[Παλιό Σύστημα] Τι μάθημα επιλογής να πάρω στη Γ' Λυκείου;

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
Μπορεί να με διαφωτίσει και μένα κάποιος με την ιστορία γενικής; είμαι ανάμεσα σε αυτήν και τη βιολογία. Δε μπορώ να βρω κανέναν που να την έχει δώσει εδώ μέσα :P :P :P ισχύει ότι έχει ανακρίβειες;

Η ιστορια γενικης εχει μεγαλη υλη ειναι δυσνοητη και ενδεχεται να την μπερδεψεις με την ιστορια κατευθυνσης...
Βιολογια γενικης με τα χιλια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

8theo1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο 8theo1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Η ιστορια γενικης εχει μεγαλη υλη ειναι δυσνοητη και ενδεχεται να την μπερδεψεις με την ιστορια κατευθυνσης...
Βιολογια γενικης με τα χιλια

Έχει και ασκήσεις όμως. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Έχει και ασκήσεις όμως. :worry:

Ναι,ανεβαινεις τροφικο επιπεδο αν πολλ/σιασεις με το 10 και διαιρεσεις μ το 100!! Κατεβαινεις πολλαπλασιαζοντας με το 10 !! Η "ασκηση" στο κεφαλαιο με την Υγεια ειναι διαγραμμα καθαρα θεωριας και η ασκηση με κατι ενομοκτονα εχει μονο εναν τυπο!!! ΓΕΛΟΙΕΣ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
Έχει και ασκήσεις όμως. :worry:

Εχει λιγοστες ασκησεις , οι οποιες ειναι πολυ απλες και δε θα σε δυσκολεψουν καθολου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

8theo1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο 8theo1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Εντάξει! Σας ευχαριστώ και τους δύο :D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

math57

Νεοφερμένος

Ο math57 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
φυσικη πιο ευκολη

Απλά φοβάμαι μήπως αγχωθώ και μπερδέψω τους τύπους της, την ώρα των Πανελλήνιων.Και σε αυτήν την περίπτωση λογικά θα χάσω πολλά μόρια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vivian.

Δραστήριο μέλος

Η Vivian. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Απλά φοβάμαι μήπως αγχωθώ και μπερδέψω τους τύπους της, την ώρα των Πανελλήνιων.Και σε αυτήν την περίπτωση λογικά θα χάσω πολλά μόρια!

Από τώρα καλέ αγχώνεστε για τους τύπους?:P
Καθίστε πρώτα να τους κάνουμε και να τους μάθουμε.Έχουμε ένα χρόνο ακόμα μπροστά μας να αγχωθούμε.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vivian.

Δραστήριο μέλος

Η Vivian. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
χαχαχα :P Φυσική Γενικής θα πάρεις?
Απλά αν ξέρω πως υπάρχει όντως μπέρδεμα λέω να καταλήξω Βιολογία...

Όχι, Βιολογία θα πάρω:redface:
Πάντως μην ανησυχείς. Πάρε μάθημα επιλογής αυτό που σου αρέσει και προσπάθησε το όσο περισσότερο μπορείς:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Μάθημα επιλογής ποιό θα πάρετε;Εγώ σκέφτομαι φυσική ή μαθαματικά και αοθ.Είμαι θετική και έχω άριστη σχέση και με τα δυο μαθήματα,απλά φοβάμαι μην επαναληφθεί το περσινό βατερλό με τα μαθηματικά...

Μαθηματικά και Στοιχεία Στατιστικής 2013:
Θέμα Α: Κλασικό θέμα θεωρίας.
Θέμα Β: Συνδυαστικό 1ου και 3ου Κεφαλαίου. Δεν έχει ιδιαίτερο επίπεδο δυσκολίας, αλλά θα ταίριαζε πιο πολύ αν ήταν Γ Θέμα.
Θέμα Γ: Κλασικό θέμα 2ου Κεφαλαίου. Εξαίρεση το Γ3, το οποίο απαιτούσε σκέψη (και άρα χρόνο, ο οποίος δεν υπήρχε).
Θέμα Δ: Συνδυαστικό εφ' όλης της ύλης. Όλα τα ερωτήματα του τσιμπάνε Το Δ3 θυμίζει περισσότερο ασκήσεις Μαθηματικών Κατεύθυνσης, παρά Γενικής.
Συνολικά, τα θέματα Α και Γ ανταποκρίνονταν στο επίπεδο των Πανελληνίων.

Κατά αντιστοιχία, το 2014:
Θέμα Α: Κλασικό θέμα θεωρίας. Υπήρχε ένα παραπλανητικό Σ/Λ.
Θέμα Β: Απλούστατη εφαρμογή στο 2ο Κεφάλαιο.
Θέμα Γ: Από το 3ο Κεφάλαιο. Άσκηση με Κόκκινες, Πράσινες και Μπλε μπάλες, διδάσκεται πλέον στην Α' Λυκείου.
Θέμα Δ: Παρόμοιο θέμα είχε ξαναπέσει στις επαναληπτικές του 2012. Το Δ3 ήταν για να ξεχωρίσει ο μαθητής του 20.
Το πινακάκι του θέματος Β θα μπορούσε να έχει άλλες δύο στήλες (Ni και Fi% για παράδειγμα). Πέρα από αυτό ήταν πλήρως στο πλαίσιο των Πανελληνίων.

Συγκριτικά, το θέμα των Πιθανοτήτων (3ο κεφάλαιο) του 2014 ήταν ευκολότερο του 2013 και το θέμα της Στατιστικής (2ο) του 2014 ήταν άπειρα ευκόλοτερο του 2013. Το συνδυαστικό θέμα (4ο) του 2014 είχε μόνο το Δ3 να τσιμπάει, ενώ το 2013 ήταν ολόκληρο καρατσιμπιμένο.
Για τους μαθητές που ήθελαν πέρσυ να γράψουν 15-16 τα θέματα ήταν παλούκια. Για αυτούς που πήγαιναν για άριστα, το μεγαλύτερο πρόβλημα ήταν ο χρόνος. Απαιτούνταν πάρα πολλές πράξεις για να λυθούν τα υποερωτήματα, αφού το παραμικρό λάθος σε πράξεις μπορούσε να αποβεί καταστροφικό, λόγω πίεσης χρόνου. Πέρσυ, έπρεπε να βλέπεις τα ερωτήματα, να σου έρχεται κατεύθειαν η λύση στο μυαλό και να γράφεις γρήγορα και με ακρίβεια, ώστε να τελείωνες οριακά πριν τη λήξη και να είχες λίγο χρόνο να τα ξανακοιτάξεις.

Edit: Θέμα Γ3, 2013
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

SteliosIoa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SteliosIoa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 355 μηνύματα.
Μαθηματικά και Στοιχεία Στατιστικής 2013:

Θέμα Γ: Κλασικό θέμα 2ου Κεφαλαίου.

κλασικο θεμα 2ου κεφαλαιου? φοβερα κλασικο! ειδικα το ερωτημα με την νεα μεση τιμη τι να σου πω. ας σοβαρευτουμε λιγο! οπως τα περιγραφεις φιλε μου τα θεματα του 2013 ηταν απλα να τα λυσει καποιος! ελεος δηλαδη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
κλασικο θεμα 2ου κεφαλαιου? φοβερα κλασικο! ειδικα το ερωτημα με την νεα μεση τιμη τι να σου πω. ας σοβαρευτουμε λιγο! οπως τα περιγραφεις φιλε μου τα θεματα του 2013 ηταν απλα να τα λυσει καποιος! ελεος δηλαδη!
Iσχυει ισως το πιο δυσκολο ερωτημα των περσινων θεματων... Για να το λυσεις επρεπε να το αφησεις τελευταιο γιατι αμα κολλουσες εχανες και τα υπολοιπα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

filomathis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο filomathis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Πιστευω πως ειναι και τι στοχευεις να κανεις πχ αν ειναι να πας μαθηματικο και παρεις βιολογια μου φαινετε λιγο ακυρο επισης εαν πας για φυσικο θα παρεις φυσικη ή μαθηματικα που θα σου χρειαστουν(νομιζω) στης σπουδες σου,το καλυτερο ειναι να παρεις το μαθημα που θα εχει σχεσει με της σπουδες σου αφου με αυτα θα ασχοληθεις και θα θελεις περισσοτερες γνωσεις πανω στο αντικειμενο εχω αδικο;;:whistle:

Υ.Γ
Με το παραδειγμα μου δεν θελω να προσβαλω καποιον,μιλαω γενικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

SteliosIoa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SteliosIoa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 355 μηνύματα.
Iσχυει ισως το πιο δυσκολο ερωτημα των περσινων θεματων... Για να το λυσεις επρεπε να το αφησεις τελευταιο γιατι αμα κολλουσες εχανες και τα υπολοιπα

ε ναι ρε φιλε! ας προσεχουμε λιγο τι γραφουμε εδω μεσα! το παιδι που το γραψε νομιζω εδινε φετος πανελληνιες και καθεται και σχολιαζει τα θεματα που δωσαμε περσι με εναν τροπο σαν να ηταν τα πιο κλασικα θεματα ever! οταν καθονται οι παλιοτεροι και σχολιαζουν τα θεματα που δινουν καθε χρονια ομως αρχιζουν και νιαουριζουν!

τελοσπαντων ας διαλεξει ο καθενας το μαθημα στο οποιο ειναι καλυτερος και ας αφησει το τι επεσε τη μια χρονια και τι επεσε την παραλλη! φετος ολοι ριξαν ακυρο στα μαθηματικα γενικης με την λογικη οτι θα κινηθουν στο ιδιο επιπεδο δυσκολιας και τελικα τα θεματα ηταν πολυ πιο ευκολα. γι αυτο δειτε εσεις που ειστε καλυτεροι και αφηστε το τι θεματα θα βαλουν! δεν σας νοιαζει πολυ απλα. και αν θα ειναι δυσκολα θα ειναι δυσκολα για ολους οχι μονο για 1 ατομο.

υ.γ : χαρειτε το καλοκαιρι σας. θα σας χρειαστει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

8theo1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο 8theo1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Πιστευω πως ειναι και τι στοχευεις να κανεις πχ αν ειναι να πας μαθηματικο και παρεις βιολογια μου φαινετε λιγο ακυρο επισης εαν πας για φυσικο θα παρεις φυσικη ή μαθηματικα που θα σου χρειαστουν(νομιζω) στης σπουδες σου,το καλυτερο ειναι να παρεις το μαθημα που θα εχει σχεσει με της σπουδες σου αφου με αυτα θα ασχοληθεις και θα θελεις περισσοτερες γνωσεις πανω στο αντικειμενο εχω αδικο;;:whistle:

Υ.Γ
Με το παραδειγμα μου δεν θελω να προσβαλω καποιον,μιλαω γενικα

Δε νομίζω πως έχει σχέση αυτό. Αν είναι έτσι πρέπει δηλαδή όλοι που πάνε ιστορικό/φιλολογικό κλπ να πάρουν ιστορία γενικής; :Ρ Λες και δε φτάνει της κατεύθυνσης. Με όσα παιδιά μίλησα εδώ μέσα αυτό που κατάλαβα και ισχύει είναι ότι ο καθένας πρέπει να πάρει το μάθημα στο οποίο πιστεύει πως θα γράψει όσο το δυνατόν καλύτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕλευθεριⒶκος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΕλευθεριⒶκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 392 μηνύματα.
Παντως κι εγω θα σου προτεινα αν εισαι αναμεσα σε βιολογια και ιστορια να παρεις βιολογια. Εκτος του οτι το βιβλιο της ιστοριας ειναι κακογραμμενο, η βιολογια εχει λιγοτερη υλη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

8theo1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο 8theo1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Παντως κι εγω θα σου προτεινα αν εισαι αναμεσα σε βιολογια και ιστορια να παρεις βιολογια. Εκτος του οτι το βιβλιο της ιστοριας ειναι κακογραμμενο, η βιολογια εχει λιγοτερη υλη.

Ναι εντάξει το αποφάσισα, βιολογία θα πάρω τελικά ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
κλασικο θεμα 2ου κεφαλαιου? φοβερα κλασικο! ειδικα το ερωτημα με την νεα μεση τιμη τι να σου πω. ας σοβαρευτουμε λιγο! οπως τα περιγραφεις φιλε μου τα θεματα του 2013 ηταν απλα να τα λυσει καποιος! ελεος δηλαδη!

Και πες μου τώρα ειλικρινά:
Η κεντρική μου θέση ήταν ότι τα περσινά θέματα ήταν παλουκοθέματα και δυσκολότερα από τα φετινά. Και εσένα σε πείραξε ότι δεν πρόσεξα τι δυσκολία του Γ3?
Δεν λέω, λάθος μου, αλλά μην αρπάζεσαι σαν κάρβουνο στη φωτιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SteliosIoa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SteliosIoa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 355 μηνύματα.
Και πες μου τώρα ειλικρινά:
Η κεντρική μου θέση ήταν ότι τα περσινά θέματα ήταν παλουκοθέματα και δυσκολότερα από τα φετινά. Και εσένα σε πείραξε ότι δεν πρόσεξα τι δυσκολία του Γ3?
Δεν λέω, λάθος μου, αλλά μην αρπάζεσαι σαν κάρβουνο στη φωτιά.

γενικοτερα το 3ο θεμα δεν ηταν ευκολο απλα θυμηθηκα το πιο δυσκολο ερωτημα της ασκησης. κανοντας το με την ανεση σου στο φροντιστηριο ειναι αλλιως! θα το ειδες και συ φετος φανταζομαι. τελοσπαντων αλλου ειναι το θεμα μου . καλα θα ειναι να μην σχολιαζουμε θεματα αν δεν τα εχουμε ζησει απο πρωτο χερι. αλλιως ειναι να γραφεις σε αυτα τα θεματα και αλλιως να τα εχεις λυσει απλα ενα απογευμα στο σπιτι σου,στο σχολειο σου κλπ κλπ.
σορρυ που σε αρπαξα απο το λαιμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

filomathis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο filomathis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Δε νομίζω πως έχει σχέση αυτό. Αν είναι έτσι πρέπει δηλαδή όλοι που πάνε ιστορικό/φιλολογικό κλπ να πάρουν ιστορία γενικής; :Ρ Λες και δε φτάνει της κατεύθυνσης. Με όσα παιδιά μίλησα εδώ μέσα αυτό που κατάλαβα και ισχύει είναι ότι ο καθένας πρέπει να πάρει το μάθημα στο οποίο πιστεύει πως θα γράψει όσο το δυνατόν καλύτερα.

Ενταξει κανω μια εξαιρεση για την ιστορια 8).θα ελεγα καλυτερα αυτο που του αρεσει δηλαδη επειδη του αρεσει θα γραψει καλυτερα απο οτι αλλα γιατι θα το διαβαζει με ευχαριστησει,και πανω σε αυτο βασιζω το οτι θα ηταν καλο να παρει μαθημα καποιος σχετικο με τις σπουδες σου γιατι εφοσεων του αρεσει η συγκεκριμενη σχολη θα του αρεσει και το συγκεκριμενο μαθημα.(για σπουδες που εχουν συγκεκριμενο τομεα παντα δηλαδη βιολογικο,φυσικο,μαθηματικο,χημικο κτλπ).Τωρα στις υπολοιπες σχολες ειναι καθαρα σε τι θα γραψεις,δεν αντιλεγω παντως σε αυτο που λες συμφωνο και επαυξανω.

Υ.Γ Γενικα μιλωντας παντα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
γενικοτερα το 3ο θεμα δεν ηταν ευκολο απλα θυμηθηκα το πιο δυσκολο ερωτημα της ασκησης. κανοντας το με την ανεση σου στο φροντιστηριο ειναι αλλιως! θα το ειδες και συ φετος φανταζομαι. τελοσπαντων αλλου ειναι το θεμα μου . καλα θα ειναι να μην σχολιαζουμε θεματα αν δεν τα εχουμε ζησει απο πρωτο χερι. αλλιως ειναι να γραφεις σε αυτα τα θεματα και αλλιως να τα εχεις λυσει απλα ενα απογευμα στο σπιτι σου,στο σχολειο σου κλπ κλπ.
σορρυ που σε αρπαξα απο το λαιμο.

Να πω την αλήθεια, όπως έκανα το πινακάκι με το μυαλό έκανα 3 κλάσεις και έβγαλα ανώτατη τιμή το 80. Άρα η μέση τιμή που ζητούσε θεώρησα ότι ήταν ολόκληρου του δείγματος.... να πώς βγήκε το ευκολάκι :P

Δεν πειράζει, όλα καλά. Δικό μου ήταν το σφάλμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top