Πανελλήνιες: θέμα τύχης;

massa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο massa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 190 μηνύματα.
Πως ενας μαθητης που εχει προετοιμαστει 100% εχει λυσει ολα τα θεματα απο ολα τα ετη,δεσμων,βοηθηματων,φροντηστιριακων βιβλιων,εφημεριδων,ιντερνετ,προτεινομενα θεματα κλπ.,ξερει τα παντα εξισου τελεια εχει προετοιμαστει τελεια ψυχολογικα(γιατι κατεμε η ψυχολογικη προετοιμασια ειναι πολυ πιο σημαντικη απο το διαβασμα..),συνεπως ξερει και τα γραφει ολα τελεια και οι διορθωτες δεν του βρισκουν λαθος για να του αφαιρεσουν πανω απο 2 μοναδεσ στα 100,ποσες ειναι οι πιθανοτητες να αποτυχει λογο τυχης?1%?,2%?

Δωστε μου λοιπον εσεις ενα γεγονος καθαρης τυχης που μπορει να επηρεασει αρνητικα εναν μαθητη στις πανελληνιες αλλα να ειναι παραλληλα και συχνο!

:P

Ρε γαμωτο ορθογραφια δεν ξερεις?
Περα απο αυτο τα πραγματα ειναι απλα.
ακομα και αν εχεις διαβασει και μαθεις απεξω τελεια το αοδε και πριν την εξεταση οι αλλοι συμμαθητες αρχιζουν να κανουν ερωτησεις ο ενας στον αλλο λογικο ειναι να προσανατολιστει σε καποια ερωτηση το μυαλο σου η να κομπλαρεις και να μην θυμασαι τιποτα η να θυμασαι καποια συγκεκριμενα.
ε αν πεσουν αυτα που θυμασαι ως επι το πλειστον και γραψεις 3 μοναδες παραπανω αυτο δεν ειναι τυχη?
Θες 5758743459475598753957893848593538957839857435 ζωες για να ασχοληθεις με ολη την βιβλιογραφια ενα υποερωτημα μπορει να μην το ξερεις.ε αν δεν πεσει αυτο γραφεις και 1 μοναδα παραπανω.Βαλε και την εκθεση μεσα που προφανως εχεις προβλημα μεγαλο μαζι της και εδεσε το γλυκο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lowbaper92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,504 μηνύματα.
ή κάποια/ος που το παιδί της/του πήγε σκατούλια σε κάποιο μάθημα στις πανελλήνιες..:)

Έχω την εντύπωση ότι όταν δίνει πανελλήνιες το παιδί ενός καθηγητή, αυτός δεν μπορεί να διορθώσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Δεν μου αρέσει να χρησιμοποιώ τον όρο τύχη, στις πανελλήνιες πιστεύω πως ισχύει πολύ αυτό που λέμε "butterfly effect". Πράγματα όπως το σε ποιο φροντιστήριο θα πας, σε τι τμήματα θα πέσεις, τι καθηγητές θα έχεις, τι κατεύθυνση είσαι για μένα μετράνε περισσότερο από όσο νομίζουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,095 μηνύματα.
Wtf 120%?

This is ten percent luck, twenty percent skill
Fifteen percent concentrated power of will
Five percent pleasure, fifty percent pain
And a hundred percent reason to remember πανελληνιες

:hmm: ναι αυτό είναι όντως τεχνικό πρόβλημα. Πως νομίζως να πως πρέπει να το λύσουμε να αφαιρέσουμε από 5% σε όλες τις κατηγορίες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine1994

Πολύ δραστήριο μέλος

Η catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.
:hmm: ναι αυτό είναι όντως τεχνικό πρόβλημα. Πως νομίζως να πως πρέπει να το λύσουμε να αφαιρέσουμε από 5% σε όλες τις κατηγορίες;

επειδη ουτως η αλλως τα ποσοστα ειναι τελειως ακυρα και αυθαιρετα γραψε μονο τους παραγοντες που επηρεαζουν το αποτελεσμα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,095 μηνύματα.
Πιστεύω το να γράψεις καλά στις πανελλαδικές είναι θέμα ικανότητας, θέμα φροντιστηρίου, θέμα καλής ψυχολογίας θέμα τύχης και θέμα αδιευκρίνιστου παράγοντα.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

massa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο massa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 190 μηνύματα.
και να συμπληρωσω στον αδιευκρινηστο παραγοντα.
Αμα ειναι να περιμενεις 1 και μιση ωρα να ερθουν τα μαθ.γενικης γαμησε τα .
και του 20 να εισαι θα εχεις χαλαρωσει τοσο που θα γραψεις 17.5.

Ακομα αμα σου ερθει χεσιμο μολις τα δεις θα τρεξεις τουαλετα ρισκαροντας να χασεις ρυθμο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Ακομα αμα σου ερθει χεσιμο μολις τα δεις θα τρεξεις τουαλετα ρισκαροντας να χασεις ρυθμο?

μπορει να μπορεσεις να κρατηθεις αλλα το γεγονος αυτο θα σε αποσυντονισει με αποτελεσμα να μην εισαι τοσο αποδοτικος/η στη σκεψη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexacker

Νεοφερμένος

Ο alexacker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 110 μηνύματα.
Τι αλλο θα ακουσουμε.

Εσύ θα μου πεις. Καλά τα one-liners αλλά δεν δείχνεις που διαφωνείς με την άποψη μου. Υποθέτω πως δεν έχεις κάτι αξιολογο να πεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pizza1993

Δραστήριο μέλος

Ο pizza1993 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 409 μηνύματα.
Εσύ θα μου πεις. Καλά τα one-liners αλλά δεν δείχνεις που διαφωνείς με την άποψη μου. Υποθέτω πως δεν έχεις κάτι αξιολογο να πεις.

Ως ωρας εχουν ειπωθει:χεσιμο την ωρα της εξετασης,κολοπρεμουρα,κολοσφυξιμο,πεθανε η γατα του διορθωτη,κουραστηκε ο διορθωτης,δεν εγραψε καλα ο γιος της διορθωτριας,γαμηθηκε ο Διας με την Αφροδιτη...Καλα παμε να δουμε τι επετε στην συνεχεια!

Σε λιγο θα το βαλω στο signature 'δεν ξερω ορθογραφια μην μου πριζετε τα @@' εχω βαρεθει να το ακουω συνεχεια:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pagitas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pagitas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
Εσύ θα μου πεις. Καλά τα one-liners αλλά δεν δείχνεις που διαφωνείς με την άποψη μου. Υποθέτω πως δεν έχεις κάτι αξιολογο να πεις.

Ξαναδιαβασε την προταση σου την οποια παρεθεσα, και πες μου αν χριζει αξιολογου σχολιασμου.

και να συμπληρωσω στον αδιευκρινηστο παραγοντα.
Αμα ειναι να περιμενεις 1 και μιση ωρα να ερθουν τα μαθ.γενικης γαμησε τα .
και του 20 να εισαι θα εχεις χαλαρωσει τοσο που θα γραψεις 17.5.

Ακομα αμα σου ερθει χεσιμο μολις τα δεις θα τρεξεις τουαλετα ρισκαροντας να χασεις ρυθμο?

Τελικα, πρεπει να εισαι χαλαρος ή στη τσιτα για να γραψεις? Αποφασιστε.
Δεν εισαι του 20 μεχρι να το αποδειξεις.
Ακομα, μετα απο το χεσιμο, οι διαφορες αναθυμιασεις σου προκαλουν μαστουρα εσενα?
Γιατι προσωπικα δε γνωριζω ατομα να "χανουν ρυθμο" μετα απο μια βιολογικη αναγκη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

alexacker

Νεοφερμένος

Ο alexacker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 110 μηνύματα.
Ξαναδιαβασε την προταση σου την οποια παρεθεσα, και πες μου αν χριζει αξιολογου σχολιασμου.

Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω που διαφωνεις, αλλά κάτι παραπάνω θα ξέρεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

massa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο massa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 190 μηνύματα.
Τελικα, πρεπει να εισαι χαλαρος ή στη τσιτα για να γραψεις? Αποφασιστε.
Δεν εισαι του 20 μεχρι να το αποδειξεις.
Ακομα, μετα απο το χεσιμο, οι διαφορες αναθυμιασεις σου προκαλουν μαστουρα εσενα?
Γιατι προσωπικα δε γνωριζω ατομα να "χανουν ρυθμο" μετα απο μια βιολογικη αναγκη.


+1 γιατι γελασα μολις το διαβασα.
ειναι θεμα ψυχολογιας.
Αλλο να πηγαινεις τουαλετα σο τελος αφου τα εχεις λυσει και τα εχεις κοιταξει και εισαι ανετος και σιγουρος οτι απεδωσες οπως περιμενες και αλλο να σου ερθει κοψιμο στην αρχη και να πηγαινεις τουαλετα του σκοτωμου πανω στο αγχος να επιστρεφεις στην αιθουσα και να βλεπεις τους αλλους να γραφουν σαν που***δες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
και να συμπληρωσω στον αδιευκρινηστο παραγοντα.
Αμα ειναι να περιμενεις 1 και μιση ωρα να ερθουν τα μαθ.γενικης γαμησε τα .
και του 20 να εισαι θα εχεις χαλαρωσει τοσο που θα γραψεις 17.5.

Ακομα αμα σου ερθει χεσιμο μολις τα δεις θα τρεξεις τουαλετα ρισκαροντας να χασεις ρυθμο?

Εσύ χαλάρωσες δηλαδή; Οι περισσότεροι πάντως απ' ότι θυμάμαι μέσα στην αίθουσα είχα τσιτώσει παραπάνω...

Το χέσιμο πάντως ήταν από τα λίγα που δεν είχα σκεφτεί σαν τυχαίο παράγοντα στις Πανελλήνιες...

Ως ωρας εχουν ειπωθει:χεσιμο την ωρα της εξετασης,κολοπρεμουρα,κολοσφυξιμο,πεθανε η γατα του διορθωτη,κουραστηκε ο διορθωτης,δεν εγραψε καλα ο γιος της διορθωτριας,γαμηθηκε ο Διας με την Αφροδιτη...Καλα παμε να δουμε τι επετε στην συνεχεια!

Σε λιγο θα το βαλω στο signature 'δεν ξερω ορθογραφια μην μου πριζετε τα @@' εχω βαρεθει να το ακουω συνεχεια:worry:

Θα σου περιγράψω ένα πραγματικό γεγονός... Και πες μου εσύ τι είναι... Λοιπόν... Κάθεται ένας αραχτός και λάιτ την προηγούμενη των εξετάσεων στα Μαθηματικά Κατεύθυνσης και κάνει την επανάληψη της τελευταίας στιγμής... Εκείνη την ώρα μιλάει στο τηλέφωνο με έναν φίλο που λύνουν παρέα μία άσκηση κι ο φίλος του έχει κολλήσει σ' ένα σημείο... Ο ήρωας μας, που έχει δει την λύση, είναι άρτια προετοιμασμένος, έχει λύσει τόνους θέματων και ασκήσεων(μιας και δεν το ανέφερα στην αρχή), λέει στον φίλο του... Να τα προσέχεις αυτά, πέφτουν συχνά, αφού του έχει δείξει την λύση... Την επόμενη μέρα, στις εξετάσεις, πέφτει ένα θέμα που χρειάζεται να κάνεις κάτι σχεδόν ίδιο με την άσκηση που αναφέρθηκε παραπάνω... Αλλά ο φίλος μας δεν το βλέπει, αντιθέτως παιδεύεται επί αρκετή ώρα με το συγκεκριμένο υποερώτημα και τελικώς δεν το λύνει, χάνοντας ελάχιστα μεν, αλλά κάποια μόρια... Αυτά τα μόρια θα μπορούσαν να του κοστίσουν την σχολή της επιθυμίας του, οριακά...

Τι είναι; Κακή προετοιμασία; Κακή ψυχολογία; Ή μήπως παίζει έστω κι έναν tiny ρόλο η μαμημένη η τύχη; Μπορώ να φέρω χιλιάδες άλλα παραδείγματα, αλλά αν δεν καταλαβαίνεις τα πιο απλά δεν έχει νόημα η όποια κουβέντα...

Φιλική συμβουλή: Θα μπορούσες αντί να βάζεις υπογραφή ότι δεν ξέρεις ορθογραφία, να πας να μάθεις, γιατί δεν σου φταίνε σε τίποτα τα καημένα τα ματάκια μας...

Τελικα, πρεπει να εισαι χαλαρος ή στη τσιτα για να γραψεις? Αποφασιστε.
Δεν εισαι του 20 μεχρι να το αποδειξεις.
Ακομα, μετα απο το χεσιμο, οι διαφορες αναθυμιασεις σου προκαλουν μαστουρα εσενα?
Γιατι προσωπικα δε γνωριζω ατομα να "χανουν ρυθμο" μετα απο μια βιολογικη αναγκη.

Πρέπει να είσαι τσιτωμένος, αλλά όχι τόσο που να σε παραλύει...

Έστω ότι δεν χάνουν ρυθμό... Χρόνο δεν χάνουν;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

massa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο massa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 190 μηνύματα.
ωραιο το παραδειγμα τομας.
Η τυχη φυσικα και παιζει ρολο.
Ενα αλλο στοιχειο ειναι το εξης.
Εκθεση πρωτο μαθημα.δυο σχολεια δινουν στο ιδιο συγκροτημα.
Εισαι εσυ με τους συμμαθητες σου και σκανε οι κοπελες να δωσουν εκθεση αφου τα εχουν πεταξει ολα:eek::eek:καλοκαιρι ειναι οι εξετασεις τι να κανουν?
Ε λοιπον οταν εισαι τον τελευταιο μηνα εκτος σχολειου κλεισμενος να διαβαζεις με φροντιστηριο και ιδιαιτερα με ελαχιστες εως καθολου βολτες και εχεις παρατησει και την κοπελια σου ε ειναι αδυνατο να μην μπεις στον πειρασμο να κοιταξεις.
ε δεν αποσυντονιζεσαι λιγο να πουμε?:whistle::whistle:
Το γεγονος ειναι πραγματικο το συζηταγα με τα παιδια μετα τις εξετασεις και αρκετοι μου το ανεφεραν σαν παραγοντα.
Μαλιστα μου ειπε φιλος μου οτι θα ταν καλυτερο να γραφαμε σε σχολεια με καλογριες αχαχαχαχαχχαχαχα ακομα γελαω!:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pagitas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pagitas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
Εσύ χαλάρωσες δηλαδή; Οι περισσότεροι πάντως απ' ότι θυμάμαι μέσα στην αίθουσα είχα τσιτώσει παραπάνω...





Θα σου περιγράψω ένα πραγματικό γεγονός... Και πες μου εσύ τι είναι... Λοιπόν... Κάθεται ένας αραχτός και λάιτ την προηγούμενη των εξετάσεων στα Μαθηματικά Κατεύθυνσης και κάνει την επανάληψη της τελευταίας στιγμής... Εκείνη την ώρα μιλάει στο τηλέφωνο με έναν φίλο που λύνουν παρέα μία άσκηση κι ο φίλος του έχει κολλήσει σ' ένα σημείο... Ο ήρωας μας, που έχει δει την λύση, είναι άρτια προετοιμασμένος, έχει λύσει τόνους θέματων και ασκήσεων(μιας και δεν το ανέφερα στην αρχή), λέει στον φίλο του... Να τα προσέχεις αυτά, πέφτουν συχνά, αφού του έχει δείξει την λύση... Την επόμενη μέρα, στις εξετάσεις, πέφτει ένα θέμα που χρειάζεται να κάνεις κάτι σχεδόν ίδιο με την άσκηση που αναφέρθηκε παραπάνω... Αλλά ο φίλος μας δεν το βλέπει, αντιθέτως παιδεύεται επί αρκετή ώρα με το συγκεκριμένο υποερώτημα και τελικώς δεν το λύνει, χάνοντας ελάχιστα μεν, αλλά κάποια μόρια... Αυτά τα μόρια θα μπορούσαν να του κοστίσουν την σχολή της επιθυμίας του, οριακά...

Τι είναι; Κακή προετοιμασία; Κακή ψυχολογία; Ή μήπως παίζει έστω κι έναν tiny ρόλο η μαμημένη η τύχη; Μπορώ να φέρω χιλιάδες άλλα παραδείγματα, αλλά αν δεν καταλαβαίνεις τα πιο απλά δεν έχει νόημα η όποια κουβέντα...






Έστω ότι δεν χάνουν ρυθμό... Χρόνο δεν χάνουν;:hmm:

1. Δεν ειναι τυχη/ατυχια. Δε το σκεφτηκε. Μοιαζει περισσοτερο με αδυναμια του ιδιου.
2. Ναι, χανουν χρονο. Αλλα μιλουσαμε για ρυθμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
1. Δεν ειναι τυχη/ατυχια. Δε το σκεφτηκε. Μοιαζει περισσοτερο με αδυναμια του ιδιου.
2. Ναι, χανουν χρονο. Αλλα μιλουσαμε για ρυθμο.

1. Το περίμενα να σου πω την αλήθεια...

2. Τα πάντα μετράνε... Ο χρόνος, ο ρυθμός, το κωλόσκυλο που δε λέει να σταματήσει να γαβγίζει στο προαύλιο... Και σκέψου πόσοι άλλοι τέτοιοι random factors υπάρχουν, που μπορούν να επηρεάσουν την συγκέντρωση και όχι μόνο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pizza1993

Δραστήριο μέλος

Ο pizza1993 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 409 μηνύματα.
Tsarachaf αν καταλαβα καλα μου λες οτι την προηγουμενη μερα ο μαθητης χ ελυσε μια ασκηση και στις πανελληνιες του επεσε παρομια και δεν το προσεξε οτι λυνοταν με τον ιδιο τροπο με την χθεσινη?Αυτο δεν ειναι τυχη αυτο ειναι αδυναμια.-Δεν την ηξερε και δεν την εγραψε...Μου θυμισες μια συμαθητρια μυο θεωριτικης κατευθυνσης που λεει στον μαθηματικο ΞΕΡΩ μαθηματικα αλλα δεν ξερω πως να ξεκινισω τις ασκησεις,αν μου πει καποιος πως να τις ξεκινησω τις λυνω....Τα σχολια περιττα.
Αλλα θα προτιμουσα απο ιστοριες επιστημονικης φαντασιας να ακουω πραγματικα γεγονοτα,τετοιες υποθεσεις δεν οδηγουν πουθενα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Tsarachaf αν καταλαβα καλα μου λες οτι την προηγουμενη μερα ο μαθητης χ ελυσε μια ασκηση και στις πανελληνιες του επεσε παρομια και δεν το προσεξε οτι λυνοταν με τον ιδιο τροπο με την χθεσινη?Αυτο δεν ειναι τυχη αυτο ειναι αδυναμια.-Δεν την ηξερε και δεν την εγραψε...Μου θυμισες μια συμαθητρια μυο θεωριτικης κατευθυνσης που λεει στον μαθηματικο ΞΕΡΩ μαθηματικα αλλα δεν ξερω πως να ξεκινισω τις ασκησεις,αν μου πει καποιος πως να τις ξεκινησω τις λυνω....Τα σχολια περιττα.
Αλλα θα προτιμουσα απο ιστοριες επιστημονικης φαντασιας να ακουω πραγματικα γεγονοτα,τετοιες υποθεσεις δεν οδηγουν πουθενα!

Μα προφανώς και την ήξερε αποδεδειγμένα...

Και επειδή προφανώς και τα σχόλια είναι περιττά στην περίπτωσή σου το μόνο που έχω να σου πω είναι ότι πολύ θα ήθελα να δω, αν με την ίδια αυστηρότητα που κρίνεις σήμερα τους άλλους, θα κρίνει αύριο στον εαυτό σου όταν θα αποτυγχάνεις...

Fyi, I never said that the story was made up...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
2. Τα πάντα μετράνε... Ο χρόνος, ο ρυθμός, το κωλόσκυλο που δε λέει να σταματήσει να γαβγίζει στο προαύλιο... Και σκέψου πόσοι άλλοι τέτοιοι random factors υπάρχουν, που μπορούν να επηρεάσουν την συγκέντρωση και όχι μόνο...

Επίσης υπάρχουν πιθανότητες να σε πατήσει αυτοκίνητο,να σε χτυπήσει κεραυνός,μετεωρίτης κτλ.Man,random factors πάντα υπάρχουν,το θέμα είναι ότι το ποσοστό πιθανότητας να συμβεί κάτι τέτοιο είναι γύρω στο 1%-5%,δηλαδή σχεδόν αμελητέο,that's the point.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top