[Παλιό Σύστημα] Μάθημα επιλογής

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

ElinakiBlouBlou

Νεοφερμένος

Η ElinakiBlouBlou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Άρτα (Άρτα). Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Εγώ πήρα πληροφορική και τελικά μου αρέσει πολύ ο προγραμματισμός!
Έχουμε και καλή παρέα στο τμήμα, περνάνε εύκολα οι 2 ώρες!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kondi

Νεοφερμένος

Ο kondi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Αστρονομία... Πολύ ενδιαφέρον μάθημα, αλλά δυστυχώς δε γίνεται με τον κατάλληλο τρόπο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Αστρονομία... Πολύ ενδιαφέρον μάθημα, αλλά δυστυχώς δε γίνεται με τον κατάλληλο τρόπο...

εμείς δεν έχουμε ακόμα καθηγητή αστρονομίας οπότε από το τίποτα μια χαρά είσαι!!!;-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina16

Πολύ δραστήριο μέλος

Η katerina16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 887 μηνύματα.
Εμείς με πολύ "δημοκρατικές" διαδικασίες κάνουμε Γραμμικό Σχέδιο..! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Εμείς με πολύ "δημοκρατικές" διαδικασίες κάνουμε Γραμμικό Σχέδιο..! :D

ΧΑχΧΑΧΑΧ κι εσενα σ εχωσαν τελικα οπου βρηκαν;
Κι εγω αλλο δηλωσα κι αλλου πηγα τελικα :P
"εγκυκλιος" και καλα που λεει πως πρεπει να δηλωσουν τουλαχιστον 15 παιδια ενα μαθημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina16

Πολύ δραστήριο μέλος

Η katerina16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 887 μηνύματα.
ΧΑχΧΑΧΑΧ κι εσενα σ εχωσαν τελικα οπου βρηκαν;
Κι εγω αλλο δηλωσα κι αλλου πηγα τελικα :P
"εγκυκλιος" και καλα που λεει πως πρεπει να δηλωσουν τουλαχιστον 15 παιδια ενα μαθημα.

Εμας με το που τέλειωσαν οι εξετάσεις μας είπαν ότι ανεξάρτητα το τι θα δηλώσουμε ΟΛΟΙ θα κάνουμε γραμμικό σχέδιο...!
Το σχολείο μου είναι πολύ δημοκρατικό..! :D :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nenoula

Δραστήριο μέλος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 540 μηνύματα.
πριν λιγες ημερες μας εδωσαν να αποφασισουμε ενα μαθημα επιλογης για τη β λυκειου απο τα παρακατω:
1.αρχες οικονομιας
2.στοιχεια αστρονομιας και διαστημικης
3.νεοτερη ευρωπαικη λογοτεχνια
4.δευτερη ξενη γλωσσα
5.σχεδιο γραμμικο
6.σχεδιο ελευθερο
7.σχεδιο τεχνικο
8.εφαρμογες υπολογιστων
9.διαχειριση φυσικων πορων

το θεμα ειναι οτι δεν γνωριζω σε ποια απο αυτα δινω στις εξετασεις,σε ολα ή σε μερικα??
ακομα μπορω να αλλαξω γνωμη τον Σεπτεμβρη?το μαθημα που θα διαλεξω θα ισχυει και για την γ λυκειου και αν ισχυει θα δωσω παλι εξετασεις στη γ λυκειου στο ιδιο??

οποιος γνωριζει ας με βοηθησει γιατι τα χω παιξει...:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
πριν λιγες ημερες μας εδωσαν να αποφασισουμε ενα μαθημα επιλογης για τη β λυκειου απο τα παρακατω:
1.αρχες οικονομιας
2.στοιχεια αστρονομιας και διαστημικης
3.νεοτερη ευρωπαικη λογοτεχνια
4.δευτερη ξενη γλωσσα
5.σχεδιο γραμμικο
6.σχεδιο ελευθερο
7.σχεδιο τεχνικο
8.εφαρμογες υπολογιστων
9.διαχειριση φυσικων πορων

το θεμα ειναι οτι δεν γνωριζω σε ποια απο αυτα δινω στις εξετασεις,σε ολα ή σε μερικα??
ακομα μπορω να αλλαξω γνωμη τον Σεπτεμβρη?το μαθημα που θα διαλεξω θα ισχυει και για την γ λυκειου και αν ισχυει θα δωσω παλι εξετασεις στη γ λυκειου στο ιδιο??

οποιος γνωριζει ας με βοηθησει γιατι τα χω παιξει...:worry:

Σε όλα τα μαθήματα γράφεις εξετάσεις πλην της πληροφορικής.
Νομίζω πως η τωρινή σου επιλογή του μαθήματος δεν είναι δεσμευτική του αποτελέσματος. Θεωρώ ,δηλαδή, απίθανο το να μην μπορείς να αλλάξεις μάθημα το Σεπτέμβρη.
Τι εννοείς θα ισχύει και για τη Γ; Κάθε τάξη έχει τα δικά της επιλεγόμενα μαθήματα εκτός της Πληροφορικής που είναι κοινή για Α και Β, ενώ μετονομάζεται Πολυμέσα - Δίκτυα στη Γ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nenoula

Δραστήριο μέλος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 540 μηνύματα.
Σε όλα τα μαθήματα γράφεις εξετάσεις πλην της πληροφορικής.
Νομίζω πως η τωρινή σου επιλογή του μαθήματος δεν είναι δεσμευτική του αποτελέσματος. Θεωρώ ,δηλαδή, απίθανο το να μην μπορείς να αλλάξεις μάθημα το Σεπτέμβρη.
Τι εννοείς θα ισχύει και για τη Γ; Κάθε τάξη έχει τα δικά της επιλεγόμενα μαθήματα εκτός της Πληροφορικής που είναι κοινή για Α και Β, ενώ μετονομάζεται Πολυμέσα - Δίκτυα στη Γ.

Με κάλυψες! Απλώς δεν ήξερα ότι κάθε τάξη έχει τα δικά της επιλεγόμενα μαθήματα και νόμιζα ότι αν επιλέξεις ένα μάθημα τώρα θα συνεχίζεις να το έχεις και στις υπόλοιπες τάξεις...Σ' ευχαριστώ πολύ!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stella1802

Νεοφερμένος

Η stella1802 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Θα επιλέξω τη θεωρητική κατεύθυνση και πρέπει να διαλέξω επιλογή μεταξύ Φιλοσοφίας και Πολιτική και Δίκαιο. Τι μου προτείνετε???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Θα επιλέξω τη θεωρητική κατεύθυνση και πρέπει να διαλέξω επιλογή μεταξύ Φιλοσοφίας και Πολιτική και Δίκαιο. Τι μου προτείνετε???

Τι δίκαιο είναι εύκολο και στρωτό μάθημα, φιλοσοφία να πάρεις αν σ' ενδιαφέρει το μάθημα, γιατί πιστεύω είναι πιο δύσκολο από την ξερή παπαγαλία του δικαίου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Γιατι να φορτωθεις με ενα ακομα μαθημα που θσ εχει διαβασμα;;; Παρε πληροφορικη και θα εισαι κουλ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Γιατι να φορτωθεις με ενα ακομα μαθημα που θσ εχει διαβασμα;;; Παρε πληροφορικη και θα εισαι κουλ

Στην Β λυκείου δεν έχει πολύ διάβασμα, γιατί να μην πάρει αυτό που της αρέσει; :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Αμα ξερει οτι της αρεσει οκ! Εγω το ειπα απο την αποψη να μην παιδευεται! Ασε πουθ θα το δωσεις και στο τελος ενω την πληροφορικη οχι!
Τεσπα, ο καθενας κανει τις προτιμησεις του, απλα εγω σου προτεινα μια εναλλακτικη! ΑΠο κει και περα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,263 μηνύματα.
Θα επιλέξω τη θεωρητική κατεύθυνση και πρέπει να διαλέξω επιλογή μεταξύ Φιλοσοφίας και Πολιτική και Δίκαιο. Τι μου προτείνετε???
Μεταξύ Δικαίου και Φιλοσοφίας, προτείνω Δίκαιο.Όμως, είναι αναλόγως τι σε ενδιαφέρει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Αμα ξερει οτι της αρεσει οκ! Εγω το ειπα απο την αποψη να μην παιδευεται! Ασε πουθ θα το δωσεις και στο τελος ενω την πληροφορικη οχι!
Τεσπα, ο καθενας κανει τις προτιμησεις του, απλα εγω σου προτεινα μια εναλλακτικη! ΑΠο κει και περα..

Γενικά, σε όλα τα μαθήματα επιλογής, δεν έχω ακούσει κανένα παιδί να ζορίζεται. Μόνο στο σχέδιο κάνουν δουλειά, αλλά αυτό είναι λογικό, αφού το σχέδιο είναι μάθημα πανελληνίων, θα ήταν απαράδεκτος ο καθηγητής αν δεν ασχολούνταν.

Όσο για τις εξετάσεις, εμάς πάντως θα μας βάλει μικρή ύλη, οπότε με 1 ώρα διάβασμα παίρνεις 20 στις εξετάσεις κι ανεβάζει το ΜΟ ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stella1802

Νεοφερμένος

Η stella1802 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Ρε παιδια..μιλάω για επιλογή της θεωρητικής κατεύθυνσης. Από του χρόνου η θεωρητική θα έχει αρχαία, λατινικά και φιλοσοφία ή πολιτική και δίκαιο. Πρέπει να διαλέξω ένα από τα δύο. Το πολιτική και δίκαιο θα είναι πλέον ως επιλογή μόνο στη θεωρητική κατεύθυνση.
https://edu.klimaka.gr/leitoyrgia-sxoleivn/lykeio/1683-wrologio-programma-mathimatwn-b-lykeiou.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
Ρε παιδια..μιλάω για επιλογή της θεωρητικής κατεύθυνσης. Από του χρόνου η θεωρητική θα έχει αρχαία, λατινικά και φιλοσοφία ή πολιτική και δίκαιο. Πρέπει να διαλέξω ένα από τα δύο. Το πολιτική και δίκαιο θα είναι πλέον ως επιλογή μόνο στη θεωρητική κατεύθυνση.
https://edu.klimaka.gr/leitoyrgia-sxoleivn/lykeio/1683-wrologio-programma-mathimatwn-b-lykeiou.html

Την επιλογή σου θα την καθορίσουν τα ενδιαφέροντα σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maniavas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μάνια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
Θα επιλέξω τη θεωρητική κατεύθυνση και πρέπει να διαλέξω επιλογή μεταξύ Φιλοσοφίας και Πολιτική και Δίκαιο. Τι μου προτείνετε???

Λοιπόν είναι ανάλογα το τι σε ενδιαφέρει
Από προσωπική εμπειρία με το δίκαιο το απεχθάνομαι και δεν ξέρω κανέναν ούτε από την θεωρητική που να του άρεσε αλλά πιστεύω ότι φταίει η καθηγήτρια οπότε δεν είμαι αντικειμενική.:P Αυτά που μαθαίνεις στο δίκαιο είναι χρήσιμα οπότε μην το απορρίψεις για αυτό που γράφω είμαι υπερβολική πολλές φορές:whistle:
Προσωπικά λατρεύω την φιλοσοφία μου αρέσει παρά πολύ οπότε αν ήμουν στην θέση σου θα διάλεγα φιλοσοφία ;)
ΑΛΛΆ πρέπει να σκεφτείς τι σου αρέσει αν σε ενδιαφέρουν οι φιλοσοφικές σχολές είναι μια καλή επιλογή αν σε ενδιαφέρει η νομική τότε διάλεξε το δίκαιο Μην φανταστείς βέβαια ότι έχουν καμια σχέση με αυτά που θα κανείς στη σχολή απλά πιστεύω οτι θα σε ενδιαφέρει περισσότερο το ανάλογο μάθημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
εγω θα παω θεωρητικη.....τι μαθηματα επιλογης θα εχουμε;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top