[Παλιό Σύστημα] Μάθημα επιλογής

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Panos137

Νεοφερμένος

Ο Παναγιωτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Στην α πηρα εφαρμγες πληροφορικης τωρα στην β λυκειου μπορω να ξαναπαρω πηροφορικη????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Οχι...στην Γ μπορεις να την παρεις παλι(απ'οτι ξερω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Ναι, μπορείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ναι, μπορείς...Απλώς αν την πάρεις φέτος δε μπορείς να την ξαναπάρεις στη Γ'. Μικρό το κακό βέβαια, γιατί μπορείς να πάρεις Πολυμέσα, ενα παρόμοιο. Αλλά επειδή το μάθημα επιλογής σχετίζεται και με τις Πανελλήνιες, επειδη πολλοί δηλώνουν και πεδίο 5, συνήθως αναγκάζονται εκ των πραγμάτων να πάρουν ΑΟΘ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αααααααα λαθος εκανα τοτε:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ntin@

Νεοφερμένος

Η ntina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Εγώ διάλεξα θετική κατεύθυνση..καλά έκανα; Γιατί από ό,τι έχω ακούσει έχεις πολλές επιλογές από εκεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

filipaster

Νεοφερμένος

Ο filipaster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
εγω ειχα παρει σχεδιο............δεν ηταν και τοσο ωραιο το μαθημα.......ηταν ποιο πολυ βαρετο.........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
εγω φετος ειχα αστρονομια.....καλο μαθημα,αν και δν καταλαβαινα τιποτα..ειχαμε 2 τελευταιες ωρες και με νανουριζε που μιλουσε συνεχεια......ε...τι να κανω και γω??????:)
και τ γραμικο καλη επιλογη ειναι αν θες να πας πολυτεχνιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Ρε παιδιά, από ότι βλέπω υπάρχουν κοντά 10 μαθήματα επιλογής. Αλήθεια..... γίνονται τμήματα για όλα αυτά; Δλδ... παίζει να έχει γίνει ποτέ τμήμα για το "Βιομηχανική Παραγωγή & Ενέργεια";
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ilianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ilianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 322 μηνύματα.
Τουλάχιστον στο δικό μας σχολείο συνήθως γίνονται μόνο αστρονομία, πληροφορική και σχέδιο...Για τα άλλα δε συγκεντρώνονται παιδιά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τζίνα

Νεοφερμένος

Η Τζίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Στ δικό μας σχολείο γίνεται αστρονομία,γαλλικά κ περιβαλλοντική.Εάν τώρα δημιουργηθεί σ σας τμήμα πληροφορικής, καλύτερα ασ' το για του χρόνου,που θ σαι τρίτη,ώστε ν μν έχεις ένα επιπλέον μάθημα ν διαβάζεις..εκτός βέβαια αν θέλεις για 5ο πεδίο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πυθαγόρας

Νεοφερμένος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Σε εμάς δευτέρα λυκείου γίνεται σχέδιο, πληροφορική,γαλλικά και αστρονομία...
Εγώ αστρονομία με τα χίλια θα πάρω!!!

(καλώς σας βρήκα κιόλας, ευχαριστώ τον harris200)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

harris200

Νεοφερμένος

Ο Harris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Σε εμάς δευτέρα λυκείου γίνεται σχέδιο, πληροφορική,γαλλικά και αστρονομία...
Εγώ αστρονομία με τα χίλια θα πάρω!!!

(καλώς σας βρήκα κιόλας, ευχαριστώ τον harris200)

μην παρεις αστρονομια φιλε!!!!γιατι στην αστρονομια δινεις και εξετασεις προτινω Καλλιτεχνικα!!!αλλιως πληροφορικη αλλα δυστυχως δν θα εχεις τον δικο μας υπεροχο πληροφορικο τον Χρησταρα!!!:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Εγω στο Λυκειο για να γλιτωσω τις εξετασεις στο επιλεγομενο, εκανα το εξης: Εφαρμογες Υπολογιστων στην Α και στη Β Λυκειου και Πολυμεσα-Δικτυα στη Γ Λυκειου. Ηδη ειχα τρελο διαβασμα, δε χρειαζομουν και ενα επιπλεον μαθημα να καθεται στο σβερκο μου στις εξετασεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πυθαγόρας

Νεοφερμένος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
μην παρεις αστρονομια φιλε!!!!γιατι στην αστρονομια δινεις και εξετασεις προτινω Καλλιτεχνικα!!!αλλιως πληροφορικη αλλα δυστυχως δν θα εχεις τον δικο μας υπεροχο πληροφορικο τον Χρησταρα!!!:lol:

Έλα ρε Χάρη, σιγα! Δεν πειράζει να γράψω εξετάσεις... Και πέρσυ ψυχολογία που πήρα,πάλι γράψαμε...Το έχω δεί και το βιβλίο της αστρονομίας και είναι τέλειο! Ότι πρέπει! :thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ntin@

Νεοφερμένος

Η ntina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Στην α πηρα εφαρμγες πληροφορικης τωρα στην β λυκειου μπορω να ξαναπαρω πηροφορικη????

Ναι μπορείς να ξαναπάρεις στην β' λυκείου, αλλά όχι μετά στην Γ' λυκείου!

μην παρεις αστρονομια φιλε!!!!γιατι στην αστρονομια δινεις και εξετασεις προτινω Καλλιτεχνικα!!!αλλιως πληροφορικη αλλα δυστυχως δν θα εχεις τον δικο μας υπεροχο πληροφορικο τον Χρησταρα!!!:lol:


Γεια σας! Να ρωτήσω..τι μαθήματα επιλογής υπάρχουν στη Β' λυκείου, που μπορώ να πάρω; (Να τα δίνω ή και να μην τα δίνω στις εξετάσεις αυτά τα μαθήματα της επιλογής)..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Sulfur

Νεοφερμένος

Η Sulfur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Σε εμας εχει να διαλεξεις μονο πληροφορικη ,σχεδιο ελευθερο και αρχες περιβαλλοντικων επιστημων!Ελεος μπρος γκρεμος και πισω ρεμα !Εγω ηθελα χημεια και μερικοι αλλοι βιολογια!Αναγκαστικα διαλεξαμε ολοι ενα απο τα 3! ΕΛΕΟΣ!!!!!

Οσο για τα μαθηματα Επιλογης της Β'Λυκειου που τεθηκε ερωτηση απο τον χρηστη Ντιν@
αυτα ειναι :
Κοινωνική & Πολιτική οργάνωση στην Αρχαία Ελλάδα
Αρχές Περιβαλλοντικών Επιστημών
Νεότερη Ευρωπαϊκή Λογοτεχνία: Ιστορία και Κείμενα
Β΄ Ξένη Γλώσσα
Στοιχεία Αστρονομίας και Διαστημικής
Σχέδιο Γραμμικό
Σχέδιο Ελεύθερο
Ιστορία των Κοινωνικών Επιστημών
Θέματα Ιστορίας
Εφαρμογές Υπολογιστών ( **Επιλέγεται μόνο μία φορά στη Β΄ ή στη Γ΄ Τάξη. Δεν εξετάζεται γραπτώς.)
Βιολογία
Διαχείριση φυσικών πόρων
Χημεία
Σχέδιο Τεχνικό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Νεότερη Ευρωπαϊκή Λογοτεχνία: Ιστορία και Κείμενα
Στοιχεία Αστρονομίας και Διαστημικής
Σχέδιο Γραμμικό
Σχέδιο Ελεύθερο
Εφαρμογές Υπολογιστών ( **Επιλέγεται μόνο μία φορά στη Β΄ ή στη Γ΄ Τάξη. Δεν εξετάζεται γραπτώς.)
Βιολογία
Σ' αυτα τα μαθηματα εγινε τμημα στο σχολειο μου τη χρονια που πηγαινα Β Λυκειου. Και ολα εκτος απο τους υπολογιστες και τα σχεδια ειχαν μονοψηφιο αριθμο μαθητων. Και μιλαμε για ενα απο τα πολυπληθεστερα δημοσια σχολεια της Αθηνας... Φανταστειτε οτι στις εφαρμογες υπολογιστων εγιναν 3 τμηματα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειμαρμένη

Δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 494 μηνύματα.
Εγω στο Λυκειο για να γλιτωσω τις εξετασεις στο επιλεγομενο, εκανα το εξης: Εφαρμογες Υπολογιστων στην Α και στη Β Λυκειου και Πολυμεσα-Δικτυα στη Γ Λυκειου. Ηδη ειχα τρελο διαβασμα, δε χρειαζομουν και ενα επιπλεον μαθημα να καθεται στο σβερκο μου στις εξετασεις!


το θεωρω το καλυτερο που εχετε να κανετε,ασχετα αν εγω δεν ηξερα οτι υπαρχουν τα δικτυα και στη δευτερα πηρα Αρχες Περιβαλλοντικων Επιστημων:Dη αρχη της ησσονος προσπαθειας ειναι απαραιτητη οταν εχεις 16 μαθηματα να δωσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Εγώ θα πάρω ΑΟΘ πάντως, θέλωντας και μη, οπότε δεν έχω, τέτοιο πρόβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top