[Πανελλήνιες 2014] Θερινή Προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Το bold το χω.
Τα άλλα πρώτη φορά τα βλέπω :blink:
WTF ? :knife:
Σιγά μην κάνεις άρση λατινισμού από τον Ιούνιο (επισταμένα, τουλάχιστο). Calm down.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Στο φροντιστήριο που πηγαίνω για θερινά κάνουμε παράλληλα μιγαδικούς και ανάλυση από 3 ώρες την έβδομαδα με διαφορετικό καθηγητή το καθένα. Δεν ξέρω αν το θεωρείται θετικό ή αν συνηθίζεται. Ποια είναι η γνώμη σας;

Δυστυχώς έκανα και εγώ με αυτό το σύστημα. Ο ένας το πήγαινε σχετικά γρήγορα και τελειώσαμε κάπου στο Μάρτιο και αυτός που είχε αναλάβει συναρτήσεις και ολοκληρώματα πήγαινε σαν κότα και τελειώσαμε πολύ κοντά στο Πάσχα με αποτέλεσμα να μην προλάβουμε να κάνουμε μια επανάληψη της προκοπής. Δεν το συστήνω για κανένα λόγο καθώς πιστέυω ότι αν τα είχα κάνει κανονικά, με τη σειρά και αν είχα τελειώσει πιο νωρίς θα προλαβαίναμε να δούμε πιο πολλές ασκήσεις και το 12 που έγραψα θα ήταν κάτι καλύτερο. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Ναι; Εμείς τα κάναμε και στο φρο και στο σχολείο.Μέχρι ποιο κείμενο φτάσατε; Τα τελειώσατε όλα;Γιατί στο 18 έχει άρση λατινισμού με τον Ηρακλή..Και στα προηγούμενα είχε συχνά μετοχές.


Χαχα σιγά μην τα τελειώναμε.. Νομίζω είχαμε μέχρι και το 16..
Καλέ ούτε καν αναγνώριση προτάσεων δεν κάναμε τα πιο βασικά και μη φανταστείς, ξεπέταγμα..
Μόνο στις εξετάσεις έκανα φροντ και από εκεί έμαθα καλά μετατροπή ενεργ-παθ..
Είμαστε Ο,ΤΙ ΝΑ 'ΝΑΙ..
Απο αρχαία διδαχθήκατε ευθύ-πλαγιο?

πες μου οχι πες μου οχι:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Σιγά μην κάνεις άρση λατινισμού από τον Ιούνιο (επισταμένα, τουλάχιστο). Calm down.
Oops. Μιλούσα για θερινά. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Χαχα σιγά μην τα τελειώναμε.. Νομίζω είχαμε μέχρι και το 16..
Καλέ ούτε καν αναγνώριση προτάσεων δεν κάναμε τα πιο βασικά και μη φανταστείς, ξεπέταγμα..
Μόνο στις εξετάσεις έκανα φροντ και από εκεί έμαθα καλά μετατροπή ενεργ-παθ..
Είμαστε Ο,ΤΙ ΝΑ 'ΝΑΙ..
Απο αρχαία διδαχθήκατε ευθύ-πλαγιο?

πες μου οχι πες μου οχι:P
Ναι :Ρ Βασικά μας είπε ο καθηγητής στο φροντιστήριο ότι αυτή (η καθηγήτρια που είχαμε Αρχαία) πρώτη φορά κάνει σε ΄Β Λυκείου πλάγιο λόγο.Μας είπε όμως ότι μας τα κάνει φέτος (γιατί μας έκανε μέχρι και ανάλυση ρηματικών επιθέτων :worry: ) επειδή του χρόνου θα ασχοληθεί πιο πολύ με το γνωστό..Στις εξετάσεις πάντως ανάλυση μετοχών μας ζήτησε :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Ναι :Ρ Βασικά μας είπε ο καθηγητής στο φροντιστήριο ότι αυτή (η καθηγήτρια που είχαμε Αρχαία) πρώτη φορά κάνει σε ΄Β Λυκείου πλάγιο λόγο.Μας είπε όμως ότι μας τα κάνει φέτος (γιατί μας έκανε μέχρι και ανάλυση ρηματικών επιθέτων :worry: ) επειδή του χρόνου θα ασχοληθεί πιο πολύ με το γνωστό..Στις εξετάσεις πάντως ανάλυση μετοχών μας ζήτησε :Ρ


Χαχα ούτε καν!!
Τα έκανα βέβαια αυτά στο φροντ αλλά για τις εξετάσεις είχαμε μόνο τα ρήματα εις -μι ως πιο δύσκολα από όλα.
Και υπήρχαν και παιδιά που δεν έκαναν φροντ όλη τη χρονιά, απορώ πώς θα τα βγάλουν πέρα γιατί αντικειμενικότατα χωρίς μια βοήθεια ή δική τους προσωπική δουλειά θα δυσκολευτούν αρκετά.
Δεδομένης βέβαια της απαράδεκτης δουλειάς που έγινε από την καθηγήτρια.
Τι να πω.. Ελληνικο δημόσιο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Χαχα ούτε καν!!
Τα έκανα βέβαια αυτά στο φροντ αλλά για τις εξετάσεις είχαμε μόνο τα ρήματα εις -μι ως πιο δύσκολα από όλα.
Και υπήρχαν και παιδιά που δεν έκαναν φροντ όλη τη χρονιά, απορώ πώς θα τα βγάλουν πέρα γιατί αντικειμενικότατα χωρίς μια βοήθεια ή δική τους προσωπική δουλειά θα δυσκολευτούν αρκετά.
Δεδομένης βέβαια της απαράδεκτης δουλειάς που έγινε από την καθηγήτρια.
Τι να πω.. Ελληνικο δημόσιο..
Εμάς η καθηγητρια στο σχολείο είναι κοντά 20 χρόνια εδώ για αυτό έκανε καλή δουλειά.Στο άλλο τμήμα θεωρητικής άστα να πάνε. :P Εγώ μένω σε χωριό και είναι διαφορετικά..Τα φροντιστήρια είναι πιο φθηνά και πηγαίνουν σχεδόν όλα τα παιδιά. Οι τιμές δηλαδή είναι τσιμπημένες μόνο στις κλασσικές διορισμένες που κάνουν φροντιστήρια :P ..Πάντως είναι αυτό αν δεν κάνεις προσπάθεια μόνος σου δε βγαίνει τίποτα...Απλά εγώ χωρίς το φροντιστήριο δε θα έμπαινα με τίποτα σε πρόγραμμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Εμάς η καθηγητρια στο σχολείο είναι κοντά 20 χρόνια στο σχολείο για αυτό έκανε καλή δουλειά.Στο άλλο τμήμα θεωρητικής άστα να πάνε. :P Εγώ μένω σε χωριό και είναι διαφορετικά..Τα φροντιστήρια είναι πιο φθηνά και πηγαίνουν σχεδόν όλα τα παιδιά. Οι τιμές δηλαδή είναι τσιμπημένες μόνο στις κλασσικές διορισμένες που κάνουν φροντιστήρια :P ..Πάντως είναι αυτό αν δεν κάνεις προσπάθεια μόνος σου δε βγαίνει τίποτα...Απλά εγώ χωρίς το φροντιστήριο δε θα έμπαινα με τίποτα σε πρόγραμμα.

Κι εγώ το ίδιο..
Τόσο καιρό δεν έκανα πολλά φροντηστήρια μόνο αρχαία και έκθεση..
Τα κρατούσα όλα για φέτος γιατί αν βασιστώ στο πρόγραμμά μου... θα φτάσω στις πανελλήνιες και δε θα ξέρω τί δίνω :D:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

niek

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η niek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 308 μηνύματα.
Ούτε κι εμείς κάναμε τίποτα από αυτά στο σχολείο.Είχαμε μία που δεν ήξερε τίποτα, ούτε γραμματική, ούτε σύνταξη,ούτε μετάφραση στο άγνωστο.Στα λατινικά είχαμε μία ψυχοπαθή, σαν βρικόλακας, που δεν μπορούσε να κάνει μάθημα χωρίς να τα έχει όλα μπροστά της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Κι εγώ το ίδιο..
Τόσο καιρό δεν έκανα πολλά φροντηστήρια μόνο αρχαία και έκθεση..
Τα κρατούσα όλα για φέτος γιατί αν βασιστώ στο πρόγραμμά μου... θα φτάσω στις πανελλήνιες και δε θα ξέρω τί δίνω :D:P:P
Χαχα ακριβώς!Δεν είναι ότι δεν είμαι καλή..Απλά αν δε με συντονίσει κάποιος τα αφήνω τελευταία στιγμή..Το παίζω σούπερμαν!νομίζω ότι όλα μπορώ να τα βγάλω :P

Ούτε κι εμείς κάναμε τίποτα από αυτά στο σχολείο.Είχαμε μία που δεν ήξερε τίποτα, ούτε γραμματική, ούτε σύνταξη,ούτε μετάφραση στο άγνωστο.Στα λατινικά είχαμε μία ψυχοπαθή, σαν βρικόλακας, που δεν μπορούσε να κάνει μάθημα χωρίς να τα έχει όλα μπροστά της.
Εγώ στην αρχή ήμουν στο άλλο τμήμα θεωρητικής και η καθηγήτρια στα Λατινικά μας έκανε την άλφα βήτα...Στα αρχαία η άλλη έλεγε λάθος το συντακτικό στο άγνωστο.Ό,τι να ναι..Μετά άλλαξα! :P Προσπάθησε αφού είναι έτσι στο σχολείο σου να διαβάζεις πιο πολύ μόνη σου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Serpico

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Παιδιά,εγώ ξεκινάω από Δευτέρα προετοιμασία για τις Πανελλαδικές.Θα κάνω ιδιαίτερα σε Μαθηματικά(Κατ. και Γεν.Παιδ.) και Φυσική.Για την Έκθεση και την Πληροφορική θα πάω σε Φροντιστήριο,λόγω των δεδομένων οικονομικών δυσκολιών.Για το ΑΟΔΕ δεν πρόκειται να κάνω μαθήματα,αφού είναι μάθημα αποστήθισης.Στην Έκθεση δεν θα κάνω καλοκαιρινά μαθήματα γιατί δεν νομίζω ότι μου χρειάζονται - στη Β΄ Λυκείου είχα πάντα 18 ή 19 χωρίς φροντιστήριο και διάβασμα.Το μάθημα που με προβληματίζει είναι η Πληροφορική.Δεν έχω ξανακάνει προγραμματισμό και γι'αυτόν το λόγο σκέφτομαι να κάνω θερινά μαθήματα.Τι θα με συμβουλεύατε να κάνω ?

Υ.Γ: Οι στόχοι μου σε μόρια δεν είναι ιδιαίτερα υψηλοί.Θέλω Μαθηματικό Κρήτης και αν μ'αρέσει ο προγραμματισμός,Πληροφορική Κρήτης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sydney96

Δραστήριο μέλος

Η Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 748 μηνύματα.
Συγγωμη που επεμβαινω αλλα συμφωνα με τα λεγομενα σου:
1)Εχεις βγαλει το 4ο,5ο φυσικη
2)Εχεις βγαλει λιγο κατω απο τι μισο της Βιολογιας κατ



Και ολα αυτα πριν μπει καλοκαιρι;

Αναγνωριζω 2 τινα:1)Εαν λες αληθεια θα χεις κουραστει πριν απο τον νοεμβρη και θα σερνεσαι 1)Ισως λες καποια διογκωμενα τοοοοοοσα δα ψεμματακια :P

Δεν έχω βγάλει 4ο και 5ο φυσική.Τα έχω κάνει.Τα έχω διδαχτεί.Δεν έχω την εμπειρία στις ασκήσεις και τη θεωρία που έχει ένας μαθητής της γ' λυκείου,αλλά πιστεύω είμαι σε καλό δρόμο.
Βιολογία κατ έχω κάνει περίπου τα μισά από θεωρία.Και αν δεν τα έχω ήδη κάνει μέσα στο καλοκαίρι σκοπεύω να τη φτάσω σε ένα καλό σημείο.Ίσως ασχοληθώ και λίγο με τη γενικής αν δε βαριέμαι.
Τη φυσική κατ την κάνω από την αρχή της χρονιάς.Ένα 45λεπτο τη βδομάδα(κουραστικό ε; ) και τη βιολογία από τον Ιανουάριο και μετά άλλο ένα 45λεπτο τη βδομάδα(κάπου εδώ γονατίζω από την κούραση)
Δεν κάνω θερινά και ασχολούμαι μόνη μου τώρα το καλοκαίρι λίγες ώρες την ημέρα με αυτά που έχω διδαχτεί στη φυσική και λίγα πραγματάκια παραπάνω στη βιολογία,τα οποία και θα σταματήσω στο τέλος του Ιουλίου.Δε νομίζω ότι αυτό είναι πιο κουραστικό από κάποιον που κάνει 15 ή και 20 ώρες την εβδομάδα μάθημα + το διάβασμα.
Και επιπλέον δεν παραπονιέμαι.Τίποτα από αυτά δεν τα κάνω με το ζόρι.Πες με φλώρι αλλά εμένα μ'αρέσουν αυτά που λέει η βιολογία και χαίρομαι όταν λύνω μια άσκηση φυσικής.

Ένα από τα δύο που λες δηλαδή ισχύει σίγουρα έτσι;Για να το λες εσύ...
Τέλος πάντων εδώ θα είμαστε και θα δούμε αν όντως θα τα έχω φτύσει τότε που λες.Αν έχω ένα καλό είναι ότι ξέρω να βάζω όρια στον εαυτό μου και να ακολουθώ ένα πρόγραμμα.
Στο 2ο δεν μπαίνω στον κόπο να απαντήσω.Έτσι κι αλλιώς αν εσύ έχεις αποφασίσει ότι λέω ψέματα ε τότε λέω ψέματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andrespan12345

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο andrespan12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 346 μηνύματα.
Παιδιά,εγώ ξεκινάω από Δευτέρα προετοιμασία για τις Πανελλαδικές.Θα κάνω ιδιαίτερα σε Μαθηματικά(Κατ. και Γεν.Παιδ.) και Φυσική.Για την Έκθεση και την Πληροφορική θα πάω σε Φροντιστήριο,λόγω των δεδομένων οικονομικών δυσκολιών.Για το ΑΟΔΕ δεν πρόκειται να κάνω μαθήματα,αφού είναι μάθημα αποστήθισης.Στην Έκθεση δεν θα κάνω καλοκαιρινά μαθήματα γιατί δεν νομίζω ότι μου χρειάζονται - στη Β΄ Λυκείου είχα πάντα 18 ή 19 χωρίς φροντιστήριο και διάβασμα.Το μάθημα που με προβληματίζει είναι η Πληροφορική.Δεν έχω ξανακάνει προγραμματισμό και γι'αυτόν το λόγο σκέφτομαι να κάνω θερινά μαθήματα.Τι θα με συμβουλεύατε να κάνω ?

Υ.Γ: Οι στόχοι μου σε μόρια δεν είναι ιδιαίτερα υψηλοί.Θέλω Μαθηματικό Κρήτης και αν μ'αρέσει ο προγραμματισμός,Πληροφορική Κρήτης.

το αοδε καλο ομως θα ηταν να το λες σε καποιον,να παρεις και ενα βοηθημα για να κανεις σ-λ και επιλογης.για την πληροφορικη,δεν ειναι λογος αυτος να αγχωνεσαι,ελαχιστοι εχουν παραμικρη επαφη με τον προγραμματισμο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Acronym56

Νεοφερμένος

Ο Acronym56 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Δεν έχω βγάλει 4ο και 5ο φυσική.Τα έχω κάνει.Τα έχω διδαχτεί.Δεν έχω την εμπειρία στις ασκήσεις και τη θεωρία που έχει ένας μαθητής της γ' λυκείου,αλλά πιστεύω είμαι σε καλό δρόμο.
Βιολογία κατ έχω κάνει περίπου τα μισά από θεωρία.Και αν δεν τα έχω ήδη κάνει μέσα στο καλοκαίρι σκοπεύω να τη φτάσω σε ένα καλό σημείο.Ίσως ασχοληθώ και λίγο με τη γενικής αν δε βαριέμαι.
Τη φυσική κατ την κάνω από την αρχή της χρονιάς.Ένα 45λεπτο τη βδομάδα(κουραστικό ε; ) και τη βιολογία από τον Ιανουάριο και μετά άλλο ένα 45λεπτο τη βδομάδα(κάπου εδώ γονατίζω από την κούραση)
Δεν κάνω θερινά και ασχολούμαι μόνη μου τώρα το καλοκαίρι λίγες ώρες την ημέρα με αυτά που έχω διδαχτεί στη φυσική και λίγα πραγματάκια παραπάνω στη βιολογία,τα οποία και θα σταματήσω στο τέλος του Ιουλίου.Δε νομίζω ότι αυτό είναι πιο κουραστικό από κάποιον που κάνει 15 ή και 20 ώρες την εβδομάδα μάθημα + το διάβασμα.
Και επιπλέον δεν παραπονιέμαι.Τίποτα από αυτά δεν τα κάνω με το ζόρι.Πες με φλώρι αλλά εμένα μ'αρέσουν αυτά που λέει η βιολογία και χαίρομαι όταν λύνω μια άσκηση φυσικής.

Ένα από τα δύο που λες δηλαδή ισχύει σίγουρα έτσι;Για να το λες εσύ...
Τέλος πάντων εδώ θα είμαστε και θα δούμε αν όντως θα τα έχω φτύσει τότε που λες.Αν έχω ένα καλό είναι ότι ξέρω να βάζω όρια στον εαυτό μου και να ακολουθώ ένα πρόγραμμα.
Στο 2ο δεν μπαίνω στον κόπο να απαντήσω.Έτσι κι αλλιώς αν εσύ έχεις αποφασίσει ότι λέω ψέματα ε τότε λέω ψέματα.


Βασικα δεν μπαινω καν στον κοπο να απαντησω και να σπαταλησω και αλλη φαια ουσια.Ευχομαι να βγαλεις την υλη και πριν το σεπτεμβρη σε ολα τα μαθηματα.

Ουτως ή αλλως,ολοι μας και γω και δεκαδες αλλοι απο δω μεσα αποφοιτοι μπορουμε να σκεφτουμε συμμαθητες μας που ελεγαν οτι ειχαν βγαλει ποσα κεφαλαια μαθηματων μεσα στην Β λυκειου ή οτι ξεκινησαν πολυ νωρις...Οτι τελειωσαν 10δες ασκησεις ηδη απο τη Βλυκειου .Και ναι ο εντυπωσιασμος ηταν κατι που εδινε και επαιρνε..


Τελος,δεν εχω καμια ορεξη να κατσω να παρακολουθησω τι θα κανεις εσυ.Αυτο το εγραψα γιατι οντως υπαρχουν παιδια που τρομοκρατουνται οταν διαβαζουν ποστς σαν τα δικα σου.Και νομιζουν οτι επειδη θα ξεκινησουν σεπτεμβρη χαθηκε ο κοσμος ή επειδη δεν θα βγαλουν τοσα παει δεν θα γραψουν .Και πιαστηκα απο σενα γιατι πολλα απο τα ποστς σου αναφερονται στο ποσα πολλα εχεις βγαλει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sydney96

Δραστήριο μέλος

Η Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 748 μηνύματα.
Βασικα δεν μπαινω καν στον κοπο να απαντησω και να σπαταλησω και αλλη φαια ουσια.Ευχομαι να βγαλεις την υλη και πριν το σεπτεμβρη σε ολα τα μαθηματα.

Ουτως ή αλλως,ολοι μας και γω και δεκαδες αλλοι απο δω μεσα αποφοιτοι μπορουμε να σκεφτουμε συμμαθητες μας που ελεγαν οτι ειχαν βγαλει ποσα κεφαλαια μαθηματων μεσα στην Β λυκειου ή οτι ξεκινησαν πολυ νωρις...Οτι τελειωσαν 10δες ασκησεις ηδη απο τη Βλυκειου .Και ναι ο εντυπωσιασμος ηταν κατι που εδινε και επαιρνε..


Τελος,δεν εχω καμια ορεξη να κατσω να παρακολουθησω τι θα κανεις εσυ.Αυτο το εγραψα γιατι οντως υπαρχουν παιδια που τρομοκρατουνται οταν διαβαζουν ποστς σαν τα δικα σου.Και νομιζουν οτι επειδη θα ξεκινησουν σεπτεμβρη χαθηκε ο κοσμος ή επειδη δεν θα βγαλουν τοσα παει δεν θα γραψουν .Και πιαστηκα απο σενα γιατι πολλα απο τα παοστς σου αναφερονται στο ποσα πολλα εχεις βγαλει

Όχι μην το κάνεις.Τη χρειάζεσαι.Αν το λες από την καρδιά σου έτσι θα γίνει.

Ισχύει ακριβώς το ίδιο.Όπως οι δεκάδες συμμαθητές σου έτσι σίγουρα κι εγώ(που είμαι και ψεύτρα πέρα από τα άλλα κακά μου).

Μα αυτός είναι ο σκοπός μου.Να τρομοκρατήσω τους άλλους.Τι νομίζεις ότι μπαίνω εδώ για να ρωτήσω και να μάθω κάποια πράγματα από τους απόφοιτους ή για να συζητήσω με τους συνομηλίκους πως δουλεύουν στα θερινά που κάνουν ενώ εγώ όχι;
Όταν μπορέσω θα γράψω ένα άρθρο στο μπλόγκ μου και θα αναφέρω αναλυτικά πόσα πολλά πράγματα έχω κάνει.Απλά θα τα αναφέρω.Όχι ότι θα ρωτάω κανέναν πράγματα ή θα με ρωτάνε...Όχι βέβαια.:confused::whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Acronym56

Νεοφερμένος

Ο Acronym56 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
H ενδεια επιχειρηματων αυτα κανει.Ουτε στοιχειωδες επιπεδο σκεψης.

Κατι τετοια παιδακια θυμαμαι που οχι ιατρικη αλλα ουτε πανω απο τη βαση δεν εγραφαν στο τελος.Αντιος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Serpico

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
το αοδε καλο ομως θα ηταν να το λες σε καποιον,να παρεις και ενα βοηθημα για να κανεις σ-λ και επιλογης.για την πληροφορικη,δεν ειναι λογος αυτος να αγχωνεσαι,ελαχιστοι εχουν παραμικρη επαφη με τον προγραμματισμο

Δεν θα έλεγα ότι με αγχώνει το θέμα της Πληροφορικής.Απλά θέλω να ξέρω αν είναι μάθημα που απαιτεί καλοκαιρινή προετοιμασία.Άν είχα ξανακάνει προγραμματισμό ,δεν θα υπήρχε περίπτωση να το πάρω από τώρα.Είπαμε,σημαντικές οι Πανελλήνιες αλλά δεν λέει να περάσω όλο το καλοκαίρι πάνω από βιβλία.Χωρις λίγη ξεκούραση δεν βγαίνει φυσιολογικά αυτή η χρονιά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlos13

Δραστήριο μέλος

Ο ☺☻ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 552 μηνύματα.
Δεν θα έλεγα ότι με αγχώνει το θέμα της Πληροφορικής.Απλά θέλω να ξέρω αν είναι μάθημα που απαιτεί καλοκαιρινή προετοιμασία.Άν είχα ξανακάνει προγραμματισμό ,δεν θα υπήρχε περίπτωση να το πάρω από τώρα.Είπαμε,σημαντικές οι Πανελλήνιες αλλά δεν λέει να περάσω όλο το καλοκαίρι πάνω από βιβλία.Χωρις λίγη ξεκούραση δεν βγαίνει φυσιολογικά αυτή η χρονιά...

Ο προγραμματισμός αποτελεί μάθημα κατανόησης . Έμαθες τη θεωρία , μπαίνεις στο κλίμα του προγράμματος και στη σειρά των πράξεων και πάει έγινες αστέρας ! Άμα το έχεις , το έχεις .. Δεν νομίζω να χρειάζεται πριν απο Σεπτέμβριο .. Έτσι μου φαίνεται εμένα τουλάχιστον , αν και εγώ ακόμα δεν ξέρω αν θα κάνω θερινά προγραμματισμό :hmm: .. (Υπ. έχω εδώ και χρόνια μια μικρή επαφή με προγραμματισμό , οπότε μπορεί απλά εμένα να μου φαίνεται σχετικά εύκολος ) :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

καποιος_καπου

Δραστήριο μέλος

Ο καποιος_καπου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 617 μηνύματα.
Ο προγραμματισμός αποτελεί μάθημα κατανόησης . Έμαθες τη θεωρία , μπαίνεις στο κλίμα του προγράμματος και στη σειρά των πράξεων και πάει έγινες αστέρας ! Άμα το έχεις , το έχεις .. Δεν νομίζω να χρειάζεται πριν απο Σεπτέμβριο .. Έτσι μου φαίνεται εμένα τουλάχιστον , αν και εγώ ακόμα δεν ξέρω αν θα κάνω θερινά προγραμματισμό :hmm: .. (Υπ. έχω εδώ και χρόνια μια μικρή επαφή με προγραμματισμό , οπότε μπορεί απλά εμένα να μου φαίνεται σχετικά εύκολος ) :P
Ο προγραμματισμος θελει πολυ προσοχη.
Πολλοι λεγανε οτι θα γραψουν,οτι το 'χουν κτλ και στο τελος δεν εγραψαν.
Ειναι υπουλο μαθημα ,με την εννοια οτι ειναι ευκολο να το καταλαβεις αλλα δυσκολο να διεκπεραιωσεις τις μεγαλες και συνθετες ασκησεις επιπεδου Πανελληνιων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top