[Παλιό Σύστημα] Μάθημα επιλογής

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
ευχαριστώ για τις πληροφορίες σου αλλά:

εγώ θα ήθελα να πάρω κάποιο άλλο μάθημα όπως σχέδιο ή χημεία αλλά το σχολείο μου(ιδιωτικό:mad:) κάνει μόνο εφαρμογές για να έχουμε και καλά τα ECDL...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos127

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 211 μηνύματα.
Εγω επελεξα τεχνολογικη κατευθυνση και στοιχεια διαστημικης ως επιλογη... Εχω παρει και το βιβλιο απο τον ξαδερφο μου και του εχω ριξει τωρα μια ματια. Φαίνεται πολυ ωραιο μαθημα

Βεβαια δεν ξερω κατα ποσο υπαρχει το ενδεχομενο να αλλαξω κατευθυνση και να παω Θετικη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
αν επιλεξετε πληροφορικη στη Β δεν μπορειτε να την παρετε στην Γ. Επομενως θα υποχρεωθειτε στη Γ να παρετε αλλο μαθημα το οποιο ομως θα εξεταζεται γραπτως και θα σας επιβαρυνει. οποτε, καντε μια θυσια φετος και παρτε κανενα σαχλο μαθημα που δε θα σας δυσκολευσει στο τελος μιας κ στη Β ειναι πιο χαλαρα τα πραγματα. και παρτε πληροφορικη στην Γ ωστε να εχετε το κεφαλι σας ησυχο μιας και οχι μονο δεν μετραει ο βαθμος στο μεσο ορο αλλα και εχετε ενα μαθημα λιγοτερο στις ενδοσχολικες οπου το τελευταιο πραγμα που θα θελετε ειναι να διαβαζετε για το επιλογης!!!! αν τωρα θελετε 5ο πεδιο που ειναι τα οικονομικα θα πρεπει να παρετε υποχρεωτικα οικονομια στην Γ αρα και οτι σας κανει κεφι στη Β. :bye:

Και να παρεις πληροφορικη στη β μοορεις να παρεις πολυμεσα στη γ που ουτε αυτα εξεταζονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nicoletta9

Νεοφερμένος

Η Νικολεττα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Ρε παιδια, ξέρει κανείς αν στη β λυκειου μπορουμε να επιλεξουμε ως μαθημα επιλογης γερμανικα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Νομιζω πως γινεται.Δεν ειμαι και σιγουρος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Ρε παιδια, ξέρει κανείς αν στη β λυκειου μπορουμε να επιλεξουμε ως μαθημα επιλογης γερμανικα??
Υπαρχει η Β' Ξενη Γλωσσα στα μαθηματα επιλογης που μπορεις να παρεις στη Β' λυκειου.
Λογικα μπορεις να επιλεξεις Γερμανικα αλλα το θεμα ειναι να γινει τμημα.
Επισης στο τελος γραφεις εξετασεις σε οποιο μαθημα και αν επιλεξεις εκτος απο τις Εφαρμογες Υπολογιστων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Παράδειγμα :Διαλέγεις "Πληροφορική" στην Α΄& Β΄Λυκείου και "Πολυμέσα" στην Γ;
Σωστό ή λάθος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gianmaria

Νεοφερμένος

Η !...Maraki...! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 98 μηνύματα.
θα διαλεξω θετικη κατευθυνση εννοειται και θα ακολουθησω ιατρικη η κατι αλλο...στο μελλον θα το αποφασισω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
γιατί ρε κοπελιά έχεις κάνει χημεία/φυσική για να το λες έτσι το 'εννοείται'?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
εγω εννοειται τεχνολογικη και σαν μαθημα επιλογης αστρονομια.αν δεν γινει τμημα εχω βαλει σαν δευτερη επιλογη το σχεδιο που μου αρεσει πολυ(μπορει να παω και φροντιστηριο για σχεδιο):D
αντε γιωργακη αγορι μου πηγαινε θετικη να λιγοστευουμε εμεις στην τεχνολογικη,να κανουμε και καλυτερο μαθημα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Εγώ πληροφορική ως μάθημα επιλογής θα πάρω στη Γ' λυκείου, γιατί δεν εξετάζεται. Δεν ξέρω όμως τι να διαλέξω για του χρόνου. Μπορεί αστρονομία ή βιολογία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

{~*1rèNe*~}

Τιμώμενο Μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,067 μηνύματα.
Κι εγώ για την Γ' θα επιλέξω Πληροφορική, και του χρόνου Γαλλικά, γιατί και τα ξέρω αρκετά καλά, γιατί θέλω να τα φρεσκάρω τώρα που δεν πηγαίνω πια φροντιστήριο αλλά κυρίως γιατί η καθηγήτρια τις μισές φορές λείπει ή αφήνει τα παιδιά να φύγουν μία ή και περισσότερη ώρα νωρίτερα!:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Καλα παιδιά , στο σχολείο μου έχουν δηλώσει μόνο 15 παιδιά απο τα 86 (Α'Λυκειου)
ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΗ ! Ακόμα και η θετική εχει περισσότερα παιδια (19)..... its unbelievable... αλλα καλύτερα .. με συμφερει ! (οσο λιγοτερα παιδια , τοσο καλυτερο μαθημα χιχι)
Όσο για το μάθημα επιλογής υψηλά στις προτιμήσεις των παιδιών είναι η Πληροφορικη .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
αν δεν σου αρεσει η ΠΛΗΡ τι πας να κανεις θετικη? αφου η πληροφορικη ειναι μαθηματικα και αν δεν σου αρεσει η πληρ <=> δεν σου αρεσουν μαθηματικα

Η Θετική έχεις ως βασικό προαπαιτούμενο τη Χημεία και τη Βιολογία. Το μάθημα επιλογής δεν είναι πληροφορική, είναι εφαρμογές υπολογιστών και microsoft office που δεν έχει σχέση με το μαθηματικό υπόβαθρο της επιστήμης. Άλλο ο προγραμματισμός...
-----------------------------------------
αν επιλεξετε πληροφορικη στη Β δεν μπορειτε να την παρετε στην Γ. Επομενως θα υποχρεωθειτε στη Γ να παρετε αλλο μαθημα το οποιο ομως θα εξεταζεται γραπτως και θα σας επιβαρυνει. οποτε, καντε μια θυσια φετος και παρτε κανενα σαχλο μαθημα που δε θα σας δυσκολευσει στο τελος μιας κ στη Β ειναι πιο χαλαρα τα πραγματα. και παρτε πληροφορικη στην Γ ωστε να εχετε το κεφαλι σας ησυχο μιας και οχι μονο δεν μετραει ο βαθμος στο μεσο ορο αλλα και εχετε ενα μαθημα λιγοτερο στις ενδοσχολικες οπου το τελευταιο πραγμα που θα θελετε ειναι να διαβαζετε για το επιλογης!!!! αν τωρα θελετε 5ο πεδιο που ειναι τα οικονομικα θα πρεπει να παρετε υποχρεωτικα οικονομια στην Γ αρα και οτι σας κανει κεφι στη Β. :bye:

Παίρνεις Πολυμέσα, σιγά το θέμα. Αν και για το 5ο πεδίο υποχρεωτικά παίρνεις ΑΟΘ, το οποίο αντιμετωπίζεται ως βασικό μάθημα, όχι ως επιλογής, γιατί εξετάζεται πανελλήνια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alessia #8

Νεοφερμένος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Έδεσσα (Πέλλας). Έχει γράψει 71 μηνύματα.
εγω θα παω θεωρητικη του χρονου κ επιλεγομενο διαλεξα αστρονομια!!!!!!!!:up: δω κ πολλα χρονια με απασχολει οτιδηποτε γυρω απο αυτον τον κλαδο κ ετσι θα ηταν πολυ λαθος να μην το διαλεξω.......φετος εκανα πληροφορικη κ το βαρεθηκα πολυ δεν το θελω λκ φετος....το αφηνω για του χρονου.....;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Παράδειγμα :Διαλέγεις "Πληροφορική" στην Α΄& Β΄Λυκείου και "Πολυμέσα" στην Γ;
Σωστό ή λάθος;
Σωστο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Στοιχεία Αστρονομίας και Διαστημικής :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Σωστη επιλογη αν θες τη γνωμη μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

arti

Νεοφερμένος

Η arti αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
εγω θα επιλεξω περιβαλλοντικη να παμε και καμια εκδρομουλα..........τωρα στην τριτη θα παρω πληροφορικη που δεν γραφουμε και εξετασεις........:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nantia m

Νεοφερμένος

Η Αντωνία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Στο δικό μας σχολεί από τα 14 μαθήματα επιλογής μπορούμε να επιλέξουμε......1, την πληροφορική .Εγώ πάντως προτιμώ τη βιολογία και μαζεύω παιδιά για να κάνουμε τμήμα. Ξέρει κανείς αν είναι εύκολη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top