Γενικό - [Παλιό Σύστημα] Πρόβλημα με τις AOΔΕ

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Εγω θα το ακουω καθε βραδυ μεχρι να κοιμηθω. Τελος.
Τα τραγουδια των Ημισκουμπριων δηλαδη πως τα ειχα μαθει απεξω μικρος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

frizstyler

Νεοφερμένος

Ο frizstyler αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 121 ετών. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
φυσικα και δεν αλλαξα ορους.οπως ειπα, τα ειχα καλοδιαβασει αυτα και τα ηξερα,απλα ετσι οπως τα εγραφα ειχανε διαφορετικη εικονα απ'του βιβλιου.σιγουρα ο βαθμος που πηρα βγηκε απο Χ σε ολοκληρες παραγραφους που ειχα γραψει...:mad:
απλα οι επομενοι κοιτατε τι παθαμε εμεις να μην το παθετε κι εσεις.καλο ειναι να βγαζετε νοημα,αλλα δυστυχως δε θα σας προσφερει πολλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Εγω θα το ακουω καθε βραδυ μεχρι να κοιμηθω. Τελος.
Τα τραγουδια των Ημισκουμπριων δηλαδη πως τα ειχα μαθει απεξω μικρος;


:D
(οτι βολευει τον καθενα,εγω τα εγραφα.Μου αρεσει παντως ο τροπος που τα παρουσιαζεις τα ηχητικά σου ντοκουμέντα;))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
:D
(οτι βολευει τον καθενα,εγω τα εγραφα.Μου αρεσει παντως ο τροπος που τα παρουσιαζεις τα ηχητικά σου ντοκουμέντα;))

Κι εμένα αυτό μου αρέσει. Τα κάνω ερωτήσεις όλα, παράγραφο παράγραφο ή κατά θέμα και μετα τα γράφω.
Δεν την μπορώ την παπαγαλία, αλλά τι να κάνουμε, ένας χρόνος είναι θα περάσει.
ελπίζω να περάσω κι εγώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Κι εμένα αυτό μου αρέσει. Τα κάνω ερωτήσεις όλα, παράγραφο παράγραφο ή κατά θέμα και μετα τα γράφω.
Δεν την μπορώ την παπαγαλία, αλλά τι να κάνουμε, ένας χρόνος είναι θα περάσει.
ελπίζω να περάσω κι εγώ

δυστυχως συμφωνω απολυτως αλλα σου εγγυώμαι θα περασει.τωρα εισαι και στη καλη εποχή,μετα να δεις που θα αρχίσουν οι επαναλήψεις και θα βαριεσαι τη ζωη σου.το γράψιμο(και με τους αλλους που τ εχω συζητήσει) btw ειναι το καλυτερο αλλα κακα τα ψεματα παιρνει παρα πολυ χρονο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Και εγώ με το ΑΟΘ και τα άλλα μαθήματα που χρειάζονται αποστήθηση, πρώτα θέλω να καταλάβω τι λέει το κείμενο και μετά τα υπογραμμίζω, γράφω 1, 2,3 δίπλα και τα μετράω με τα δάχτυλά μου λέγοντάς τα απέξω. Τα δυσκολότερα κομμάτια τα γράφω (πάλι με 1,2,3) . Όντως παίρνει περισσότερο χρόνο, αλλά τα θυμάμαι καλύτερα μετά. Επίσης βοηθά πολύ να έχεις φωτογραφική μνήμη, θυμάμαι ακόμα και τις σελίδες πολλές φορές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Στο ΑΟΘ μπορεις και να γραψεις σε καποια σημεια τις λεξεις και να τις αποδωσεις με ισοδυναμες επειδη δεν ειναι τοσο μεστο σε νοηματα οπως το ΑΟΔΕ.Στο ΑΟΔΕ για να μην εχει ο αλλος δικαιωμα να σου κοψει ουτε μοριο θελει καθαρα παπαγαλια μεχρι και το κομμα.Αν και η καθηγητρια στο σχολειο μου ειπε πως δεν ειναι τοσο σκύλα για να βλεπει copy paste το βιβλιο και βοηθαει οσο μπορει.
Και αυτο φανηκε και φετος ρε παιδια.Πολλοι υποψηφιοι σε μας ειχανε διαφορα μεχρι και 11/100 στο ΑΟΔΕ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Στο ΑΟΘ μπορεις και να γραψεις σε καποια σημεια τις λεξεις και να τις αποδωσεις με ισοδυναμες επειδη δεν ειναι τοσο μεστο σε νοηματα οπως το ΑΟΔΕ.Στο ΑΟΔΕ για να μην εχει ο αλλος δικαιωμα να σου κοψει ουτε μοριο θελει καθαρα παπαγαλια μεχρι και το κομμα.Αν και η καθηγητρια στο σχολειο μου ειπε πως δεν ειναι τοσο σκύλα για να βλεπει copy paste το βιβλιο και βοηθαει οσο μπορει.
Και αυτο φανηκε και φετος ρε παιδια.Πολλοι υποψηφιοι σε μας ειχανε διαφορα μεχρι και 11/100 στο ΑΟΔΕ

τουλάχιστον λίγο λιγότερη παπαγαλία χαχα , τι να πούμε για την ιστορία, τη λογοτεχνία, τα αρχαία όλα δηλαδή... :P
1 μάθημα παπαγαλίας έχετε, εμείς τι να πούμε στην αντίπερα όχθη... θα πρεπε να γεμίζουμε θρεντς με παράπονα ; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Και τη μ αυτο ρ φιλε δεν καταλαβε οποιος περναει(αν περασω) σ χαμηλοβαθμο πολυτεχνείο παυει να ειναι πολυτεχειο???
δλδ οσοι θα περασουν σ πολιτικος μηχανικος ΕΜΠ απο τεχνολογικη κατευθυνση δεν εχουν γραψει ετσι(καλα) στο ΑΟΔΕ???
μην υποβαθμιζεις τη σχολη που γουσταρω και το κυριοτερο που ξερεις εσυ τι κλίση εχω ρ μεγαλε?και φυσικα και γινεται να εισαι και καλος στα μαθηματικα και στη φυσικη αλλα παραλληλα και στο ΑΟΔΕ αρκει να θες και να προσπαθεις

[...]Βλέπεις να υποβαθμίζω πουθενά τη σχολή?Απλά λεω πως για να βγάλεις τόσα μόρια(κάτω απο 16.5κ) δεν χρειάζεται να γράψεις ούτε καν μέτρια σε αυτό το μάθημα του κώλου.Και με ένα εφτά(7)! που λέει ο λόγος είσαι οκ.Και γνώμη μου είναι πως μαθητές που μπαίνουν πολυτεχνεία-θετικές επιστήμες με 10άρια μαθηματικά/φυσική και 20άρια ΑΟΔΕ είναι αξιολύπητοι.

p.s.:διαβασέ το δύο(2) φορές για να μην καταλάβεις πάλι άλλα αντ'άλλων.:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

toi_toi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο toi_toi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,051 μηνύματα.
Εγω θα το ακουω καθε βραδυ μεχρι να κοιμηθω. Τελος.
Τα τραγουδια των Ημισκουμπριων δηλαδη πως τα ειχα μαθει απεξω μικρος;
:knife:
καλο κουραγιο!
Αν και η καθηγητρια στο σχολειο μου ειπε πως δεν ειναι τοσο σκύλα για να βλεπει copy paste το βιβλιο και βοηθαει οσο μπορει.
Και αυτο φανηκε και φετος ρε παιδια.Πολλοι υποψηφιοι σε μας ειχανε διαφορα μεχρι και 11/100 στο ΑΟΔΕ

δυστυχως δεν ειναι ολοι οι καθηγητες σαν την δικια σου...:(
οποτε παπαγαλίστε το....μην προσπαθήσετε να τα γραψετε με δικα σας λογια και τετοιες βλακείες που λενε μερικοι...γιατι υπάρχουν και διορθωτές που εχουν το βιβλίο δίπλα! :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
:knife:
καλο κουραγιο!


δυστυχως δεν ειναι ολοι οι καθηγητες σαν την δικια σου...:(
οποτε παπαγαλίστε το....μην προσπαθήσετε να τα γραψετε με δικα σας λογια και τετοιες βλακείες που λενε μερικοι...γιατι υπάρχουν και διορθωτές που εχουν το βιβλίο δίπλα! :worry:

Eυχαριστώ:P

Μα το ξέρουν νομίζεις; Κάτι άσχετοι παραδίδουν (λέμε τώρα) και διορθώνουν αυτό το μάθημα- πχ εμας το κανει η καθηγήτρια του Δικαιου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

V@silis

Νεοφερμένος

Ο V@silis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 55 μηνύματα.
ναι οκ ενα δίκιο το εχεις αλλα,εσυ που εχεις επιλέξει την θεωρητικη εχεις μιι σχετικη ευκολια-οικειότητα στο να μαθαινεις πραγματα απέξω.εγω δεν ξερω καλα πως να το κανω αυτο(ποια τεχνικη μου τεριαζει πχ να τα γραφω ολα ή οχι) και κυριως επελεξα θεωρητικη ακριβως για αυτο το λογο,να μην εχω πολυ θεωρια μπλα-μπλα.
Υ.Γ.ακομα και στα αλλα μαθηματα που εχουν θεωρια δεν ειναι τοσο αυστηροί οι καθηγητες στη διόρθωση οσο μ τα αοδε...παραξενευει πολυ κυριως στην αρχη:/:[/quote]
Σιγουρα η αποστηθιση ειναι το χειροτερο πραγμα...Και εγω ακομα στη θεωρητικη μονο και μονο για τα Αρχαια πηγα,σε καμια περιπτωση για την παπαγαλια...Ναι ισως το χοντρυνα λιγο! Δεν εχουν ολοι την ιδια ευκολια στην αποστηθιση.Απλα ηθελα να πω οτι οσα κακα και αν καταλογιζετε σε αυτο το μαθημα ειναι "στανταρακι".Δηλαδη αμα διαβασεις δεν υπαρχει φοβος να μη γραψεις.Ας πουμε και φετος η σφαγη ειδες οτι εγινε μαθηματικα-φυσικη.Οσους τεχνολογικους ξερω μου ειπαν οτι το αοδε ηταν σωτηριο για αυτους και τους βοηθησε καπως στα μορια.Βεβαια ξερω και το αλλο ακρο! Ενα παιδι ειχε 19αρια και σε μαθηματικα-φυσικη και αοδε ενα 15 περιπου,ακριβως γιατι δεν πηγαινε την παπαγαλια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Και εγώ με το ΑΟΘ και τα άλλα μαθήματα που χρειάζονται αποστήθηση, πρώτα θέλω να καταλάβω τι λέει το κείμενο και μετά τα υπογραμμίζω, γράφω 1, 2,3 δίπλα και τα μετράω με τα δάχτυλά μου λέγοντάς τα απέξω. Τα δυσκολότερα κομμάτια τα γράφω (πάλι με 1,2,3) . Όντως παίρνει περισσότερο χρόνο, αλλά τα θυμάμαι καλύτερα μετά. Επίσης βοηθά πολύ να έχεις φωτογραφική μνήμη, θυμάμαι ακόμα και τις σελίδες πολλές φορές.

και εγω το προσπαθησα αυτο στο Αοδε αλλα δεν ειναι καθολου καλα γραμμενο το βιβλιο και δεν μπορεις(ή εστω θελει πολυ προσπαθεια) να κατανοησεις αυτο που διαβαζεις.Αυτο μ τ φωτ. μνήμη ειναι χαρισμα το εχει και φιλος μου,αλλα δεν το εχουμε-δυστυχώς ολοι-

Στο ΑΟΘ μπορεις και να γραψεις σε καποια σημεια τις λεξεις και να τις αποδωσεις με ισοδυναμες επειδη δεν ειναι τοσο μεστο σε νοηματα οπως το ΑΟΔΕ.Στο ΑΟΔΕ για να μην εχει ο αλλος δικαιωμα να σου κοψει ουτε μοριο θελει καθαρα παπαγαλια μεχρι και το κομμα.Αν και η καθηγητρια στο σχολειο μου ειπε πως δεν ειναι τοσο σκύλα για να βλεπει copy paste το βιβλιο και βοηθαει οσο μπορει.
Και αυτο φανηκε και φετος ρε παιδια.Πολλοι υποψηφιοι σε μας ειχανε διαφορα μεχρι και 11/100 στο ΑΟΔΕ

ακριβως οπως τα λες φιλε, συμφωνώ.και οι πιο πολυ καθηγητες, οκ δεν ειναι τοσο ακραίοι στην βαθμολόγηση αλλα,θα το διακινδυνεύσεις;;;αν πέσεις στον κουλο???


τουλάχιστον λίγο λιγότερη παπαγαλία χαχα , τι να πούμε για την ιστορία, τη λογοτεχνία, τα αρχαία όλα δηλαδή... :P
1 μάθημα παπαγαλίας έχετε, εμείς τι να πούμε στην αντίπερα όχθη... θα πρεπε να γεμίζουμε θρεντς με παράπονα ; :P

συμφωνω απολυτα με αυτο που λες αλλα,εγω δεν μπορω να μαθω καλα πραγματα απ'εξω,δεν ξερω πως να τ κανω καταλαβαινεις???(ειναι κατι πολυ διαφορετικο απο τα αλλα μαθηματα που κανω-μαθαινω)

[...]Βλέπεις να υποβαθμίζω πουθενά τη σχολή?Απλά λεω πως για να βγάλεις τόσα μόρια(κάτω απο 16.5κ) δεν χρειάζεται να γράψεις ούτε καν μέτρια σε αυτό το μάθημα του κώλου.Και με ένα εφτά(7)! που λέει ο λόγος είσαι οκ.Και γνώμη μου είναι πως μαθητές που μπαίνουν πολυτεχνεία-θετικές επιστήμες με 10άρια μαθηματικά/φυσική και 20άρια ΑΟΔΕ είναι αξιολύπητοι.

p.s.:διαβασέ το δύο(2) φορές για να μην καταλάβεις πάλι άλλα αντ'άλλων.:whistle:

εγω διαφωνω απολυτως.αλλα τα μαθηματικα και η φυσικη του λυκειου και αλλη αυτη της σχολης.Εμενα π.χ. προσωπικα η φυσικη κατ. μ φαινεται χαζη ρ φιλε.τι δλδ να μαθω την γωνιακη επιταχυνση μιας ραβδου που πεφτει???ενω -ασχετως δυσκολιας- η Θερμοδυναμικη μ πορωνει...
δεν μπορω να καταλαβω γιατι αξιολύπητοι;;;εγραψα προφανως καλα σε ολα τα υπολοιπα πολυ καλα για να καταφερα να περασω(εκθεση-αεπ κτλπ...).σφαιρικη γνωση I guess???


:knife:
καλο κουραγιο!


δυστυχως δεν ειναι ολοι οι καθηγητες σαν την δικια σου...:(
οποτε παπαγαλίστε το....μην προσπαθήσετε να τα γραψετε με δικα σας λογια και τετοιες βλακείες που λενε μερικοι...γιατι υπάρχουν και διορθωτές που εχουν το βιβλίο δίπλα! :worry:

Eυχαριστώ:P

Μα το ξέρουν νομίζεις; Κάτι άσχετοι παραδίδουν (λέμε τώρα) και διορθώνουν αυτό το μάθημα- πχ εμας το κανει η καθηγήτρια του Δικαιου.


Συμφωνω αλλα οκ,ειναι καλο να προσπαθεις εστω να το καταλαβαινεις ωστε αν καπου κολλησεις να το πεις καπως και να μην χασεις πολλα μορια

ναι οκ ενα δίκιο το εχεις αλλα,εσυ που εχεις επιλέξει την θεωρητικη εχεις μιι σχετικη ευκολια-οικειότητα στο να μαθαινεις πραγματα απέξω.εγω δεν ξερω καλα πως να το κανω αυτο(ποια τεχνικη μου τεριαζει πχ να τα γραφω ολα ή οχι) και κυριως επελεξα θεωρητικη ακριβως για αυτο το λογο,να μην εχω πολυ θεωρια μπλα-μπλα.
Υ.Γ.ακομα και στα αλλα μαθηματα που εχουν θεωρια δεν ειναι τοσο αυστηροί οι καθηγητες στη διόρθωση οσο μ τα αοδε...παραξενευει πολυ κυριως στην αρχη:/:
Σιγουρα η αποστηθιση ειναι το χειροτερο πραγμα...Και εγω ακομα στη θεωρητικη μονο και μονο για τα Αρχαια πηγα,σε καμια περιπτωση για την παπαγαλια...Ναι ισως το χοντρυνα λιγο! Δεν εχουν ολοι την ιδια ευκολια στην αποστηθιση.Απλα ηθελα να πω οτι οσα κακα και αν καταλογιζετε σε αυτο το μαθημα ειναι "στανταρακι".Δηλαδη αμα διαβασεις δεν υπαρχει φοβος να μη γραψεις.Ας πουμε και φετος η σφαγη ειδες οτι εγινε μαθηματικα-φυσικη.Οσους τεχνολογικους ξερω μου ειπαν οτι το αοδε ηταν σωτηριο για αυτους και τους βοηθησε καπως στα μορια.Βεβαια ξερω και το αλλο ακρο! Ενα παιδι ειχε 19αρια και σε μαθηματικα-φυσικη και αοδε ενα 15 περιπου,ακριβως γιατι δεν πηγαινε την παπαγαλια[/QUOTE]

Συμφωνω.Αλλα,μας καταναλωνει παρα πολυ χρονο και ειναι κατι που μας ξενιζει πολυ.Κοιτα ουτε εγω παω την παπαγλαια αλλα,εκατσα,στρωθηκα και τ εμαθα.Οπως εγω δεν εχω -φτηνές- δικαιολογίες για τους βαθμους μου μαθηματικα και φυσικη ετσι και αυτος απλα δεν στρωθηκε(ή εστω το παραμελησε;;;).Ας μην εθελοτυφλούμε...

Και τελος σ εσας υπαρχει ενα νοημα στο να μαθαινετε κατι απ'εξω.Πχ αν περασεις νομικη θα θυμασαι απ'εξω τους νομους(εστω καποιους) εγω τι αν τ κανω???ως επί το πλείστον πρακτικές θα ειναι οι εφαρμογές του επαγγέλματος μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Εντάξει όσο και κακά να είναι το ΑΟΔΕ γραμμένο είναι μόλις 50 σελίες όλοι λίγο πολύ μπορούν γράψουν πάνω από 19 με λίγη προσπάθεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Εντάξει όσο και κακά να είναι το ΑΟΔΕ γραμμένο είναι μόλις 50 σελίες όλοι λίγο πολύ μπορούν γράψουν πάνω από 19 με λίγη προσπάθεια


κοιτα δεν συμφωνω ειναι αρκετα κακογραμμενο.άν διαβασεις ομως σοβαρα ναι γραφεις ανετα...:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
κοιτα δεν συμφωνω ειναι αρκετα κακογραμμενο.άν διαβασεις ομως σοβαρα ναι γραφεις ανετα...:clapup:

Βλέπω. παιδιά λίγο πριν τις πανελλαδικές να λένε διαβάζω 10 ώρες φυσική και 10 ώρες μαθηματικά και 2 ώρες ΑΟΔΕ. Στο τέλος παίρνουνε έναν κακό βαθμό στο ΑΟΔΕ και το ρίχνουν στο μάθημα.

Εγώ προσωπικά πιστεύω ότι ένας υποψήφιος πρέπει να κατέχει το ΑΟΔΕ να πηγαίνει για άριστα γιατί όσο διαβασμένος να είναι στα μαθήματα φυσική και μαθηματικά είναι πολύ δύσκολο να γράψεις αν δεν έχει βάσεις από τα προηγούμενα χρόνια. Αντιθέτως στο ΑΟΔΕ ανεξάρτητα τα πασαλίματα που έχει κανεις στα προηγούμενα χρόνια μπορεί να γράψεις 20. Οι περισσοτεροι σνομπάρουν το ΑΟΔΕ και λένε (θα το βγάλω στο ΤΕΛΟΣ). Οι φροντιστές στα άλλα μαθήματα ειναι πιο απαιτητικοί με αποτέλεσμα τα παιδάκια να αφήνουν στο περιθώριο το ΑΟΔΕ.

Γνώμη μου. Διαβάτε το ΑΟΔΕ από 2α λυκείου (γιατί όχι να πηγαίνετε και φροντιστήριο από 2α λυκείου). Είναι ένα τζάμπα 20ρι γιατί να το χάσετεε;



Είναι πιο εύκολο να κάνεις ένα 15 , 19 στο ΑΟΔΕ από ότι στην φυσική και στα μαθηματικά. Οι υποψήφιοι όμως το τελευταίο μήνα διαβάζουν κυρίως μαθηαμτικά και φυσική (αυτό εγώ το θεωρώ κουτό διάβασμα και ίσως φταίνε και οι φοντιστές της φυσικής και των μαθηματικών για αυτό)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Βλέπω. παιδιά λίγο πριν τις πανελλαδικές να λένε διαβάζω 10 ώρες φυσική και 10 ώρες μαθηματικά και 2 ώρες ΑΟΔΕ. Στο τέλος παίρνουνε έναν κακό βαθμό στο ΑΟΔΕ και στα ρίχνουν το μάθημα.

Εγώ προσωπικά πιστεύω ότι ένας υποψήφιος πρέπει να κατέχει το ΑΟΔΕ να πηγαίνει για άριστα γιατί όσο διαβασμένος να είναι στα μαθήματα φυσική και μαθηματικά είναι πολύ δύσκολο να γράψεις αν δεν έχει βάσεις από τα προηγούμενα χρόνια. Αντιθέτως στο ΑΟΔΕ ανεξάρτητα τα πασαλίματα που έχεις κανεις στα προηγούμενα χρόνια μπορεί να γράψεις 20. Οι περισσοτεροι σνομπάρουν το ΑΟΔΕ και λένε (θα το βγάλω στο ΤΕΛΟΣ). Οι φροντιστές στα άλλα μαθήματα ειναι πιο απαιτητικοί με αποτέλεσμα τα παιδάκια να αφήνουν στο περιθώριο το ΑΟΔΕ.

Γνώμη μου. Διαβάτε το ΑΟΔΕ από 2α λυκείου (γιατί όχι να πηγαίνετε και φροντιστήριο από 2α λυκείου). Είναι ένα τζάμπα 20ρι γιατί να το χάσετεε;



Είναι πιο εύκολο να κάνεις ένα 15 , 19 στο ΑΟΔΕ από ότι στην φυσική και στα μαθηματικά. Οι υποψήφιοι όμως το τελευταίο μήνα διαβάζουν κυρίως μαθηαμτικά και φυσική (αυτό εγώ το θεωρώ κουτό διάβασμα και ίσως φταίνε και οι φοντιστές της φυσικής και των μαθηματικών για αυτό)



Συμφωνω απολυτως, εισαι θεος

Υ.Γ. +1 απο εμενα:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pizza1993

Δραστήριο μέλος

Ο pizza1993 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 409 μηνύματα.
υπερβολη.Για να γραψεις 10 μαθηματικα σημαινει οτι εισαι σε πολυ χαμηλο επιπεδο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
απλα αναφερω κατι απο μια συζητηση που βρισκω ενδιαφερουσα:whistle:

Το ΑΟΔΕ σαφως δεν βοηθα στο να διοικησεις μια επιχειρηση αλλα περα απο αυτο και κυριως την απ'εξω εξεταση, βοηθαει περισσοτερο την καθημερινη ζωη σου:
1. να καταλαβεις τις αναγκες των εργαζομενων (κινημα ανθρωπινω σχεσεων,προσδοκιων,Hezberg)
2. βελτιωνει την κοσμοθεωρία σου μεσω της ταξινόμησης των αναγκων μεσω Maslow,σου δείχνει κατι διαφορετικο
3.ερχεσαι σε επαφη με το μεγαθήριο Gant και Weber και τις αποψεις τους

μην μπερδευετε την εξεταση με τις πληροφοριες που αυτο το μαθημα δινει,ναι, μπορει απλα να ξυνουμαι την κορυφη του παγωβουνου αλλα και παλι αυτο δεν το κανει αχρηστο ή καλυτερα ανουσιο οπως γενικα υποστηριζετε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

catherine1994

Πολύ δραστήριο μέλος

Η catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.
Ε δεν το πιστευω!!! Τι αλλο θα κανεις ρε ανθρωπε;
μην μπερδευεις την εξεταση με τις πληροφοριες,ναι, μπορει απλα να ξυνουμαι την κορυφη του παγωβουνου αλλα και παλι αυτο δεν το κανει αχρηστο ή καλυτερα ανουσιο οπως γενικα υποστηριζετε

Σα να μπερδευτηκες εσυ λιγο μου φαινεται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top