[Πανελλήνιες 2014] Θερινή Προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

mairou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαίρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 61 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 127 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά! Εγώ ξεκινάω με ιδιαίτερα στα μαθηματικά Κατ. από Δευτέρα για κάνα 2ωρο την εβδομάδα,στα άλλα θα προσπαθήσω μόνος...τι λέτε μπορώ να τα καταφέρω; είμαι τεχνολογική κατεύθυνση.Α ! εδώ στη περιοχή ένα φροντιστήριο θα κάνει 21 ώρες στην τεχνολογική και 23 στην θετική!Δεν είναι υπερβολικά πολλές οι ώρες;

Εννοείται πως είναι πολλές ώρες και ειδικά μέσα στον χειμώνα θα τρώνε πολύ χρόνο αυτά τα παιδιά απ'το προσωπικό τους διάβασμα το οποίο είναι πααρα πολύ σημαντικό..Η άποψη μου είναι πως αοδε/αοθ σίγουρα βγαίνει η ύλη,δε χρειάζονται μαθήματα και αεππ θα τα καταφέρεις πιστεύω πάρε ένα καλό βοήθημα και μια χαρά (εγώ είχα των Τζιου-Κοψίνη είναι πολύ καλό ακριβώς επειδή απευθύνεται και σε παιδιά που διαβάζουν μόνα τους και βοηθάει πολύ στην κατανόηση).Για τη φυσική θα σου πρότεινα να κάνεις κάποια μαθήματα έστω και λίγα αν υπάρχει αυτή η δυνατότητα μιας και πιστεύω καλό είναι να ακούσεις και μια παραπάνω ιδέα απο έναν καθηγητή,μια σαφέστερη διευκρίνιση κτλ κτλ ..
Αυταα και καλή επιτυχία απο μενα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tweetyslvstr

Δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 660 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά!! Ποια είναι τα καλύτερα βοηθήματα στην Εκθεση, στα Μαθ. Κ., Μαθ.Γ, ΑΟΔΕ, ΑΟΘ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΗ? :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

butterfly_96

Νεοφερμένος

Η butterfly_96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά!! Ποια είναι τα καλύτερα βοηθήματα στην Εκθεση, στα Μαθ. Κ., Μαθ.Γ, ΑΟΔΕ, ΑΟΘ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΗ? :confused:

Για εκθεση εγω διαβαζω λογου σπουδη σαββαλας και Ζητης.Αλλα δεν πρεπει να απομονωθεις σε ενα βιβλιο.να μαθεις καλα,βεβαια,ενα αλλα να μελετας κ απο αλλου για να εμπλουτισεις τις ιδεες σου.για τα αλλα δν μπορω να εκφερω γνωμη γιατι ειμαι θεωρητικη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mathitis13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mathitis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
εχεις δικιο!!!απλα πιστευω πως οσο πιο νωρις τα βγαλεις,τοσο το καλυτερο γιατι θα εχεις περισσοτερο καιρο για επαναληψεις.

μην το βλεπεις ετσι!αν τα βγαλεις ολα τον δεκεμβριο μετα θα βαριεσαι οσο δεν παει να κανεις επαναληψεις!οταν διαβαζεις τα ιδια και τα ιδια ξανα και ξανα κουραζει απιστευτα πολυ!αν την ιστορια φετος την διναμε τελευταια δεν ξερω αν θα ειχα το κουραγιο να την ξανακανω επαναληψη!!

Για εκθεση εγω διαβαζω λογου σπουδη σαββαλας και Ζητης.Αλλα δεν πρεπει να απομονωθεις σε ενα βιβλιο.να μαθεις καλα,βεβαια,ενα αλλα να μελετας κ απο αλλου για να εμπλουτισεις τις ιδεες σου.για τα αλλα δν μπορω να εκφερω γνωμη γιατι ειμαι θεωρητικη!

πολυ καλο βοηθημα ειναι ο κοινος νους!ειναι 3 τομοι και εχει μεσα τα παντα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mairou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαίρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 61 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 127 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά!! Ποια είναι τα καλύτερα βοηθήματα στην Εκθεση, στα Μαθ. Κ., Μαθ.Γ, ΑΟΔΕ, ΑΟΘ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΗ? :confused:

Φυσική Παναγιωτακόπουλου προτείνω έχει δύσκολες ασκήσεις που σε προετοιμάζουν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

butterfly_96

Νεοφερμένος

Η butterfly_96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
μην το βλεπεις ετσι!αν τα βγαλεις ολα τον δεκεμβριο μετα θα βαριεσαι οσο δεν παει να κανεις επαναληψεις!οταν διαβαζεις τα ιδια και τα ιδια ξανα και ξανα κουραζει απιστευτα πολυ!αν την ιστορια φετος την διναμε τελευταια δεν ξερω αν θα ειχα το κουραγιο να την ξανακανω επαναληψη!!



πολυ καλο βοηθημα ειναι ο κοινος νους!ειναι 3 τομοι και εχει μεσα τα παντα!

κοινος νους;;δεν το εχω ξαναακουσει αλλα για να το λες εσυ π εδωσες θα ξερεις!!εγω βασικα περισσοτερο τις μεθοδους αναπτυξης παραγραφου μπερδευω.απο ιδεες τα πηγαινω καλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Μη βιαστείτε να βγάλετε την ύλη και μην αγχώνεστε όταν οι φίλοι σας σας λένε ότι έχουν βγάλει 1238759872163 επαναλήψεις. Όταν η ύλη βγαίνει πολύ νωρίς, τις περισσότερες φορές δε βγαίνει και σωστά. Αν τους κάνετε μία ερώτηση, θα σας κοιτάνε σαν χαμένοι. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tweetyslvstr

Δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 660 μηνύματα.
Για εκθεση εγω διαβαζω λογου σπουδη σαββαλας και Ζητης.Αλλα δεν πρεπει να απομονωθεις σε ενα βιβλιο.να μαθεις καλα,βεβαια,ενα αλλα να μελετας κ απο αλλου για να εμπλουτισεις τις ιδεες σου.για τα αλλα δν μπορω να εκφερω γνωμη γιατι ειμαι θεωρητικη!
butterfly_96 σε ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σου:clapup::D. Όσον αφορά την έκθεση προσπαθώ να ενημερώνομαι από παντού.Για παράδειγμα από διάφορες ιστοσελίδες στο διαδίκτυο, βιβλία κ.τ.λ. Έχεις αρχίσει μαθήματα ή όχι?:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

butterfly_96

Νεοφερμένος

Η butterfly_96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Μη βιαστείτε να βγάλετε την ύλη και μην αγχώνεστε όταν οι φίλοι σας σας λένε ότι έχουν βγάλει 1238759872163 επαναλήψεις. Όταν η ύλη βγαίνει πολύ νωρίς, τις περισσότερες φορές δε βγαίνει και σωστά. Αν τους κάνετε μία ερώτηση, θα σας κοιτάνε σαν χαμένοι. :)

τα λες σωστα!!αλλα καπως ετσι αφηνουμε τους αλλους να μας κομπλεξαρουν.η αλλη σημερα μ ειπε οτι της μενουν μονο τα πολιτικα του Αριστοτελη και εγω εμεινα και την κοιταζα.Ελεος!

butterfly_96 σε ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σου:clapup::D. Όσον αφορά την έκθεση προσπαθώ να ενημερώνομαι από παντού.Για παράδειγμα από διάφορες ιστοσελίδες στο διαδίκτυο, βιβλία κ.τ.λ. Έχεις αρχίσει μαθήματα ή όχι?:worry:

Τιποτα βρε συ!!Μαθηματα αρχιζω την Δευτερα.Εσυ;;
Απο σημειωσεις θα σου δινουν κ οι καθηγητες σου αλλα καλο ειναι κ στον ελευθερο χρονο σου να ψαχνεις και μονος σου,να διαβαζεις καμια εφημεριδα η κατι τετοιο.παντως απο τα αλλα μθμτ της κατευθυνσης σ εμενα η αδελφη μ ειχε τον Μπαρλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tweetyslvstr

Δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 660 μηνύματα.
τα λες σωστα!!αλλα καπως ετσι αφηνουμε τους αλλους να μας κομπλεξαρουν.η αλλη σημερα μ ειπε οτι της μενουν μονο τα πολιτικα του Αριστοτελη και εγω εμεινα και την κοιταζα.Ελεος!



Τιποτα βρε συ!!Μαθηματα αρχιζω την Δευτερα.Εσυ;;
Απο σημειωσεις θα σου δινουν κ οι καθηγητες σου αλλα καλο ειναι κ στον ελευθερο χρονο σου να ψαχνεις και μονος σου,να διαβαζεις καμια εφημεριδα η κατι τετοιο.παντως απο τα αλλα μθμτ της κατευθυνσης σ εμενα η αδελφη μ ειχε τον Μπαρλα.
Και εγώ την Δευτέρα!!Καλό κουράγιο και καλή επιτυχία!!:DΣε ποια σχολή θέλεις να περάσεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

butterfly_96

Νεοφερμένος

Η butterfly_96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Και εγώ την Δευτέρα!!Καλό κουράγιο και καλή επιτυχία!!:DΣε ποια σχολή θέλεις να περάσεις?

Καλο κουραγιο να χουμε!!Εγω θελω κ θ προσπαθησω για την Νομικη.Εσυ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tweetyslvstr

Δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 660 μηνύματα.
Το όνειρο μου πάντα ήταν να γίνω δικαστής. Όμως μιλώντας με γνωστούς και φίλους κατέληξα στην άποψη πως αρχικά θέλω να σπουδάσω στην ΣΥ Δ και μετά μέσω του 10% να περάσω στην Νομική Αθηνών.

Καλο κουραγιο να χουμε!!Εγω θελω κ θ προσπαθησω για την Νομικη.Εσυ;

]Το όνειρο μου πάντα ήταν να γίνω δικαστής. Όμως μιλώντας με γνωστούς και φίλους κατέληξα στην άποψη πως αρχικά θέλω να σπουδάσω στην ΣΥ Δ και μετά μέσω του 10% να περάσω στην Νομική Αθηνών.[/QUOTE]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

butterfly_96

Νεοφερμένος

Η butterfly_96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Το όνειρο μου πάντα ήταν να γίνω δικαστής. Όμως μιλώντας με γνωστούς και φίλους κατέληξα στην άποψη πως αρχικά θέλω να σπουδάσω στην ΣΥ Δ και μετά μέσω του 10% να περάσω στην Νομική Αθηνών.

ηθελα κ εγω στρατιωτικες πολυ αλλα δεν αντεχω να παρω μαθηματικα.μ αρεσει βεβαια η ΣΑΣΣ αλλα εχει πολλα μορια!!!Οποτε Θεσ/νικη θες ετσι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bob Dylan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kλεάνθης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 153 μηνύματα.
Αν θέλετε μια συμβουλή: Όσοι είστε επιρρεπής στο διαδίκτυο...ΑΠΛΑ ΚΛΕΙΣΤΕ ΤΟ!

Εγω άν δεν είχα Ιντερνετ θα είχα γραψει πολύ καλύτερα.Το καλοκαίρι πριν αρχίσω το είχα κοψει και έβγαλα 2 κεφάλαια ιστορία...Απο το Σεπτεμβριο και μετα που ξαναεβαλα εχανα αρκετο εως πολυ χρησιμο χρόνο.Δε λέω να διαβαζετε όλη την ωρα χωρις διαλειματα αλλα καλυτερα να βρειτε αλλο τροπο να χαλαρώνετε.;)

Και το κυριότερο: ΟΧΙ ΓΚΟΜΕΝΕΣ!!!!

Εχουν συνομωτήσει για να μην γραφουμε καλα στις πανελληνιες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

butterfly_96

Νεοφερμένος

Η butterfly_96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Αν θέλετε μια συμβουλή: Όσοι είστε επιρρεπής στο διαδίκτυο...ΑΠΛΑ ΚΛΕΙΣΤΕ ΤΟ!

Εγω άν δεν είχα Ιντερνετ θα είχα γραψει πολύ καλύτερα.Το καλοκαίρι πριν αρχίσω το είχα κοψει και έβγαλα 2 κεφάλαια ιστορία...Απο το Σεπτεμβριο και μετα που ξαναεβαλα εχανα αρκετο εως πολυ χρησιμο χρόνο.Δε λέω να διαβαζετε όλη την ωρα χωρις διαλειματα αλλα καλυτερα να βρειτε αλλο τροπο να χαλαρώνετε.;)

Και το κυριότερο: ΟΧΙ ΓΚΟΜΕΝΕΣ!!!!

Εχουν συνομωτήσει για να μην γραφουμε καλα στις πανελληνιες!

συμφωνω με αυτα που λες!!εγω προσωπικα ουτε facebook εχω γ ακριβως αυτο το λογο.Γ λυκειου ειναι γ ν ασχολησε μονο με την παρτη σου και το διαβασμα σου. -my opinion
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tweetyslvstr

Δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 660 μηνύματα.
ηθελα κ εγω στρατιωτικες πολυ αλλα δεν αντεχω να παρω μαθηματικα.μ αρεσει βεβαια η ΣΑΣΣ αλλα εχει πολλα μορια!!!Οποτε Θεσ/νικη θες ετσι;
Ναι Θεσσαλονίκη!!!:D:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

butterfly_96

Νεοφερμένος

Η butterfly_96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 41 μηνύματα.

Bob Dylan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kλεάνθης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 153 μηνύματα.
συμφωνω με αυτα που λες!!εγω προσωπικα ουτε facebook εχω γ ακριβως αυτο το λογο.Γ λυκειου ειναι γ ν ασχολησε μονο με την παρτη σου και το διαβασμα σου. -my opinion

Ακριβώς αν είσαι απόλυτα συγκεντρωμένη στο στόχο σου θα τα καταφέρεις! ;)
Και άσε τους άλλους να λένε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

butterfly_96

Νεοφερμένος

Η butterfly_96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Ακριβώς αν είσαι απόλυτα συγκεντρωμένη στο στόχο σου θα τα καταφέρεις! ;)
Και άσε τους άλλους να λένε...

Ετσι ειναι.Οποιος εχει στοχο και αφοσιωθει σ αυτον θα τα καταφερει!!εκτος αν πανικοβληθει κ τα χασει κατα τη διαρκεια της εξετασης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mathitis13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mathitis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
συμφωνω με αυτα που λες!!εγω προσωπικα ουτε facebook εχω γ ακριβως αυτο το λογο.Γ λυκειου ειναι γ ν ασχολησε μονο με την παρτη σου και το διαβασμα σου. -my opinion

εγω πιστευω πως αν δεν καθεσαι φεισμπουκ θα καθεσαι στην τηλεοραση,θα κοιτας τον τοιχο ,θα κολοβαρας!γενικα πιστευω πως παν μετρον αριστον!πολλοι συμμαθητες μου σβησανε το φεισμπουκ και το ξαναανοιξανε σε 1 βδομαδα!ειναι στο ατομο!παντως αν δεν διαβαζατε ποτε πολλες ωρες μην περιμενετε οτι ξαφνικα θα διαβαζετε 12 ωρες!ειναι αδυνατον
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top