[Παλιό Σύστημα] Ελεύθερο/Γραμμικό Σχέδιο

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

εντροπία

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η terry αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 226 μηνύματα.
ξεκινησα πριν 2 βδομαδες γι'αυτο ρωταω..δεν ηξερα οτι κοβεσαι με κατω απο 10 κ τωρα μου εφερε καπως τα πανω κατω,ειχα σκεφτει να αφοσιωθω κυριως στα μαθηματα κ μετα στο σχεδιο αλλα πρεπει να τα εχω σε μια ισορροπια τελικα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aliki_s

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η aliki_s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 234 μηνύματα.
ξεκινησα πριν 2 βδομαδες γι'αυτο ρωταω..δεν ηξερα οτι κοβεσαι με κατω απο 10 κ τωρα μου εφερε καπως τα πανω κατω,ειχα σκεφτει να αφοσιωθω κυριως στα μαθηματα κ μετα στο σχεδιο αλλα πρεπει να τα εχω σε μια ισορροπια τελικα..

Ακριβώς. Πάνω απ όλα χρειάζεται καλό πρόγραμμα, όχι υπερβολές...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

εντροπία

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η terry αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 226 μηνύματα.
ουφ δυσκολα..παντως ακομα δεν εχω παρει απαντηση κ τρομαζω :Ρ
ειναι τελικα ευκολο η οχι να γραψεις ενα 10αρακι στο σχεδιο?:Ρ:Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aliki_s

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η aliki_s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 234 μηνύματα.
Εγώ δεν έδωσα σχέδιο, από πολλούς μου φίλους που έδωσαν πάντως ξέρω πως κάπου είναι απρόβλεπτο το ελεύθερο... το γραμμικό είναι πιο βατό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

εντροπία

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η terry αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 226 μηνύματα.
έτσι είναι κ πάλι καλά που συμψηφίζονται!ουφ.κατι είναι κ αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

oli@photographer

Νεοφερμένος

Η oli@photographer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
γιατι ποιος ειπε οτι συμψηφιζονται τα 2 σχεδια????

νομιζω ομως οτι εννουσε το σχεδιο ως χομπι.αφου παει θεωρητικη...εκτος αν δωσει μαθηματικα που και παλι χανει μορια και ισα να πιανει καποιο τει
ρε παιδια δεν χανει μορια κανεις αν ειναι θεωρητικη!κι εγω ημουν και πηρα περισσοτερα μορια 4οπεδιο απο οτι στο 1ο!!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Lost_Icon

Νεοφερμένος

Η Lost_Icon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Τρίπολη (Αρκαδία). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
σκατά ειναι ο πλάκας.....επιχείρηση είναι....όσο για το οτι ο χρόνος περνά ευχάριστα μαλακίες....κ είναι κ κλέφτης....θα μου πεις όλα τα "φροντιστήρια-επιχειρήσεις" κλέφτες δεν είναι??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos127

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 211 μηνύματα.
Λοιπον, εχοντας ψαχτει πολυ με τις σχολες, κατεληξα οτι η αρχιτεκτονικη με ενδιαφερει πολυ... Ομως το οτι χρειαζεται σχεδιο με προβληματιζει.. Προς θεου, το σχεδιο το λατρευω και θα μου αρεσε πολυ να ηξερα να ζωγραφιζω το θεμα ειναι οτι ποτε μου δεν ασχοληθηκα σοβαρα, μονο οτι καναμε στο σχολειο. Επισης απ'οτι καταλαβαινω αλλα και συμφωνα με τη μητερα μου που παντα εβλεπε αυτα που εφτιαχνα, 'δεν το χω'... Βασικα, θυμαμαι που φτιαχναμε σχεδια μεσα στη ταξη και τα δικα μου ηταν παντα μετρια, ενω καποια αλλα παιδια εφτιαχναν αριστουργηματα για την ηλικια τους. Αυτο το γεγονος με αποθαρρυνε και τελικα δεν ασχοληθηκα με το σχεδιο... Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν αξιζει να παω σχεδιο στο φροντιστηριο εστω για να δοκιμασω τις δυνατοτητες μου.. Και κατι πολυ σημαντικο...Πιστευετε οτι το ελευθερο σχεδιο (ειδικα) απαιτει και καποιο εμφυτο ταλεντο και σε τι βαθμο??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Ο ιδιος δεν εχω προσπαθισει ποτε.. Η κοπελα μου εδωσε φετος ελευθερο σχεδιο (και περσυ εκανε μαθηματα και για γραμμικο)
Απο οτι μου φανικε το γραμικο ειναι κατι που απλα πρεπει να μαθεις 5-10-100 πραγματα και να τα εφαρμωζεις.
Το ελευθερο τωρα.. Τι να σου πω; Η κοπελα μου σχεδιαζει με τρελη ανεση... Εγω απο την αλλη, αν και δεν εχω προσπαθισει ποτε, ειμαι σιγουρος οτι ουτε 0 δεν θα επερνα αν προσπαθουσα..
Ισως αν προσπαθισεις με καπιο φροντιστιριο και σου πουνε 2-3 πραγματα να καταφερεις να κανεις αξιοπρεπει σχεδια. Δεν ειμαι ομως ο καταληλος για να σε διαφωτισω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

krysta

Νεοφερμένος

Η krysta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Ο πολιτικός μηχανικός που δεν χρειάζεται σχέδιο ουσιαστικά δεν κάνει τα ίδια πράγματα με τον αρχιτέκτονα-κι αν όχι τα ίδια παρεμφερή?Λογικά εφόσον σου αρέσει το τμήμα αρχιτεκτονικής γιατί να μη σκεφτείς και το τμήμα πολιτικών μηχανικών που είναι κοντινό του?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lifeisgood

Νεοφερμένος

Η lifeisgood αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
Λοιπον, εχοντας ψαχτει πολυ με τις σχολες, κατεληξα οτι η αρχιτεκτονικη με ενδιαφερει πολυ... Ομως το οτι χρειαζεται σχεδιο με προβληματιζει.. Προς θεου, το σχεδιο το λατρευω και θα μου αρεσε πολυ να ηξερα να ζωγραφιζω το θεμα ειναι οτι ποτε μου δεν ασχοληθηκα σοβαρα, μονο οτι καναμε στο σχολειο. Επισης απ'οτι καταλαβαινω αλλα και συμφωνα με τη μητερα μου που παντα εβλεπε αυτα που εφτιαχνα, 'δεν το χω'... Βασικα, θυμαμαι που φτιαχναμε σχεδια μεσα στη ταξη και τα δικα μου ηταν παντα μετρια, ενω καποια αλλα παιδια εφτιαχναν αριστουργηματα για την ηλικια τους. Αυτο το γεγονος με αποθαρρυνε και τελικα δεν ασχοληθηκα με το σχεδιο... Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν αξιζει να παω σχεδιο στο φροντιστηριο εστω για να δοκιμασω τις δυνατοτητες μου.. Και κατι πολυ σημαντικο...Πιστευετε οτι το ελευθερο σχεδιο (ειδικα) απαιτει και καποιο εμφυτο ταλεντο και σε τι βαθμο??

Νομιζω πως ειναι καλο να πας σε καποιο φροντιστηριο και να καλλιεργησεις τις ικανοτητες σου..ετσι και θα βελτιωθεις σε κατι που ηδη εισαι καλος ή και μετριος αλλα και θα δεις μεχρι που μπορεις να φτασεις..Οσο για το ελευθερο κοιτα..Απο εμπειρια φιλης μου η οποια ειναι αριστη και στο γραμμικο και στο ελευθερο σχεδιο,στο ελευθερο γενικα οσο καλος και να εισαι ειναι παρα πολυ δυσκολο να γραψεις αριστα ή ακομα και 18-19..δεν ξερω γιατι αλλα ειναι περιεργη αυτη η τεχνη..Οποτε αν οπως λες σε ενδιαφερει η αρχιτεκτονικη φροντισε να εισαι αριστος σε ολα τα αλλα μαθηματα ωστε οταν θα ερθει η ωρα του σχεδιου να γραψεις τελεια στο γραμμικο που θεωρητικα ειναι πιο ευκολο και στο ελευθερο οτι μπορεσεις καλυτερο..Εξαλλου η σχολη που θελεις το γραμμικο χρειαζεται οχι το ελευθερο..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Αν η αρχιτεκτονική είναι το όνεορο σου τότε μην αφήσεις τόποτα να σε φοβίζει.Αν το επέλεξες για άλλους λόγους ξανασκέψου το γιατί το σχέδιο θα σου τρώει πάρα πολύ χρόνο.(6 ώρες τη βδομάδα στη β αν δε κάνω λάθος).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos127

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 211 μηνύματα.
Αν η αρχιτεκτονική είναι το όνεορο σου τότε μην αφήσεις τόποτα να σε φοβίζει.Αν το επέλεξες για άλλους λόγους ξανασκέψου το γιατί το σχέδιο θα σου τρώει πάρα πολύ χρόνο.(6 ώρες τη βδομάδα στη β αν δε κάνω λάθος).

Η αρχιτεκτονιική είναι το όνειρο μου αλλα ο μοναδικός λόγος που άρχισα να κοιτάω και άλλες σχολές ήταν επειδή δεν πίστευα οτι θα τα καταφέρω με το σχέδιο... Θα αρχίσω τελικά φροντιστήριο φέτος (στον Πλάκα που απ'ότι ακούω είναι πολύ καλός) και θα δω.. Αν αποδειχθώ σκράπας :P θα σταματήσω και θα κινηθώ σε άλλες σχολές (πολιτικούς, μηχανολογους κλπ...) ενώ μπορεί και τελικά να έχω κάποιες δυνατότητες που μπορώ να αξιοποιήσω :xixi:

Ευχαριστώ όλους για τη βοήθεια σας!!! :bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Αφού είναι το όνειρό σου μην το αφήσεις για κανένα λόγο,αυτό μόνο.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jbasm

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Και εγω που ειχα φιλους και φιλες που εδιναν σχεδιο μου ειπαν πως στο γραμμικο με την βοηθεια του φροντιστηριου γραφεις..Ομως το ελευθερο πρεπει και να το κατεχεις,χωρις ομως να σημαινει αυτο πως δεν υπαρχουν περιθωρια βελτιωσης στο φροντιστηριο...Παντως συμφωνωντας με ενα παραπανω ποστ θα σε συμβουλευα να διαβασεις παρα πολυ καλα τα υπολοιπα μαθηματα και με εναν καλο βαθμο στο γραμμικο και με εναν μετριο στο ελευθερο πιστεψεμαι θα περασεις...Αρκει να το βαλεις στοχο...:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos127

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 211 μηνύματα.
Και εγω που ειχα φιλους και φιλες που εδιναν σχεδιο μου ειπαν πως στο γραμμικο με την βοηθεια του φροντιστηριου γραφεις..Ομως το ελευθερο πρεπει και να το κατεχεις,χωρις ομως να σημαινει αυτο πως δεν υπαρχουν περιθωρια βελτιωσης στο φροντιστηριο...Παντως συμφωνωντας με ενα παραπανω ποστ θα σε συμβουλευα να διαβασεις παρα πολυ καλα τα υπολοιπα μαθηματα και με εναν καλο βαθμο στο γραμμικο και με εναν μετριο στο ελευθερο πιστεψεμαι θα περασεις...Αρκει να το βαλεις στοχο...:no1:

Η αλήθεια είναι πως και εγώ κάπως έτσι τα υπολογίζω... Ευτυχώς που στα άλλα μαθήματα έχω καλή επίδοση και κυρίως μου αρέσουν και διαβάζω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
εαν το θελεις πραγματικα τοτε καν'το αλλα επειδη ξερω οτι μετα απο λιγο καιρο θα αλλαξεις γνωμη,σου λεω να μην το κανεις.επισης εαν θες αθηνα τοτε θα σου ελεγα να μην το επιχειρησεις καν,για αλλη πολη ισως και να μπορεις.δεν θελω να σου κοψω τα φτερα αλλα να σε αποτρεψω απο λαθη που ισως κανεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos127

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 211 μηνύματα.
Ως γνωστόν μέσα απο τα λάθη μαθαίνουμε, προτιμώ να πάω φέτος σχέδιο για να δοκιμάσω τις δυνατότητες μου και ύστερα βλέπουμε... Έτσι κι αλλιώς δεν έχω τίποτα να χάσω!! Επίσης το σχέδιο θέλει να αφιερωσεις σημαντιικο χρονο σε αυτό και πιστεύω οτι φέτος θα έχω περιθώρια να ξεκινήσω.. Αυτο που θέλω να πω είναι οτι ας πουμε δεν ξεκιναω στην 3η και να καταλάβω τότε οτι χάνω το χρόνο μου... Θα είναι πολύ αργά. Και έχεις δικιο, δεν είμαι σταθερός σε τέτοιες αποφάσεις, όμως η αρχιτεκτονική ήταν η top επιλογή μου πάντα, ασχετα που εγώ έλεγα κάτι αλλο (ΣΕΜΦΕ, Πολ. μηχ., μηχαν. μηχ κλπ...)... Το γιατί το εξήγησα παραπάνω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nightwish 4 ever

Νεοφερμένος

Η Nightwish 4 ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Δε χανεις τιποτα να γραφτεις σε ενα φροντιστηριο για σχεδιο και να δοκιμασεις τις δυναμεις σου. Απο τον κολλητο μου παντως που ξεκινησε ηδη απο την Α λυκειου σχεδιο ξερω οτι τα πραγματα ειναι αρκετα απαιτητικα και δεν ειναι μονο θεμα ταλεντου αλλα και θεμα αποτελεσματικοτητας. Η εξεταση του σχεδιου διαρκει νομιζω 6 ωρες και ειναι συμφωνα με πολλα παιδια πολυ λιγος ο χρονος. Βεβαια αν το θες πραγματικα πολυ προσπαθησε το και κυνηγησε το ονειρο σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
βασικα οταν θα αφιερωνεις πολλες ωρες στο σχεδιο και δεν θα προλαβαινεις να διαβασεις τα υπολοιπα τοτε θα ανακαλυψεις το λαθος σου.αλλα τοτε δεν θα μπορεις να κανεις τιποτα γιατι στην γ' η υλη ειναι τεραστια,δεν θα προλαβεις να καλυψεις τα κενα.καποια λαθη δεν πρεπει να γινονται εφοσον ξερουμε απο πριν τις συνεπειες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top