Γενικό - [Παλιό Σύστημα] Πρόβλημα με τις AOΔΕ

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Ε δεν το πιστευω!!! Τι αλλο θα κανεις ρε ανθρωπε;


Σα να μπερδευτηκες εσυ λιγο μου φαινεται...

yep thanx εχεις δικιο,μου χαλασε λιγο στην μεταφορα,δεν το ειδα αυτο το part...

merci pour le assistance
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine1994

Πολύ δραστήριο μέλος

Η catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.
merci pour le assistance
τιποτα, τιποτα χαρα μου να σε βοηθω:D

(αν δεν το πεταξεις το γαλλικο το σχολιο δεν μπορεις:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pagitas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pagitas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
Δεν ειναι τιποτα αυτο το μαθημα. Μεχρι το Μαρτη εβλεπα τους συμμαθητες μου να το ξερουν απ'εξω και τους κοροιδευα, η αληθεια ειναι (αλαζονας και υπεροπτης ων).Μεχρι που συνειδητοποιησα πως ειναι πανελλαδικως εξεταζομενο. Προσωπικα, μου πηρε 2 μηνες, αλλα με συστηματικη μελετη. Και ουδεποτε υπηρξα καλος στην αποστηθιση, εξαλλου ειχα πολλα χρονια να το κανω αυτο, απο τοτε που ανεβασαμε Αριστοφανη στη πεμπτη δημοτικου, αν θυμαμαι καλα.
Αλλα για να ασχοληθεις με αυτο το μαθημα τους 2 τελευταιους μηνες, προυποθετει πως εχεις ηδη ασχοληθει αρκετα με τα βαρβατα της κατευθυνσης (μαθηματικα-φυσικη). Για αυτο δε το συστηνω ανεπιφυλακτα. Το νοημα ομως παραμενει: ολοι μπορουν να γραψουν ΑΟΔΕ, αρκει να στρωσουν λιγακι τα οπισθια τους.
Α, και να το λες σε καποιον που θα διορθωνει επι τοπου τα λαθη σου, βοηθα.
Θα νιωσετε μεγαλη ικανοποιηση οταν 1)τη μερα πριν το δωσετε θα σας ρωτανε ενα κομματι του βιβλιου και θα ρεει απο το στομα σας ωσαν γαργαρο νερο 2) θα υιοθετησετε αυτο το "κουλ", ψυχρο υφος του σχολικου εγχειριδιου στις συζητησεις σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Εγω προσωπικα δεν θα το διακινδυνεψω.Θα αρχισω να το διαβαζω απο την αρχη της σχολικης χρονιας,ενα 2ωρο την εβδομαδα περιπου υπολογιζω,συν μια ωρα επαναληψη το σαββατοκυριακο.Ετσι θα ξεκινησω και θα πορευτω αναλογα με τις απαιτησεις του,ως το τελος.Βεβαια Χριστουγεννα και Πασχα θα θελησει μια γερη επαναληψη και...καλη μας παπαγαλια και τυχη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Εγω προσωπικα δεν θα το διακινδυνεψω.Θα αρχισω να το διαβαζω απο την αρχη της σχολικης χρονιας,ενα 2ωρο την εβδομαδα περιπου υπολογιζω,συν μια ωρα επαναληψη το σαββατοκυριακο.Ετσι θα ξεκινησω και θα πορευτω αναλογα με τις απαιτησεις του,ως το τελος.Βεβαια Χριστουγεννα και Πασχα θα θελησει μια γερη επαναληψη και...καλη μας παπαγαλια και τυχη!

μακαρι φιλε να σου βγει το προγραμμα διοτι και εγω ετσι το ειχα στο μυαλο μου αλλα με εφαγαν τα μαθηματικα και οι φυσικες(κυριως στην αρχη:whistle:).αντε καλη τυχη mate:clapup::clapup::clapup:

Τελος, και εγω σαν το φιλο Pagitas ημουν δλδ το εμαθα το τελευταιο 2 μηνο αλλα, δεν το προτεινω,ειναι ιδιαιτερα ψυχοφθορο και θα παραμελήσετε καπως τα αλλα μαθηματα.Παντως αν το θες και εχεις προγραμμα καθως και -κυρίως- αποφασιστηκοτητα βγαινει:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Μαθηματικα οταν θα ξεκινησουμε στο σχολειο θα χουμε βγαλει ηδη και την παραγωγο.Φυσικη ξερω πως δεν ειμαι αριστος,αρα δεν εχω μεγαλες απαιτησεις.Κατα τα αλλα σε ευχαριστω πολυ φιλε μου και καλη μας αρχη σε μας της τεχνολογικης-2!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina123

Δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 699 μηνύματα.
εγω εχω μαθει 10 σελιδες απο το αοδε.ομως οταν λεω 10 εννοω τελεια.:P(απεξω και ανακατωτα που λενε)
και τωρα λεω να βγαλω ολο το 1ο κεφαλαιο και μετα να το αφησω για λιγο...
γιατι τρωει αρκετο χρονο παρολο που γενικα ειμαι "καλη" στην παπαγαλια;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
εγω εχω μαθει 10 σελιδες απο το αοδε.ομως οταν λεω 10 εννοω τελεια.:P(απεξω και ανακατωτα που λενε)
και τωρα λεω να βγαλω ολο το 1ο κεφαλαιο και μετα να το αφησω για λιγο...
γιατι τρωει αρκετο χρονο παρολο που γενικα ειμαι "καλη" στην παπαγαλια;)

τέλεια ;;;:hmm: Τι γνωριζεις για την οικονομικη λειτουργια μια επιχειρισης;
Πλακα κανω.:) Κοιτα αμα βγαλεις το 1ο κεφαλαιο εισαι πολυ καλα, αλλα πιστευω πως αυτο το μαθημα θελει συνεχης και σταθερη ενασχοληση και οχι μια περιοδο να φουλαρετε και μια να το αφηνετε...Αποψη μου ετσι !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina123

Δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 699 μηνύματα.
τέλεια ;;;:hmm: Τι γνωριζεις για την οικονομικη λειτουργια μια επιχειρισης;
αμα θελεις στο λεω το θυμαμαι αυτολεξει:P

Πλακα κανω.:) Κοιτα αμα βγαλεις το 1ο κεφαλαιο εισαι πολυ καλα, αλλα πιστευω πως αυτο το μαθημα θελει συνεχης και σταθερη ενασχοληση και οχι μια περιοδο να φουλαρετε και μια να το αφηνετε...Αποψη μου ετσι !

ξεχασα να πω οτι αφου τελειωσω το 1ο κεφαλαιο θα το κανω συνεχεια επαναληψεις ωστε να μην το ξεχασω...
και το δευτερο κεφαλαιο λεω πια τα χριστουγεννα...ή πεφτει πολυ μακρια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
ΕΥΤΥΧΩΣ δεν θα ξαναδώ μπροστά μου αυτό το κωλομάθημα που το μόνο που προσφέρει είναι να σου καίει κάθε εγκεφαλικό σου κύτταρο στο δευτερόλεπτο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
ξεχασα να πω οτι αφου τελειωσω το 1ο κεφαλαιο θα το κανω συνεχεια επαναληψεις ωστε να μην το ξεχασω...
και το δευτερο κεφαλαιο λεω πια τα χριστουγεννα...ή πεφτει πολυ μακρια;

Τι να σου πω Χριστινα.Την αποψη μου την γραφω παραπανω και εγω αυτην ακοολουθησα...Τα Χριστουγενα μου φαινεται πολυ μακρια ! Ασε που μετα τα Χριστουγενα ο χρονος αρχιζει η αντιστροφη μετρηση και το αγχος για να τελειωσεις κι αλλα μαθηματα. Επισης απ' οτι θυμαμαι το τριτο ειναι και το μεγαλυτερο και για καποιους (οπως ηταν και για μενα) το δυσκολοτερο . . .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina123

Δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 699 μηνύματα.
Τι να σου πω Χριστινα.Την αποψη μου την γραφω παραπανω και εγω αυτην ακοολουθησα...Τα Χριστουγενα μου φαινεται πολυ μακρια ! Ασε που μετα τα Χριστουγενα ο χρονος αρχιζει η αντιστροφη μετρηση και το αγχος για να τελειωσεις κι αλλα μαθηματα. Επισης απ' οτι θυμαμαι το τριτο ειναι και το μεγαλυτερο και για καποιους (οπως ηταν και για μενα) το δυσκολοτερο . . .

εχεις δικιο τελικα.χαζομαρα μου...και τωρα που το ξανασκεφτομαι τα χριστουγεννα πεφτουν πολυ μακρια...
το ιδανικο για μενα θα ηταν να την εχω βγαλει ολη την υλη μεχρι τα χριστουγεννα.οποτε την περιοδο των διακοπων να κανω μια ωραιοτατη επαναληψουλα.
βεβαια ολα αυτα ειναι λογια του αερα(ετσι οπως τα λεω).ελπιζω να γινουν και στην πραγματικοτητα;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

massa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο massa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 190 μηνύματα.
εχεις δικιο τελικα.χαζομαρα μου...και τωρα που το ξανασκεφτομαι τα χριστουγεννα πεφτουν πολυ μακρια...
το ιδανικο για μενα θα ηταν να την εχω βγαλει ολη την υλη μεχρι τα χριστουγεννα.οποτε την περιοδο των διακοπων να κανω μια ωραιοτατη επαναληψουλα.
βεβαια ολα αυτα ειναι λογια του αερα(ετσι οπως τα λεω).ελπιζω να γινουν και στην πραγματικοτητα;)

Μεχρι τα χριστουγεννα πρεπει να σου εχουν μεινει γυρω στις 10 σελιδες.γιατι χρειαζεται επαναληψεις.και θα αρχιζει να μπαινει πιο βαθια το παλουκι των μαθηματικων και της φυσικης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina123

Δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 699 μηνύματα.
Μεχρι τα χριστουγεννα πρεπει να σου εχουν μεινει γυρω στις 10 σελιδες.γιατι χρειαζεται επαναληψεις.και θα αρχιζει να μπαινει πιο βαθια το παλουκι των μαθηματικων και της φυσικης.

οκ ευχαριστω το εχω συνειδητοποιησει οτι πρεπει να αφιερωσω αρκετες ωρες σε αυτο το μαθημα και να μην το αφησω τελευταια στιγμη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timekeeper

Νεοφερμένος

Ο timekeeper αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Τι έκανα εγώ πέρυσι και έγραψα 17... Πήρα το mp3 player και ηχογράφησα όλη την ύλη της ΑΟΔΕ. Ανά ενότητα. Είχε πλάκα... Track 1 Μείγμα Marketing... Ακούγονται μέσα τηλέφωνα να χτυπάνε κτλ. Μετά, όποτε ήτανε να ακούσω μουσική (στο αυτοκίνητο, στο τρέξιμο κτλ) άκουγα τον εαυτό μου να "απαγγέλει" ΑΟΔΕ. Θεωρώ τον βαθμό που πήρα άκρως ικανοποιητικό αφού δεν είχα μάθει ποτέ στην ζωή μου να αποστηθίζω. Επίσης διάβασα (ή καλύτερα "άκουσα") ΑΟΔΕ μόνο κατά το δίμηνο Απρίλιο-Μάιο. Βέβαια, είχα και την δουλειά μου, οικογένεια κτλ και δεν ασχολήθηκα με το διάβασμα πάνω από 5 μήνες συνολικά. Οπότε εσείς που είστε ακόμη μαθητές και όλη σας η ενέργεια πηγαίνει στο διάβασμα, ίσως να βρείτε χρησιμότητα στην μέθοδό μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
εγω παντως προτεινω να το γραφεται,εγγυημενα αποτελεσματα(ακομη και αν παιρνει πολυ χρονο,μακρυπροθεσμα θα επωφεληθείτε;))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RODOS

Νεοφερμένος

Ο RODOS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά ...μετά απο 2 μήνες φροντιστήριο δυσκολεύομαι να μάθω το ΑΟΔΕ .Υπάρχει κάποιο καλό κόλπο ώστε να το μάθω ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gareth

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 509 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά ...μετά απο 2 μήνες φροντιστήριο δυσκολεύομαι να μάθω το ΑΟΔΕ .Υπάρχει κάποιο καλό κόλπο ώστε να το μάθω ?

Διάβασμα και μόνο διάβασμα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Διάβασμα και μόνο διάβασμα....

Eγω, ημουν σε παρομοια κατασταση με σενα.... Μεχρι που αρχισα να το ακουω και λυθηκε το προβλημα... Δε ξερω αν σε βοηθησει και εσενα...Δοκιμασε το
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olgalicious97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η olgalicious97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 281 μηνύματα.
Ακούω από πολλούς πως είναι παλούκι. Ισχύει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top