[Πανελλήνιες 2014] Θερινή Προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
κοιτάχτε και βιολογία αμα θελουν σε τσεκουρωνουν..σε οποιο μαθημα θελουν μπορουν να σε χαντακωσουν,θα βρουν αυτοι τον τροπο..ακομα και στο ΑΟΔΕ..να σου βαλουν μια κρισεως για τις επιχειρησεις και να ψαχνεσαι..γι αυτο λεω..αμα δε θες να ανοιξεις 5ο πεδίο ΜΗ ΠΑΡΕΙΣ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ΓΕΝΙΚΗΣ.. δεν υπάρχει λογος..
σκεφτειτε και τη φυσικη ;)(γενικης)

ΑΟΔΕ φροντιστήριο?? :hmm: Σε ελέγχει αν τα παπαγαλίζεις καλά? Πεταμένα λεφτά.. Αφού στοχεύεις τόσο ψηλά είσαι και καλός μαθητής, άρα έχεις και όρεξη και έχεις μάθει να διαβάζεις τα προηγούμενα χρόνια, διάβασε μόνος σου το μάθημα πάρε και κανα 2 βοηθήματα για τον έλεγχο και that's all!! Απ'έξω πρέπει να το ξέρεις και να καταλαβαίνεις για ποιο πράγμα μιλάει το κάθε κομμάτι, αντίληψη έχεις προφανώς...;)

βοηθημα για το ΑΟΔΕ νεβερ:P 2-3 σελιδες ανα βδομαδα και εισαι καλυμενος μεχρι ιανουαριο-φεβρουαριο..(και μετα επαναληψεις)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitraKaran

Νεοφερμένος

Η dimitraKaran αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
βοηθημα για το ΑΟΔΕ νεβερ:P 2-3 σελιδες ανα βδομαδα και εισαι καλυμενος μεχρι ιανουαριο-φεβρουαριο..(και μετα επαναληψεις)

εγώ το βοήθημά μου το άνοιξα 2 μήνες στο τέλος μαζί με τα θέματα των προηγούμενων ετών... Σχεδόν νεβερ δηλαδή..:P
;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
μονο τα περσινα θεματα αοδε ειχα δει .τιποτα αλλο :P μα αν θες να γραψεις 20 δε σε νοιαζει αν εχει ξαναμπει το ιδιο κομματι.τα γραφεις ολα για να εισαι κομπλε και μη πηγαινετε με σος.δεν υπαρχουν για το ΑΟΔΕ :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andrespan12345

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο andrespan12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 346 μηνύματα.
η αληθεια ειναι οτι το αοδε βγαινει χωρις φροντηστιριο,αλλα ελαχιστοι ειναι αυτοι που μπορουν να προγραμματισουν μονοι τους το διαβασμα τους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitraKaran

Νεοφερμένος

Η dimitraKaran αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
μονο τα περσινα θεματα αοδε ειχα δει .τιποτα αλλο :P μα αν θες να γραψεις 20 δε σε νοιαζει αν εχει ξαναμπει το ιδιο κομματι.τα γραφεις ολα για να εισαι κομπλε και μη πηγαινετε με σος.δεν υπαρχουν για το ΑΟΔΕ :p
Δεν υπάρχουν sos σίγουρα αλλά καλό είναι να έχεις μια εικόνα για το πως είναι τα θέματα, αν έχουν βάλει παγίδες κλπ.. Εγώ κάπως έτσι έγραψα 20.. Εσύ κάπως αλλιώς.. Ο καθένας όπως βολεύεται..:P

Αλλά προς Θεού ΟΧΙ φροντιστήριο!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
η αληθεια ειναι οτι το αοδε βγαινει χωρις φροντηστιριο,αλλα ελαχιστοι ειναι αυτοι που μπορουν να προγραμματισουν μονοι τους το διαβασμα τους
προφανώς και βγαίνει χωρίς φροντιστήριο:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλησπέρα παιδιά, ξεκινάω και εγώ σε λίγες μέρες προετοιμασία για τις πανελλήνιες του 2014 και είμαι θεωρητική κατεύθυνση. Σκέφτομαι να κάνω φροντιστήριο 2 ώρες την εβδομάδα αρχαία-άγνωστο, 2 ώρες έκθεση και 1 ώρα λατινικά. Εσείς τι λέτε; Αρκεί μία ώρα μόνο λατινικά την εβδομάδα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_catalonia_

Δραστήριο μέλος

Η _catalonia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 428 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά, ξεκινάω και εγώ σε λίγες μέρες προετοιμασία για τις πανελλήνιες του 2014 και είμαι θεωρητική κατεύθυνση. Σκέφτομαι να κάνω φροντιστήριο 2 ώρες την εβδομάδα αρχαία-άγνωστο, 2 ώρες έκθεση και 1 ώρα λατινικά. Εσείς τι λέτε; Αρκεί μία ώρα μόνο λατινικά την εβδομάδα;
Κοιταξε,παντα προσαρμοζεις το φροντηστηριο η τα ιδιαιτερα αναλογα με τις δικες σου αναγκες! Νομιζω πως ειναι αρκετα καλες οι ωρες που θα κανεις! Καπως παρομοιο προγραμμα ειχα και εγω απλα το 2 ωρο που εχεις στην εκθεση το ειχα χωρισει σε μια ωρα εκθεση και μια λογοτεχνια! Φυσικα,μπορεις να ξεκινησεις και να δεις οτι αν δυσκολευεσαι καπου να αυξησεις απο αυτο τις ωρες και να μειωσεις σε καποιο αλλο που εισαι καλος! Καλη επιτυχια σου ευχομαι!!
Υ.Γ. Ιστορια απ οτι βλεπω δεν θα κανεις. Θα σε βοηθησει πολυ αν τελειωσεις το πρωτο κεφαλαιο το καλοκαιρι και ξεκινησεις και λιγο απο το δευτερο! Επισης,τι μαθημα επιλογης θα δωσεις;
Οσο για τα λατινικα χρειαζονται προσοχη και αν δεν αφησεις κενα απο την αρχη θα εισαι σιγουρα οκ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jasonosaj

Νεοφερμένος

Ο Ιασονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 119 μηνύματα.
Και εγώ τεχνολογική ήμουν και διάλεξα Βιολογία.. Για μένα δε χρειάζεται καν φροντιστήριο το μάθημα.. Εγραψα 19,5 χωρίς..



ΑΟΔΕ φροντιστήριο?? :hmm: Σε ελέγχει αν τα παπαγαλίζεις καλά? Πεταμένα λεφτά.. Αφού στοχεύεις τόσο ψηλά είσαι και καλός μαθητής, άρα έχεις και όρεξη και έχεις μάθει να διαβάζεις τα προηγούμενα χρόνια, διάβασε μόνος σου το μάθημα πάρε και κανα 2 βοηθήματα για τον έλεγχο και that's all!! Απ'έξω πρέπει να το ξέρεις και να καταλαβαίνεις για ποιο πράγμα μιλάει το κάθε κομμάτι, αντίληψη έχεις προφανώς...;)

εχει μια ωρα την παρασκευη μετα την εκθεση αοδε... δεν εχει αλλο τμημα οποτε την κανω ανγκαστικα αυτην ωρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Κοιταξε,παντα προσαρμοζεις το φροντηστηριο η τα ιδιαιτερα αναλογα με τις δικες σου αναγκες! Νομιζω πως ειναι αρκετα καλες οι ωρες που θα κανεις! Καπως παρομοιο προγραμμα ειχα και εγω απλα το 2 ωρο που εχεις στην εκθεση το ειχα χωρισει σε μια ωρα εκθεση και μια λογοτεχνια! Φυσικα,μπορεις να ξεκινησεις και να δεις οτι αν δυσκολευεσαι καπου να αυξησεις απο αυτο τις ωρες και να μειωσεις σε καποιο αλλο που εισαι καλος! Καλη επιτυχια σου ευχομαι!!
Υ.Γ. Ιστορια απ οτι βλεπω δεν θα κανεις. Θα σε βοηθησει πολυ αν τελειωσεις το πρωτο κεφαλαιο το καλοκαιρι και ξεκινησεις και λιγο απο το δευτερο! Επισης,τι μαθημα επιλογης θα δωσεις;
Οσο για τα λατινικα χρειαζονται προσοχη και αν δεν αφησεις κενα απο την αρχη θα εισαι σιγουρα οκ!

Μάθημα επιλογής θα δώσω βιολογία. Ιστορία σκέφτηκα να μην κάνω στο φροντιστήριο, γιατί έτσι κι' αλλιώς μόνος σου πρέπει να τα μάθεις δεν μπορούν να σε βοηθήσουν σε αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_catalonia_

Δραστήριο μέλος

Η _catalonia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 428 μηνύματα.
Μάθημα επιλογής θα δώσω βιολογία. Ιστορία σκέφτηκα να μην κάνω στο φροντιστήριο, γιατί έτσι κι' αλλιώς μόνος σου πρέπει να τα μάθεις δεν μπορούν να σε βοηθήσουν σε αυτό.
Ωραια,τοτε ξεκινησε το πρωτο κεφαλαιο μονος σου το καλοκαιρι(περισσοτερο για να μην αγχωθεις στο λεω)και απλα αν μπορεις να ζητας πηγες απο τους καθηγητες σου για εξασκηση(η απλα κανε μονος σου ολες αυτες που εχει το βιβλιο). Η βιολογια ειναι ευκολη,και εγω δεν εκανα ιδιαιτερα,απλα απο τον Φεβρουαριο και μετα ζητησα λιγη βοηθεια στις ασκησεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ωραια,τοτε ξεκινησε το πρωτο κεφαλαιο μονος σου το καλοκαιρι(περισσοτερο για να μην αγχωθεις στο λεω)και απλα αν μπορεις να ζητας πηγες απο τους καθηγητες σου για εξασκηση(η απλα κανε μονος σου ολες αυτες που εχει το βιβλιο). Η βιολογια ειναι ευκολη,και εγω δεν εκανα ιδιαιτερα,απλα απο τον Φεβρουαριο και μετα ζητησα λιγη βοηθεια στις ασκησεις...
Ευχαριστώ πολύ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Naevan

Νεοφερμένος

Ο Naevan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
ρεεε αν δεν θελετε 5ο πεδιο παρτε φυσικη γενικης,βιολογια,ιστορια οτι θελετε..παντως οχι μαθηματικα.. Για ποιο λογο να φατε τζαμπα αγγουρια κ να γραψεις κατω απο 18 οταν εχεις σιγουρο 20ρακι με κανονικο διαβασμα στα αλλα? και μας ετσι μας ελεγαν αλλα φετος ουτε το 10% δεν θα παρει μαθ γεν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
ιστορια γενικης για κανενα λογο.

Καλησπέρα παιδιά, ξεκινάω και εγώ σε λίγες μέρες προετοιμασία για τις πανελλήνιες του 2014 και είμαι θεωρητική κατεύθυνση. Σκέφτομαι να κάνω φροντιστήριο 2 ώρες την εβδομάδα αρχαία-άγνωστο, 2 ώρες έκθεση και 1 ώρα λατινικά. Εσείς τι λέτε; Αρκεί μία ώρα μόνο λατινικά την εβδομάδα;

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andrespan12345

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο andrespan12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 346 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά, ξεκινάω και εγώ σε λίγες μέρες προετοιμασία για τις πανελλήνιες του 2014 και είμαι θεωρητική κατεύθυνση. Σκέφτομαι να κάνω φροντιστήριο 2 ώρες την εβδομάδα αρχαία-άγνωστο, 2 ώρες έκθεση και 1 ώρα λατινικά. Εσείς τι λέτε; Αρκεί μία ώρα μόνο λατινικά την εβδομάδα;

συγγνωμη ρε παιδια,οι καθηγητες δεν ειναι αυτοι που αποφασιζουν για το ποσες ωρες θα κανετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SsS28

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SsS28 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 239 μηνύματα.
ρεεε αν δεν θελετε 5ο πεδιο παρτε φυσικη γενικης,βιολογια,ιστορια οτι θελετε..παντως οχι μαθηματικα.. Για ποιο λογο να φατε τζαμπα αγγουρια κ να γραψεις κατω απο 18 οταν εχεις σιγουρο 20ρακι με κανονικο διαβασμα στα αλλα? και μας ετσι μας ελεγαν αλλα φετος ουτε το 10% δεν θα παρει μαθ γεν


Αρτια ενημερωμενος βλεπω :P , ιστορια...

Με ελαχιστο διαβασμα σε σχεση με βιολογια, μεχρι φετος ηταν υπερσιγουρο 20, μην βγουν τωρα και αυτοι που πηραν βιολογια και πουν οτι φετος εκαναν την "εξυπνη επιλογη, γιατι θα τρελαθουμε

Οποιος εχει τα κοτσια και το μυαλο παιρνει Μαθηματικα Γεν. (ή Φυσικη i guess) και δεν γραφει και κατω απο 18-19 (δεν λεω οτι ισχυει για ολους, φετος ηταν "extreme sport" ;) ), αλλα απο παπαγαλια καλυτερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_catalonia_

Δραστήριο μέλος

Η _catalonia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 428 μηνύματα.
συγγνωμη ρε παιδια,οι καθηγητες δεν ειναι αυτοι που αποφασιζουν για το ποσες ωρες θα κανετε?
Το εγραψα και λιγο πιο πανω:το ποσες ωρες θα κανεις ειναι καθαρα δικο σου θεμα,ειδικα οταν ξεκινας για πρωτη φορα ιδιαιτερα η φροντιστηριο. Εσυ θα δεις που υστερεις ή που αισθανεσαι ανασφαλεια και δυσκολευεσαι. Απο εκει και περα συμβουλευεσαι και τους καθηγητες σου. Εγω περσυ που ξεκινησα ιδιαιτερα μου ειπαν πως θα πρεπει να κανω 12 ωρες την εβδομαδα και επελεξα να κανω τις μισες και κυριως εστιασα σε μαθηματα που δεν θα τα καταφερνα μονη! Επειτα, στη θεωρητικη, ποιος ο λογος να γινονται πολλες ωρες,νομιζω πως ειναι θεμα κυριως προσωπικου διαβασματος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sydney96

Δραστήριο μέλος

Η Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 748 μηνύματα.
Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι
Σε δύο(ή και περισσότερα) κύτταρα του ίδιου κυτταρικού τύπου εκφράζονται τα ίδια γονίδια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι
Σε δύο(ή και περισσότερα) κύτταρα του ίδιου κυτταρικού τύπου εκφράζονται τα ίδια γονίδια;

Ας πούμε σε 2 μυικά κύτταρα? Ναι. Που κολλάς? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlos13

Δραστήριο μέλος

Ο ☺☻ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 552 μηνύματα.
ρεεε αν δεν θελετε 5ο πεδιο παρτε φυσικη γενικης,βιολογια,ιστορια οτι θελετε..παντως οχι μαθηματικα.. Για ποιο λογο να φατε τζαμπα αγγουρια κ να γραψεις κατω απο 18 οταν εχεις σιγουρο 20ρακι με κανονικο διαβασμα στα αλλα? και μας ετσι μας ελεγαν αλλα φετος ουτε το 10% δεν θα παρει μαθ γεν

Περιττό να σου πω , πως αυτό το ξέρει και το υπουργείο ... Δεν λέω τίποτε παραπάνω .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top