[Παλιό Σύστημα] Μάθημα επιλογής

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

maniavas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μάνια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
Τελείωσα την Α Λυκείου και από Σεπτέμβριο στα θρανία για Β' . Κατα τη διάρκεια της χρονιάς μου δόθηκε το γνωστό χαρτάκι σε όλους μας για να δηλώσω μάθημα επιλογής . Φυσικά και δήλωσα εφαρμογές υπολογιστών σαν μια γνώση που έχω παραπάνω :whistle: . Βέβαια στις πανελλήνιες θέλω να δώσω και ΑΟΘ ώστε να έχω πρόσβασει και στο 5ο πεδίο . 3η Λυκείου μπορώ να το δηλώσω ? Θα έχω όμως μάθημα με υπολογιστές στα 7 αυτά μαθήματα? Αν δεν κάνω λάθος είναι Έκθεση , Μαθηματικά Γενικής , Μαθηματικά κατεύθυνσης , Φυσική Κατεύθυνσης , Διοίκηση , Ανάπτυξη εφαρμογών (Προγραμματισμός) και μάθημα επιλογής δηλαδή ΑΟΘ . Σωστά?

Δεν μπορείς να δηλώσεις ξανά υπολογιστές αν ρωτάς αυτό. Το ΑΟΘ μπορείς να το δηλώσεις.
Τα μαθήματα που δίνεις αφού είσαι τεχνολογική είναι Εκθεση, Μαθηματικα κατ . ΑΟΔΕ και ΑΕΠΠ
Μετά μάθημα επιλογής Μαθηματικά γεν, Φυσική γεν, Βιολογία γεν ή Ιστορία γεν
Αφού θέλεις 5ο πεδίο παίρνεις υποχρεωτικά Μαθηματικά γεν και ΑΟΘ
Άλλο ΑΕΠΠ και άλλο πληροφορική επιλογής. Ο προγραμματισμός είναι μάθημα κατεύθυνσης και όχι επιλογής
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlos13

Δραστήριο μέλος

Ο ☺☻ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 552 μηνύματα.
1ον ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ !!! 2ον εισαι και παναθηναικος !!!! σε συμπαθησα .... για να δηλωσε 5ο πεδιο ειχε μαθ γεν και αοθ...!!!

Ευχαριστώ , ναι απο μικρός τρελός ;D. Ναι είχε από ότι θυμάμαι , Γενικής - Κατευθυνσης , εκθεση , φυσική , δοίκηση , αοθ και προγραμματισμό . Αυτά θέλω και εγώ .. Το θέμα είναι πως θα τα δηλώσω στο σχολείο ;D?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlos13

Δραστήριο μέλος

Ο ☺☻ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 552 μηνύματα.
Δεν μπορείς να δηλώσεις ξανά υπολογιστές αν ρωτάς αυτό. Το ΑΟΘ μπορείς να το δηλώσεις.
Τα μαθήματα που δίνεις αφού είσαι τεχνολογική είναι Εκθεση, Μαθηματικα κατ . ΑΟΔΕ και ΑΕΠΠ
Μετά μάθημα επιλογής Μαθηματικά γεν, Φυσική γεν, Βιολογία γεν ή Ιστορία γεν
Αφού θέλεις 5ο πεδίο παίρνεις υποχρεωτικά Μαθηματικά γεν και ΑΟΘ
Άλλο ΑΕΠΠ και άλλο πληροφορική επιλογής. Ο προγραμματισμός είναι μάθημα κατεύθυνσης και όχι επιλογής

Λες να ήταν ΑΕΠΠ απλά επειδή μοιάζει με προγραμματισμό και έτσι να το είχα μπερδέψει εγώ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia...!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η π = 3,14159 26535... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 379 μηνύματα.
Ευχαριστώ , ναι απο μικρός τρελός ;D. Ναι είχε από ότι θυμάμαι , Γενικής - Κατευθυνσης , εκθεση , φυσική , δοίκηση , αοθ και προγραμματισμό . Αυτά θέλω και εγώ .. Το θέμα είναι πως θα τα δηλώσω στο σχολείο ;D?
δεν τα εχετε δηλωσει ακομα??? εμεις περισυ ειχαμε παρει χαρτι και ειχαμε επιλεξει απο λιστα.... ηταν μαθηματα του τυπου πληροφορικη αστρονομια βιολογια.... αλλα νομιζω οτι σε εσας εχουν αλλαξει καποια απο τα μαθηματα !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Εγώ επέλεξα υπολογιστές για μάθημα επιλογής... και 2η επιλογή Οικονομικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlos13

Δραστήριο μέλος

Ο ☺☻ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 552 μηνύματα.
δεν τα εχετε δηλωσει ακομα??? εμεις περισυ ειχαμε παρει χαρτι και ειχαμε επιλεξει απο λιστα.... ηταν μαθηματα του τυπου πληροφορικη αστρονομια βιολογια.... αλλα νομιζω οτι σε εσας εχουν αλλαξει καποια απο τα μαθηματα !!!

Τώρα θα μπω στην Β . Στην Α' , που μας είπαν να δηλώσουμε για του χρόνου , δήλωσα Εφαρμογές υπολογιστών .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Paracelsus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Paracelsus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 283 μηνύματα.
Τώρα θα μπω στην Β . Στην Α' , που μας είπαν να δηλώσουμε για του χρόνου , δήλωσα Εφαρμογές υπολογιστών .

Εγώ Αστρονομία !!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maniavas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μάνια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
Λες να ήταν ΑΕΠΠ απλά επειδή μοιάζει με προγραμματισμό και έτσι να το είχα μπερδέψει εγώ?

Μάλλον αυτό θα έγινε. Γιατί η πληροφορική επιλογής δεν έχει εξετάσεις :P


Υ.Γ Και καλά ταξίδια στον αδελφό σου ξέρω πως είναι να έχεις κάποιον δικό σου τόσο μακριά και να μην μπορείς να του μιλήσεις :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlos13

Δραστήριο μέλος

Ο ☺☻ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 552 μηνύματα.
Μάλλον αυτό θα έγινε. Γιατί η πληροφορική επιλογής δεν έχει εξετάσεις :P


Υ.Γ Και καλά ταξίδια στον αδελφό σου ξέρω πως είναι να έχεις κάποιον δικό σου τόσο μακριά και να μην μπορείς να του μιλήσεις :/:

Ε εντάξει όταν πιάνει λιμάνι μιλάμε είτε από skype είτε απο τηλ. . Δηλαδή τώρα που έχω δηλώσε για την Β εφαρμογές υπολογιστών , τι περιμένω άλλο χαρτάκι και αν ναι τι δηλώνω ;D?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maniavas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μάνια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
Γιατί να αλλάξεις δεν θέλεις υπολογιστές στην Β; Μήπως σε μπέρδεψα ;:worry:
Αφού στην Γ θέλεις 5ο πεδίο παίρνεις στην Β υπολογιστές για να μην έχεις εξετάσεις στο τέλος, αφού σου αρέσουν κιόλας τέλια
Στην τρίτη από ότι κατάλαβα θα πας τεχνολογική στην οποία είναι και το ΑΕΠΠ (προγραμματισμός) που με ρώτησες.

Κατάλαβες; Αν έχεις κάποια απορία μην διστασεις να ρωτήσεις ;)

Η πληροφορική επιλογής δεν έχει καμία σχέση με πανελλαδικές και εξετάσεις αφού δεν εξετάζετε καν ενδοσχολικά. Για να καταλάβεις εγώ που έκανα φέτος δεν ξέρω καν τι γράφει το βιβλίο δεν μα το έδωσε καν εκεί καθόμασταν στου υπολογιστές και κάναμε την μια ώρα την εργασία και την άλλη μια μπαίναμε και κάναμε ότι θέλαμε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlos13

Δραστήριο μέλος

Ο ☺☻ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 552 μηνύματα.
Έλα το έπιασα . Ευχαριστώ ;D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sophia<3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
καλησπερα σε ολουσ:)Και εγω τοω Σεπτεμβρη θα παω Β΄ αλλα δεν μας εδωσαν κανενα χαρτι για μαθημα επιλογης για την Β΄εσας ποτε σας το εδωσαν
?:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Paracelsus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Paracelsus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 283 μηνύματα.
καλησπερα σε ολουσ:)Και εγω τοω Σεπτεμβρη θα παω Β΄ αλλα δεν μας εδωσαν κανενα χαρτι για μαθημα επιλογης για την Β΄εσας ποτε σας το εδωσαν
?:confused:

Εμάς στο ίδιο χαρτί που μας έδωσαν για την επιλογή κατεύθυνσης στη Β' λυκείου, είχε να επιλέξουμε και το μάθημα επιλογής για του χρόνου ... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sophia<3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
εμασ μασ ειπα να σημειωσουμε σε συντομογραφια διπλα απο το ονομα μασ την κατευθυνση που θα παμεστο τελοσ (στους βαθμους)οποτε απο οτι βλεπω θα μας ρωτησουν τελευταια στιγμη .ευχαριστω παντως;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kορνηλια

Νεοφερμένος

Η Kορνηλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
εμασ μασ ειπα να σημειωσουμε σε συντομογραφια διπλα απο το ονομα μασ την κατευθυνση που θα παμεστο τελοσ (στους βαθμους)οποτε απο οτι βλεπω θα μας ρωτησουν τελευταια στιγμη .ευχαριστω παντως;)

Σοφια ξερω κι εγω παιδια που δεν τους εδωσαν χαρτι για το μαθημα επιλογης.. Συνηθως σ'αυτες τις περιπτωσεις ρωτανε στην αρχη της επομενης χρονιας. Αν και δε μπορω να καταλαβω το σκεπτικο τους,απλα χασιμο χρονου ειναι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sophia<3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Σοφια ξερω κι εγω παιδια που δεν τους εδωσαν χαρτι για το μαθημα επιλογης.. Συνηθως σ'αυτες τις περιπτωσεις ρωτανε στην αρχη της επομενης χρονιας. Αν και δε μπορω να καταλαβω το σκεπτικο τους,απλα χασιμο χρονου ειναι!
Και ποιος μπορει να τους καταλαβει :worry::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro che 7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 1,859 μηνύματα.
Διαχείριση φυσικών πόρων ή αστρονομία; Τι από τα δύο θα προτιμούσατε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Αστρονομια!!!Ειναι σιγουρα πιο ενδιαφερουσα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro che 7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 1,859 μηνύματα.
Αστρονομια!!!Ειναι σιγουρα πιο ενδιαφερουσα!!

Και εγώ αυτό σκεφτόμουνα και αυτό έχω δηλώσει απλά ακούω από πολλούς ότι η αστρονομία έχει πολύ θεωρία και καταλήγει λιγότερο ενδιαφέρουσα από ότι ακούγεται γι' αυτό σε εμάς πολλοί προτιμάνε φυσικούς πόρους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Και εγώ αυτό σκεφτόμουνα και αυτό έχω δηλώσει απλά ακούω από πολλούς ότι η αστρονομία έχει πολύ θεωρία και καταλήγει λιγότερο ενδιαφέρουσα από ότι ακούγεται γι' αυτό σε εμάς πολλοί προτιμάνε φυσικούς πόρους

Ξερω γω; Εγω παντως πηρα Γερμανικα που τα ξερω και μου αρεσουν:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top