[Πανελλήνιες 2014] Θερινή Προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Eliminated

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Eliminated αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 391 μηνύματα.
Εγώ πάντως το έλυσα το Β3 :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Εγώ πάντως το έλυσα το Β3 :P
Εσύ ειδικά υπήρχε περίπτωση ας πούμε να μη το λύσεις :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
ειδυια τους γεννησαντας σε και την φυσιν την σην εν τη παιδεια καταμαθουσα...
το σε και την φυσιν ειναι ντικ.στη μτχ καταμαθουσα

σφοδρα αν σε των καλων και σεμνων εργατην αγαθον γενεσθαι και εμε ετι πολυ εντιμοτεραν και επ αγαθοις διαπρεπεστερα φανηναι...
θελω λιγη βοηθεια με το απαρ. φανηναι

any help;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eliminated

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Eliminated αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 391 μηνύματα.
Εσύ ειδικά υπήρχε περίπτωση ας πούμε να μη το λύσεις :P

Άκου το κουλό τώρα. Έλυσα το Β3 αλλά έκανα λάθος στο πρώτο ερώτημα του Β1...!
Το ένα μέτρο το αντέγραψα καταλάθος στο τετράγωνο και έτσι δε μου βγήκε διακρίνουσα. Έβαλα κατευθείαν ρίζα και βγήκε :verymad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Άκου το κουλό τώρα. Έλυσα το Β3 αλλά έκανα λάθος στο πρώτο ερώτημα του Β1...!
Το ένα μέτρο το αντέγραψα καταλάθος στο τετράγωνο και έτσι δε μου βγήκε διακρίνουσα. Έβαλα κατευθείαν ρίζα και βγήκε :verymad:
Πω ρε γκρίνια έλεος άριστα έγραψες που κολλάς;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andrespan12345

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο andrespan12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 346 μηνύματα.
Άκου το κουλό τώρα. Έλυσα το Β3 αλλά έκανα λάθος στο πρώτο ερώτημα του Β1...!
Το ένα μέτρο το αντέγραψα καταλάθος στο τετράγωνο και έτσι δε μου βγήκε διακρίνουσα. Έβαλα κατευθείαν ρίζα και βγήκε :verymad:

ποσο πηρες μαθηματικα κατ και γεν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlos13

Δραστήριο μέλος

Ο ☺☻ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 552 μηνύματα.
Πήγα να βρω την κούτα μετα βιβλία του αδερφού μου , έψαχνα μέσα στην κούτα κανα 15 λεπτο να βρω το αοδε , και ήταν ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ , τελευταίο .. ΔΕΝ ξεκινήσαμε καλα μου φαίνεται ! Καλά λένε ότι ειναι χαζό βιβλίο μουαχα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
εχετε αρχισει ολοι αοδε και αεεπ? εγω παντως οχι μονο μαθηματικα εκθεση και φυσικη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.

Καὶ ἐγὼ ἥκω πρὸς
σέ, ὦ Ἡράκλεις, εἰδυῖα τοὺς γεννήσαντάς σε καὶ τὴν φύσιν
τὴν σὴν ἐν τῇ παιδείᾳ καταμαθοῦσα, ἐξ ὧν ἐλπίζω, εἰ τὴν
πρὸς ἐμὲ ὁδὸν τράποιο, σφόδρ’ ἄν σε τῶν καλῶν καὶ σεμνῶν
ἀγαθὸν ἐργάτην γενέσθαι καὶ ἐμὲ ἔτι πολὺ ἐντιμοτέραν καὶ
ἐπ’ ἀγαθοῖς διαπρεπεστέραν φανῆναι.
Αυτό δεν είναι το απόσπασμα;

Koίτα το φανήναι βασικά είναι δυνητικό γιατί έχει το αν (δλδ αν φανήναι) και είναι απόδοση στον υποθετικό λόγο.(Υπόθεση : ει τράποιο Απόδοση:αν γενέσθαι,αν φανηναι .Απλή σκέψη του λέγοντος.)
Συντακτικά νομίζω είναι αντικείμενο και τελικό απάρεμφατο στο ήκω.αλλά δε ξέρω κιόλας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
Καὶ ἐγὼ ἥκω πρὸς
σέ, ὦ Ἡράκλεις, εἰδυῖα τοὺς γεννήσαντάς σε καὶ τὴν φύσιν
τὴν σὴν ἐν τῇ παιδείᾳ καταμαθοῦσα, ἐξ ὧν ἐλπίζω, εἰ τὴν
πρὸς ἐμὲ ὁδὸν τράποιο, σφόδρ’ ἄν σε τῶν καλῶν καὶ σεμνῶν
ἀγαθὸν ἐργάτην γενέσθαι καὶ ἐμὲ ἔτι πολὺ ἐντιμοτέραν καὶ
ἐπ’ ἀγαθοῖς διαπρεπεστέραν φανῆναι.
Αυτό δεν είναι το απόσπασμα;

Koίτα το φανήναι βασικά είναι δυνητικό γιατί έχει το αν (δλδ αν φανήναι) και είναι απόδοση στον υποθετικό λόγο.(Υπόθεση : ει τράποιο Απόδοση:αν γενέσθαι,αν φανηναι .Απλή σκέψη του λέγοντος.)
Συντακτικά νομίζω είναι αντικείμενο και τελικό απάρεμφατο στο ήκω.αλλά δε ξέρω κιόλας.

αχα...το σε και την φυσιν τι πιστευεις οτι ειναι συντακτικα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
βιολογία :vroum: :flowers:
Μακράν το καλύτερο μάθημα της θετικής....
Μιγαδικούς χαρείτε λίγο στην αρχή που είναι εύκολοι γιατί μετά θα φάτε έναν ωραίο κουβά με σκατά :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sydney96

Δραστήριο μέλος

Η Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 748 μηνύματα.
βιολογία :vroum: :flowers:
Μακράν το καλύτερο μάθημα της θετικής....
Μιγαδικούς χαρείτε λίγο στην αρχή που είναι εύκολοι γιατί μετά θα φάτε έναν ωραίο κουβά με σκατά :D

Θα σε πρήξω λίγο όλο το καλοκαίρι αλλά θέλω να μάθω...Πως σου φαίνεται η χημεία;
Η βιολογία γενικής είναι πολύ πιο εύκολη σε σχέση με την κατεύθυνση;



Καλημέρα!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Διονύσης13

Τιμώμενο Μέλος

Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 996 μηνύματα.
Συγγνωμη τωρα αλλα οχι πως οι μιγαδικοι ειναι παλουκια, μην λεμε ο,τι θελουμε... 5 πραγματα ειναι τα οποια πρεπει να διαχειριζεσαι σωστα. Ενας μαθητης που ειναι κοντα με τα μαθηματικα δεν προκειται να εχει θεμα. Οσο για το Β.3 καθαρα αλγεβρικο ηταν το θεμα. Οι μιγαδικοι ως μιγαδικοι ειναι στρωτοι. Για να δουμε η αναλυση τι επιφυλασσει ομως :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
Θα σε πρήξω λίγο όλο το καλοκαίρι αλλά θέλω να μάθω...Πως σου φαίνεται η χημεία;
Η βιολογία γενικής είναι πολύ πιο εύκολη σε σχέση με την κατεύθυνση;
Η χημεία μου είναι αδιάφορη, δεν έχει ενδιαφέρον ως ύλη, αλλά είναι εύκολη..
Η βιολογία γενικής δεν έχει καμία σχέση με αυτήν της κατεύθυνσης. Στη βιολογία κατ. πρέπει να περάσεις αρκετή ώρα στην καρέκλα, συγκεκριμένα να γίνει ο πισινός σου επίπεδος, για να τη μάθεις. Παρόλα αυτά, είναι πολύ ενδιαφέρουσα και την απολαμβάνεις.
Η γενικής βγαίνει πολύ εύκολα, είναι πράγματα που ξέρεις από την καθημερινή σου ζωή. :)
και ΔΕΝ με πρήζεις !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wicked member

Νεοφερμένος

Ο Ορέστης Δαλέκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
δεν αντέχω την στείρα παπαγαλία των πανελληνίων..............................
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
δεν αντέχω την στείρα παπαγαλία των πανελληνίων..............................

θεωρητικη να φανταστω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jonas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Jonas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 360 μηνύματα.
Για να δουμε η αναλυση τι επιφυλασσει ομως :hmm:
:P:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pantelis_P

Νεοφερμένος

Ο Pantelis_P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 88 μηνύματα.
μπορειτε να μου προτεινετε καλα βιβλια με δυσκολα αγνωστα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
μπορειτε να μου προτεινετε καλα βιβλια με δυσκολα αγνωστα?

Αρχαία ελληνική θεματογραφία - Αντώνης Σαχπεκίδης - εκδ. Ελληνοεκδοτική. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_catalonia_

Δραστήριο μέλος

Η _catalonia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 428 μηνύματα.
δεν αντέχω την στείρα παπαγαλία των πανελληνίων..............................
Δεν εισαι ο μοναδικος!! Λιγη υπομονη,λιγο διαβασμα παραπανω και σκεφτειτε οτι δεν ηρθε και το τελος του κοσμου!!!!Καλη επιτυχια σε ολους!!(καλο κουραγιο επισης)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top