Γενικό - [Παλιό Σύστημα] Βοήθεια/Απορίες στις AOΔE

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

vaggos7

Νεοφερμένος

Ο vaggos7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
αν μας ρωτήσουν να αναφέρουμε τις ομάδες συμφερόντων, ποιό κομμάτι θα γράψουμε, αυτό στη σελίδα 34 ή στη σελίδα 40?

Ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Avatar

Νεοφερμένος

Ο Avatar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Παιδια η παραγραφος μετα την ικανοποιηση των εργαζομενων στη διοικηση ανθρωπινων πορων ειναι στο κομματι της ικανοποιησης η ειναι κατι σαν συμπερασμα για ολη την διοικηση προσωπικου?γιατι μου φαινεται λιγο ξεκαρφωτο :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπάμπης ο Άλλος

Δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ο Άλλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 418 μηνύματα.
ειναι συμπέρασμα όλων, αλλά η καθηγήτρια μας μας είπε αν βάλουν έρευνα γνωμών να το γράψουμε για σιγουριά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aris7V

Νεοφερμένος

Ο Aris7V αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
εχω αγχωθει παρα πολυ δεν εχω τελειωσει εχει κανεις κανα σοσο εστω να γραψω ενα 8,4
please help
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπάμπης ο Άλλος

Δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ο Άλλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 418 μηνύματα.
πώπω νιώθω σαν να έχει καεί ο εγκέφαλος μου..... δεν αντέχω άλλο ΑΟΔΕ............
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Titos Kap

Νεοφερμένος

Ο Titos Kap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Αν ξερω:::::: επιχειρηση ως θεσμος,επιχειρηση ως συστημα,παραγωγικη λειτουργια,οικονομικη λειτουργια,ερευνας και αναπτυξης,λειτουργια πληροφορησης,δημοσιων σχεσεων,ευθυνες επιχειρησης,cyert-march,τροπους αυξησης παραγωγικοτητας,κινημα ανθρωπινων σχεσεων,προγραμματισμο management,επιδραση management στη καθημερινη ζωη,διοικηση πωλησεων.λειτουργια προυπολογισμου,ενεργειες διοικησης παραγωγης,προγραμματισμο ανθρωπινου δυναμικου,εκπαιδευση-αναπτυξη,πολιτικη αμοιβων,υγεια-προληψη ατυχηματων,ηγετης,maslow-herzberg,μεθοδοι και τεχνικες παρακινησης :::παιζει να γραψω κανενα 15αρι? :S
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπάμπης ο Άλλος

Δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ο Άλλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 418 μηνύματα.
καλα είσαι σοβαρός; Τι ερωτήσεις είναι αυτές;

Ναί, αν είσαι κωλόφαρδος θα γράψεις όχι 15, αλλά 20. Αλλά μπορεί να γράψεις και 7.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

summer life

Νεοφερμένος

Ο summer life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
τρεις ωρες για το αοδε ειναι παρα πολυς χρονος. θα εχουμε το χρονο να σκεφτουμε και ολα θα μας ερθουν μια χαρα με την προυπουθεση βεβαια να εχουμε κανει και καμια επαναληψη. δοκιμαστε ετσι τωρα να πειτε σε καποιον να σας κανει καποιες ερωτησεις για να τσεκαρετε ποσο τα ξερετε. οταν τα λες σε καποιον ειναι καλυτερα. καθιστε ετσι καμια ωριτσα και λιγο παραπανω τωρα και δοκιμαστε το. τυχαιες ερωτησεις απο ολο το βιβλιο ειναι οτι πρεπει:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

takis1992

Νεοφερμένος

Ο takis1992 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Μολις καταλαβα πως δεν θα γραψω τιποτα ΑΟΔΕ:(:(....το υποτιμισα απο την αρχη..τι βλακας:/:
Αν εχετε κανενα σοσ πειτε ... παρακαλω:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paparounas

Νεοφερμένος

Ο paparounas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Για μενα τα SOS ειναι:
*Ηγεσια
*Επιχειρησιακες Λειτουργιες
*Διοικηση Ανθρωπινων Πορων
*Management
*Χρηματοοικονομικη Διοικηση (πολυ SOS)
___________________________________________
Και εχω και μερικα σε 1η και 2η προτεραιοτητα.

1η Προτεραιοτητα:

*Ηγεσια
*Επιχειρησιακες Λειτουργιες
*Διοικηση Ανθρωπινων Πορων
*Περιβαλλον επιχειρησης
*Management
*Διοικηση πωλησεων
*Διοικηση παραγωγης
*Θεωρια Προσδοκιων
*Μεθοδοι-Τεχνικες Παρακινησης
*Χρηματοοικονομικη Διοικηση
*Θεωρια Υγιεινης-Παρακινησης Herzberg

2η Προτεραιοτητα:

*Εισαγωγη (Η Επιχειρηση)
*Αποτελεσματικοτητα των Επιχειρησεων
*Συντελεστες Management
*Marketing
*Μιγμα Marketing
*Διοικηση Ανθρωπινων Πορων
_________________________________________

Και τελος τα SOS που μας ειπε ο καθηγητης μου.
*Πολιτισμικη διασταση της επιχειρησης
*Επιχειρηση ως συστημα
*Λειτουργια Πληροφορησης
*Κωδικας Επιχειρησιακης Ηθικης
*Αποψεις Cyert, March
*Το management κατα γεωγραφικη περιοχη
*Διοικηση πωλησεων (διοικητικη διαδικασια πωλησεων)
*Διοικηση παραγωγης (Τοποθεσια εργοστασιου, Οφελιματα εργαζομενων, Εργασιακες σχεσεις)
*Τεχνικες Παρακινησης
*Συμπερασματα θεωριας Maslow
*Κριτηρια επιλογης προτυπων ηγεσιας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπάμπης ο Άλλος

Δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ο Άλλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 418 μηνύματα.
*Διοικηση παραγωγης (Τοποθεσια εργοστασιου, Οφελιματα εργαζομενων, Εργασιακες σχεσεις)

τα υπογραμμισμένα είναι από ΔΑΠ, όχι Παραγωγής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Διονυσης Ρ.

Νεοφερμένος

Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Για μενα τα SOS ειναι:
*Ηγεσια
*Επιχειρησιακες Λειτουργιες
*Διοικηση Ανθρωπινων Πορων
*Management
*Χρηματοοικονομικη Διοικηση (πολυ SOS)
Η χρηματοοικονομικη Διοικηση παρα πολυ SOS τι να σου πω....
Επεσε το 2009 θα τη βαλουν και φετος, για να μη σου πω και του χρονου......
Ρε παιδια προσεχετε τι γραφετε...μπορει να καψετε μερικα ατομα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

lefteris_92

Νεοφερμένος

Ο lefteris_92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
εγω το μαθημα αυτο το μισω και γι αυτο πηγα στον αλλο κυκλο της τεχνολογικης κατευθυνσης και ειδα ασπρη μερα!!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stelios159

Νεοφερμένος

Ο stelios159 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
ειναι 22 οκτωβριου και ακομα δεν εχουμε παρει βιβλιο αοδε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cloud_Strife

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
ειναι 22 οκτωβριου και ακομα δεν εχουμε παρει βιβλιο αοδε!
Πιστεύω έχεις πάρει ένα από το βιβλιοπωλείο... Σε ποιο σχολείο πας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
παρε ενα απο βιβλιοπωλειο αν δεν εχεις ,διοτι ειναι ηδη αργα να ξεκινησεις ,αλλωστε τρια-τεσσερα ευρω κανει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Στα βιβλιοπωλεια δεν εχουν!

Εμαθα οτι μαλλον δεν τα εχουν τυπωσει ακομα!
Η καθηγητρια μου , στο σχολειο , μας ειπε οτι μια χρονια τα βιβλια εφτασαν τελη Νοεμβριο στα σχολεια! Απαραδεκτοοοο!!!!!!! :eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

makis07

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο makis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 195 μηνύματα.
και στο σχολείο μας δεν εχουν ερθει.σε μας πάντως δεν υπάρχει και καθηγητής.ακόμα χειρότερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stelios159

Νεοφερμένος

Ο stelios159 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Εγω την προετοιμασια την εχω ξεκινσει κανονικα με βιβλιο απο προηγουμενο ετος.το προβλημα δεν εντο πιζεται μονο στο δικο μου σχολειου αλλα και στισ γυρω περιοχεσ για αυτεσ τουλαχιστον γνωριζω.αλλα ειναι δυνατον να στελνουν βιβλια οπως μας λενε και οι καθηγητες που χρησιμοποιουνται απο το δευτερο τετραμηνο 'η δεν μοιραζονται καν και να μην στελνουν βιβλια κατευθυνσησ γ λυκειου.το βιβλιο δεν το εχουν ουτε τα βιβλιοπωλεια.και μιλαμε για ενα περιγραφικο μαθημα που χρειαζεται οπου το σχολικο βιβλιο ειναι απαραιτητο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

arishonda

Νεοφερμένος

Ο Άρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θήβα (Βοιωτία). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλησπέρα και από εμένα!
Είμαι απο Θήβα και ούτε στα σχολεία της περιοχής μας έχουμε το Βιβλίο ΑΟΔΕ!
Εγώ βέβαια το προμηθεύτηκα απο μαθητή που τελείωσε πέρσυ! Κάποιοι συμμαθητές μου όμως... δεν το βρίσκουν πουθενά... Ούτε στα βιβλιοπωλεία το έχουν πλέον.
Α-Π-Α-Ρ-Α-Δ-Ε-Κ-Τ-Ο
Ο
Δ
Ε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top