Πανελλήνιες 2010

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Donald

Νεοφερμένος

Ο Δονάτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 110 μηνύματα.
Εντάξει κατάλαβα δηλαδή το καλοκαίρι δεν θα δίνουν με το 10% μόνο τα παιδιά του 2008 και 2009 αλλά από το 2011 θα ισχύει αυτό.Μπορείς να μου δώσεις ένα λινκ που έχει την διάταξη??
-----------------------------------------
Όχι η τελευταία φορά για τους παλιούς ήταν φέτος,δηλαδή το 2010 έχουν το δικαίωμα απο το 2008 και μετά για 10%.

Υ.Γ.Ενημερώθηκα από αρμόδιο προϊσταμενο δευτερεοβάθμιας.
Και εμένα αυτό μου είπαν μπριν 2 εβδομάδες στο υπουργείο παιδείας που πήγα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drayton

Νεοφερμένος

Ο Drayton αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Ο Donald χρησιμοποίησε παράθεση που είχα δημοσιεύσει πιο παλιά και την είχα βρεί απο το υπουργείο παιδείας. Το γράφω κιόλας: το απόσπασμα το βρήκα απο την επίσημη ιστοσελίδα του υπεπθ. Δείνω και την δική μου περίπτωση ως παράδειγμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Donald

Νεοφερμένος

Ο Δονάτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 110 μηνύματα.
Επομένως όπως είπαμε και στο άλλο τόπικ το θέμα είναι ξεκάθαρο με το 10% του χρόνου μπορούν να δώσουν αυτοί που έδωσαν πανελλήνιες το 2008 και το 2009
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrissam

Νεοφερμένος

Η xrissam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπερα σε ολους!!ειμαι καινουρια εδω και ειχα μια απορια...μηπως μπορει καποιος να ποθ προτεινει καποια επιλογη με τα δεδομενα οτι εχω τελειωσει δημοσιο ΙΕΚ διαιτολογιας,ΤΕΛ οικονομιας διοικησης και ΤΕΕ διαιτολογιας (και τους 2 κυκλους).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drayton

Νεοφερμένος

Ο Drayton αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Να μην ακολουθήσεις σε καμία περίπτωση το τελ οικονομικής διοίκησης. Προτείνω να ακολουθήσεις το ΤΕΕ Διαιτολογίας αλλά καλύτερα αν θες και αν έχεις το κουράγιο να δώσεις κατακτήριες σε ΤΕΙ Διαιτολογίας ή σε κάποιο ΑΕΙ αν μπορείς. Δεν ξέρω αν βοήσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beast semper fi

Νεοφερμένος

Ο beast semper fi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Όλα θα πάνε καλά και μόλις τελειώσουμε... και περάσουμε όπου θέλουμε ο καθένας... Μπουζούκια!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aepp-forum

Νεοφερμένος

Ο aepp-forum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Όλα θα πάνε καλά και μόλις τελειώσουμε... και περάσουμε όπου θέλουμε ο καθένας... Μπουζούκια!!!!!!!!!!


Μπουζούκια λέει; Τότε ξεκινάει η ζωή μας. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TomWelling18

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σωκράτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 249 μηνύματα.
Πανελλαδικές εξετάσεις είναι ένα εξελιγμένο υπερθέαμα φρίκης στα όρια της τερατογένεσης που έχει συγκλονίσει χιλιάδες πιθήκους, μπαμπουίνους, μακάκες και ουρακοτάγκους. Έχει πολλές δεκαετίες που αναβιώνει, τρέφεται με τα μυαλά άμοιρων μαθητών που πλέον έχουν κουρκουτιάσει με τόση Μενεγάκη και Λαμπίρη που βλέπουν και συνεχώς γιγαντώνονεται. Σύμφωνα με τελευταίες πληροφορίες από τη Τατιάνα Στεφανίδου σκέφτεται η Jenna Jameson να το κάνει υπερπαραγωγή του Χολυγούντ βάζοντας μάλιστα υποθήκη τα σιλικονούχα βυζιά της και με πρωταγωνιστή τον Σάκη Ρουβά ο οποίος στα γυρίσματα στραπατσάρισε τη μυτάρα του. Υπάρχει ένας urban legend που λέει ότι οι Δίδυμοι πύργοι κατεδαφίστηκαν για αντίδραση ως προς αυτό το τερατοποιημένο υπερθέαμα. Σύμφωνα με το γιατρό Φικιώρη στα επόμενα χρόνια πολλά άτομα θα μετεξελιχθούν σε "Φυτά" λόγω αυτού του τέρατος.
Το χρονικό της δημιουργίας
Μέχρι στιγμής δεν έχει διευκρινιστεί πότε ακριβώς εμφανίστηκε αυτό το τέρας. Τα γονίδια του εμφανίστηκαν σε μια περίοδο όπου δεν υπήρχαν αριθμοί και γι΄ αυτό το λόγο αγνοείται η δημιουργία του.
Όπως υποστηρίζουν ειδικά τοπ μόντελ όπως η Ζέτα Θεωδοροπούλου πρωτοεμφανίστηκε στον πλανήτη Κρύπτον. Εκεί έγινε μια μεγάλη έκρηξη επειδή οι κατοικοι ήταν έκφυλοι. Αυτό όμως ξεπέρασε τα όρια: Η πριγκιπέσα του Κρύπτον (που τυχαίνει να είναι και μάνα του Κλαρκ) ονόματι Βόδυβάλδερ σε μια μέρα πήρε 666 άντρες και άλλα 6 αγγούρια έχωσε σε κάθε τρύπα της. Όταν το έμαθε ο βασιλιάς (πατέρας του Κλαρκ) Μουροκαυλομαλάκας τη βίασε και έπειτα ζήτησε την καταστροφή του πλάνήτη. Η Βόδυβάλδερ έχωσε το γιόκα της σε ένα διαστημόπλοιο και χωρίς να το καταλάβει η φοράδα μπήκαν στο σκάφος τα γονίδια "Πανελλαδικές εξετάσεις".
Όλο το διάστημα ο Κλαρκ έπαιζε με τα γονίδια θεωρώντας τα τσουτσούνες και τα έκανε ντούνα ο πισωγλέντης. Όταν προσγείωθηκε στον πλανήτη το 666 π.Χ. τον βρήκε η Μάρτα Κεντ. Πρώτα έπαιξε με τα γονίδια τσουτσουνες και μετά η αλόγα κοίταξε το άμοιρο εξωγήινο μπαστάρδι. Η φαρμακόγλωσσα όμω αντί να εξολοθρεύσει τα γονίδια τα άφησε ελεύθερα και έτσι αναβίωσαν και εξελίχθηκαν και αποτελούν το φρικιαστικό υπερθέαμα.
Η εποχή της ακμής
Τα γονίδια τρέφονταν με σκατα και με μυαλά γουρουνιών έτσι εξελίχθηκαν πήραν μια τεράστια τερατώδη μορφή και μπήκαν στο σώμα ενός απογόνου του Brent Corrigan. Μπήκε με το έτσι θέλω στο κοινοβούλιο. Το σμηλευτό κωλαράκι του εκστασίασε τον Ελευθεριο Βενιζέλο και έκανε πραγματικότητα τις αποκρουστικές απόψεις του. (Γι αυτο και έχει επίτιμη θέση ο Βενιζέλος).
Πώς είναι διαμορφωμένο;
Έχει αλλάξει πολλές μορφές το υπερθέαμα. Τώρα όμως πήρε μια καθορισμένη μορφή:
Περιέχει τρεις κέρβερους γνωστές ως κατευθύνσεις. Τα παιδιά-γαρδένιες πηγαίνουν στο θετικό κέρβερο, επειδή και καλά είναι αστραφτερά και πανέξυπνα φυτά. Έχουν να αντιμετωπίσουν τα Μαθηματικά με ασκήσεις που μπορούν να παχύνουν και τη Ζέτα Δούκα, τη Βιολογία, τη Φυσική και τη Χημεία που βρίσκονται μόνο για να γεμίζουν τα θρανία. Αφού πειράματα δεν κάνουν, μονάχα την αποστήθιση απολαμβάνουν.
Στο τεχνολογικό κέρβερο πηγαίνουν τα φυτά που έχουν ξεστρατίσει, παίρνουν ναρκωτικά, κάνουν ομαδικά σεξ και γενικά θεωρούνται αποξηραμένα. Οι εχθροί που θα κλιθούν να αντιμετωπίσουν είναι μαθηματικά, φυσική και άλλα δυο που ούτε και ο ίδιος ο κέρβερος γνωρίζει. Απλώς καλύπτουν με το τίτλο τπυς μια σειρα για να γαργαλιέται η Πετρούλα όταν λέει τον καιρό.
Και τέλος στο θεωρητικό κέρβερο πάνε τα φυτά παπαγαλάκια, επειδή συνέχεια προσπαθούν να μιμηθούν τον Παπαγάλο που λέει μασημένες λέξεις που δεν καταλαβαίνει. Κλίνονται να αντιμετωπίσουν τα Αρχαία, τη Λογοτεχνία που μέχρι και η Σονάτα βρυκολάκιασε με τα σχόλια που παπαγαλίζει, τα Λατινικά που θα πρέπει η Tsitsiolina να νιώθει υπερήφανη και το τερατούργημα Ιστορία που συγκλονίζει και τον κάθε παπαγάλο επειδή δεν αντέχει να παπαγαλίζει τον Ελευθέριο Βενιζέλο που λιγουρεύτηκε τα οπίσθια ενός προγόνου του Brent Corrigan.
Στο προσκήνιο εισβάλουν και κάποιοι καθηγητές απόγονοι του Εφιάλτη που ανατρέπουν τα πάντα με το βαθμό πριόνι τους. Να σου και επιτηρητές που μοιάζουν με τη Φρικαντέλα για να ενισχύσουν το τερας.
Όσοι το νικήσουν κέρδισαν οχτώ εξάμηνα (μη σας πω 28!) ξυσίματος για να βγουν στην αγορά ανεργίας και να στήνουν κώλο. Οι θανούντες θα τον στήσουν νωρίτερα τον κώλο και έτσι θα συνηθίσουν και κάπου θα βολευτούν. Σε κανά X-factor, σε κανά Ψινάκη, σε κανά σκυλάδικο, σε κανά βόθρο. Οι θανούντες με λίγα λόγια είναι αυτοί που μετά θα επιβιώσουν από αυτό το τερατούργημα, επειδή πολύ απλά είναι και ανάποδο και τους χαμένους τους κάνει νικητες.
Νικητές θεωρούνται όσοι σκοράρουν και καλά από δέκα και πάνω. Θανούντες αυτοί που είναι και καλά από 10 και κάτω. Αν και στο παλαι ποτε από μηδεν εως εικοσι όλοι έμπαιναν στο ανώτατο βάλτο εκπαίδευσης. Ας όψεται το ΠΑΣΟΚ που το βοήθησε..........
Συνώνυμες λέξεις
Πλέον αρέσκεται στο όνομα Πανελλαδικές εξετάσεις. Παλιότερα την έβρισκε με το Πανελλήνιες εξετάσεις. Άλλες λέξεις: Κωλοπανελλδικές, Φοβερές εξετάσεις, Πλατομούνικες και τα τοιαύτα.
Μετεξέλιξη
Όλοι αναμένουν κάποια ταινία με αυτό το όνομα. Πότε θα τη δούμε δεν ξέρω, αλλά σίγουρα την παράσταση θα κλέβουν τα φυτά.
Επίλογος
Είτε θέλετε είτε όχι όλοι θα το περάσετε. Και θα το νικήσετε. Παρά την όποια πλάκα οι Πανελλαδικές δύσκολες δεν είναι. Είναι όμως ψυχοφθόρες. Και μετά από αυτές έρχονται και πιο ψυχοφθόρα. Γιατί εκεί έξω είναι οι αληθινές πανελλαδικές που θα σε γονατίσουν στ δευτερόλεπτο΄, γιατί να θυμάσαι ότι εκεί δε θα έχεις ούτε τους γονείς να τους σπας τα νεύρα ούτε τους άμοιρους καθηγητες σου να σε στηρίξουν αν ποτέ αισθανθείς αδύναμος. Γιατί οι Πανελλαδικές του σχολείου τελικά αποδεινύονται τόσο αγαθές όσο η "Μαρία, η άσχημη".
Καλή επιτυχία σε αυτούς που δίνουν φέτος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pepper ann

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Λασιθίου). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
οολο αυτο το σκέφτηκες μόνος σου?:wow:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TomWelling18

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σωκράτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 249 μηνύματα.
Γιατί pepper ann;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drayton

Νεοφερμένος

Ο Drayton αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Θα ήθελα αν μου επιτραπεί να κάνω μία γενική παρατήρηση χωρίς να απογοητεύσω τους φετησινούς υποψηφίους των Πανελλαδικών, ότι οι Πανελλαδικές του 2010 θα είναι σίγουρα αρκετά πιο δύσκολες απο αυτές του 2008. Αυτό άμεσα γεννάει την ευχάριστη έκφραση ''Θα πέσουν οι βάσεις''. Πολύ ωραία. Το θέμα είναι τι θα έχεις γράψει για να συγκεντρώσεις τα μειωμένα και ταυτόχρονα ίδη υψηλά μόρια του 2010. Αναφέρομαι ιδιαίτερα στο Πεδίο Επιστημών Υγείας όπου το καλοκαίρι οι βάσεις του κυριολεκτικά εκτοξεύτηκαν στα ύψη. Η άνοδος είναι πολύ δύσκολο να συνεχιστεί, δεν έχουν περιθώρια που λένε ανόδου αν σκεφτεί κανείς ότι η Φαρμακευτική κοντεύει τα 19.000 και η χαμηλότερη Ιατρική (Θράκης) να έχει πάνω απο 19.000. Οπότε να περιμένετε σίγουρα δύσκολα θέματα στην θετική. Έτσι λέει η λογική τουλάχιστον. Τι να πώ.

Τα πάντα αποτελούν μόνο προσωπική άποψη και τίποτα παραπέρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Οπότε να περιμένετε σίγουρα δύσκολα θέματα στην θετική.
Mακάρι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antigrafakias

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο antigrafakias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Νομίζω πως για τον καλό μαθητή είναι ευχής έργον να πέσουν δύσκολα θέματα. Αλλιώς να πάμε να μαζέψουμε μαντζάνες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kate! =]

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η kate! =] αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
guys καλη επιτυχια και καλο κουραγιο!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drayton

Νεοφερμένος

Ο Drayton αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Σίγουρα άμα είσαι καλός σε ευννοεί αλλά οι Πανελλήνιες είναι: 90% δικιά σου προσπάθεια και 10% τύχη, συγκέντρωση και άγχος. Όπως και να έχει καλή επιτυχία σε όλους και καλό κουράγιο όπως είπε και η φίλη Kate! =].
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TomWelling18

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σωκράτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 249 μηνύματα.
Θα ήθελα αν μου επιτραπεί να κάνω μία γενική παρατήρηση χωρίς να απογοητεύσω τους φετησινούς υποψηφίους των Πανελλαδικών, ότι οι Πανελλαδικές του 2010 θα είναι σίγουρα αρκετά πιο δύσκολες απο αυτές του 2008. Αυτό άμεσα γεννάει την ευχάριστη έκφραση ''Θα πέσουν οι βάσεις''. Πολύ ωραία. Το θέμα είναι τι θα έχεις γράψει για να συγκεντρώσεις τα μειωμένα και ταυτόχρονα ίδη υψηλά μόρια του 2010. Αναφέρομαι ιδιαίτερα στο Πεδίο Επιστημών Υγείας όπου το καλοκαίρι οι βάσεις του κυριολεκτικά εκτοξεύτηκαν στα ύψη. Η άνοδος είναι πολύ δύσκολο να συνεχιστεί, δεν έχουν περιθώρια που λένε ανόδου αν σκεφτεί κανείς ότι η Φαρμακευτική κοντεύει τα 19.000 και η χαμηλότερη Ιατρική (Θράκης) να έχει πάνω απο 19.000. Οπότε να περιμένετε σίγουρα δύσκολα θέματα στην θετική. Έτσι λέει η λογική τουλάχιστον. Τι να πώ.

Τα πάντα αποτελούν μόνο προσωπική άποψη και τίποτα παραπέρα.

Καταρχάς από ότι βλέπω είσαι απόφοιτος και -υποθέτω- ότι δίνεις και δεύτερη χρονιά. Λοιπόν και η λογική λέει ότι αύριο θα γίνει σεισμός και θα καταστραφούν όλα. Πού ξέρεις; Λοιπόν όσον αφορά ότι θα βάλουν δύσκολα θέματα δεν ισχύει ούτε με τη λογική. Πρώτον πήδηξες τις Πανελλαδικές του 2009, δεύτερον το 2009 τα θέματα δε τα λες ούτε εύκολα ούτε δύσκολα αλλά απλώς για διαβασμένους μαθητές (όπως είναι σε κάθε Πανελλαδικές τα θέματα αποκλειστικά για όσους έχουν διαβάσει) και τρίτον η βάση μιας σχολής διαμορφώνεται σύμφωνα με τη σειρά προτίμησης και τη ζήτηση. Από εκεί και πέρα ο νοών νοείτω και καλά κάνεις που στο τέλος διευκρινίζεις με μαύρα έντονα γράμματα ότι αυτό το λες εσύ και μόνο εσύ το πιστεύεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drayton

Νεοφερμένος

Ο Drayton αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Φοιτητής είμαι απλά δεν το έχω αλλάξει . Έδωσα και το 2008 και το 2009. Πρώτον δεν χρειάζεται να τρελένεσαι και όσο αφορά τις Πανελλαδικές του 2009 μπροστά στου 2008 στην πλειονότητα των μαθημάτων ήταν ξεφτήλα εξού και η άνοδος των βάσεων. Για τα δύσκολα θέματα που λες και ότι δεν πάει με την λογική δες πως κυμμένονται οι βάσεις στην πλειονότητα των σχολών απο το 2005 και μετά (σύστημα τωρινών Πανελλαδικών). Όσο αφορά το τελευταίο που λές ναι είναι προσωπική άποψη αλλά διαμορφωμένη απο την κοινή άποψη και αν ρωτήσεις καθηγητές και την μισή Ελλάδα είμαι σίγουρος οτι θα σου πεί του ίδιο , επικοινώνησα τελευταία με τους καθηγητές μου και τους ρώτησηα απο περιέργια πως θα είναι φέτος τα πράγματα και μου είπαν πως φέτος θα είναι αρκετά δύσκολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TomWelling18

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σωκράτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 249 μηνύματα.
Λοιπόν:
Πρώτον δε τρελάθηκα και ούτε σου επιτίθεμαι προσωπικά. Ίσα ίσα που είμαι και πολύ καλά αφού πλέον ησύχασα και είμαι φοιτητής με την πρώτη φορά και δε χρειάστηκε να τις ξαναπεράσω. Συνεπώς, άλλοι τρελαίνονται και προπάντων οι μαθητές που βρίσκονται μέσα σε αυτό τον "ανεμοστρόβιλο".
Δεύτερον δε νομίζω ότι τα θέματα ήταν και γελοία. Ήταν όπως και τις άλλες χρονιές και μη σου πω ότι στα "Αρχαία ελληνικά θεωρητικής κατεύθυνσης" έβαλαν "τσιμπημένα" θέματα, αλλά και στα "Λατινικά θεωρητικής κατεύθυνσης". Δε το λέω επειδή έδινα εγώ, αλλά να φανούμε αντικειμενικοί τα θέματα ήταν το ίδιο όπως και τις άλλες χρονιές. Από εκεί και μετά η μισή Ελλάδα λέει ότι ήταν εύκολα και η άλλη μισή δύσκολα. Βγάλε συμπέρασμα....
Τρίτον τα Παιδαγωγικά δημοτικής εκπαίδευσης, τα Παιδαγωγικά προσχολικής αγωγής, οι Καθηγητικές σχολές (Φιλολογία, Μαθηματικό, Φυσικό, Χημικό) ανέβηκαν γιατί πολύ απλά έχουν ζήτηση με όλα αυτά που ακούγονται για άνοιγμα των θέσεων. Οι Στρατιωτικές σχολές έπεσαν, οι Αστυνομικές επίσης, πολλά ΤΕΙ (Λογοθεραπείας, Διατροφολογίας, Νοσηλευτικής, Εργοθεραπείας κ.τ.λ) έπεσαν, οι Νομικές έπεσαν, οι Ιατρικές δεν είδα να έχουν και τη τρελή άνοδο αφού έτσι κι αλλιώς ήταν, είναι και θα είναι υψηλά! Και ακόμη σε παιδαγωγικές-καθηγητικές σχολές σε κάποιες περιοχές είχαμε άνοδο σε άλλες όπως ήταν.
Που θέλω να καταλήξω;
Ότι μάλλον ξέχασες τη νίλα που τράβηξες και τώρα λες κι εσύ κάτι που λέει η μισή Ελλάδα (στην οποία συγκαταλέγονται άτομα που ούτε ξέρουν τι είναι Πανελλαδικές) ή ακούς την άποψη κάποιων καθηγητών που ό,τι λένε το λένε για να ακουστούν. Με συγχωρείς πολύ φίλε, αλλά με όλο το σεβασμό έχεις λάθος και ελπίζω να μη σε ακούσουν τα καημένα τα παιδάκια που δίνουν το δικό τους αγώνα. Άμα διαβάσετε, θα γράψετε. Δε βάζουν δύσκολα και εύκολα. Βάζουν πράγματα που αν τα παπαγαλίσατε θα τα γράψετε. Αν πάλι όχι δε θα γράψετε... Κοιτάξτε να περάσετε κάπου και κοιτάξτε και τι θα κάνετε μετά από πέντε χρόνια όταν θα βγείτε στην αγορά ανεργίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Οπότε να περιμένετε σίγουρα δύσκολα θέματα στην θετική.

Τ

Ατςςςς!
Μ'αρέσουν τα δύσκολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Ατςςςς!
Μ'αρέσουν τα δύσκολα.

Εμένα δε μου αρέσουν.


Πάντως, θεωρώ ότι το 4το θέμα στα μαθηματικά θα είναι κάπως τσιμπημένο φέτος. Ναι μεν θα πρέπει τα 3 πρώτα θέματα να είναι κάπως λογικά ώστε να "γράφονται", αλλά πιστεύω ότι θα κάνουν το 4το θέμα να πιάνεται δύσκολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top