Γενικό - [Παλιό Σύστημα] Βοήθεια/Απορίες στις AOΔE

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

mourou

Νεοφερμένος

Ο Λευτέρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Μακάρι γιατί είναι ένα μάθημα στο οποίο ποντάρω πολύ :) Θα ακολουθήσω την συμβουλή σου,ευχαριστώ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ESOSTREFIS

Νεοφερμένος

Ο ESOSTREFIS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Εγω παιδια δεν θα πιστεψετε πως καταφερα να γραψω 16 με 15 σε αυτο το μαθημα ....!
απλα διαβαζα και 2 μερες πριν αρχιζα να το λεω με την μανα μου για να το θυμαμαι καπως..τρελα πραγματα ,καλα για να μην πω οτι μετα το καλοκαιρι δεν μπορουσα να πω τιποτα απο εξω ετσι ?ουτε τον ορισμο της επιχειρησεις :D:D
καλη τυχη σε οσους το δινουν και μην ακολουθησετε το παραδειγμα μου διαβαστε γιατι χαριζει πολλους βαθμους:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Spyros2309

Νεοφερμένος

Ο Ποιο να 'ναι.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 74 μηνύματα.
ΑΟΔΕ.... Κάποτε πρέπει να το αρχίσω κι εγώ :P
Να 'ναι καλά οι 34 παραπάνω απουσίες. Μου χαρίζουν άλλα 4 βράδια :)

Αλλά γαμώτο ποιος στρώνεται να το μάθει -.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orestis Dosti

Νεοφερμένος

Ο Ορέστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Παιδιά το μαθημα ειναι γελοίο..
Απλα θελει περιοδικο διαβασμα. Δέν πρεπει να το αφηνεις καθολου .Γραφεις παρα πολυ ανετα πανω απο 18..Η αληθια ειναι οτι θελει και λιγη τύχη..
Καλη επιτυχεία σε ολους που το δινουν σε μερικες εβδομαδες (και εγω μεσα σε αυτους)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
ειναι πολυ παπαγαλια και σου σκοτωνει το μυαλο,εγω ενιωθα οτι εκανα μεγαλη ζημια στο μυαλο μου με το να μαθαινω κατι χωρις ουσιωδη λογο και πανω απ ολα χωρις να πρεπει να ξεχασω το και....

καλη υπομονη παιδες,αλλα ενας καλα διαβασμενος σε δεκα-εικοσι λεπτα το τελειωνει ευκολα,οποτε μετα αραζετε και βλεπετε τους αλλους να γραφουν!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Adam el único

Νεοφερμένος

Ο Αδάμ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Μακεδονίας (Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 42 μηνύματα.
ΠαλιοΑΟΔΕ.άπειρα βράδια ξενύχτησα για την πάρτυ του!!:wall:

Ας βγάλω τα μόρια που θέλω,και μετά...καταλάθος θα πάρει φωτιά:angel:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leobakagian

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λεωνίδας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο). Έχει γράψει 161 μηνύματα.
ειναι πολυ παπαγαλια και σου σκοτωνει το μυαλο,εγω ενιωθα οτι εκανα μεγαλη ζημια στο μυαλο μου με το να μαθαινω κατι χωρις ουσιωδη λογο

Συμφωνω απολυτα...Ντροπη τους που το βαλανε και ,κυριως,που το εξεταζουν ετσι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Εγω θα σκιζω μια μια τις σελιδες, να βγαλω ολο μου το αχτι. Ειδικα το δευτερο κεφαλαιο θα το ρημαξω πριν το καψω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

agiostimotheos

Δραστήριο μέλος

Ο agiostimotheos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 562 μηνύματα.
ψηνεσται να πουμε κανα sos ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπάμπης ο Άλλος

Δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ο Άλλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Καταρχας το μάθημα αυτό δεν έχει σος.

Αλλά αν ήταν να μαντέψω κάποια θεματάκια που θα βάλουν έχω στο μυαλό μου:

1o Kεφ: Το κομμάτι που λέει για τον Cyert και March μετά τους λειτουργικούς στόχους. (με ή χωρίς το κομμάτι με ιεράρχιση στόχων)
2ο Κεφ: Διοίκηση ανθρώπινων πόρων κάτι απ' την εισαγωγή.
3ο Κεφ: Τα κριτήρια με τα όποία επιλέγεται ο κατάλληλος τρόπος ηγεσίας και η ανάπτυξη της ωριμότητας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

agiostimotheos

Δραστήριο μέλος

Ο agiostimotheos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 562 μηνύματα.
δεν ειπα οτι αυτα που θα πουμε θα πεσουν απλα αυτα που σας τονισαν οι καθηγητες

cyert και march και σε εμας το ειπαν
οπως και κοινωνικη ευθυνη επιχειρησης

απο 2ο την οργανωση ως επιμερους λειτουργια του μανατζεμεντ και πολιτικη αμοιβων ως επιμερους λειτουργια της διοικησης προσωπικου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπάμπης ο Άλλος

Δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ο Άλλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Εμένα δεν μου τα έχουν πεί σε φρόντ, μόνος μου τα μαντεύω.

Πάντως Πολιτική Αμοιβών κ Οργάνωση το λένε σος γιατί δεν τα έχουν βάλει ποτέ αλλα δεν νομίζω να τα βάλουν.
Αυτού του στύλ τα θέματα θεωρούνται πιο δύσκολα από άλλα και πιστεύω ότι τα κρατάνε για τις επαναληπτικές που τσιμπάνε πιο πολύ τα θέματα.

Ναί, ακόμη και το ΑΟΔΕ έχει εύκολα και δύσκολα :D, δηλαδή ο διαχωρισμός μεταξύ των κακογραμμένων και των σκατογραμμένων. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

agiostimotheos

Δραστήριο μέλος

Ο agiostimotheos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 562 μηνύματα.
και το προιον λεει σοσ

αχαχαχαα οντως ετσι ειναι ο διαχωρισμός
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

182

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 95 μηνύματα.
ας δουμε και τι θα καψει ο ΟΕΦΕ....;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπάμπης ο Άλλος

Δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ο Άλλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 418 μηνύματα.
ποτε βγαζει ο ΟΕΦΕ? κυριακή? (αύριο)
Πάντως στο συγκεκριμένο μάθημα δεν πρέπει να καίς θέματα ΟΕΦΕ.

Αν βάζεις τα 2 τελευταία χρόνια για να κάψεις θέματα σε αυτό το μάθημα και κάψεις
2χΟΕΦΕ,2χΠανελλήνιες, 2χΕσπερινα, 2χ Επαναληπτικες παραείναι.

Εγώ το μαξιμουμ που θα έκαιγα είναι απολυτήριες 2009, 2008 και επαναληπτικές 2009.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

agiostimotheos

Δραστήριο μέλος

Ο agiostimotheos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 562 μηνύματα.
οχι ρε συ αφου λεει εχουν πεσει το ιδιο απο την μια χρονια στην αλλη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

**Fifi [xixi]

Νεοφερμένος

Η Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
τα τελευταια χρονια και μιλώ για τις ερωτησεις αναπτυξης καιγονται τα θέματα του οεφε της χρονιας και τα θέματα των πανελληνιων της προηγούμενης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

AthensFinest

Νεοφερμένος

Ο AthensFinest αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Γρανίτσα (Ευρυτανία). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Μισητό μάθημα...!Άντε να δούμε τι θα γράψουμε την Παρασκευή..Αν μπορεί κανείς ας αναφέρει τι έχει καεί φέτος από ΟΕΦΕ και πέρισυ από πανελλήνιες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.

AthensFinest

Νεοφερμένος

Ο AthensFinest αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Γρανίτσα (Ευρυτανία). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Ωραία, με βάση τα περσινά θέματα των πανελληνίων έχουν καεί για ανάπτυξης τα εξής:maslow,εσωτερικό-εξωτερικό περιβάλλον επιχείρησης,ανταγωνιστικότητα-παραγωγικότητα,χρηματοοικονομική διοίκηση.
Με βάση τα φετινά του ΟΕΦΕ έχουν καεί τα εξής:λειτουργία πληροφόρησης,marketing,κώδικας επιχειρησιακής ηθικής(ευθύνες επιχείρησης κλπ),διοίκηση παραγωγής,ηγεσία-ηγετική συμπεριφορά.

Συνεπώς τα παραπάνω καμμένα θέματα ανάπτυξης μπορούν να μπουν με άλλη μορφή σε σωστό λάθος και επιλογής.Κρίμα που έκαψαν τον κώδικα επιχειρησιακής ηθικής γιατί θα ήταν ωραίο θεματάκι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top