[Πανελλήνιες 2014] Θερινή Προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Παιδια τα μαθηματικα γενικης βγαινουν ευκολα χωρις φροντ;Γιατι προσπαθω να μειωσω το κοστος οσο το δυνατον περισσοτερο και σκεφτομαι ποια μαθηματα να αφαιρεσω.

Με βάση την περυσινή ύλη, αν έχεις καλή σχέση με το σπορ και ένα καλό βοήθημα να λύνεις ασκήσεις,ναι. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

triantafullaki :)

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η triantafullaki :) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πέραμα (Αττική). Έχει γράψει 143 μηνύματα.
Μόλις είδα ότι έγραψες μαθηματικά γενικής και κατά λάθος διάβασα μαθήματα γενικής, και για αυτό έγραψα τη γνώμη μου για τη βιολογία. Δε ξέρω πως σβήνεται η δημοσίευση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikoslarissa

Δραστήριο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Με βάση την περυσινή ύλη, αν έχεις καλή σχέση με το σπορ και ένα καλό βοήθημα να λύνεις ασκήσεις,ναι. :)
Νομιζω οτι εχω αρκετα καλη σχεση με το σπορ και σιγουρα πολυ θεληση για διαβασμα.Το θεμα ειναι οτι θα πρεπει να αντιμετωπισω και τις πιεσεις των καθηγητων του φροντιστηριου που σιγουρα θα με πρηξουν λεγοντας οτι ειναι απαραιτητο το φροντ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Νομιζω οτι εχω αρκετα καλη σχεση με το σπορ και σιγουρα πολυ θεληση για διαβασμα.Το θεμα ειναι οτι θα πρεπει να αντιμετωπισω και τις πιεσεις των καθηγητων του φροντιστηριου που σιγουρα θα με πρηξουν λεγοντας οτι ειναι απαραιτητο το φροντ.

Να μη σε νοιάζει τι λένε αν εσύ νιώθεις καλά με τον εαυτό σου. :)

Φέτος τα σιχάθηκα όσο δεν πάει και για κανένα λόγο δεν προτείνω να τα πάρει κάποιος αφού δεν πιστεύω ότι θα είναι καλύτερα τα θέματα του χρόνου. Ωστόσο, σίγουρα είναι ένα από τα μαθηματα που αν θέλει ο υποψήφιος και στρωθεί, βγαίνουν και χωρίς φροντιστήριο ανετότατα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
Να μη σε νοιάζει τι λένε αν εσύ νιώθεις καλά με τον εαυτό σου. :)

Φέτος τα σιχάθηκα όσο δεν πάει και για κανένα λόγο δεν προτείνω να τα πάρει κάποιος αφού δεν πιστεύω ότι θα είναι καλύτερα τα θέματα του χρόνου. Ωστόσο, σίγουρα είναι ένα από τα μαθηματα που αν θέλει ο υποψήφιος και στρωθεί, βγαίνουν και χωρίς φροντιστήριο ανετότατα.

πόσο έγραψες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

nikoslarissa

Δραστήριο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Να μη σε νοιάζει τι λένε αν εσύ νιώθεις καλά με τον εαυτό σου. :)

Φέτος τα σιχάθηκα όσο δεν πάει και για κανένα λόγο δεν προτείνω να τα πάρει κάποιος αφού δεν πιστεύω ότι θα είναι καλύτερα τα θέματα του χρόνου. Ωστόσο, σίγουρα είναι ένα από τα μαθηματα που αν θέλει ο υποψήφιος και στρωθεί, βγαίνουν και χωρίς φροντιστήριο ανετότατα.
Ελα ρε συ για μενα τα μαθηματικα ειναι το πιο ωραιο μαθημα.Ισα ισα που πορωνομαι περισσοτερο σε ασκησεις που δεν μπορω να λυσω.Αλλα ενταξει οτι του αρεσει του καθενος.Ξερω οτι παρα πολλα παιδια τα μισουν ως μαθημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Ελα ρε συ για μενα τα μαθηματικα ειναι το πιο ωραιο μαθημα.Ισα ισα που πορωνομαι περισσοτερο σε ασκησεις που δεν μπορω να λυσω.Αλλα ενταξει οτι του αρεσει του καθενος.Ξερω οτι παρα πολλα παιδια τα μισουν ως μαθημα.

Μέχρι την β λυκείου αυτό πίστευα και εγώ. Για αυτό άλλωστε και τα πήρα επιλογή τρομάρα μου :P Στη γ απλά τα μίσησα και λάτρεψα τη φυσική. 2 πράγματα θα άλλαζα αν γυρνούσα το χρόνο πίσω: μάθημα επιλογής και μαθηματικό :whistle:

Εσένα πάντως φαίνεται να σου αρέσουν πραγματικά οπότε μια χαρά θα τα πας. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos_T

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nikos_T αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 329 μηνύματα.
ΥΓ 1. τα κειμενα του πρωταγορα αρχιζουν απο ενα μεταφρασμενο κομματι;

Ναι, από το 1. Καλό είναι να βγει ο Πρωταγόρας, ακόμη κι αν αρχίσετε πάλι μ' αυτόν τέλος Αυγούστου.

Βγάλτε τα κόμματα ή το προσφυγικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SsS28

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SsS28 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 239 μηνύματα.
Μέχρι την β λυκείου αυτό πίστευα και εγώ. Για αυτό άλλωστε και τα πήρα επιλογή τρομάρα μου :P Στη γ απλά τα μίσησα και λάτρεψα τη φυσική. 2 πράγματα θα άλλαζα αν γυρνούσα το χρόνο πίσω: μάθημα επιλογής και μαθηματικό :whistle:

Εσένα πάντως φαίνεται να σου αρέσουν πραγματικά οπότε μια χαρά θα τα πας. :D

Μονο εγω πιστευω οτι τα μαθ. γενικης ηταν το πιο ωραιο και ενδιαφερον μαθημα? (μαζι με φυσικη ισως) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Μονο εγω πιστευω οτι τα μαθ. γενικης ηταν το πιο ωραιο και ενδιαφερον μαθημα? (μαζι με φυσικη ισως) :)

Όχι, εγώ πάντως δεν το πιστεύω. :P

Οι φυσικές, οι βιολογίες και η χημεία ήταν όντως ενδιαφέροντα μαθήματα. Τα μαθηματικά κατ δεχομαι ότι είχαν το στοιχειο της πρόκλησης, του γρίφου κι ας μην μπορεσα να τα καταλάβω εν τέλει :/: τα μαθ γπ τώρα τι το ενδιαφέρον τους βρίσκετε δεν μπορώ να καταλάβω :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Όχι, εγώ πάντως δεν το πιστεύω. :P

Οι φυσικές, οι βιολογίες και η χημεία ήταν όντως ενδιαφέροντα μαθήματα. Τα μαθηματικά κατ δεχομαι ότι είχαν το στοιχειο της πρόκλησης, του γρίφου κι ας μην μπορεσα να τα καταλάβω εν τέλει :/: τα μαθ γπ τώρα τι το ενδιαφέρον τους βρίσκετε δεν μπορώ να καταλάβω :whistle:

Η στατιστικη και οι πιθανοτητες ειναι πολυ ενδιαφεροντα κεφαλαια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andrespan12345

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο andrespan12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 346 μηνύματα.
Μονο εγω πιστευω οτι τα μαθ. γενικης ηταν το πιο ωραιο και ενδιαφερον μαθημα? (μαζι με φυσικη ισως) :)

συμφωνω απολυτως,αν βγαλεις το ισως.τα θεματα στα μαθηματικα γενικης ηταν γαματα,απλα το προβλημα ηταν οτι ηταν αρκετα δυσκολοτερα απο τα υπολοιπα μαθηματα γενικης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Διονύσης13

Τιμώμενο Μέλος

Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 996 μηνύματα.
Καλημέρα από εμένα, καινούριος εδώ. Εμένα γνώμη μου είναι πως είναι μέγα σφάλμα ορισμένων φεοντιστηρίων ή και κάποιων καθηγητών να προσπαθούν να βγάλουν πάρα πολύ ύλη πολύ σύντομα με αποτέλεσμα οι μαθητές στο δια ταύτα να μην έχουν "κατακτήσει" την ύλη απλά να έχει γίνει ένα καλο ξεφύλλισμα... Πέραν αυτού στην ύλη πού βρίσκεστε; Φυσική εγώ έχω κάνει όλο τον Σαββάλα μέχρι ηλεκτρικές ταλαντώσεις, μαθηματικά τώρα μπαίνω όρια, χημεία περιοδικό πίνακα. Βιολογία κατεύθυνσης μόλις ξεκίνησα να την διαβάζω και σύντομα τη γενικής. Για πείτε και εσείς τα δικά σας να δούμε πού κυμαινόμαστε. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,855 μηνύματα.
Διονύση δεν φταίνε οι καθηγητές γι' αυτό αλλά το αναλυτικό πρόγραμμα του Υπουργείου που πρέπει να ακολουθούν. Δεν διδάσκουν βάση προσωπικών προτιμήσεων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΜανωληςΤ

Νεοφερμένος

Ο ΜανωληςΤ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
καλημέρα παιδιά!πως πάει το διάβασμα;
Να σας ρωτήσω είμαι ο μόνος ή υπάρχουν κι άλλοι που βαριούνται να διαβάσουν καλοκαιριάτικα; Προσωπικά βλέποντας τον ήλιο έξω και σκεπτόμενος ότι οι άλλοι τώρα κάνουν διακοπές αποθαρρύνομαι!το παθαίνει κανένας άλλος ή μόνο εγώ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
καλημέρα παιδιά!πως πάει το διάβασμα;
Να σας ρωτήσω είμαι ο μόνος ή υπάρχουν κι άλλοι που βαριούνται να διαβάσουν καλοκαιριάτικα; Προσωπικά βλέποντας τον ήλιο έξω και σκεπτόμενος ότι οι άλλοι τώρα κάνουν διακοπές αποθαρρύνομαι!το παθαίνει κανένας άλλος ή μόνο εγώ;

Ένα σου λέω.
ΗΔΗ εγώ και τα παιδιά που κάνουμε μαζί φροντ βαρεθήκαμε το διάβασμα.
Και ξεκινήσαμε... προχθες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eliminated

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Eliminated αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 391 μηνύματα.
Κάνω μονο μαθ κατευθ αυτη τη στιγμή και έχω απειρο ελεύθερο χρόνο . Να λύσω ασκήσεις ΑΕΠΠ που γουστάρω ή να πάρω βιβλίο ΑΟΔΕ ή ΑΟΘ να αρχίσω να διαβάζω χαλαρα θεωρία ?

Εγώ πέρυσι ΑΟΔΕ και ΑΕΠΠ δε τα είχα αγγίξει εώς και τα τέλη Αυγούστου.

Αν θες να πιάσεις κάτι, πιάσε το ΑΕΠΠ. Μη κάνεις το κακό στον εαυτό σου και αρχίσεις το ΑΟΔΕ από τώρα. Είναι χάλια χάλια χάλια!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
Η ύλη λογικά θα βγει μέσα Ιούλη, σύμφωνα με τα δεδομένα του 2012. Και καθόλου να μη ξεκινήσετε γνωστό, βγαίνει άνετα η ύλη και με επαναλήψεις , εδώ έβγαινε όταν είχαμε στην ύλη τη Λάχεση και τον τύραννο στην Πολιτεία ( 2 αρκετά δύσκολα κείμενα στην Πολιτεία ) που είναι εκτός ύλης πλέον :), αν δεν τα ξαναπροσθέσουν.

νομιζω οτι περσι η υλη ειχε ανακοινωθει μεσα αυγουστου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

triantafullaki :)

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η triantafullaki :) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πέραμα (Αττική). Έχει γράψει 143 μηνύματα.
νομιζω οτι περσι η υλη ειχε ανακοινωθει μεσα αυγουστου..

Μάλλον θα έχεις δίκιο, γιατί δε θυμάμαι ακριβώς την ημερομηνία, πάντως θα ανακοινωθεί πριν την ανακοίνωση των βάσεων λογικά :) .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
ειδυια τους γεννησαντας σε και την φυσιν την σην εν τη παιδεια καταμαθουσα...
το σε και την φυσιν ειναι ντικ.στη μτχ καταμαθουσα

σφοδρα αν σε των καλων και σεμνων εργατην αγαθον γενεσθαι και εμε ετι πολυ εντιμοτεραν και επ αγαθοις διαπρεπεστερα φανηναι...
θελω λιγη βοηθεια με το απαρ. φανηναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top