας θεωρητικη:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

niek

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η niek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 308 μηνύματα.
Ναι ίσως να είναι έτσι άλλα δεν ισχύει για όλους αυτό.

Ναι , δεν έχω κακή σχέση με τα άλλα μαθήματα, πήγα και στο διαγωνισμο Φυσικής :whistle:
Δεν ήξερα ότι Θεωρητική=Διαγωνισμός Αποστήθισης!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Ναι ίσως να είναι έτσι άλλα δεν ισχύει για όλους αυτό.
Για ολους ισχυει... Αμα ασχολειται εξωσχολικα και την ενδιαφερουν τα μαθηματικα και η φυσικη ενταξει τοτε...
Αλλα αμα ηταν ετσι θα διαλεγε τεχνολογικη και οχι θεωρητικη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Δηλαδη αν εχει για παραδειγμα οτι στην Γερμανια ειναι 10% μουσουλμανοι, 20% ορθοδοξοι κ.ο.κ αυτο θεωρειται οτι η σχολη εχει στατιστικη και μαθηματικα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Δηλαδη αν εχει για παραδειγμα οτι στην Γερμανια ειναι 10% μουσουλμανοι, 20% ορθοδοξοι κ.ο.κ αυτο θεωρειται οτι η σχολη εχει στατιστικη και μαθηματικα??

Αυτοί που θα κάνουν την έρευνα και θα βγάλουν τα αποτελέσματα και και και μπορει να χρειαζονται γνωσεις τετοιες.
Ή αλλιώς το αναλαμβάνουν μαθηματικοστατιστικοανθρωποι.

Obvious troll is obviously obvious

Αμάν μωρε, μια ερώτηση έκανα και με βγάλατε troll.

Δε ξαναρωτάω τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

youhou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο takis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 352 μηνύματα.
Δυστυχώς πρέπει να δώσω και πανελλήνιες.Σε διαβεβαιώ ότι στην πραγματικότητα δε χρειάζεται να δώσω προφορικά.Έχω σύνδρομο Άσπεργκερ,είμαι δηλαδή στο αυτιστικό φάσμα,και δε νομίζω τα προφορικά να με βοηθάνε σε κάποιο από τα προβλήματα που αντιμετοπίζω.Έχω θέμα με τα σχήματα κτλ και με την αφαιρετική σκέψη άλλα σε αυτό δε μπορούν να κάνουν κάτι οι εξεταστές,να μου εξηγήσουν την άσκηση και να βάλουν το μυαλό μου σε μια σειρά.Άρα δε βλέπω τουλάχιστον εγώ λόγω ύπαρξης της δυνατότητας να δώσω προφορικά.Τέλος πάντων...ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!! :) Είμαι τεχνολογική κατεύθυνση.

Μου εχει πει παιδι που ηταν τεχνολογικη και εδινε προφορικα οτι τα πραγματα ειναι αρκετα πιο απλα απο οτι για τους υπολοιπους που δινουν γραπτα.Για παραδειγμα στη φυσικη δεν εδωσαν καμια σημασια στις πραξεις,αλλα ήθελαν μονο να τους πεις τον τροπο με τον οποιο λυνεται το θεμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Στα προφορικά τα πράγματα δεν είναι καθόλου απλά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr.Quantum

Δραστήριο μέλος

Ο Dr.Quantum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 512 μηνύματα.
Ααα φοβερό αυτό!Αν είναι έτσι ναι :Ρ Τέλος πάντων...πρέπει να ρωτήσω καθηγητές κτλ,άλλα και να δώ πως είναι η προφορική εξέταση στο σχολείο και αν μου ταιριάζει,γιατί μου είναι κάτι καινούριο.Θα δούμε...αν και αν είναι έτσι με συμφέρει απίστευτα γιατί είμαι και πολύ απρόσεκτος,πηδάω βήματα κτλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Κι εγώ θα σε προέτρεπα να ρωτήσεις τον καθηγητή σου...
Ούτε εγώ ξέρω να σου πω σίγουρα...
Ρώτα ίσως και κανα παιδί που εξετάζεται προφορικά για παραπάνω πληροφορίες...
Ελπίζω να βοήθησα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

youhou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο takis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 352 μηνύματα.
Κοιταξε να δεις, εγω προσωπικα δεν εδωσα προφορικα οποτε δε μπορω να σου πω με απολυτη σιγουρια κατι.Αλλα το παλικαρι που μου το ειπε μου ειχε πει οτι αν εδινε γραπτα υπολογιζε οτι θα εβγαζε 16000-17000 μορια και τελικα εβγαλε 19000+.Βεβαια και εγω ψαρωσα οταν μου το ειπε και ελεγα οτι υπερβαλλει, όμως ηξερα μια απο τις καθηγητριες του που του εκανε ιδιαιτερα και μου ειπε οτι δεν ηταν αριστος μαθητης και σιγουρα δεν περιμενε και η ιδια πριν τις πανελληνιες να γραψει πανω απο 17000.
Αυτο που σου εγραψα με τη φυσικη, οντως συνεβη, αλλα δεν γνωριζω αν αυτο τον τροπο ακολουθουν ολοι οι εξεταστες ή απλα ετυχε στο συγκεκριμενο τυπο.
Γι αυτο καλυτερα μην χαρεις τσαμπα.Ψαξτο και αλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top