[Πανελλήνιες 2014] Θερινή Προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

andrespan12345

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο andrespan12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 346 μηνύματα.
Γειά σας.

Είμαι θετική κατεύθυνση και στοχεύω Ιατρική.
Ξεκίνησα Μαθηματικά Κατεύθυνσης και Φυσική Κατεύθυνσης μια βδομάδα ύστερα από το τέλος των εξετάσεων ενώ Χημεία Κατεύθυνσης πρόσφατα. Βιολογία Κατεύθυνσης σχεδιάζω να βγάλω την ύλη μόνη μου, δίχως βοήθεια φροντιστηρίου. Έκθεση αρχίζω από τις 20 Ιουλίου.

Αναλυτικότερα :

* Μαθηματικά Κατ. (έναρξη μαθημάτων φροντιστηρίου στις 20/6, 3 ώρες τη βδομάδα) : Τέλος 2ου Κεφαλαίου στις 5/7. Τωρινή ενασχόληση : Επαναληπτικές Ασκήσεις, Θέματα Πανελληνίων πάνω στους μιγαδικούς.
* Φυσική Κατ. (έναρξη μαθημάτων φροντιστηρίου στις 24/6, 2 ώρες τη βδομάδα) : Απλή Αρμονική Ταλάντωση, Απλός Αρμονικός Ταλαντωτής, Κατακόρυφο ελατήριο και Α.Α.Τ, Ελατήριο σε κεκλιμένο επίπεδο (έγιναν προς το παρόν).
* Χημεία Κατεύθυνσης (έναρξη μαθημάτων φροντιστηρίου στις 18/7, 1 ώρα τη βδομάδα) : Τροχιακό - κβαντικοί αριθμοί (έως Σελ. 4 σύμφωνα με τη Θεωρία του Σχολικού).

Extra στόχοι πέρα βασικών υποχρεώσεων για διάστημα 7/7 έως 14/7 :

1. Ουσιαστική επανάληψη στους μιγαδικούς (Μ.Κ)
2. Εξάσκηση στις ασκήσεις Α.Α.Τ γενικότερα (Φ.Κ)
3. Συνεχόμενες αναγνώσεις για κατανόηση σε βάθος (Β.Κ)
4. Άρθρα εφημερίδων (Έκθεση) -προαιρετικά στον ελεύθερο χρόνο-

Μάθημα επιλογής σκέφτομαι ή Βιολογία ή Φυσική Γενικής.

για να παισεις ιατρικη ΠΡΕΠΕΙ να κανεις βιολογια φροντηστηριο.εκθεση καλο ειναι να αγορασεις κανενα βιβλιο (προτεινω πειστικος λογος 1ο και 2ο)και να μην το αφησεις στην τυχη.για μαθημα επιλογης θα προτεινα βιολογια αν δεν ηξερα ενα παιδι που εδωσε φετος και πηρε 3 μαθηματικα 10 φυσικη 11 εκθεση και αοδε και 18 φυσικη γενικης για τη χημειαπιστευω 1 ωρα φροντιστηριο ολο το χρονο ειναι ελαχιστη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VeeM

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βασιλικη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Εγω εχω ξεκινησει μαθημα απο τις 17 Ιουνιου μεχρι τις 26 Ιουλιου . Εχω ηδη τελειωσει ταλαντωσεις αφου εκανα μαθημα και το χειμωνα και το ιδιο με τους μιγαδικους. Τωρα μαθηματικα στις 6 ωρες της εβδομαδας κανουμε ενα δυοωρο επαναληψη μιγαδικους και στις υπολοιπες ωρες τελειωνουμε τα ορια. Φυσικη βρισκομαστε στερεο και λογικα θα τραβηξει ολο το καλοκαιρι. Πηρα μαθημα επιλογης μαθηματικα γενικης και μεχρι τωρα που ειμαστε παραγωγους μου φαινονται αρκετα ευκολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kira.

Νεοφερμένος

Η Kira. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Απάντηση σε andrespan12345.

Στην Έκθεση φυσικά και δε θα το αφήσω στην τύχη. Στο πρώτο ποστ μου, μάλιστα, επισήμανα πως θα ξεκινήσω μαθήματα από τις 20 Ιουλίου.

Η μια ώρα στη Χημεία Κατεύθυνσης είναι προσωρινή λόγω υποχρεώσεων καθηγήτριας το συγκεκριμένο χρονικό διάστημα. Από μέσα Ιουλίου και ύστερα ξεκινάω δύο ώρες τη βδομάδα.

Βιολογία Κατεύθυνσης δεν έχω την οικονομική δυνατότητα για φροντιστήριο, δυστυχώς. Θα προσπαθήσω μόνη μου με τη βοήθεια βοηθητικού και σε περίπτωση που συναντήσω εμπόδια ή δυσκολίες θα ζητήσω βοήθεια από τη θεία μου (καθηγήτρια).

Μήπως έχετε να μου προτείνετε κανένα καλό βοηθητικό στη Βιολογία Κατεύθυνσης;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
στη λογοτεχνια και στο γνωστο τι βοηθηματα προτεινετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

STELLA95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η stella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 344 μηνύματα.
.απο λογοεχνια ειχα μεταιχμιο μονο για πεζα δεν με ενθουσιασε ιδιαιτερα βεβαια εξαρταται τι θελει ο καθενας
απο γνωστο προτεινω εκδοσεις ελληνοεκδοτικη σπυρος φλωρος
ειναι σε δυο τομους .Ο πρωτος περιεχει τα δυο εργα του πλατωνα(πρωταγορς και πολιτεια )
το αλλο τα δυο εργα του αριστοτελη (ηθικα και πολιτικα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
στη λογοτεχνια και στο γνωστο τι βοηθηματα προτεινετε;

Λογοτεχνία Σαββάλας (2 μεγάλα βιβλία είναι)
Γνωστό κανένα. Αν διαβάσεις τις σημειώσεις του study4exams είσαι 15/15. Στις πανελλήνιες σύμφωνα μ' εκείνα διορθώνουν και όχι με το βοήθημα που έχει γράψει ο κάθε καημένος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andrespan12345

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο andrespan12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 346 μηνύματα.
Απάντηση σε andrespan12345.

Στην Έκθεση φυσικά και δε θα το αφήσω στην τύχη. Στο πρώτο ποστ μου, μάλιστα, επισήμανα πως θα ξεκινήσω μαθήματα από τις 20 Ιουλίου.

Η μια ώρα στη Χημεία Κατεύθυνσης είναι προσωρινή λόγω υποχρεώσεων καθηγήτριας το συγκεκριμένο χρονικό διάστημα. Από μέσα Ιουλίου και ύστερα ξεκινάω δύο ώρες τη βδομάδα.

Βιολογία Κατεύθυνσης δεν έχω την οικονομική δυνατότητα για φροντιστήριο, δυστυχώς. Θα προσπαθήσω μόνη μου με τη βοήθεια βοηθητικού και σε περίπτωση που συναντήσω εμπόδια ή δυσκολίες θα ζητήσω βοήθεια από τη θεία μου (καθηγήτρια).

Μήπως έχετε να μου προτείνετε κανένα καλό βοηθητικό στη Βιολογία Κατεύθυνσης;

βιολογια προτειν ω πουμακισας της νοτα λαζαρακη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marggrit

Νεοφερμένος

Η μαργαρίτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Διόνυσος (Αττική). Έχει γράψει 72 μηνύματα.
Μήπως έχετε να μου προτείνετε κανένα καλό βοηθητικό στη Βιολογία Κατεύθυνσης;

λοιπόν, επειδή είχα αποφασίσει και εγώ να μην κάνω βιολογία και έχω ανάλογους στόχους με εσένα (τελικά όμως θα κάνω κάποια μαθήματα τώρα το καλοκαίρι και το χειμώνα 2 φορές το μήνα) θα σου προτείνω τα ακόλουθα:

δεν έχω βρει κάποιο βοήθημα που από μόνο του σε καλύπτει πλήρως... αλλά υπάρχουν πολλά καλά που μπορείς να πας σε κάποιο μεγάλο βιβλιοπωλείο να τα ξεφυλλίσεις και να δεις:
1)τζαβάρας / εκδ. σαββάλα: καλή κωδικοποιήση της θεωρίας του βιβλίου σε ερωτήσεις και χρησιμοποιεί και τα λόγια σχεδόν copy paste. Όμως δεν έχει καθόλου μεθοδολογία... :( που είναι απολύτως ανγκαία)
2) καρδαράς / εκδόσεις κέδρος: απίστευτη μεθοδολογία (έως ψυχαναγκαστικη) με υποδειγματικές απαντήσεις κλπ. δεν έχει σχεδόν καθόλου τη θεωρία όμως...
3) σωτηρίου-καρυοφύλλης/ σαβάλλα: περιληπτική θεωρία με bullets και επαρκής μεθοδολογία για τις ασκήσεις. όχι μεγάλη ανάλυση όμως. (εγώ αυτό πήρα τελικά, γιατί η καθηγητριά μου στο σχολείο είναι πολύ αναλυτική και μπορώ να την εμπιστεύομαι πλήρως.

ωστόσο, αυτό που δεν είδα σε κανένα είναι καλές ερωτήσεις κρίσεως :hmm: που αποτελεί προβλημα....
ένα βιβλίο με καλές ερωτήσεις κρίσεως είναι αυτό που κάνουνε στην ΩΘΗΣΗ, αν πάρεις και τις απαντήσεις αλλά το πουλάνε μόνο σε ένα βιβλιοπωλείο στο μαρούσι...
πάντως μιας και δε θα κάνεις μαθήματα μπορείς να αγοράσεις και δύο βιβλία για να καλυφθείς πλήρως, δεν είναι τρομερό έξοδο αν σκεφτείς ότι σε όλα τα άλλα μαθήματα παίρνεις από 2 τόμους...

γενικά αν η θεία σου είναι καθηγήτρια θα ήταν καλό να τις ζητήσεις να σου δωσει πολλές ερωτήσεις κρίσεως.
α! και αυτά είναι δύο ωραία sites που βρήκα (το ένα έχει και χημεία):
https://www.biology.gr/
https://www.chembi.gr/

πάρτο πολύ στα σοβαρά το μάθημα... μετράει σχεδόν 2 φορες για την ιατρική:worry:
αν αγαπάς τη βιολογία μπορείς να το κάνεις με λίγη συγκέντρωση

PS: αν πάρεις βιολογία γενικής να πάς και στο διαγωνισμό είναι πολύ χρησιμο για να ακονίσεις το μυαλό σου :D
Καλή επιτυχία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

niek

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η niek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 308 μηνύματα.
<<Eι δ' υφηρημένον φήσουσιν ή τιν' άλλον ουχ όν προσήκει τρόπον>> Λίγη βοήθεια :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vicky13

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 535 μηνύματα.
Παιδιά, μια χρονιά είναι ούτε που θα το καταλάβετε!Εγώ δεν κατάλαβα πότε έκανα πέρσυ καλοκαιρινά και πότε φέτος τελείωσα!! Προσπαθήστε και δώστε τον καλύτερο σας εαυτό, μην αφήσετε κανέναν καθηγητή, φίλο κτλ να σας επηρεάσει εσείς θα κάνετε την δουλειά σας για να πετύχετε τον στόχο σας :) :) ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΠΑΙΔΙΑ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drymenia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Drymenia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 180 μηνύματα.
Παιδιά της τεχνολογικής τι κάνετε με το ΑΟΔΕ?
Εγώ προσωπικά δεν έχω ξεκινήσει ακόμα όμως σκεφτόμουν να βρω το βιβλίο και να αρχίσω μόνη μου.Αλλά ακούω από πολλούς πως χωρίς φροντηστήριο είναι δύσκολο:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gian7giant

Νεοφερμένος

Ο Γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Παιδιά της τεχνολογικής τι κάνετε με το ΑΟΔΕ?
Εγώ προσωπικά δεν έχω ξεκινήσει ακόμα όμως σκεφτόμουν να βρω το βιβλίο και να αρχίσω μόνη μου.Αλλά ακούω από πολλούς πως χωρίς φροντηστήριο είναι δύσκολο:(

Σαν απόφοιτος σου λέω: Μην το ξεκινήσεις από το καλοκαίρι..Δεν έχει νόημα..
(Μην ακολουθήσεις πάντως την τακτική μου, να το ξεκινήσεις 2 μέρες πριν δώσεις :whistle::wall:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

καποιος_καπου

Δραστήριο μέλος

Ο καποιος_καπου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 617 μηνύματα.
Παιδιά της τεχνολογικής τι κάνετε με το ΑΟΔΕ?
Εγώ προσωπικά δεν έχω ξεκινήσει ακόμα όμως σκεφτόμουν να βρω το βιβλίο και να αρχίσω μόνη μου.Αλλά ακούω από πολλούς πως χωρίς φροντηστήριο είναι δύσκολο:(
Χαχαχαχαχα το ΑΟΔΕ χωρις φροντ. δυσκολο ?
Ποιος τα λεει αυτα ?
Δεν ισχυει.
Ειναι απο τα πιο ευκολα μαθηματα.
Μονο παπαγαλια θελει καθολυο κριτικη σκεψη.
Εγω δεν το ειχα διαβασει ποτε,μονο μια μερα πριν δωσουμε και εγραψα 13.5
Ειναι γελοιο μαθημα.
Και μονος σου μπορεις να το βγαλει αμα κανεις προγραμα.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mamaguena

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mamaguena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Μήπως έχετε να μου προτείνετε κανένα καλό βοηθητικό στη Βιολογία Κατεύθυνσης;


Εγώ είχα πάρει το βοήθημα του Τζαβάρα, το οποίο όμως τελικά δεν το δούλεψα καθόλου. Δεν είχε καθόλου καλά τη θεωρία και χωρίς μεθοδολογία οι ασκήσεις. Μπορώ να πω ότι μόνο οι ερωτήσεις του ΚΕΕ βοήθησαν λίγο.
Εγώ προτείνω ασυζητητί Σαλαμαστράκη (εγγύηση), το οποίο έχει συνδυαστικές ασκήσεις, ερωτήσεις κρίσεως (μερικές φορές υπερβολικής δυσκολίας, αλλά έτσι κι αλλιώς το επίπεδο δυσκολίας των Πανελλαδικών έχει αυξηθεί τα τελευταία χρόνια) και δευτερευόντως το βοήθημα του Καψάλη, το οποίο ειδικά στο δεύτερο κεφάλαιο (Αντιγραφή, Γονιδιακή Έκφραση & Ρύθμιση) θα σε καλύψει επαρκώς.

Καλή Επιτυχία στις Εξετάσεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Βιολογία γενικής σας προτείνω αυτό
Είναι φοβερό βοήθημα, τέρμα αναλυτικό και έχει όλη τη θεωρία και τη μεθοδολογία ασκήσεων. Βήμα βήμα πως λύνουμε κάθε άσκηση.
Επίσης, η άσκηση που μπήκε φέτος στις πανελλήνιες
Οι πάπιες έχουν τη δυνατότητα να κολυμπάνε στις λίμνες, όπου συλλέγουν την τροφή τους. Στην κολύμβηση τις βοηθούν οι μεμβράνες που διαθέτουν ανάμεσα στα δάκτυλα των ποδιών τους, τα οποία χρησιμοποιούν σαν κουπιά. Με βάση τη θεωρία του Δαρβίνου να ερμηνεύσετε την επικράτηση του συγκεκριμένου μορφολογικού χαρακτηριστικού στις πάπιες.
υπάρχει ακριβώς η ίδια σ' αυτό το βιβλίο στη σελίδα 333. Δε ξέρω πως, αλλά μπήκε η ίδια άσκηση. Το βιβλίο αυτό το 'χω απο πέρσι που έδωσα πρώτη φορά, αλλά και φέτος που ξαναέδωσα (και άλλαξα φροντιστήριο), αυτό το βιβλιο το κράτησα γιατί αξίζει (και να που μπήκε η άσκηση).
Πέρσι μια φίλη μου έγραψε 100 βιολογία χωρίς να πάει φροντιστήριο. Απλά διάβαζε απ' αυτό το βιβλίο που της πρότεινα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Βιολογία γενικής σας προτείνω αυτό
Είναι φοβερό βοήθημα, τέρμα αναλυτικό και έχει όλη τη θεωρία και τη μεθοδολογία ασκήσεων. Βήμα βήμα πως λύνουμε κάθε άσκηση.
Επίσης, η άσκηση που μπήκε φέτος στις πανελλήνιες

υπάρχει ακριβώς η ίδια σ' αυτό το βιβλίο στη σελίδα 333. Δε ξέρω πως, αλλά μπήκε η ίδια άσκηση. Το βιβλίο αυτό το 'χω απο πέρσι που έδωσα πρώτη φορά, αλλά και φέτος που ξαναέδωσα (και άλλαξα φροντιστήριο), αυτό το βιβλιο το κράτησα γιατί αξίζει (και να που μπήκε η άσκηση).
Πέρσι μια φίλη μου έγραψε 100 βιολογία χωρίς να πάει φροντιστήριο. Απλά διάβαζε απ' αυτό το βιβλίο που της πρότεινα.
Η άσκηση υπάρχει και στο βοήθημα της Ν. Λαζαράκη εκδ. Πουκαμισά, καθώς και σε μια παλαιότερη έκδοση του Σαββάλα. Επιπλέον, σε αυτό του Πουκαμισά, υπάρχουν και οι δύο (και καλά) συνδυαστικές των φετινών Πανελληνίων.
Προσωπικά, θα απέφευγα κάτι «τέρμα αναλυτικό». Δεν είναι δα και τόσο δυσνόητο το βιβλίο, ενώ οι ασκήσεις δεν έχουν κάτι το ιδιαίτερο. Η μεθοδολογία είναι κοινή, και δεν υπάρχουν πολλοί διαφορετικοί τύποι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Παιδιά της τεχνολογικής τι κάνετε με το ΑΟΔΕ?
Εγώ προσωπικά δεν έχω ξεκινήσει ακόμα όμως σκεφτόμουν να βρω το βιβλίο και να αρχίσω μόνη μου.Αλλά ακούω από πολλούς πως χωρίς φροντηστήριο είναι δύσκολο:(
Ούτε εγώ έχω ξεκινήσει ακόμα, βασικά δεν είναι δύσκολο, αλλά τουλάχιστον εγώ δεν θα βρίσκω τη διάθεση να το διαβάζω από μόνος μου, και το φροντιστήριο κατά κάποιον τρόπο σε εξαναγκάζει να διαβάσεις :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγνωστο

Δραστήριο μέλος

Η Αγνωστο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 461 μηνύματα.
<<Eι δ' υφηρημένον φήσουσιν ή τιν' άλλον ουχ όν προσήκει τρόπον>> Λίγη βοήθεια :redface:

Εάν υποστηρίξουν ότι έχει υφαρπαγεί ή αποσπαστεί (εννοείται) με κάποιον άλλο τρόπο που είναι ανάρμοστος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

coy0te

Νεοφερμένος

Ο Wile E. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
το φροντιστήριο κατά κάποιον τρόπο σε εξαναγκάζει να διαβάσεις :P
18 χρονών γαϊδούρια γίναμε και ακόμα θέλουμε κάποιον πάνω από το κεφάλι μας να μας πει πότε θα διαβάσουμε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
18 χρονών γαϊδούρια γίναμε και ακόμα θέλουμε κάποιον πάνω από το κεφάλι μας να μας πει πότε θα διαβάσουμε :P
Είναι ανάλογα το μάθημα φίλε μου :P Φυσική θα διάβαζα χαλαρά και μόνος μου, όπως και μαθηματικά, ε τώρα ΑΟΔΕ μάλλον όχι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top