[Πανελλήνιες 2014] Θερινή Προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
Και για να τη μάθεις αλλά και για να αποδώσεις σε τυχόν δύσκολα θέματα.Πιστεύεις δηλαδή ότι αν πέσουν πολύ δύσκολα θέματα οι της θετικής θα είναι πιο ευνοημένοι σε σχέση με τους υπόλοιπους;
στη βιολογία γενικής,πόσο δύσκολα να είναι για έναν καλά προετοιμασμένο υποψήφιο; δεν είναι μαθηματικά,ούτε φυσική...
αν είσαι ΤΕΛΕΙΑ προετοιμασμένη θα γράψεις,πάει και τελείωσε... δεν είναι θέμα κατεύθυνσης... απλά εμείς οι θεωρητικοί έχουμε ως φόρτε μας το μπλα μπλα στις ασκησεις στη βιολογια γενικης...αλλα δεν ειναι αναγκη να εισαι θεωρητικη,για να εισαι αυτοματα και ειδημων στο λογο... αρκει να ξερεις θεωρια...οποιαδηποτε ασκηση βασιζεται σε θεωρια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marilou96

Νεοφερμένος

Η marilou96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Είναι κανείς από θετική που θα ασχοληθεί το καλοκαίρι με βιολογία κατεύθυνσης;Γενικά έχει κάνει κανείς προετοιμασία από φέτος σε αυτό το μάθημα;
εγω θα κανω 3 βδομαδες το καλοκαιρι χημεια κατ κ βιολογια κατ... εσυ ποτε θα ξεκινησεις ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sydney96

Δραστήριο μέλος

Η Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 748 μηνύματα.
Μάλιστα...
Μπορούν πάντως κι εκεί αν θέλουν να τα δυσκολέψουν τα θέματα.Για έναν καλά προετοιμασμένο υποψήφιο όπως λες δε θα είναι πρόβλημα,αλλά και πάλι αν στο μάθημα γενικής σου βάζουν πολύ δύσκολα τι να περιμένεις μετά από την κατεύθυνση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
είναι απλά θέμα ψυχολογίας...γιατί οι περισσότεροι στοχεύουν πολύ ψηλά στα γενικής. Και δικαιολογημένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sydney96

Δραστήριο μέλος

Η Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 748 μηνύματα.
εγω θα κανω 3 βδομαδες το καλοκαιρι χημεια κατ κ βιολογια κατ... εσυ ποτε θα ξεκινησεις ?

Χημεία κατ θα ξεκινήσω τον Αύγουστο κανονικά.Πέρα από κάποιες επεκτάσεις που μας έκανε ο καθηγητής στη χημεία γενικής φέτος με δική του πρωτοβουλία δεν έχω κάνει κάτι άλλο.
Βιολογία κατ έκανα από τον Ιανουάριο και μετά στο φροντιστήριο που πήγαινα.Γρήγορα έγινε το αγαπημένο μου μάθημα και μάλλον θα τη διαβάσω μόνη μου το καλοκαίρι.Φροντιστήριο δεν πρόκειται να κάνω καθόλου.Από Αύγουστο κι αυτό με το καλό. :)

είναι απλά θέμα ψυχολογίας...γιατί οι περισσότεροι στοχεύουν πολύ ψηλά στα γενικής. Και δικαιολογημένα.

Αυτό είναι το θέμα.Να μη σου ρίξουν την ψυχολογία.Βιολογία κατ θα κάνεις καθόλου μέσα στο καλοκαίρι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
Μάλιστα...
Μπορούν πάντως κι εκεί αν θέλουν να τα δυσκολέψουν τα θέματα.Για έναν καλά προετοιμασμένο υποψήφιο όπως λες δε θα είναι πρόβλημα,αλλά και πάλι αν στο μάθημα γενικής σου βάζουν πολύ δύσκολα τι να περιμένεις μετά από την κατεύθυνση;
βιολογια γενικης ξεχνα απλα το ενδεχομενο να μην γραψεις αν τα'χεις μαθει ολα και εχεις κανει και ασκησεις... ειλικρινα ,ξεχνα το :)
χμμμ εντάξει, είναι σχετικό όσον αφορά το τελευταίο που λες...

είναι απλά θέμα ψυχολογίας...γιατί οι περισσότεροι στοχεύουν πολύ ψηλά στα γενικής. Και δικαιολογημένα.
δικαιολογημενα στη βιολογια...
μαθηματικα,χωρις να θελω ν'αποθαρρυνω τωρα...εεε...χμμμ...
νταξει... :look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sydney96

Δραστήριο μέλος

Η Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 748 μηνύματα.
βιολογια γενικης ξεχνα απλα το ενδεχομενο να μην γραψεις αν τα'χεις μαθει ολα και εχεις κανει και ασκησεις... ειλικρινα ,ξεχνα το :)
χμμμ εντάξει, είναι σχετικό όσον αφορά το τελευταίο που λες...

:D:D:D
Με καθησύχασες λίγο.
Ευχαριστώ.:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
Αυτό είναι το θέμα.Να μη σου ρίξουν την ψυχολογία.Βιολογία κατ θα κάνεις καθόλου μέσα στο καλοκαίρι;
από 19/6 μέχρι 24/7 θα κάνω 2 ώρες την εβδομάδα.

μαθηματικα,χωρις να θελω ν'αποθαρρυνω τωρα...εεε...χμμμ...
νταξει...
έχεις δίκιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sydney96

Δραστήριο μέλος

Η Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 748 μηνύματα.
από 19/6 μέχρι 24/7 θα κάνω 2 ώρες την εβδομάδα.

Αν δεν κάνω λάθος στοχεύουμε και στην ίδια σχολή έτσι;Ιατρική
Καλή αρχή και καλή επιτυχία.:D:D:D
Εύχομαι από του χρόνου να σε αποκαλώ συναδέλφισσα.:P:P:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
:D:D:D
Με καθησύχασες λίγο.
Ευχαριστώ.:D:D:D

χαίρομαι,αλλά εγώ την αλήθεια μόνον σου είπα :P
να πάρεις βιολογία,μην το σκεφτείς καθόλου...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
Αν δεν κάνω λάθος στοχεύουμε και στην ίδια σχολή έτσι;Ιατρική
Καλή αρχή και καλή επιτυχία.
Εύχομαι από του χρόνου να σε αποκαλώ συναδέλφισσα.
Χα, πιστεύω ότι θα καταλαβαινόμαστε κατά τη διάρκεια της χρονιάς :P
Ιατρική είναι το παιδικό μου όνειρο..Εύχομαι να μπορέσω να το πραγματοποιήσω. :D
Kαλό κουράγιο θα ευχηθώ εγώ. Μας περιμένει δύσκολος χειμώνας...Αλλά σκέψου τι χαρά θα νιώθουμε αν περάσουμε...Θα δικαιωθούμε.
Καλή μας επιτυχία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sydney96

Δραστήριο μέλος

Η Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 748 μηνύματα.
χαίρομαι,αλλά εγώ την αλήθεια μόνον σου είπα :P
να πάρεις βιολογία,μην το σκεφτείς καθόλου...!

Βιολογία θα πάρω.Το σκεφτόμουν από καιρό αλλά μετά από αυτό που τους έκαναν φέτος στα μαθηματικά το αποφάσισα ότι θα την πάρω σίγουρα.Δε θέλω να το ρισκάρω με τα μαθηματικά και με την αποστήθιση δεν έχω ιδιαίτερο πρόβλημα.Το μόνο που με προβλημάτιζε λίγο είναι ότι θα έχω δύο βιολογίες και θα είναι πολλά να μαθαίνω αλλά καλύτερα να κουραστώ λίγο παραπάνω μέσα στη χρονιά για να είμαι σίγουρη στο τέλος για το αποτέλεσμα.

Χα, πιστεύω ότι θα καταλαβαινόμαστε κατά τη διάρκεια της χρονιάς :P
Ιατρική είναι το παιδικό μου όνειρο..Εύχομαι να μπορέσω να το πραγματοποιήσω. :D
Kαλό κουράγιο θα ευχηθώ εγώ. Μας περιμένει δύσκολος χειμώνας...Αλλά σκέψου τι χαρά θα νιώθουμε αν περάσουμε...Θα δικαιωθούμε.
Καλή μας επιτυχία!

Γι αυτή τη μέρα ζω.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
Βιολογία θα πάρω.Το σκεφτόμουν από καιρό αλλά μετά από αυτό που τους έκαναν φέτος στα μαθηματικά το αποφάσισα ότι θα την πάρω σίγουρα.Δε θέλω να το ρισκάρω με τα μαθηματικά και με την αποστήθιση δεν έχω ιδιαίτερο πρόβλημα.Το μόνο που με προβλημάτιζε λίγο είναι ότι θα έχω δύο βιολογίες και θα είναι πολλά να μαθαίνω αλλά καλύτερα να κουραστώ λίγο παραπάνω μέσα στη χρονιά για να είμαι σίγουρη στο τέλος για το αποτέλεσμα.
σιγά τα πολλά που θα μαθαίνεις. Δε μιλάω για της κατεύθυνσης βέβαια,είπαμε :|
μιλάω για τη βιο. γενικης...η υλη μπορει να βγει γρηγορα πολυ ανετα... απαιτησεις πολλες δεν εχει το μαθημα...
είναι σιγουρος βαθμος για πολυ καλα προετοιμασμενο μαθητη,κι αφου εσυ κι η αποστηθιση τα πατε καλα,τελος..το παιρνεις :)
αν και,δε θελει παντα αποστηθιση...απλα οσο γινεται πιο κοντα στο βιβλιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
και εγω παιδια βιολογια γενικης θα επιλεξω..
ο στοχος μου ειναι φιλολογια στο εθνικο καποδιστριακο πανεπιστημιο Αθηνων.. θα κανω ιδιαιτερα τωρα το καλοκαιρι,οπως σας ειπα, αλλα μου ειπε οτι λογοτεχνια και γνωστο θα αρχισουμε απο τελη αυγουστου:hmm::hmm:
λετε να την πιεσω να αρχισουμε απο τωρα;
εχω πραγματικα αγχωθει..:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
και εγω παιδια βιολογια γενικης θα επιλεξω..
ο στοχος μου ειναι φιλολογια στο εθνικο καποδιστριακο πανεπιστημιο Αθηνων.. θα κανω ιδιαιτερα τωρα το καλοκαιρι,οπως σας ειπα, αλλα μου ειπε οτι λογοτεχνια και γνωστο θα αρχισουμε απο τελη αυγουστου:hmm::hmm:
λετε να την πιεσω να αρχισουμε απο τωρα;
εχω πραγματικα αγχωθει..:/:
αντι να σε πιεσει αυτη,θα την πιεσεις εσυ; :hehe:
εγω παντως ,κακα τα ψεματα,εχω αντιθετη αποψη. λογοτεχνια και γνωστο εχουν τεραστια υλη.περσι εμεις 2 ιουλιου ξεκινησαμε τα παντα και λογοτεχνια αρχες απριλιου τελειωσαμε.....καλα,νταξει,υπεραναλυτικα τα καναμε,αλλα θελει πολυ χρονο αυτο το μαθημα.... καλυτερα να ξεκινουσες αγνωστο απο τελη αυγουστου,βιολογια γενικης και ...χμμ αυτα...

εσύ ψυχολογία δεν ήθελες; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
αντι να σε πιεσει αυτη,θα την πιεσεις εσυ; :hehe:
εγω παντως ,κακα τα ψεματα,εχω αντιθετη αποψη. λογοτεχνια και γνωστο εχουν τεραστια υλη.περσι εμεις 2 ιουλιου ξεκινησαμε τα παντα και λογοτεχνια αρχες απριλιου τελειωσαμε.....καλα,νταξει,υπεραναλυτικα τα καναμε,αλλα θελει πολυ χρονο αυτο το μαθημα.... καλυτερα να ξεκινουσες αγνωστο απο τελη αυγουστου,βιολογια γενικης και ...χμμ αυτα...
ναι,αλλα εαν κανουμε κατι και μετα αποδειχθει οτι ειναι εκτος υλης τι θα κανουμε;;
τοση προετοιμασια για το τιποτα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
ναι,αλλα εαν κανουμε κατι και μετα αποδειχθει οτι ειναι εκτος υλης τι θα κανουμε;;
τοση προετοιμασια για το τιποτα;
ααα ειναι και αυτο...απλα σε εμας περσι η υλη βγηκε πολυ νωρις και ετσι κινηθηκαμε με ανεση..
γνωστο καντε πρωταγορα τουλαχιστον,αυτος δε θα βγει απ την υλη καν...αλλωστε πρωταγορα μεχρι την 3 θα προλαβετε ως το τελος του καλοκαιριου.αναλογα βεβαια ποσο χρονο θα φατε για εισαγωγες...κειμενα τωρα...εμεις ειχαμε ξεκινησει με ιωαννου,ο οποιος δεν αναμενεται να βγει κι απ'τη δικη σας υλη... με τον κρητικο δεν ξερω τι θα γινει,καθως επεσε το '11 και σε εμας (φετος ακουγα οτι ηθελαν να βαλουν ενα απ τα μεγαλα στην υλη για να το αντικαταστησουν με αλλο μεγαλο σε εσας -σονατα ή ιστορια ενος αιχμαλωτου του δουκα κατα πασα πιθανοτητα- )...δεν ξερω κατα ποσο αληθινη θα βγω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr. Thrax

Νεοφερμένος

Ο Dr. Thrax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
LOL εχουμε ξεπερασει τις 20 σελιδες για τις πανελλαδικες του 14 χωρις ακομα να εχουν βγει τα αποτελεσματα του 13 xD
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
ααα ειναι και αυτο...απλα σε εμας περσι η υλη βγηκε πολυ νωρις και ετσι κινηθηκαμε με ανεση..
γνωστο καντε πρωταγορα τουλαχιστον,αυτος δε θα βγει απ την υλη καν...αλλωστε πρωταγορα μεχρι την 3 θα προλαβετε ως το τελος του καλοκαιριου.αναλογα βεβαια ποσο χρονο θα φατε για εισαγωγες...κειμενα τωρα...εμεις ειχαμε ξεκινησει με ιωαννου,ο οποιος δεν αναμενεται να βγει κι απ'τη δικη σας υλη... με τον κρητικο δεν ξερω τι θα γινει,καθως επεσε το '11 και σε εμας (φετος ακουγα οτι ηθελαν να βαλουν ενα απ τα μεγαλα στην υλη για να το αντικαταστησουν με αλλο μεγαλο σε εσας -σονατα ή ιστορια ενος αιχμαλωτου του δουκα κατα πασα πιθανοτητα- )...δεν ξερω κατα ποσο αληθινη θα βγω...
αχα...η υλη ποτε ανακοινωνεται περιπου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
αχα...η υλη ποτε ανακοινωνεται περιπου;
αααα δεν το ξερω ακριβως,καθε χρονια δεν ανακοινωνεται τον ιδιο καιρο...σε εμας περσι βγηκε πολυ νωρις,αλλα λογικα συνηθως αυγουστο βγαινει επισημα...
εχω πολλη περιεργεια να δω τι θα σας βαλουν φετος στα κειμενα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top