Γενικό - [Παλιό Σύστημα] Πρόβλημα με τις AOΔΕ

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

YoUrDoCtOr

Νεοφερμένος

Ο YoUrDoCtOr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
παιδια τα μαθαινω απεξω και μετα τα ξεχναω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stratos_man

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Stratos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Άλιμος (Αττική). Έχει γράψει 170 μηνύματα.
παιδια τα μαθαινω απεξω και μετα τα ξεχναω....
αυτο δεν ειναι τπτ εγω π.χ εγραφα σχολειο και εγραψα 19,5 οπως και στο και στο φρν εγραψα 97 αλλα δεν ηξερα τι εγραφα απλος εγραφα και μλκς να γραφω δεν νιωθω απλος γραφω.! δεν ειναι τελειο..?
:jumpy::jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Meddle

Νεοφερμένος

Ο Meddle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης (Ξάνθη). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Εγω βρίσκω το ΑΟΔΕ .. ενα απο τα πιο ενδιαφέρον μαθήματα που κάνουμε στην 3η λυκείου και γενικά στο λύκειο .. μαζί με το ΑΕΠΠ ....

Και είναι κάτι που εχει περισσότερες πιθανότητες να χρειαστεί στον καθένα ... παρα οι εξαναγκασμένες ταλαντώσεις , οι παραγωγοι .. οι μιγαδικοι κτλπ !!!!

Εμας μας βαζει τεστ σε καθε μαθημα .. επειδη το μαθημα δεν γινεται σε φροντιστηρια .. αρα πρεπει να το διαβασεις μονος σου .. και γι'αυτο μας βαζει τεστ σε καθε μαθημα για να μην το παρατησουμε θεωροντας το ευκολο .. αλλα να διαβαζουμε !! Στα 20-25 περιπου τεστ που εχουμε γραψει στα 20 σε ολα εχω πανω απο 18 .. και περιπου 17 20αρια ...


Εγω μιας και δεν πολυδιαβαζα απο μικρος :D ... μαθηματικα-φυσικη ..αλλα προγραμματισμο .. δεν μπορω να ειμαι σε ενα Α επιπεδο στα 2 πρωτα ...
κ γι'αυτο διαβαζω για 4 20αρια (σχεδον) ΑΕΠΠ - ΑΟΔΕ - ΑΟΘ - ΜΑΘ.ΓΕΝ ...

Στο θεμα μας τωρα το μυστικο στο ΑΟΔΕ ειναι .. να το κανεις αναγνωση δυνατα μια φορα ... και μετα να το πας παραγραφο παραγραφο ... πρωτα η 1η παρ.. μετα η 2η μετα και οι δυο μαζι .. μετα η 3η μετα και οι τρεις μαζι ..
Αυτο ειναι για το μαθημα της επομενης ημερας ... αλλα επειδη πολυ πιθανον να ξεχαστει μετα απο πολυ η λιγο καιρο .. καλο θα ηταν (αυτο π κανω κ εγω) να γραφεται τα κυρια χαρακτηριστικα ... π.χ. επιχειρηση .. κανει 1.2.3. τελος .. δηλαδη γραφεται την κυρια δομη του μαθηματος .... για χρησιμοποιηση στο μελλον .. εμενα μ εχει βοηθησει παρα πολυ αυτο !!!

Δηλαδή διαβάζεις μαθηματικά και φυσική για να τα χρησιμοποιήσεις μόνο και μόνο στην μετέπειτα επαγγελματική σου πορεία; Σε τι διάλο τεχνοκρατική κοινωνία ζούμε ρε πού*τη μου....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Αυτο σε πειραξε, ή οτι ειδε τα εικοσαρια σαν τυροκεφτεδες?
Αν ηταν να παιρναμε τοσο ευκολα 20αρια, θα ηταν οι βασεις στο Θεο. Δεν ειναι κακο να εχεις φιλοδοξιες, αλλα νταξει, keep it down αλλιως θα βιωσεις μεγαλες απογοητευσεις :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Αυτο σε πειραξε, ή οτι ειδε τα εικοσαρια σαν τυροκεφτεδες?
Αν ηταν να παιρναμε τοσο ευκολα 20αρια, θα ηταν οι βασεις στο Θεο. Δεν ειναι κακο να εχεις φιλοδοξιες, αλλα νταξει, keep it down αλλιως θα βιωσεις μεγαλες απογοητευσεις :)
Γιατι τι ειπε?Ειναι ακατορθωτο στα μαθηματα που ειπε το 20?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Ξαναδιαβασε το ποστ μου και μην παιζεις με τις λεξεις. Δεν ειπα ακατορθωτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
Αυτο σε πειραξε, ή οτι ειδε τα εικοσαρια σαν τυροκεφτεδες?
Αν ηταν να παιρναμε τοσο ευκολα 20αρια, θα ηταν οι βασεις στο Θεο. Δεν ειναι κακο να εχεις φιλοδοξιες, αλλα νταξει, keep it down αλλιως θα βιωσεις μεγαλες απογοητευσεις :)




Δεν ειναι ετσι οπως τα λες,τρια εικοσαρακια τα χεις ευκολα εαν εχεις καλη προετοιμασια ,για το τεταρτο δεν μπορω να πω (εννοω το αοθ) γιατι δεν το ειχα παρει.


βιολογια-αεππ-αοδε ειναι ευκολα 20αρια με καλη προετοιμασια,δυστυχως λιγοι (καλοι) γραφουν και στα τρια εικοσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Ξαναδιαβασε το ποστ μου και μην παιζεις με τις λεξεις. Δεν ειπα ακατορθωτο.
Ειπες οτι ειναι πολυ δυσκολο.Η μαλλον αυτο εννοουσες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Ειπες οτι ειναι πολυ δυσκολο.Η μαλλον αυτο εννοουσες...

Ούτε εύκολο είναι, ούτε δύσκολο.
Απλά αν πας με τον αέρα ότι και καλά "άνετα το 20" κλπ και τα φορτώσεις στον κόκορα τότε θα βλέπεις το 20ρι με τα κιάλια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Ούτε εύκολο είναι, ούτε δύσκολο.
Απλά αν πας με τον αέρα ότι και καλά "άνετα το 20" κλπ και τα φορτώσεις στον κόκορα τότε θα βλέπεις το 20ρι με τα κιάλια.
Συμφωνω πρεπει να εισαι μετριοφρων και να μην λες μεγαλα λογια.Μπορουσε απλα να πει κυνηγαω καλυτερο βαθμο σε μαθ γεν-αοδε-αεππ σε σχεση με μαθ κατ και φυσικη κατ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xlamida

Νεοφερμένος

Η xlamida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
σε ενα μηνα σχεδον δινω αοδε και ακομα δεν εχω καταφερει να το μα8ω!!!

δεν μπορω με τιποτα!
δινω και αρχεσ οικονομικησ 8εωριασ ομως αυτο το εμα8α πανευκολα...

δεν τα παω καθολου καλα με την παπαγαλια και δεν ξερω τι να κανω για να το μα8ω!

πειτε μου καμια ιδεα μηπωσ καταφερω να τ μαθω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dianechristy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η dianechristy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 185 μηνύματα.
αρχικά πρέπει να καταλάβεις λίγο αυτά που διαβάζεις και μετα να προσπαθήσεις να τα μάθεις. Με το να το παπαγαλήσεις απλά δεν κερδίζεις τιποτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mourou

Νεοφερμένος

Ο Λευτέρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Με το κωλόΑΟΔΕ και εγώ έχω πρόβλημα...τεράστιο κιόλας...μαθαίνω κάτι σήμερα και αύριο το εχω ξεχάσει... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

morphine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η morphine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 297 μηνύματα.
σε ενα μηνα σχεδον δινω αοδε και ακομα δεν εχω καταφερει να το μα8ω!!!

δεν μπορω με τιποτα!
δινω και αρχεσ οικονομικησ 8εωριασ ομως αυτο το εμα8α πανευκολα...

δεν τα παω καθολου καλα με την παπαγαλια και δεν ξερω τι να κανω για να το μα8ω!

πειτε μου καμια ιδεα μηπωσ καταφερω να τ μαθω!

Και γω τα ιδια περναω..Καλο ειναι να το μαθαινεις σιγα σιγα μεσα στην εβδομαδα.2-3 παραγραφους την ημερα ή οσο μπορεις τελος παντων και καθε φορα να κανεις καλη αναγνωση ολου του μαθηματος για να σου μενει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lowbaper92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,504 μηνύματα.
Σε τέτοια μαθήματα θέλει επανάληψη ξανά και ξανά και ξανά... Μην προσπαθείτε να παπαγαλίσετε γιατί την επόμενη ώρα δεν θα θυμάστε τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xlamida

Νεοφερμένος

Η xlamida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
απο χ8εσ παλευω να μα8ω τισ 2 πρωτες σελ τ 2ου κεφαλαιου και ακομα τπτ!
τισ 3εχναω! ειδικα τισ θεωρειεσ των taylor, gannt κλπ!
καθομαι κυριολεκτικα 2 ωρες σε μια παραγραφο και αδικα χανω την ωρα μου!
κ μ την δινει γιατι στα αλλα μαθηματα παω για βαθμο και 8α με καψει αυτη η μ@@@@Α
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

morphine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η morphine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 297 μηνύματα.
Eχεις σκεφτει να βγαζεις το μαθημα με πλαγιοτιτλους; Ας πουμε να θυμασαι οτι ο Weber μιλαει για γραφειοκρατια κλπ κλπ..Αμα θυμασαι λεξεις κλειδια μπορει να σε βοηθησει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Manthak47

Νεοφερμένος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Σέρρες (Σέρρες). Έχει γράψει 97 μηνύματα.
σε ενα μηνα σχεδον δινω αοδε και ακομα δεν εχω καταφερει να το μα8ω!!!

δεν μπορω με τιποτα!
δινω και αρχεσ οικονομικησ 8εωριασ ομως αυτο το εμα8α πανευκολα...

δεν τα παω καθολου καλα με την παπαγαλια και δεν ξερω τι να κανω για να το μα8ω!

πειτε μου καμια ιδεα μηπωσ καταφερω να τ μαθω!

Μπορεί να ακουστούν γελοία αυτά που θα πω, αλλά δοκίμασε να διαβάζεις δυνατά τα μαθήματα, να τα λες σε κάποιον, να κουνάς και τα χέρια σου προσπαθώντας να περάσεις το μήνυμα. Αν προλαβαίνεις και δε βαριέσαι κιόλας, κάτσε και γράψε όλη την ύλη σ' ένα τετράδιο ή πληκτρολόγησέ την στον υπολογιστή. Αν βαριέσαι, μην το κάνεις σε όλο το κείμενο, αλλά μόνο σε κάποια δύσκολα κομμάτια. Το κυριότερο όμως είναι να προσδιορίζεις τι μαθαίνεις πριν ξεκινήσεις την ανάγνωση.

Υ.Γ. Αφού πας για βαθμό, τι πήγες και πήρες Τεχνολογική με το ΑΟΔΕ μέσα;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,801 μηνύματα.
Φανταστείτε τις 500 σελίδες παπαγαλία στο Πανεπιστήμιο. χαχαχαχαχα

Θοδωρή μην λες ότι μπορεί να ακουστούν γελοίες...οι μέθοδοι μελέτης που προτείνεις. Σκέψου πόσα παιδιά λυκείου όσο και Πανεπιστημίου δεν γνωρίζουν πως να διαβάζουν και να εμπεδώνουν μια σελίδα. Τώρα μου θύμησες πως διάβαζα την Βιολογία Κατεύθυνσης όπου αρίστευσα στις Πανελλήνιες στο μάθημα αυτό. :redface: Τέτοια μαθήματα (του πολύ μπλα μπλα) θέλουν επανάληψη, επανάληψη, επανάληψη,..., επανάληψη (ν-φορές).

Φιλικά, μην διαβάζετε διαγωνίως μια σελίδα μαθηματικών ή φυσικής. Μια σελίδα μπορεί να θέλει και 2μισι ώρες διάβασμα. Τα μαθηματικά ή η φυσική συνήθως «κρύβονται» ανάμεσα στα διάκενα των τυπωμένων γραμμών κειμένου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

navarhos

Νεοφερμένος

Ο Φώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο). Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Και εγώ στην ίδια μοίρα βρίσκομαι:redface:.Σε 35 μέρες δίνουμε και δεν την έχω βγάλει την ύλη.
Κατεβάστε τις σημειώσεις που έχει μέσα το ischool.Βοηθάνε πολύ.
Α και αυτά που λέει για τους Taylor,Fayol,Weber & Gantt πέφτουν κυρίως σε Σ-Λ και πολλαπλής επιλογής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top