Πανελλήνιες 2010

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

athene

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Νηπιαγωγών Δυτικής Μακεδονίας (Φλώρινα) και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 423 μηνύματα.

Και πέρα από αυτό: έχω ακούσει ότι το μελάνι αυτού του στυλό σβήνει αν το γραπτό βρεθεί σε υψηλή θερμοκρασία π.χ. να μείνει αρκετή ώρα στον ήλιο. Άρα μην!!!!!
Υ.Γ. Δλδ: Αν κάνετε τη :whatever: και :spasiklas: με αυτό, θα σας :knife: ο :devil: και μετά θα :cry_x:και θα :wall:.



χαχαχαχαχαχαχ εεεεεεετσι πες τα!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rea_94

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Rea αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 194 μηνύματα.
Αχχχ δεν μπορείται να φανταστείτε είμαι πρώτη Λυκείου και φέτος οι πανελλαδικές μου φαίνονται πιο κοντά από ΚΑΘΕ αλλη χρονιά, όχι τόσο γιατί τις δίνω σε δυο χρόνια αλλά γιατί εξελίσσονται πρώτη φορά τόσο κοντά μας, καθόμαστε στα ίδια θρανία με τα παιδιά που γράφουν (πρέπει να τα καθαρίσουε κιόλας:P:P) δίνει και η ξαδέρφη μου φέτος και με έχει επηρεάσει... Σήμερα έβλεπα στον ύπνο μου ότι έγραφα έκθεση πανελλαδικές και μετά άλγεβρα και είχε πέσει η ταυτότητα euler που ποτέ δεν κατάλαβα και δεν έγραψα τίποτα! Έλεος! Καλή σας επιτυχία λοιπόν, από τη μια σας ζηλέυω, δίνεται και τέλος το σχολείο... Ενώ εμείς... Άλλα δυο χρόνια. Βουνό μου φαίνονται!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kritikaros

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
παιδια μιας που ο καιρος να δωσουμε παννελληνιες φτανει (εφτασε δηλαδη) και αναφορικα με το μαθημα της εκθεσης θα ηθελα να ρωτησω αν εχετε ακουσει για εναν στυλο που εχει μια μικρη σβηστρα . το εχω ψαξει στα βιβλιοπωλεια αλλα δεν το εχω βρει πουθενα
το θελω βασικα για την εκθεση για να μην εχω μουτζουρες... σιγουρα ενα καλο γραπτο χωρις μουτζουρες δινει αλλη οψη στο γραπτο και καλυτερη εικονα στον βαθμολογητη που το διορθωνει


για να μην κάνεις μουτζούρες και γίνεις πανικός στο γραπτό σου ότι θες να σβήσεις το βάζεις μέσα σε μία ευδιάκριτη παρένθεση και τραβάς μια ευθεία γραμμή στη μέση ώστε να είναι εμφανές ότι καλύπτει τα γράμματα.
αυτό σε περίπτωση που θες να σβήσεις φράση ή πρόταση ή και περισσότερο,για μια λέξη με με μια διπλή γραμμή από πάνω είσαι κομπλέ.

μην το επιχειρήσεις το μελάνι που σβήνει και η έκθεση να είναι κάπως ευανάγνωστη αν χάσεις τα Σ/Λ και αντιστοιχειές αντίθετα-συνόνυμα σε έχει ρίξει πάρα πολύ.καλύτερα μουτζούρες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tanasis

Νεοφερμένος

Ο tanasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
εγω προβληματιζομαι στην περιληψη γιατι συνηθιζω να συμειωνω πανω στο γραπτο καποιες προτασεις.να παρω και ενα μολυβι ώστε μετα να σβήνω τις γραμμες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρόζα Νέρα Flamingo

Δραστήριο μέλος

Η Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.
και εγω εκει θελω να περασω ειναι σιγουρα υπεροχη σχολη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athene

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Νηπιαγωγών Δυτικής Μακεδονίας (Φλώρινα) και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Νομίζω ότι επιτρέπεται το μολύβι..Όχι για το επίσημο γραπτό όμως!Δεν νομίζω να απαγορεύεται για κάποιες προσωπικές σημειώσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

arist2

Νεοφερμένος

Ο arist2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Παιδιά, τι σοσάκια παίζουν ; Δύσκολο να το πιά σουμε στη έκθεση αλλά λέμε. Τι ακούγεται σε εσας ; Εγώ πιστεύω δημοκρατία και διαδίκτυο, ρατσισμός και εκπαίδευση .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
το μονο σιγουρο ειναι οτι δεν θα πεσει κατι σχετικο με την επικαιροτητα (δντ,βια κτλ)
απο κει και περα παιζουν δεκαδες θεματα,
το μονο που αρκει ειναι καθαρο μυαλο σαφη και πρακτικα επιχερηματα,μην προσπαθησετε να δειξετε οτι ξερετε τα παντα ολα επειδη γραφατε συνεχεια 20 στο φροντηστηριο.

στην εκθεση ενας πραγματι καλος μαθητης ξεχωριζει...και αυτο που λεω δεν εχει σχεση με επιδοσεις αλλα με τροπο σκεψης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
Ακουστε θεμα εκθεσης,ενας καθηγητης αποβαλει απτην αιθουσα εναν μαθητη για εναν λογο αδικα αλλα κανεις συμμαθητης του δεν αντιδρα,και μας ζηταει να σχολιασουμε εμεις την κινηση αυτη του καθηγητη... μας το ειπε ο καθηγητης σημερα,οχι οτι θα πεσει αυτο απλα μας το επισημανε....
Διατροφη ειπε επισης ειναι καλο θεμα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

watson

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο watson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 151 μηνύματα.
Παιδιά, τι σοσάκια παίζουν ; Δύσκολο να το πιά σουμε στη έκθεση αλλά λέμε. Τι ακούγεται σε εσας ; Εγώ πιστεύω δημοκρατία και διαδίκτυο, ρατσισμός και εκπαίδευση .

Εγω ειχα κανει δυο θεματα σκονακι.το πρωτο ηταν κατι με την βια στα παιδια (συνεπειες).Το δευτερο ηταν η προσφορα του εθελοντισμου στο ατομο και στην κοινωνια. Φυσικα,τιποτα απο αυτα δεν επεσε :mad: .Αν ,οπως λενε, τα θεματα επηρεαζονται απο την επικαιροτητα τοτε εγω θα εριχνα μια ματια στη βια και στο διαδικτυο(αλλωστε ηταν υποψηφιο για νομπελ ειρηνης αν δεν κανω λαθος)..αλλα, τωρα που η επιτροπη στην εκθεση μπορει να βαζει θεματα και απο α,β λυκειου , μεγαλυτερη πιθανοτητα υπαρχει να πιασεις το τζοκερ παρα να πιασεις το θεμα :(....
Αλλα, αν το καλοσκεφτεις αυτο ειναι και μια καλη δικαιολογια να μην πολυδιαβασεις αφου κατα πασα πιθανοτητα το θεμα θα ειναι αγνωστο:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Σκονάκι στην έκθεση:confused: ; Επιχειρήματα δεν έχετε από μόνοι σας; Άποψη δεν έχετε για να σχολιάσετε και να αναπτύξετε το θέμα που σας ζητούν; Μην ψάχνετε ΣΟΣ θέματα, παίζει να είναι το μόνο μάθημα στο οποίο γράφεις αν είσαι καλλιεργημένος και όχι παπαγάλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,094 μηνύματα.
Γνώμη μου είναι φέτος θα πέσει κάτι που έχει να κάνει με την επικαιρότητα. Είναι η μοναδική φορά που θα γίνει αλλά μην αγνοείται τα θέματα της επικαιρότητας ειδικά τα φετινά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

watson

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο watson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 151 μηνύματα.
Σκονάκι στην έκθεση:confused: ; Επιχειρήματα δεν έχετε από μόνοι σας; Άποψη δεν έχετε για να σχολιάσετε και να αναπτύξετε το θέμα που σας ζητούν; Μην ψάχνετε ΣΟΣ θέματα, παίζει να είναι το μόνο μάθημα στο οποίο γράφεις αν είσαι καλλιεργημένος και όχι παπαγάλος.
Δεν εχεις και αδικο.Αλλα δεν ειναι και τοσο κακο να εχεις δυο θεματακια πανω σου.αμα κολλησεις ,πηγαινεις τουαλετα,τους ριχνεις μια ματια , και επειτα επειρηματολογεις με βαση αυτα που σου εχουν πει και με αυτα π πιστευεις. Εγω, παντα και παντου εκανα σκονακι(μεχρι και στα παπουτσια ειχα βαλει το 3ο κεφαλαιο στο αοδε:P).ειναι μια σιγουρια ,οτι δεν θα κολλησεις.Αλλωστε μες στον αγχος της εξετασης και ανοιχτο το βιβλιο πανω στο θρανιο να εχεις, δεν μπορεις να αντιγραψεις τιποτα
Α, και προφανως με την υπαρχουσα βαθμολογηση δεν μπορεις να αφιερωσεις πολυ χρονο στην εκθεση, οπως οι εξεταζομενοι των προηγουμενων ετων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

summer life

Νεοφερμένος

Ο summer life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Πραγματικα μετραω τις μερες για να τελειωσουμε το καλο ειναι οτι εχω αποβαλλει το αγχος μου και παω πιο χαλαρος. Το προβλημα ειναι οτι αυτες τις μερες δεν μπορω και δεν εχω τη δυναμη να διαβασω οπως στην αρχη και αισθανομαι οτι εχω ξεχασει καποια πραγματα..:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Yiannifun

Νεοφερμένος

Ο Yiannifun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ζεφύρι (Αττική). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
παιδιά.. τι θα γίνει με τις απεργίες που ακούγονται; :(
Ο ένας μου λέει οτι δεν θα γίνουν κι οτι είναι επιτηρητής και ξέρει, κι η άλλη μου έλεγε εχθές οτι 80% θα γίνουν, κι οτι προχθές έγινε το συμβούλιο (που τελικά δεν αποφασίστηκε τίποτα απ οτι είδα)...
Τι θα κάνουμε;... πότε θα είμαι σίγουρος, την παρασκευή που γράφουμε;.. Έχω σοβαρό πρόβλημα αν γίνουν τελικα απεργίες...


link στο άρθρο που βρήκα εχθές μετά το φροντ. .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

182

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 95 μηνύματα.
με τα καρτελακια τι γινεται?? Ισχυει κατι καινουριο για φετος? Γιατι περσυ που εδινα ειχαμε απλως τα κιτρινα-καρτελακια, χωρις να ειναι αναγκη να τα πλαστικοποιησουμε...Φετος απτο σχολειο πηρα μια φωτοτυπια του καρτελακιου! και ακουω οτι πρεπει να τα πλαστικοποιησουμε!! ΠΩΣ?? Ολοκληρο Α4??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shikabalas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πολύκαστρο (Κιλκίς). Έχει γράψει 328 μηνύματα.
Εγω μια χαρα πλαστικοποιημενο το πηρα παντως και ειναι στο μεγεθος της ταυτοτητας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
Και εμας πλαστικοποιημενο μας το δωσαν... ασπρο ειναι
παντως σε οσα σχολεια δε τους το εδωσαν πλαστικοποιημενο μαλλον θα πρεπει οι ιδιοι να το κανουν!
Κράτος – αστείο. Ζητά από τους μαθητές να… πλαστικοποιήσουν τα δελτία για να δώσουν Πανελλαδικές!


Τελικά σε αυτό το Κράτος δεν έχουν τέλος τα «ανέκδοτα» και τα «νούμερα». Στο πλαίσιο των υποτιθέμενων περικοπών και του γενικότερου οικονομικού ποργράμματος, το υπουργείο Παιδείας ζητά από τους μαθητές...


που θα συμμετέχουν στις Πανελλαδικές Εξετάσεις που ξεκινούν στο τέλος της εβδομάδας να … πλαστικοποιήσουν το Δελτίο εξεταζόμενου! Για να γλιτώσει μόνο και μόνο τα έξοδα πλαστικοποίησης, που όσο και αν στοίχιζε τελικά σε αυτό το Κράτος, το κόστος από τις περίφημες … κουρτίνες σίγουρα δεν θα το έφτανε….

newsblog
https://troktiko.blogspot.com/2010/05/blog-post_1200.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Ρε παιδια ειμαστε σοβαροι?? Γιατι τετοια μανια φετος με την πλαστικοποιηση?? Τι καραγκιοζιλικια ειναι αυτα?? Εχω παθει την πλακα μου... Και καλα αυτο ειναι το λιγοτερο, το αλλο που αντι για καρτελακια σας δινουν φωτοτυπιες Α4?? Δηλαδη τη φωτοτυπια απο που τη βγαλανε?? Δεν πηραν το καρτελακι για να το φωτοτυπισουν?? Μυστηρια πραγματα... Παντως περυσι ολοι οι υποψηφιοι πηραμε ενα κιτρινο καρτελακι, και δεν το ξαναβγαλαμε απο την τσεπη μας μεχρι να δωσουμε πανελληνιες!! Α, και φυσικα δε χρειαστηκε να το πλαστικοποιησουμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Κράτος – αστείο. Ζητά από τους μαθητές να… πλαστικοποιήσουν τα δελτία για να δώσουν Πανελλαδικές! Τελικά σε αυτό το Κράτος δεν έχουν τέλος τα «ανέκδοτα» και τα «νούμερα». Στο πλαίσιο των υποτιθέμενων περικοπών και του γενικότερου οικονομικού ποργράμματος, το υπουργείο Παιδείας ζητά από τους μαθητές που θα συμμετέχουν στις Πανελλαδικές Εξετάσεις που ξεκινούν στο τέλος της εβδομάδας να … πλαστικοποιήσουν το Δελτίο εξεταζόμενου! Για να γλιτώσει μόνο και μόνο τα έξοδα πλαστικοποίησης, που όσο και αν στοίχιζε τελικά σε αυτό το Κράτος, το κόστος από τις περίφημες … κουρτίνες σίγουρα δεν θα το έφτανε….newsblog
https://troktiko.blogspot.com/2010/05/blog-post_1200.html
Συγνώμη παιδιά. Αλλά όπως συνήθως το troktiko παραπληροφορεί. Αλήθεια είναι μόνο ότι φέτος τα κερτελάκια τα δώσανε σε χαρτί αντί χαρτόνι. Αλλά είναι ψέμα ότι το υπουργείο ζητά από τους μαθητές να τα πλαστικοποιήσουν. Ξέρω σχολεία που το έδωσαν σε απλό χαρτί και δεν είπαν τίποτα για πλαστικοποίηση. Και ξέρω σχολεία που το πλαστικοποίησαν αυτά. (Στο δικό μου σχολείο δώσανε πλαστικοποιημένα και άλλο χρώμα σε κάθε κατεύθυνση). Κάποιοι μαθητές που το πήραν χάρτινο το πλαστικοποίησαν μόνοι τους γιατί έτσι ήθελαν. Αλλά δεν άκουσα σχολείο να είπε στους μαθητές να το πλαστικοποιήσουν υποχρεωτικά. Αν σε κάποιο σχολείο το είπανε από μόνοι τους αυτό δεν το ξέρω. Όμως επειδή προχθές έγινε σχετική συζήτηση με τον υποδιευθυντή, μας είπε ότι το υπουργείο ποτέ δεν είπε τίποτα για πλαστικοποίηση. Τώρα το troktiko πρώτη φορά είναι που λέει ψέματα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top