Πανελλήνιες χωρίς φροντιστήριο

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
:) Καλημερα. Και εγω βιολογια γεν τωρα μπηκα στο δευτερο κεφαλαιο. Αγχωνομαι λιγακι για το αν θα προλαβω να τη βγαλω μεχρι Μαρτιο,αλλα και αλλοι συμμαθητες μου στο ιδιο μαθημα βρισκονται οποτε ξεαγχωνομαι :P
Eιδικα για την Βιολογια Γενικης δεν χρειαζεταινα αγχωνεσαι καθολου.Πας παρα πολυ καλα.Ειναι πολυ ευκολο μαθημα για τα αλλα να αγχωνεσαι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστινα_95

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Κι εμεις βιολογια γενικης τωρα μπηκαμε 2ο κεφαλαιο. Απ'οσο ξερω οι περισσοτεροι τωρα εκει βρισκονται στην υλη οποτε μην αγχωνεσαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Christie17avril

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Christie17avril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 248 μηνύματα.
Καλημέρα...εφόσον εσύ μπορείς να αντεπεξέλθεις χωρίς φροντηστήριο , τότε αδιαφόρησε για το τι λένε οι άλλοι...
Άλλωστε πολλοί θεωρούν ότι μόνο επειδή πηγαίνουν φροντηστήριο θα περάσουν και στο πανεπηστήμιο ή ότι το φροντηστήριο είναι μόδα....''πάει ο τάδε , γιατί να μην πάω και εγώ ;;;'' ...(βέβαια τώρα με την κρίση έχουν κοπεί αυτά αλλά τέλος πάντων)
Σημασία έχει πως αισθάνεσαι εσύ , και εάν αισθάνεσαι ικανοποιημένη , keep up the good work ;)

Σ' ευχαριστώ. Βασικά, ούτως ή άλλως στα μαθήματα αυτά το μόνο που χρειάζομαι είναι χρόνος. Ίσως το μόνο αρνητικό είναι ότι δεν γράφω διαγωνίσματα, αλλά ευτυχώς στο σχολείο που είμαι έχουμε καλούς και συνεπείς καθηγητές, είμαστε κι απ' τους τυχερούς που είμαστε λίγα παιδιά και γίνεται καλή δουλειά.

Γενικά μέχρι στιγμής μου φαίνεται εύκολη. Οι συνδυαστικές ερωτήσεις με είχαν τρομάξει λίγο στην αρχή αλλά θέμα συνήθειας κι εξάσκησης είναι, νομίζω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
Εμενα μου λες...η ψυχη μου και ο θεος ξερουν πως αντεξα την δευτερη χρονια!

Eιδικα για την Βιολογια Γενικης δεν χρειαζεταινα αγχωνεσαι καθολου.Πας παρα πολυ καλα.Ειναι πολυ ευκολο μαθημα για τα αλλα να αγχωνεσαι!

Κι εμεις βιολογια γενικης τωρα μπηκαμε 2ο κεφαλαιο. Απ'οσο ξερω οι περισσοτεροι τωρα εκει βρισκονται στην υλη οποτε μην αγχωνεσαι.

Α μια χαρα τοτε. Ευχαριστω :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Christie17avril

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Christie17avril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 248 μηνύματα.
Μάλιστα. Στο τέλος τα "ιδιαίτερα"/"φροντιστηρια" θα ολοκληρώνουν την ύλη απο τον Οκτώβρη.

Εφόσον ανταπεξέρχεσαι στις απαιτήσεις των γραπτών διαγωνισμάτων και της προφορικής εξετάσεως εντός του πλαισίου της σχολικής ώρας διδασκαλίας του μαθήματος της Βιολογίας, δεν υπάρχει λόγος να άγχεσαι και να αισθάνεσαι ανασφάλεια, και προ πάντων να μην την εξωτερικεύεις, διότι μπορεί ορισμένες φορές κάποιοι να το εκμεταλλεύονται για διάφορους λόγους.:)

Δυστυχώς αυτό το τελευταίο είναι αλήθεια. :/ Επομένως, έχω φτάσει στο άλλο άκρο, θα έλεγα, και μάλλον βγάζω προς τα έξω μια ήπια έπαρση :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Δυστυχώς αυτό το τελευταίο είναι αλήθεια. :/ Επομένως, έχω φτάσει στο άλλο άκρο, θα έλεγα, και μάλλον βγάζω προς τα έξω μια ήπια έπαρση :Ρ
Ούτε το τελευταίο που ανέφερες ενδείκνυται. Απλώς αδιαφορία είναι το ιδανικό κατ'εμέ, γιατί η έπαρση υποδηλώνει διάφορα ορισμένες φορές. Σε κάθε περίπτωση, καλή επιτυχία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Christie17avril

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Christie17avril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 248 μηνύματα.
Ούτε το τελευταίο που ανέφερες ενδείκνυται. Απλώς αδιαφορία είναι το ιδανικό κατ'εμέ, γιατί η έπαρση υποδηλώνει διάφορα ορισμένες φορές. Σε κάθε περίπτωση, καλή επιτυχία.

Το ξέρω... Δυστυχώς, όμως, υπάρχουν ορισμένες περιπτώσεις που σε αλλοιώνουν... Αλλά μάλλον αυτό θέλουν να πετύχουν, οπότε... ας αντιστεκόμαστε!
Σ' ευχαριστώ! Καλή επιτυχία και σε σένα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Το ξέρω... Δυστυχώς, όμως, υπάρχουν ορισμένες περιπτώσεις που σε αλλοιώνουν... Αλλά μάλλον αυτό θέλουν να πετύχουν, οπότε... ας αντιστεκόμαστε!
Σ' ευχαριστώ! Καλή επιτυχία και σε σένα!
Εγώ πέρυσι έδωσα Πανελλήνιες.:P

Υπομονή και ηρεμία. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_95kt

Νεοφερμένος

Η maria_95kt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Καλησπερα!
Γραφω εδω γιατι δεν ξερω που ακριβως να το γραψω αυτο το θεμα:P
Λοιπον,παω 3η λυκειου,θεωρητικη κατευθυνση.
Ξεκινησα την χρονια χωρις φροντ/ιδιαιτερο περισσοτερο απο πεισμα αλλα και λογω χρηματων(αν και οι γονεις μ επεμεναν να παω και ας πιεζοταν οικονομικα)
Η αληθεια ειναι οτι δεν διαβαζα απτο πρωι ως το βραδυ(οπως ακουγεται)αλλα ικανοποιητικα.
Ωστοσο λογω της μιδαμινης βοηθειας απτ σχολειο απτν μια και επισης βλεποντας την ανικανοτητα μ να απαντησω ολοκληρωμενα σε ασκησειςοπως γνωστου κ λογοτεχνιας βρεθηκα σε ενα αδιεξοδο.
Αποφασισα λοιπον να κανω 3 μαθηματα τσ κατευθυνσης ιδιαιτ.
Κ αν και τα παω αρκετα καλα και βλεπω οτι δεν εχω κενα κτλ απτν υλη που χα βγαλει μονη μ,απτην αλλη νιωθω οτι περαν των ασκησεων που εχω και το προγραμμα που εχω μπει δεν νιωθω οτι κανω κατι ξεχωριστο(εννοωντας οτι το ιδιο αποτελεσμα ειχα κ με το προσωπικο μ διαβασμα κ μονο)
Επισης νιωθω χαλια καθως ειναι σαν να προδωσα τις ιδεες μ και να ενεδωσα στις αδυναμιες μ και σκεφτομαι να το σπαματησω...
Φοβαμαι ωστοσο μην το μετανιωσω παλι..
Ουφφφφφφ σας επρηξα!συγνωμη!
ΑΑ επισης νιωθω τυψεις που χαλαω τοσα λεφτα ενω αλλοι διπλα μ δεν εχουν να φανε κυριολεκτικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_95kt

Νεοφερμένος

Η maria_95kt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Επισης μηπως ξερετε καποιο σαιτ στ ιντερνετ με ασκησεις και δυνατοτητα απαντησης(και αξιλογησης απτ καθηγητη)γτ αυτο ειναι το κυριο προβλημα μου.
Η ελλειψη ασκησεων!
Ευχαριστω εκ των προτερων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_95kt

Νεοφερμένος

Η maria_95kt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Kανεις??:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.

πολυ χρησιμο απο οτι λενε ειναι το σιτε του υπουργειου το study4exams.gr. επισης, πες μου σε ποια μαθηματα θες ασκησεις κ.τ.λ. να λυσεις, να ψαξω μηπως βρω κατι. και τελος, συζητησε το ενδεχομενο εναρξης μαθηματων προσθετης διδακτικης στηριξης απο τους καθηγητες σου, καθως πολλοι θελουν να το κανουν ( εθελοντικα φυσικα) ή αν εχει ηδη να πας. δεν ειμαι τριτη και δεν βιωνω την ''ταλαιπωρια'' της γ λυκειου και ουτε ειμαι θεωρητική για να ξερω.ωστοσο, αν βρω καποιες ασκησεις στο ιντερνετ θα σου δωσω λινκ να μπεις να δεις. εχει και εδω στο i-school πολλα θεματα με λινκς για διαφορες ασκησεις. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Maria 95 καλησπερα :)
Γνωριζω αρκετα ατομα που απο επιλογη δεν πηγαν φροντηστηριο και μαλιστα τα καταφεραν. Αυτο που θα σου προτεινα εγω ειναι να προσπαθισεις οση περισσοτερη βοηθεια μπορεις απο ενισχυτικη (νομιζω γινεται και απο ενοριες μαθηματα ενισχυτικης) και οτι δε καταλαβαινεις , αφου προσπαθισεις μονη σου πρωτα , να κανεις καποιο ιδιαιτερο που θα σε βοηθουσε ακομη περισσοτερο :)
Σου ευχομαι τα καλυτερα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_95kt

Νεοφερμένος

Η maria_95kt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Σε ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον σου!!!:D:D
Οι καθηγητες μου ειναι λιγο αδιαφοροι,λιγο μεγαλοι να το πω και εχουν βαρεθει να κανουν μαθημα στ σχολειο,δεν νομιζω να ενδιαφερονται να κανουν κ επιπλεον εκτος σχολειου..
Η αληθεια ειναι οτι στα περισσοτερα χρειαζομαι ασκησεις(αν και εχω βρειι αλλα χωρις ενδεικτικες απαντησεις) αλλα εαν δεν εχεις καποιες προχειρες(που απο οτι μ πες δεν εχεις) μην μπεις στ κοπο να ψαξεις!!
Σευχαριστω πολυ και μονο που προσφερθηκες!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexalchemist

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αλεξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Maria 95 >>>> βοηθηματα και μονο ειμαι ασχετος απο θεωρητικη (ειμαι θετικη) , ωστοσο μπραβο για το κουραγιο σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_95kt

Νεοφερμένος

Η maria_95kt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Maria 95 καλησπερα :)
Γνωριζω αρκετα ατομα που απο επιλογη δεν πηγαν φροντηστηριο και μαλιστα τα καταφεραν. Αυτο που θα σου προτεινα εγω ειναι να προσπαθισεις οση περισσοτερη βοηθεια μπορεις απο ενισχυτικη (νομιζω γινεται και απο ενοριες μαθηματα ενισχυτικης) και οτι δε καταλαβαινεις , αφου προσπαθισεις μονη σου πρωτα , να κανεις καποιο ιδιαιτερο που θα σε βοηθουσε ακομη περισσοτερο :)
Σου ευχομαι τα καλυτερα :)

Εγω παλι κανενα:P
και ειναι κ ενας λογος που με αποθαρρυνει λιγακι..
ενισχυτικη γινονται καποια μαθηματα τα οποια παρακολουθω
αλλα φοβαμαι οτι στα υπολοιπα δεν θα μπορεσω να ανταποκριθω...
σευχαριστω παντως κ σενα για τν απαντηση σου!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_95kt

Νεοφερμένος

Η maria_95kt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Maria 95 >>>> βοηθηματα και μονο ειμαι ασχετος απο θεωρητικη (ειμαι θετικη) , ωστοσο μπραβο για το κουραγιο σου

Σευχαριστω!
:)


βασικα εχω ξεκινησει καποια μαθηματα αλλα σκεφτομαι να τα σαματησω ..
1ον επειδη ειναι πολλα τα λεφτα
και 2ον δεν νιωθω καλα μεσα μου γιατι μεχρι πριν λιγο καιρο εγω ημουν που ελεγα οτι δεν ειναι απαραιτητα τα φροντ.
και τωρα βρισκομαι σε διλλημα να τα σταματησω η οχι??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
εγω που ρωτησα τους καθηγητες μου για το αν γινετε να περασεις σε μια καλη σχολη χωρις φροντηστηριο ολοι με ειπαν πως μονο με το βιβλιο δεν γινετε. πρεπει οπωσδηποτε να εχεις και ενα καλο βοηθημα για καθε μαθημα, ειδικα σ αυτα που σε δυσκολευουν., και να μην αφησεις καμια ασκηση απ αυτες που εχει μεσα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ψάξτε για κοινωνικό φροντιστήριο στην περιοχή σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimch

Νεοφερμένος

Ο dimch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Ξέρετε κανέναν που να πέρασε από θετική κατεύθυνση σε μια αξιοπρεπή σχολή χωρίς να κάνει ιδιαίτερο ή φροντιστήριο; Είναι εφικτό να πάρει κανείς έτσι πάνω από 18; Πώς γίνεται η μελέτη(βοηθήματα, καθηγητές σχολείου, ...);
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top