Γενικό - [Παλιό Σύστημα] Βοήθεια/Απορίες στις AOΔE

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

ESOSTREFIS

Νεοφερμένος

Ο ESOSTREFIS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
τι μαθημα ρε παιδια αυτο το αοδε παλουκι δεν μπορω να μαθω τιποτε εχετε καμια ιδεα πως θα το αποστηθισω?????????????????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Undead

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο john αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
άρχισε τα να τα διαβάζεις σιγά σιγά , από μισή ώρα την ημέρα , και το πάσχα προσπάθησε να το μάθεις όλο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fosa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Fosa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 276 μηνύματα.
Άμα περιμένει το Πάσχα....Σώθηκε...Σιγά το δύσκολο άπειρες επαναλήψεις θέλει.Άμα είναι το αοδέ δύσκολο τι να πουν κ τα μαθηματικά ή η φυσική...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AnaCroN

Νεοφερμένος

Ο AnaCroN αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
τι μαθημα ρε παιδια αυτο το αοδε παλουκι δεν μπορω να μαθω τιποτε εχετε καμια ιδεα πως θα το αποστηθισω?????????????????

Αν βρεις κανένα καλό τρόπο στείλε pm. Εγώ το γράφω μερικές φορές για να το μάθω.. Αλλά πάλι το ξεχνάω μετά απο καμιά βδομάδα (τις λεπτομέρειες δηλαδή)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mostel

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στέλιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,203 μηνύματα.
Εγώ δε ξέρω τίποτα σχεδόν Α.Ο.Δ.Ε. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

philosophos

Νεοφερμένος

Ο philosophos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πλωμάρι (Λέσβος). Έχει γράψει 54 μηνύματα.
ολοι λενε οτι το διαβαζουν και δεν το μαθαινουν...οποτε εγω δεν μπαινω καν στον κοπο να το διαβασω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kristal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αποστόλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Ναι ρε philosofe,αλλά είναι ένα μάθημα που μπορείς να γράψεις εναν βαθμό που θα σε βοηθήσει να πετύχεις τη σχολή που θέλεις...το μόνο που θέλει ειναι συστηματικό διάβασμα και υπομονή...(κάτι που δεν έχω:()
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lunatic

Νεοφερμένος

Η lunatic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
να χωρισεις την υλη σε κομματια και να διαβαζεις το καθενα απο αυτα πολλες φορες
να γραφεις ερωτησεις διπλα σε καθε παραγραφο
και να βαζεις αριθμους σε καθε ερωτηση που θα απαντας π.χ.οι ευθυνες τις επιχειρησης απεναντι στο κοινωνικο συνολο:5
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Καθένας ακολουθεί το δικό του ρυθμό σ' αυτό. Εγώ πχ, αν και σιχαίνομαι την παπαγαλία και το "απ' έξω" (φανατικός των μαθηματικοφυσικών, they rule, δεν χρειάζεται ούτε μία πρόταση απ' έξω), στο ΑΟΔΕ αφιέρωνα πάρα πολύ χρόνο. :(

Άπειρες επαναλήψεις όπως το 'πατε, και.... απ' έξω. Στο τέλος έγραψα 100% (και στα κόμματα ακόμα) copy/paste το βιβλίο.

Δεν είναι απαραίτητο το να το μάθεις απ' έξω, προσοχή! Αλλά αν το κάνεις, έχεις την απόλυτη βεβαιότητα ότι θα πάρεις full μόρια. Δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχει περίπτωση να πάρεις full μόρια αν τα γράψεις όλα τα βασικά σημεία αλλά με δικά σου... λόγια. Απλώς δεν έχεις τη βεβαιότητα (δηλ. έχεις άγχος) σχετικά με το αν θα στο πάρουν όλο σωστό ή όχι.





Σημείωση: από τη μέρα που το 'δωσα δεν μπόρεσα να ξαναμάθω ούτε μία πρόταση απ' έξω. Τραυματική εμπειρία. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lunatic

Νεοφερμένος

Η lunatic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Σημείωση: από τη μέρα που το 'δωσα δεν μπόρεσα να ξαναμάθω ούτε μία πρόταση απ' έξω. Τραυματική εμπειρία. :(
:lol::lol::lol: οντως!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ESOSTREFIS

Νεοφερμένος

Ο ESOSTREFIS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
ρε παιδια απειρες επαναληψεις σημαινει και πολυς χρονος κατι που λιγα ατομα δαθετουν για παραδειγμα εγω δεν ξερω καν τι θα πει φετος ελεφθερος χρονος:D εχω αρχισει τωρα προσεκτικο διαβασμα και τα μαθαινω εχω μνημη αλλα δεν μπορει να λειτουργησει αν δεν εισαγω κατι το οποιο δεν εχω καταλαβει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,689 μηνύματα.
Είναι το μόνο μάθημα στο οποίο - εκτός και αν μου ξεφύγει από χαζομάρα κάνα Σ/Λ ή πολλαπλής- θα γράψω πάνω από 19,9 :P

Όσοι έχετε στόχο να γράψετε από 15-16 και πάνω καλό είναι να αρχίσετε το διάβασμα το συντομότερο. :)
Χωρίζουμε το βιβλίο σε ερωτήσεις και τις διαβάζουμε προφορικά πολλές φορές μέχρι να τις λέμε χωρίς καν να "τις σκεφτόμαστε". :iagree:



-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mostwant3d

Νεοφερμένος

Ο mostwant3d αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
εγώ κάνω διάφορα...είτε γράφω αυτά που θέλω να μάθω σε χαρτάκια και τα κολλάω σε τοίχους ψυγεία κτλ (όταν έχω χρόνο) αλλιώς διαβάζω σιγά σιγά και συνδέω λέξεις με χειρονομίες και άλλα πράγματα που θυμάμαι πιο εύκολα...αααα η τα λέω τραγουδιστά λολ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lunatic

Νεοφερμένος

Η lunatic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
τραγουδιστα???καλο...για γραψε κανενα τραγουδακι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teo21577

Νεοφερμένος

Ο Teo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
δεν εχω διαβασει καθολου αοδε ακομα.
μηπως παιζει κανενα SOS?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
δεν εχω διαβασει καθολου αοδε ακομα.
μηπως παιζει κανενα SOS?
Στις Πανελλήνιες δεν υπάρχουν SOS. :iagree:




Ξεφύγετε επιτέλους από τη Λυκειακή νοοτροπία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lunatic

Νεοφερμένος

Η lunatic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
κοιτα εναν εξυπνο...και αν σου πουμε τα sos και δεν μπουν αυτα στο τελος????Ή αν πεσουν και εσυ παρολο που ηξερες οτι θα ειναι αυτα δεν γραψεις καλα?αστο καλυτερα...ξεκινα διαβασμα,προλαβαινεις;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teo21577

Νεοφερμένος

Ο Teo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
ναι, δεν ειπα οτι θα διαβασω μονο τα sos απλα μπορει να δωσω μεγαλυτερη

προσοχη σε καποια σημεια. εχω ακουσει πως βγαινουν απο καπου γυρω στα

10 θεματα που πεφτουν πανω κατω τα 2 απο αυτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nick_source

Νεοφερμένος

Ο nick_source αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Μια ειναι η λθση για το αοδε..ΟΥΤΕ εγω μπορουσα να μαθω πανω απο 5 γραμμες απεξο! διαβαζε ΜΙΑ ΜΙΑ παραγραφο κ με το που τη διαβασης κατσε πες τη μονο σου κ μετα ξανα διαβασμα μεχρι να τη λες οπως το ονομα σου χωρις να σκεφτεσαι! αν το κανεις αυτο καθε σαββατοκυριακο μετα με 5 αναγνωσεις θα τα φρεσκαρεις στη μνημη σου! Εγω ετσι εμαθα απεξω ολο το 1ο κεφαλαιο σε 6 ωρες! και πααααααντα επαναληψη απο λιγο καθε μερα! ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ μην κανετε τη βλακεια να διαβαζεται μεγαλα κομματια του κειμενου πολλες φορες.. μεχρι να φτασεις στο τελος εχεις ξεχαση την αρχη! Υ.Γ τα γκρικλισ εχουν σκοτοσει τα ελληνικα μου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papaki

Νεοφερμένος

Η papaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Καλημέρα και από μένα.
Είναι το πρώτο μου μήνυμα στο forum, και σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας.
Θα ήθελα να ρωτήσω πώς γίνεται το μάθημα του ΑΟΔΕ σε ένα φροντιστήριο ή ένα ιδιαίτερο μάθημα. Γίνεται παράδοση από τον καθηγητή της θεωρίας; Και πώς γίνεται η εξέταση σε ένα τέτοιο μάθημα; Κάθε πότε γράφετε test ή διαγώνισμα;

Ευχαριστώ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top