[Πανελλήνιες 2014] Θερινή Προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

butterfly_96

Νεοφερμένος

Η butterfly_96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
εγω πιστευω πως αν δεν καθεσαι φεισμπουκ θα καθεσαι στην τηλεοραση,θα κοιτας τον τοιχο ,θα κολοβαρας!γενικα πιστευω πως παν μετρον αριστον!πολλοι συμμαθητες μου σβησανε το φεισμπουκ και το ξαναανοιξανε σε 1 βδομαδα!ειναι στο ατομο!παντως αν δεν διαβαζατε ποτε πολλες ωρες μην περιμενετε οτι ξαφνικα θα διαβαζετε 12 ωρες!ειναι αδυνατον

Συμφωνω.Εγω εχω το facebook κλειστο 1 χρονο -δεν νομιζω να το ξαναενεργοποιησω.Και απο διαβασμα κλεινω 7-8 ωρες.Αλλα τωρα θα δυσκολεψουν τ πραγαματα οποτε περισσοτερες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tweetyslvstr

Δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 660 μηνύματα.

butterfly_96

Νεοφερμένος

Η butterfly_96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Απλή δικηγόρος ή δικαστής?

Δεν ξερω,δεν το εχω σκεφτει ακομη!!Ας περασω Νομικη κ τ βρισκω μετα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bob Dylan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kλεάνθης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 153 μηνύματα.
εγω πιστευω πως αν δεν καθεσαι φεισμπουκ θα καθεσαι στην τηλεοραση,θα κοιτας τον τοιχο ,θα κολοβαρας!γενικα πιστευω πως παν μετρον αριστον!πολλοι συμμαθητες μου σβησανε το φεισμπουκ και το ξαναανοιξανε σε 1 βδομαδα!ειναι στο ατομο!παντως αν δεν διαβαζατε ποτε πολλες ωρες μην περιμενετε οτι ξαφνικα θα διαβαζετε 12 ωρες!ειναι αδυνατον

Ασε το fb είναι μεγάλος διαβολος !Μπορεί να κάθεσαι 2 ώρες και στην ουσία να μην κάνεις τίποτα!Καλύτερα να βρει κανεις αλλο τροπο για να χαλαρώσει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tweetyslvstr

Δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 660 μηνύματα.
Δεν ξερω,δεν το εχω σκεφτει ακομη!!Ας περασω Νομικη κ τ βρισκω μετα!!
οκ. σου εύχομαι καλή επιτυχία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

butterfly_96

Νεοφερμένος

Η butterfly_96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
οκ. σου εύχομαι καλή επιτυχία

Ευχαριστω πολυ!!Καλη επιτυχια κ σ εσενα!!Και καλο κουραγιο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Georgesil

Νεοφερμένος

Ο Georgesil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Εγω αρχίζω την Δευτέρα ....αλλά ακόμα δεν εχω σκεφτεί τι μάθημα επιλογής να πάρω...θελω να περάσω μαθηματικο Αθηνών και φυσιολογικά είχα σαν πρώτη σκέψη να πάρω μαθ.γενικης.Αλλα βλέποντας τι κάνανε στα παιδιά φέτος με το συγκεκριμένο μάθημα αρχίζω να μπερδεύομαι και να σκέφτομαι και την βιολογία που πέσουν δεν πέσουν δύσκολα θεματα ειναι ούτως η αλλιώς παπαγαλια....προτείνετε μου τπτ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

butterfly_96

Νεοφερμένος

Η butterfly_96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Εγω αρχίζω την Δευτέρα ....αλλά ακόμα δεν εχω σκεφτεί τι μάθημα επιλογής να πάρω...θελω να περάσω μαθηματικο Αθηνών και φυσιολογικά είχα σαν πρώτη σκέψη να πάρω μαθ.γενικης.Αλλα βλέποντας τι κάνανε στα παιδιά φέτος με το συγκεκριμένο μάθημα αρχίζω να μπερδεύομαι και να σκέφτομαι και την βιολογία που πέσουν δεν πέσουν δύσκολα θεματα ειναι ούτως η αλλιώς παπαγαλια....προτείνετε μου τπτ...

κοιτα,αν αντεχεις το απεξω παρε οπωσδηποτε βιολογια γενικης π ειναι καθαρα θεμα παπαγαλιας οπως ειπες..τα μαθηματικα οπως κ ν τ κανεις ειναι απροβλεπτο μαθημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Georgesil

Νεοφερμένος

Ο Georgesil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Προς τα εκει καταλήγω...όντως στα μαθηματικα και διαβασμένος να είσαι μπορεί να μην σου κάτσει ενώ στα μαθήματα της παπαγαλιας πχ αοδε κ βιολογία τα πράγματα ειναι κάπως ποιο στερεα...

Εσύ τι σκέφτεστε να διαλέξεις ?..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

triantafullaki :)

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η triantafullaki :) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πέραμα (Αττική). Έχει γράψει 143 μηνύματα.
συμφωνω με αυτα που λες!!εγω προσωπικα ουτε facebook εχω γ ακριβως αυτο το λογο.Γ λυκειου ειναι γ ν ασχολησε μονο με την παρτη σου και το διαβασμα σου. -my opinion

:) Οι πανελλήνιες εξετάσεις απαιτούν σωστό προγραμματισμό και ψυχραιμία. Αυτό όμως δε σημαίνει ότι ο μαθητής θα απομακρυνθεί από το κοινωνικό του περίγυρο και θα μείνει μόνος / μόνη του με τα βιβλία. Το λέω από προσωπική εμπειρία γιατί όταν έδινα πανελλήνιες είχα φιλικές σχέσεις και ερωτική σχέση . Στο χέρι σας είναι να μην αφήσετε κανέναν να σταθεί εμπόδιο στο στόχο σας αλλά όχι να είμαστε και πάνω από ένα βιβλίο μόνο. Καλή επιτυχία :clapup: !!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

butterfly_96

Νεοφερμένος

Η butterfly_96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Προς τα εκει καταλήγω...όντως στα μαθηματικα και διαβασμένος να είσαι μπορεί να μην σου κάτσει ενώ στα μαθήματα της παπαγαλιας πχ αοδε κ βιολογία τα πράγματα ειναι κάπως ποιο στερεα...

Εσύ τι σκέφτεστε να διαλέξεις ?..

εγω βιολογια θα παρω επειδη ειμαι κ θεωρητικη κ δν τ πολυεχω με μαθηματικα...παντως η αδελφη μ π ηταν τεχνολογικη ειχε παρει τα μαθημ. γενικης κ μ ειχε πει πως μερικα πραγματα ηταν ιδια με της κατευθ. αλλα η βιολογια ειναι πιο σιγουρο μαθημα.μην το διακινδυνευσεις με τ μαθηματικα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Georgesil

Νεοφερμένος

Ο Georgesil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Οντως τα όρια στα μαθ.γενικης ειναι μέσα απο την κατεύθυνση αλλά ειναι μεγάλο ρίσκο .....

Που θέλεις να περάσεις ?...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

butterfly_96

Νεοφερμένος

Η butterfly_96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Καλυτερα βιολογια κατα τη γνωμη μ γιατι φετος απο οτι ακουσα τους παλουκωσαν μαθηματικα.απλα το θεμα ειναι αν μπορεις να παπαγαλισεις.αν μπορεις,τοτε μην το σκεφτεσαι.βιολογιο παρε.70 σελιδες βιβλιο ειναι -απ οτι μ εχουν πει,κ οι περισσοτεροι γραφουν πανω απο 19.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Georgesil

Νεοφερμένος

Ο Georgesil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Εχει ασκησεις ?..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

butterfly_96

Νεοφερμένος

Η butterfly_96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
E ναι..εχει.αλλα δεν νομιζω να ειναι πολυ υψηλης δυσκολιας...αφου μεχρι κ εμεις π ειμαστε θεωρητικη την επιλεγουμε!!ρωτα κ εναν καθηγητη π τ διδασκει να σ πει κ περισσοτερα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Georgesil

Νεοφερμένος

Ο Georgesil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Okap...thnx ! Και καλη επιτυχία όπου και να θες να περάσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

butterfly_96

Νεοφερμένος

Η butterfly_96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Τιποτα!Καλη επιτυχια κ σε εσενα!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tweetyslvstr

Δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 660 μηνύματα.
Βέβαια το μάθημα επιλογής και γενικής παιδείας είναι άρρηκτα συνδεδεμένο και με την σχολή που θέλεις να περάσεις. Ωστόσο θεωρώ πως και τα δύο προαναφερθέντα μαθήματα γενικής έχουν αρκετό βαθμό δυσκολίας. Από τη μία η Βιολογία θέλει Παπαγαλία όπου ένα μεγάλο ποσοστό των θετικοτεχνολογικών δεν την έχει και από την άλλη τα μαθηματικά γενικής παιδείας που απαιτούν αφενός μεν πολύ καλή εμπέδωση θεωρίας και αφετέρου πάρα πολλές ασκήσεις με διαβαθμισμένη δυσκολία ( από τα εύκολα στα πιο δύσκολα). Εντούτοις φρονώ πως εάν κάποιος έχει την θέληση να αφιερώσει ένα μεγάλο μέρος του χρόνου στο διάβασμα για να επιτύχει τον στόχο του (οποιοσδήποτε και είναι αυτός) θα τα καταφέρει ακόμα και αν είναι τόσο δύσκολα τα θέματα.


Υ.Γ. Μιλώντας με μαθηματικούς μου είπαν πως ενώ τα φετινά θέματα των μαθηματικών γενικής παιδείας ήταν δύσκολα, ένας μαθητής που θα είχε διαβάσει πάρα πολύ καλά θα μπορούσε να γράψει μέχρι το 18,3.!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Georgesil

Νεοφερμένος

Ο Georgesil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Παρόμοια όμως αν κάποιος είχε διαβάσει πολύ καλά βιολογία μπορούσε να γράψει 20..πιστεύω πάντως η επιλογή ειναι προσωπική απόφαση....αλλά σίγουρα τα μαθήματα με περισσότερη θεωρία σου εξασφαλίζουν μια σχετική ' σιγουρια' προσωπική μου άποψη πάντα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitra12345

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 221 μηνύματα.
Μπορεί ακόμα να μην τελείωσαν καλά καλά οι εξετάσεις αλλά εγώ ξέρω πως σε 10 μέρες ξεκινάω μαθήματα και έχω αγχωθεί λίγο.
Θα πάρω φυσική γεν. σαν μάθημα επιλογής,αν και όλοι με λένε τρελό :worry:
Φυσικά δε πρόκειται να αλλάξω γνώμη..

Πότε ξεκινάτε εσείς μάθημα;
Τι κατεύθυνση είστε και τι επιλογής θα πάρετε;


και εγώ φυσική μάλλον θα παρω!!! μπραβο ρε παιχτουρι!!! και εγώ αρχίζω μαθημα την Τετάρτη.....:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top