Γενικό - [Παλιό Σύστημα] Πρόβλημα με τις AOΔΕ

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

matina91

Νεοφερμένος

Η Mατινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Εγω αν και τεχνολογικη και λιγο δυσλεκτικη εχω κουραστει ολη τη χρονια παρα πολυ για να μαθω να παπαγαλιζω αυτο το μαθημα...ακριβως οπως τα λεει το βιβλιο αλλα αυτο ειναι λιγο κακο γτ πολλες φορες κολαω και πρεπει να μου πουν την πρωτη λεξη για να παρω μπρος:P χαλια μαθημα..αν και επειδη το εχω μαθει λεξη προς λεξη και τα καταφερα μου αρεσει!
με το που το δωσω το καιω το βιβλιο παντως:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Inferno29278

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Inferno29278 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 166 μηνύματα.
Δυστυχώς θέλει πολύυυυ παπαγαλία. Έχει έρθει διαταγή από το υπουργείο μάλιστα στους διορθωτές ότι τον μεγαλύτερο βαθμό παίρνει αυτός που είναι πιο κοντά στο βιβλίο. Τώρα αν καταφέρεις να αποδόσεις τέλεια το νόημα, ακόμη και με δικά σου λόγια, και να αναφέρεις βέβαια ότι έχει το βιβλίο (παραδείγματα π.χ.), τότε οι περισσότεροι καθηγητές θα το εκτιμήσουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilis008

Νεοφερμένος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Υποτίθεται ότι δεν απαιτείται τόσο παπαγαλία όσο νομίζουμε...(υποτίθεται λέω) και ότι απλά πρέπει να αποδώσουμε το νόημα έστω και με δικά μας λόγια...Επειδή όμως συνήθως άμα τα λέμε με δικά μας λόγια ή κάτι ξεχνάμε ή παραποιούμε καμιά φορά το νόημα έχει καθιερωθεί ότι χειρότερο μπορείς να κάνεις στον μαθητή...να τον αναγκάσεις να παπαγαλήσει. Θέλει πολύ παπαγαλία γιατί απλά σκέψου ότι τα γράφεις μια χαρά με δικά σου λόγια και με ακρίβεια αλλά έχει περάσει πριν από το γραπτό σου το τέλειο γραπτό...μια μικρογραφία του βιβλίου να φανταστείς που βαθμολογήθηκε με 20. Ε, θα το θεωρήσουν αδικία στον προηγούμενο μαθητή να σου βάλουν και εσένα 20. Άρα κόβουν λιγάκι. Συμπέρασμα μάθε τα παπαγαλία και μετά ξέχνα τα έτσι και αλλιώς με τον τρόπο που διδάσκεται δεν προσφέρει ΤΙΠΟΤΑ! Αυτή είναι η άποψη μου! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Arhos

Νεοφερμένος

Ο Arhos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Εγω αν και τεχνολογικη και λιγο δυσλεκτικη εχω κουραστει ολη τη χρονια παρα πολυ για να μαθω να παπαγαλιζω αυτο το μαθημα...ακριβως οπως τα λεει το βιβλιο αλλα αυτο ειναι λιγο κακο γτ πολλες φορες κολαω και πρεπει να μου πουν την πρωτη λεξη για να παρω μπρος:P χαλια μαθημα..αν και επειδη το εχω μαθει λεξη προς λεξη και τα καταφερα μου αρεσει!
με το που το δωσω το καιω το βιβλιο παντως:P
ωχ φανταζομαι τι παραμυθια εγραψες στην εκθεση για την αξια του βιβλιου και οτι δεν πρεπει να καταστρεφεται!!! :lol::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

matina91

Νεοφερμένος

Η Mατινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
σε πληροφορω φιλε μου οτι στην εκθεση εδινα προφορικα και τα εγραψα τοσο τελεια που μου λενε οι εξεταστες στην πλακα αν τα ηξερα απο πριν τα θεματα:P:lol:

Παραμυθια δε λες τιποτα:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DimitrisMat

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DimitrisMat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Είναι ένα μάθημα με επιστημονικές έννοιες τις περισσότερες φορές(αν όχι σε όλες).Άρα η μόνη λύση είναι η παπαγαλία,άμα προσπαθήσουμε να το αποδώσουμε με δικά μας λόγια θα χάσουμε κάποια χαρακτηριστικά,έστω και ελάχιστα,της έννοιας.Είναι σαν τους ορισμούς στα μαθηματικά,κάθε λέξη μετράει.Ενώ πχ στην Ιστορία μπορείς να παραλείψεις λέξεις δεν θα επηρεάσουν το περιεχόμενο.

Το βιβλίο πάει για κάψιμο με βενζίνη κιόλας για σιγουριά ότι δεν θα το ξαναδώ :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilis008

Νεοφερμένος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Ρε παιδιά έλεος...τα βιβλία σας θα κάψετε? Ντροπή...λίγο σεβασμός στο περιβάλλον!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
Ντροπή! Γράψαμε και σχετικό θέμα στην έκθεση:P

(πάντως, και εγώ το μισώ το μάθημα! Αύριο και μεθαύριο προβλέπω μεγάααααλα ξενύχτια:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kris3

Νεοφερμένος

Η Kris3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
το αδικειτε το μαθημα ρε παιδια.. ειναι καλο.. δεν ειμαι καθολου της αποστηθισης, αλλα ολη τη χρονια το διαβαζα συνεχεια και νομιζω οτι θα καταφερω να το γραψω.. Παντως ναι, μη το καψεις, αν θες να κανεις κατι, μια ιδεα ειναι να το σκισεις κομματακια!, αλλα μετα παν' το στην ανακυκλωση!!! :):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

James Fallen

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Εγώ δε θα το κάψω...απλώς... Έχω σκεφτεί αρκετούς τρόπους να εξαγνίσω τον εαυτό μου απο αυτό το βιβλίο που περιέχεουν αρκετή καταστρεπτική μανιά... Τώρα όποιος έχει να προτείνει κάτι καλό ειμαι ανοιχτός σε απόψεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iraklis7

Νεοφερμένος

Ο Iraklis7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
Με το που τελειώσουμε ΑΟΔΕ θα μαζευτούμε όλη η τεχνολογική έξω από το σχολείο θα κάψουμε τα βιβλία και θα χορεύουμε γύρω τους!!

ΣΚΑΤΟΜΑΘΗΜΑΑΑΑΑΑΑ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

matina91

Νεοφερμένος

Η Mατινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
^:lol::lol::lol:

ειμαι μεσα:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαργαρίτα22602

Νεοφερμένος

Η Μαργαρίτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Μεσολόγγι (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
δν υπαρχει πιο αθλιο μθμ!!! ανουσιο κ ουσιαστικα αχρηστο... κλ δν ειχαν τ ν παιδεψουν τν τεχνολογικη κ εβαλαν αυτο????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

matina91

Νεοφερμένος

Η Mατινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
ναι οντως...οπως και η αναπτυξη εφαρμογων....πειτε μου τωρα ειναι μαθηματα αυτα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iraklis7

Νεοφερμένος

Ο Iraklis7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
ναι οντως...οπως και η αναπτυξη εφαρμογων....πειτε μου τωρα ειναι μαθηματα αυτα??

Διαφωνώ απολύτως για το ΑΕΠΠ. Οι ασκήσεις είναι θέμα εξάσκησης και σκέψης.
Αν αναφέρεσε στη θεωρία, που όντως είναι αρκετή, δεν έχει όμως καμία σχέση με το ΑΟΔΕ γιατί είναι 10-15 μονάδες στα 100 και δεν απαιτούν παπαγαλία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Inferno29278

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Inferno29278 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 166 μηνύματα.
Η ουσία των μαθημάτων είναι πολύ σημαντική. Η ΑΟΔΕ σε μαθαίνει να διοικείς μια επιχείρηση, την οποία μπορεί ο οποιοσδήποτε από εμάς να ιδρύσει κάποια στιγμή, και η ΑΕΠΠ σε βάζει στη λογική των αλγορίθμων και των προγραμμάτων, και πως πρέπει να σκέφτεσαι για να τα φτιάξεις, κάτι που όλοι θα χρειαστούμε. Το τι γίνεται όμως είναι άλλη ιστορία η οποία θέλει σελίδες και σελίδες για να περιγραφεί σωστά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

homomathimaticus

Νεοφερμένος

Ο Λεωνιδας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Eμαθα πως φτιαχνεται ο θερμιτης ειδικα για να καψω αυτο το σιχαμα. Στους 200C ουτε σταχτη η σταχτη του δεν θα μεινει :jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ninaaaa

Νεοφερμένος

Η Νινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
+φωνω απολυτως ομως...αν και στην εκθεση μου ημουν απολυτα κατα του φαινομενου να καιμε τα βιβλια το συγκεκριμενο θα το κανω πρωτα κομματακια(πολυ καλη η ιδεα) κ μετα θα το καψω!!!ολα τα υπολοιπα φυσικα στην ανακυκλωση!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

182

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 95 μηνύματα.
Πάντως αν ολο αυτο το Post το διαβαζαμε λιγο πριν δωσουμε εκθεση, θα ειχαμε να γραψουμε αρκετα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zoolomania

Νεοφερμένος

Ο Marios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
ρε παιδια και σε μενα περιεργο μου φενετε. ειμαι και εγω μαλλον τις γενιας των "μαθετα και μετα ξεχασετα" >>>???<<< νομιζω χριαζεται περισσοτερο σκεπση το λεπτο θεμα των πανελληνιων.. Don't u think???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top