Πανελλήνιες χωρίς φροντιστήριο

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Για όσους δεν θα κάνουν ιδιαίτερα ή φροντιστήριο και δυσκολεύονται στο άγνωστο, καλό θα ήταν να αγοράσουν τη θεματογραφία του Σαχπεκίδη από Ελληνοεκδοτική, για τα λατινικά βοήθημα από Μεταίχμιο και Λογοτεχνία και πάλι βοηθήματα από Μεταίχμιο (είναι δίτομο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nickthehunter88

Νεοφερμένος

Ο nickthehunter88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
παιδια αμα μπορειτε στειλτε links με sites μαθηματικων,φυσικης και χημειας.εγω ξερω τα : mathematica.gr,ylikonet.gr και study4exams
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Raiseonce

Δραστήριο μέλος

Ο Raiseonce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Μάλλον δεν θα πάω φροντιστήριο φέτος και είμαι τεχνολογική κατεύθυνση.
Θα διαβάσω όσο καλύτερα μπορώ μόνη μου το θέμα είναι πως δεν ξέρω απο που να ξεκινήσω ,τι να προσέξω πολύ κτλ.
Οπότε , αν μπορείτε άτομα που πάτε φροντ. να πείτε απο που να ξεκινήσω σε κάθε μάθημα που να δώσω μεγαλύτερη σημασία και να πείτε σημαντικές/δύσκολες ασκήσεις που πρέπει να προσέξω εγώ και όσα παιδιά δεν θα πάνε φέτος.
Γενικά λίγη βοήθεια :worry:

Σημείωση συντονιστή: Τα μηνύματα 401-409προήλθαν από νήμα με παρόμοιο θέμα συζήτησης με το παρόν.

Δυστυχώς δε μπορώ να σε βοηθήσω ουσιαστικά γιατί έχουν περάσει 3 χρόνια από τότε που έδωσα.
Να σου ευχηθώ μόνο καλή δύναμη,καλή τύχη και να έχεις το αποτέλεσμα που επιθυμείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Detp

Νεοφερμένος

Ο Detp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ανδόρρα (Ευρώπη). Έχει γράψει 91 μηνύματα.
Καλησπερα!
Γραφω εδω γιατι δεν ξερω που ακριβως να το γραψω αυτο το θεμα:P
Λοιπον,παω 3η λυκειου,θεωρητικη κατευθυνση.
Ξεκινησα την χρονια χωρις φροντ/ιδιαιτερο περισσοτερο απο πεισμα αλλα και λογω χρηματων(αν και οι γονεις μ επεμεναν να παω και ας πιεζοταν οικονομικα)
Η αληθεια ειναι οτι δεν διαβαζα απτο πρωι ως το βραδυ(οπως ακουγεται)αλλα ικανοποιητικα.
Ωστοσο λογω της μιδαμινης βοηθειας απτ σχολειο απτν μια και επισης βλεποντας την ανικανοτητα μ να απαντησω ολοκληρωμενα σε ασκησειςοπως γνωστου κ λογοτεχνιας βρεθηκα σε ενα αδιεξοδο.
Αποφασισα λοιπον να κανω 3 μαθηματα τσ κατευθυνσης ιδιαιτ.
Κ αν και τα παω αρκετα καλα και βλεπω οτι δεν εχω κενα κτλ απτν υλη που χα βγαλει μονη μ,απτην αλλη νιωθω οτι περαν των ασκησεων που εχω και το προγραμμα που εχω μπει δεν νιωθω οτι κανω κατι ξεχωριστο(εννοωντας οτι το ιδιο αποτελεσμα ειχα κ με το προσωπικο μ διαβασμα κ μονο)
Επισης νιωθω χαλια καθως ειναι σαν να προδωσα τις ιδεες μ και να ενεδωσα στις αδυναμιες μ και σκεφτομαι να το σπαματησω...
Φοβαμαι ωστοσο μην το μετανιωσω παλι..
Ουφφφφφφ σας επρηξα!συγνωμη!
ΑΑ επισης νιωθω τυψεις που χαλαω τοσα λεφτα ενω αλλοι διπλα μ δεν εχουν να φανε κυριολεκτικα

Γίνεται! Υπο προυποθέσεις βέβαια!
Για μένα Ιστορία, Λατινικά, Βιολογία (αυτό επέλεξα εγώ) και Έκθεση βγαίνουν με ΠΟΛΥ ΚΟΠΟ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ και χωρίς φροντιστιριακή βοήθεια. Για την Λογοτεχνία και κυρίως για τα Αρχαία η βοήθεια όμως είναι απαραίτητη, μη γελιόμαστε...
Τα αρχαία όπως και να χει είναι το μάθημα-κλειδί, είναι το μάθημα που μπορεί να σε απογειώσει ή να σε ρίξει στα τάρταρα...
Στο λέω γιατί έχω καεί από αυτά...
Άλλοι μπορεί να διαφωνήσουν, όμως εγώ πιστεύω ότι τα πρώτα 4 που ανέφερα με πολύ προσωπική δουλειά μπορεί κανείς να γράψει ή τουλάχιστον να ακουμπήσει το άριστα.
Επίσης στο ιντερνετ θα βρεις χρυσάφι από σημειώσεις και ασκήσεις, ειδικά στα Λατινικά εγώ προσώπικά βοηθηθηκα πάρα πολύ.

α... η δημοσιεύση είναι λίγο παλιά, τώρα το πρόσεξα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

lovepink

Νεοφερμένος

Η lovepink αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
γεια σας! θελω την γνωμη σας μπορει να ειναι ακυρο αυτο που γραφω με το θεμα.. φετος εδωσα και περασα σε καλο τμημα στο τει του πειραια. ομως δεν ειναι αυτο που ηθελα και ετσι σκευτομαι να ξαναδωσω. το θεμα ειναι οτι δεν γινεται να παω φροντ λογο των οικονομικων. το θεμα ειναιι οτι φοβαμαι αρκετα γτ σκευτομαι οτι θα ειναι πιο δυσκολα απο φετος και αγχωνομαι.
δεν ξερω αν θα τα καταφερω μονη μου. τεχνολογικη κατ. και σκευτομαι να παρω μαθημα επιλογης βιολογια γτ με τα μαθηματκα φετος την επαθα :/ φοβαμαι πλ την φυσικη και τα μαθηματικα αν και μου αρεσουν. με την εκθεση δεν εχω κανενα θεμα.
εσεις τι μου προτινεται? να δωσω παννελ? ή να δωσω με το 10% που ομως δεν ειναι σιγουρο οτι θα περσω καπου που θα μου αρεσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Detp

Νεοφερμένος

Ο Detp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ανδόρρα (Ευρώπη). Έχει γράψει 91 μηνύματα.
γεια σας! θελω την γνωμη σας μπορει να ειναι ακυρο αυτο που γραφω με το θεμα.. φετος εδωσα και περασα σε καλο τμημα στο τει του πειραια. ομως δεν ειναι αυτο που ηθελα και ετσι σκευτομαι να ξαναδωσω. το θεμα ειναι οτι δεν γινεται να παω φροντ λογο των οικονομικων. το θεμα ειναιι οτι φοβαμαι αρκετα γτ σκευτομαι οτι θα ειναι πιο δυσκολα απο φετος και αγχωνομαι.
δεν ξερω αν θα τα καταφερω μονη μου. τεχνολογικη κατ. και σκευτομαι να παρω μαθημα επιλογης βιολογια γτ με τα μαθηματκα φετος την επαθα :/ φοβαμαι πλ την φυσικη και τα μαθηματικα αν και μου αρεσουν. με την εκθεση δεν εχω κανενα θεμα.
εσεις τι μου προτινεται? να δωσω παννελ? ή να δωσω με το 10% που ομως δεν ειναι σιγουρο οτι θα περσω καπου που θα μου αρεσει.

Κάνω reply για να το δει κάποιος τεχνολογικός να σου απαντήσει διότι έχουν περάσει μέρες και δεν έχει απαντήσει κανείς. Έχω την αισθηση πάντως ότι σε μαθηματικά και φυσική χρειάζεται μια βοήθεια αλλά δεν θέλω να μπαίνω σε ξένα χωράφια οπότε ας απαντήσουν οι αρμόδιοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gavroulis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κορωπί (Αττική). Έχει γράψει 209 μηνύματα.
γεια σας! θελω την γνωμη σας μπορει να ειναι ακυρο αυτο που γραφω με το θεμα.. φετος εδωσα και περασα σε καλο τμημα στο τει του πειραια. ομως δεν ειναι αυτο που ηθελα και ετσι σκευτομαι να ξαναδωσω. το θεμα ειναι οτι δεν γινεται να παω φροντ λογο των οικονομικων. το θεμα ειναιι οτι φοβαμαι αρκετα γτ σκευτομαι οτι θα ειναι πιο δυσκολα απο φετος και αγχωνομαι.
δεν ξερω αν θα τα καταφερω μονη μου. τεχνολογικη κατ. και σκευτομαι να παρω μαθημα επιλογης βιολογια γτ με τα μαθηματκα φετος την επαθα :/ φοβαμαι πλ την φυσικη και τα μαθηματικα αν και μου αρεσουν. με την εκθεση δεν εχω κανενα θεμα.
εσεις τι μου προτινεται? να δωσω παννελ? ή να δωσω με το 10% που ομως δεν ειναι σιγουρο οτι θα περσω καπου που θα μου αρεσει.

Αρχικά σε ποίο τμήμα του ΤΕΙ ΠΕΙΡΑΙΑ πέρασες; Δεύτερο και εγώ πέρσυ δεν έκανα φροντιστήρια λόγω οικονομικής στενότητος (είμαι τεχνολογική) και μπορώ να σου πω πως σε ΕΚΘΕΣΗ, ΑΟΔΕ και ΒΙΟΛΟΓΙΑ μπορείς να τα πας πολύ καλά αν κάνεις μεθοδική και σοβαρή προσπάθεια. Σε Φυσική και Μαθηματικά κατεύθυνσης χρειάζεται να έχεις βοήθεια αν το επιτρέπει το budget σου ή τέλος πάντων όσο το επιτρέπει γιατί πιστεύω πως για να γράφεις άνετα σε δύσκολα θέματα στα δύο παραπάνω μαθήματα 14+ πρέπει να έχεις και λίγο ταλέντο όσο να' ναι. Εγώ προσωπικά φέτος θα πάω φροντιστήριο, (αφού Φυσική είμαι ο ορισμός του στόκου) και στα Μαθηματικά θέλω λίγη βελτίωση, έστω και αν πρέπει να γίνουν γιγάντιες θυσίες εκ μέρους των γονιών μου και εκ μέρους μου. Απο κεί και ύστερα το ΑΕΠΠ είναι λίγο αίνιγμα. Μπορείς να γράψεις περίφημα αλλά και να πατώσεις στο ίδιο μάθημα.
Με 10% που θα στοχεύεις για του χρόνου (με βάση τα μόρια που μάζεψες);
Εύχομαι ο, τι καλύτερο στη σταδιοδρομία σου και πάντα να θυμάσαι οτι όλα τα μπορούμε μερικές φορές! Θέληση και θράσος χρειάζεται!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Kurosaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kurosaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Το ότι θεωρείται σχεδόν αυτονόητο το φροντιστήριο για την επιτυχία στις πανελλήνιες, είναι απ'τα μεγαλύτερα ρεζιλίκια της Ελλάδας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φεγγαρένια..

Νεοφερμένος

Η Φεγγαρένια.. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Και εγώ για θεωρητική δίνω χωρις φροντιστήριο ξανα. Η αλήθεια είναι οτι έκανα την πρώτη χρονιά που έδωσα αλλά τώρα σκέφτομαι πως καλό θα ηταν να είχα κάποιο να μου διορθώνει εκθέσεις και απαντήσεις ερωτήσεων γενικά. Κατα τ'άλλα το study4exams βοηθάει παρα πολύ σε αρχαία και Λατινικά. Τώρα με την εκθεση.... θα δούμε τι θα γίνει. Πάνε και άπειρα χρόνια απο τότε που έδωσα... Ιστορία, βιολογία και αρχαία γνωστό βγαίνουν άνετα με το κλασσικό, ''αξιοκρατικό'', ζητούμενο απ τους βαθμολογητές συστηματάκι (αναφέρομαι σε αυτό της παπαγαλίας- αποστήθισης φυσικά!) Καλή μας επιτυχία!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
Καλησπερα! Εχοντας φτασει πλεον γ λυκειου μπορω πλεον να κρινω σαν μαθητης αυτης της ταξης αν γινετε να τα καταφερεις χωρις φροντηστιριο. και τελικα κατεληξα στο οτι αν εχεις πολυ καλους καθηγητες στο σχολειο μπορεις να τα καταφερεις, σε συνδιασμο φυσικα με εκαν καλο βοηθημα. Αλλα το προβλημα που εντοπισα εγω προσωπικα ειναι οτι πολλοι καθηγητες (οι περισσοτεροι αν οχι ολοι) λενε γρηγορα την θεωρια επειδη ξερουν οτι τα παιδια πηγαινουν φροντηστιριο και την ξερουν απο εκει και προχωρουν γρηγορα στις ασκησεις εχοντας ως δεδομενο οτι οι μαθητες γνωριζουν την θεωρια, και οι ιδιοι δεν την εχουν διδαξει! Π.χ. εγω κανω αοθ στο σχολειο και δεν πηγαινω φροντηστιριο, αφου δεν θελω να το δωσω πανελλαδικα. Ο καθηγητης μας ειχε ως δεδομενο οτι ξερουμε τους πινακες, τους τυπους που πρεπει κ.τ.λ. και κατευθειαν μας εβαλε ασκησεις χωρις καν να μας πει θεωρια. Ειδε οτι τα περισσοτερα παιδια πανε φροντηστιριο και ξερουν τους τυπους και δεν ειπε τιποτα και μας εβαλε ασκησεις. εγω ομως δεν ηξερα τιποτα και προφανως δεν μπορεσα να κανω τις ασκησεις. οποτε πρεπει οι καθηγητες να καταλαβουν τι ευθυνη κουβαλανε πανω τους κι οτι υπαρχουν και παιδια που δεν πανε φροντηστιριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GeorgeRtr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GeorgeRtr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Πανελλήνιες χωρίς φροντιστήριο = τυρόπιτα χωρίς τυρί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

x4r7s

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χάρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Φίλε μου όταν βγουν οι βαθμοί σου και οι βάσεις θα είσαι σε θέση να αξιολογήσεις αν χρειαζόσουν φροντιστήριο ή όχι και να συγκρίνεις.

Φιλικά πάντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CollegeLife

Νεοφερμένος

Η CollegeLife αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 84 μηνύματα.
Καλησπερα! Εχοντας φτασει πλεον γ λυκειου μπορω πλεον να κρινω σαν μαθητης αυτης της ταξης αν γινετε να τα καταφερεις χωρις φροντηστιριο. και τελικα κατεληξα στο οτι αν εχεις πολυ καλους καθηγητες στο σχολειο μπορεις να τα καταφερεις, σε συνδιασμο φυσικα με εκαν καλο βοηθημα. Αλλα το προβλημα που εντοπισα εγω προσωπικα ειναι οτι πολλοι καθηγητες (οι περισσοτεροι αν οχι ολοι) λενε γρηγορα την θεωρια επειδη ξερουν οτι τα παιδια πηγαινουν φροντηστιριο και την ξερουν απο εκει και προχωρουν γρηγορα στις ασκησεις εχοντας ως δεδομενο οτι οι μαθητες γνωριζουν την θεωρια, και οι ιδιοι δεν την εχουν διδαξει! Π.χ. εγω κανω αοθ στο σχολειο και δεν πηγαινω φροντηστιριο, αφου δεν θελω να το δωσω πανελλαδικα. Ο καθηγητης μας ειχε ως δεδομενο οτι ξερουμε τους πινακες, τους τυπους που πρεπει κ.τ.λ. και κατευθειαν μας εβαλε ασκησεις χωρις καν να μας πει θεωρια. Ειδε οτι τα περισσοτερα παιδια πανε φροντηστιριο και ξερουν τους τυπους και δεν ειπε τιποτα και μας εβαλε ασκησεις. εγω ομως δεν ηξερα τιποτα και προφανως δεν μπορεσα να κανω τις ασκησεις. οποτε πρεπει οι καθηγητες να καταλαβουν τι ευθυνη κουβαλανε πανω τους κι οτι υπαρχουν και παιδια που δεν πανε φροντηστιριο.

Αφου δεν θα δωσεις ΑΟΘ, γιατι το επελεξες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
Αφου δεν θα δωσεις ΑΟΘ, γιατι το επελεξες?

αναγκαστικα. επρεπε να επιλεξω ή αοθ ή ιστορια της συγχρονης τεχνης σαν επιλογης ( ειχε και εφαρμ. υπολογιστων αλλα δεν μπορουσα να το επιλεξω επειδη το πηρα περυσι) και επειδη την ιστορια την σιχαινομαι πηρα αοθ. ειναι κι αλλα παιδια στο τμημα μου που πηραν αναγκαστικα το αοθ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
αναγκαστικα. επρεπε να επιλεξω ή αοθ ή ιστορια της συγχρονης τεχνης σαν επιλογης ( ειχε και εφαρμ. υπολογιστων αλλα δεν μπορουσα να το επιλεξω επειδη το πηρα περυσι) και επειδη την ιστορια την σιχαινομαι πηρα αοθ. ειναι κι αλλα παιδια στο τμημα μου που πηραν αναγκαστικα το αοθ.

Πρόσεχε γιατί αν δηλώσεις το ΑΟΘ, θα πρέπει να το δώσεις στις πανελλήνιες.
Εκτός αν πάρεις απλό απολυτήριο.

Δεν είχες να επιλέξεις ανάμεσα σε ΑΟΘ και Ιστορία Γ.Π αλλά ανάμεσα σε Μαθηματικά Γ.Π και Ιστορία Γ.Π.
Το ΑΟΘ είναι 7ο μάθημα, προαιρετικό, για να ανοίξεις το 5ο πεδίο αλλά προυποθέτει την επιλογή των Μαθηματικών Γ.Π!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
Πρόσεχε γιατί αν δηλώσεις το ΑΟΘ, θα πρέπει να το δώσεις στις πανελλήνιες.
Εκτός αν πάρεις απλό απολυτήριο.

Δεν είχες να επιλέξεις ανάμεσα σε ΑΟΘ και Ιστορία Γ.Π αλλά ανάμεσα σε Μαθηματικά Γ.Π και Ιστορία Γ.Π.
Το ΑΟΘ είναι 7ο μάθημα, προαιρετικό, για να ανοίξεις το 5ο πεδίο αλλά προυποθέτει την επιλογή των Μαθηματικών Γ.Π!

οχι. σε εμας τουλαχιστον. τα επιλογης τα κανονικα για πανελληνιες ειναι μαθηματ, φυσικη, βιολογια και ιστορια. τα απλα επιλογης ειναι σε εμας εφαρμ. υπολογιστων, αοθ και ιστορια συγχονης τεχνης. απο αυτα τα 3 μονο το αοθ αν θελεις το δινεις παννελαδικα αλλα εγω θα επιλεξω βιολογια και δεν θα δωσω αοθ. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
οχι. σε εμας τουλαχιστον. τα επιλογης τα κανονικα για πανελληνιες ειναι μαθηματ, φυσικη, βιολογια και ιστορια. τα απλα επιλογης ειναι σε εμας εφαρμ. υπολογιστων, αοθ και ιστορια συγχονης τεχνης. απο αυτα τα 3 μονο το αοθ αν θελεις το δινεις παννελαδικα αλλα εγω θα επιλεξω βιολογια και δεν θα δωσω αοθ. ;)

Α, σαν απλό επιλογής εννοείς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kambana

Δραστήριο μέλος

Η kambana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 505 μηνύματα.
Φυσικά και γίνεται πανελλήνιες χωρίς φροντιστήριο! (μια από τις δεκάδες αποδείξεις είμαι κι εγώ).
Δε λέω ότι είναι εύκολο, προς Θεού. Θέλει υπομονή, επιμονή, γερά νεύρα και βέβαια μπόλικο διάβασμα.
Είχα την τύχη να έχω ως επί το πλείστον πολύ καλούς καθηγητές. Δεν είχε σημασία αν κάποιοι πήγαιναν ή όχι φροντιστήριο. Εκείνοι τα έλεγαν και εξηγούσαν όλα με κάθε λεπτομέρεια. Είχα και κάποια βοηθήματα που μου πρότεινε μια παλιά μου καθηγήτρια και σημειώσεις που έβρισκα στο ίντερνετ. Για την έκθεση παρακολουθούσα και την ενισχυτική διδασκαλία που είχε στο σχολείο μου. Ως γνωστών σε τέτοια προγράμματα στην αρχή εγγράφονται πολύ και μένουν στο τέλος ελάχιστοι. Έτσι, μετά το πρώτο μάθημα έμεινα μόνη μου. Παράλληλα, με καθοδηγούσε και με έλεγχε ανά τακτικά χρονικά διαστήματα μια παλιά μου καθηγήτρια.

(Και για όποιους δεν πιστεύουν ότι είναι εφικτό να σας πληροφορήσω ότι έγραψα 17.198 μόρια, παραπάνω από άλλους που έκαναν ιδιαίτερα ή πήγαιναν σε φροντιστήρια).

Συμπέρασμα δικό μου; Όπου υπάρχει θέληση, υπάρχει και τρόπος!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Φυσικά και γίνεται πανελλήνιες χωρίς φροντιστήριο! (μια από τις δεκάδες αποδείξεις είμαι κι εγώ).
Δε λέω ότι είναι εύκολο, προς Θεού. Θέλει υπομονή, επιμονή, γερά νεύρα και βέβαια μπόλικο διάβασμα.
Είχα την τύχη να έχω ως επί το πλείστον πολύ καλούς καθηγητές. Δεν είχε σημασία αν κάποιοι πήγαιναν ή όχι φροντιστήριο. Εκείνοι τα έλεγαν και εξηγούσαν όλα με κάθε λεπτομέρεια. Είχα και κάποια βοηθήματα που μου πρότεινε μια παλιά μου καθηγήτρια και σημειώσεις που έβρισκα στο ίντερνετ. Για την έκθεση παρακολουθούσα και την ενισχυτική διδασκαλία που είχε στο σχολείο μου. Ως γνωστών σε τέτοια προγράμματα στην εγγράφονται πολύ και μένουν στο τέλος ελάχιστοι. Έτσι, μετά το πρώτο μάθημα έμεινα μόνη μου. Παράλληλα, με καθοδηγούσε και με έλεγχε ανά τακτικά χρονικά διαστήματα μια παλιά μου καθηγήτρια.

(Και για όποιους δεν πιστεύουν ότι είναι εφικτό να σας πληροφορήσω ότι έγραψα 17.198 μόρια, παραπάνω από άλλους που έκαναν ιδιαίτερα ή πήγαιναν σε φροντιστήρια).

Συμπέρασμα δικό μου; Όπου υπάρχει θέληση, υπάρχει και τρόπος!:D

Παίζει ρόλο όμως ότι ήσουν και θεωρητική!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina vslk

Νεοφερμένος

Η christina vslk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Γειά σας παιδιά! Είμαι απόφοιτη λυκείου 2013,έδωσα πανελλήνιες με το έτος '12-'13 επομένως πέρασα και εγώ την φάση "να δίνεις πανελλήνιες, ΜΕΓΑΛΟ ΖΟΡΙ!". Πέρασα και σε μια σχολή απο τις τελευταίες του μηχανογραφικού μου,δυστυχώς. Τουριστικών επιχειρήσεων Ηγουμενίτσας,εφόσον δεν επιάσα την ίδια σχολή στην Θεσσαλονίκη όπου και μένω.Απογοήτευση ΜΕΓΑΛΗ και βρίσκομαι σε μια πολύ δύσκολη κατάσταση οπου δεν μπορώ να πάω να νοικιάσω λόγω οικονομικών ΦΥΣΙΚΑ! Γι'αυτόν ακριβώς τον λόγο πρόκειται να ξαναδώσω πανελλήνιες και να μπώ σ'αυτό το καταραμένο λούκι, ΧΩΡΙΣ ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΑ!!!! :'( Είμαι τεχνολογική κατευθυνση και χωρις να εχω καμια ιδεα στη φυσικη κατευθυνσης και στο Αεππ παω να δωσω για το ονειρο μου! ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΑΠΘ! και απο μαθηματικα κατευθυνσης εχω κενα αλλα εκει θα τα καταφερω!! ΜΠΟΡΕΙ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΙΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?? δεν εχω επιλογες για φροντιστηρια,εδω δεν μπορω να παω στη σχολη! :( Σας ευχαριστώ, το σιτε πιστευω,μετα απο αυτά που διαβασα, ειναι το καλυτερο για συμβουλες και θα ημουν πολυ χαρουμενη αν σας ακουγα! ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΛΟΙΠΟΝ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΔΕΙΝΟΥΝ ΤΟ 2014 ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ! Η ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΜΑΣ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top