Γενικό - [Παλιό Σύστημα] Βοήθεια/Απορίες στις AOΔE

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χαλαραα

Νεοφερμένος

Ο Χαλαραα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 60 μηνύματα.
+Διεπιστημονικη προσεγγιση! Βρισκεται σε 3 κομματια στο βιβλιο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PiDefiner

Δραστήριο μέλος

Ο PiDefiner αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 443 μηνύματα.
+Διεπιστημονικη προσεγγιση! Βρισκεται σε 3 κομματια στο βιβλιο!

Για πες τα λίγο, γιατί εμένα μόνο ένα μου έρχεται :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαλαραα

Νεοφερμένος

Ο Χαλαραα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Για πες τα λίγο, γιατί εμένα μόνο ένα μου έρχεται :redface:

Σελ 26 η τελευταια παραγραφος,την αναφερει (Μετα την επιχειρηση ως συστημα)
Σελ 52 τελευταια πραγραφος παλι (στη πρωτη σελιδα του κεφαλαιου 2)
Σελ 55 πανω ακριβως απο το 2.2.3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PiDefiner

Δραστήριο μέλος

Ο PiDefiner αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 443 μηνύματα.
Σελ 26 η τελευταια παραγραφος,την αναφερει (Μετα την επιχειρηση ως συστημα)
Σελ 52 τελευταια πραγραφος παλι (στη πρωτη σελιδα του κεφαλαιου 2)
Σελ 55 πανω ακριβως απο το 2.2.3

Υποθέτω έχεις άλλη έκδοση. Εμένα το 2ο κεφάλαιο αρχίζει σελ. 55. Αλλά κατάλαβα ποια λες. Δεν τα αναφέρει κατά λέξη σαν "διεπιστημονική προσέγγιση, γι' αυτό δεν πήγε το μυαλό μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

VoTheGreat

Νεοφερμένος

Ο VoTheGreat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
βρε παιδια νομιζω οτι ειστε λιγο υπερβολικοι...καταρχας εχω μαθει ολη την υλη απε'ξω και βρισκομε για τριτη φορα στην επαναληψη στο πρωτο κεφαλαιο γιατι την πεμπτη γραφω σε ολη την υλη...λεω υπερβολικοι για την αναφορα σας στα σχηματα του βιβλιου...δεν νομιζω να ζητηθει κατι απο σχημα..τα σχηματα ειναι απλα για βοηθεια στην κατανοηση και πιστευω πως καποιος διαβασμενος ξερει και να τα ερμηνευσει...επισης πιστευω πως σε μια προταση αν δεν γραψεις ακριβως τις λεξεις που εχει το βιβλιο αλλα ταυτοχρονα να μην ξεφευγεις απο το νοημα δεν θα σου κοψουν τιποτα...οπως αναφερει ο φιλος πιο πανω αν γραψεις αναπτυξη αντι για εξελιξη ή προϊοντα αντι για υλικα δεν νομιζω να σου κοψουν μιας και οι λεξεις εχουν ιδιο νοημα...αυτα! αντε και καλη δυναμη τελειωνουμε!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PiDefiner

Δραστήριο μέλος

Ο PiDefiner αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 443 μηνύματα.
βρε παιδια νομιζω οτι ειστε λιγο υπερβολικοι...καταρχας εχω μαθει ολη την υλη απε'ξω και βρισκομε για τριτη φορα στην επαναληψη στο πρωτο κεφαλαιο γιατι την πεμπτη γραφω σε ολη την υλη...λεω υπερβολικοι για την αναφορα σας στα σχηματα του βιβλιου...δεν νομιζω να ζητηθει κατι απο σχημα..τα σχηματα ειναι απλα για βοηθεια στην κατανοηση και πιστευω πως καποιος διαβασμενος ξερει και να τα ερμηνευσει...επισης πιστευω πως σε μια προταση αν δεν γραψεις ακριβως τις λεξεις που εχει το βιβλιο αλλα ταυτοχρονα να μην ξεφευγεις απο το νοημα δεν θα σου κοψουν τιποτα...οπως αναφερει ο φιλος πιο πανω αν γραψεις αναπτυξη αντι για εξελιξη ή προϊοντα αντι για υλικα δεν νομιζω να σου κοψουν μιας και οι λεξεις εχουν ιδιο νοημα...αυτα! αντε και καλη δυναμη τελειωνουμε!!!

Ισχύει ότι τα σχήματα έχουν ελάχιστες πιθανότητες να μπουν, αλλά εφ' όσον βρίσκονται εκεί κανείς δεν τους "απαγορεύει" να μας τα εξετάσουν. Αφού είσαι τόσο καλά, πάντως, την ύλη, γιατί να μην τους ρίξεις μια ματιά;
Όσο για την ακρίβεια ως προς το βιβλίο, εγώ πραγματικά δεν έχω ιδέα ως προς την αυστηρότητα. Προσπαθώ απλά να είμαι καλυμμένος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Προσωπικά δεν έριξα ούτε μια ματιά στα κείμενα. Δεν υπάρχει περίπτωση να σας τα ζητήσουν
Ακόμη και τα παραδείγματα, στις τελικές επαναλήψεις τα έμαθα γιατί μου τα έπρηζε ο καθηγητής :P
Επίσης με έπρηζε να μάθω την πρώτη παράγραφο του δευτέρου κεφαλαίου με κάτι Κινέζους και κάτι παπύρους,
μα μια φορά τα έκανα ανάγνωση και δεν τα ξανά 'δα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Αν πέσει να περιγράψουμε την επιχείρηση ως σύστημα πρέπει να αναφερθούμε και στην συστημική προσέγγιση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geokam

Δραστήριο μέλος

Ο geokam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 626 μηνύματα.
NAI
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ καθηγητα για την επίλυση των αποριων που έχω κάθε φορά;Κανένα σος για το αοδε τώρα που πλησιάζει ο καιρός;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PiDefiner

Δραστήριο μέλος

Ο PiDefiner αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 443 μηνύματα.
Προσωπικά δεν έριξα ούτε μια ματιά στα κείμενα. Δεν υπάρχει περίπτωση να σας τα ζητήσουν
Ακόμη και τα παραδείγματα, στις τελικές επαναλήψεις τα έμαθα γιατί μου τα έπρηζε ο καθηγητής :P
Επίσης με έπρηζε να μάθω την πρώτη παράγραφο του δευτέρου κεφαλαίου με κάτι Κινέζους και κάτι παπύρους,
μα μια φορά τα έκανα ανάγνωση και δεν τα ξανά 'δα :D

Τι εννοείς "κείμενα";
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ καθηγητα για την επίλυση των αποριων που έχω κάθε φορά;Κανένα σος για το αοδε τώρα που πλησιάζει ο καιρός;
Από αυτά που θυμάμαι εγωιστικές και ανάγκες ολοκλήρωσης, γλώσσα του σώματος, παθητική ενεργετική ακροάση, σαφήνεια ακρίβεια,Πληρότητα περιεκτηκότητα.
Δε θυμάμαι αλλά τώρα μπορεί μετά να θυμισώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geokam

Δραστήριο μέλος

Ο geokam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 626 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ καθηγητα για την επίλυση των αποριων που έχω κάθε φορά;Κανένα σος για το αοδε τώρα που πλησιάζει ο καιρός;
Αν και έχω ξεκαθαρίσει ότι δεν υπάρχουν sos, παραδοσιακά κάθε χρόνο δίνω 1-2 θέματα στη σχολική μας κοινότητα.
Φέτος θα πω τρία ενδεικτικά
Συντελεστές μάνατζμεντ
Προβλήματα ομάδων
Βελτίωση μηνύματος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PiDefiner

Δραστήριο μέλος

Ο PiDefiner αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 443 μηνύματα.
Από αυτά που θυμάμαι εγωιστικές και ανάγκες ολοκλήρωσης, γλώσσα του σώματος, παθητική ενεργετική ακροάση, σαφήνεια ακρίβεια,Πληρότητα περιεκτηκότητα.
Δε θυμάμαι αλλά τώρα μπορεί μετά να θυμισώ

Maslow έπεσε πέρισυ, λες να μπουν οι άλλες 2 ανάγκες φέτος; :worry:
Πρέπει να τα διαβάσω καλύτερα. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.

christos365

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Christos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Αν και έχω ξεκαθαρίσει ότι δεν υπάρχουν sos, παραδοσιακά κάθε χρόνο δίνω 1-2 θέματα στη σχολική μας κοινότητα.
Φέτος θα πω τρία ενδεικτικά
Συντελεστές μάνατζμεντ
Προβλήματα ομάδων
Βελτίωση μηνύματος

Ειναι πολυ SOS παιδια και τα 3 απιστευτα πολυ σημαντικα διαβαστε τα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PiDefiner

Δραστήριο μέλος

Ο PiDefiner αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 443 μηνύματα.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
λες να μπουν οι άλλες 2 ανάγκες φέτος; :worry:
Πρέπει να τα διαβάσω καλύτερα. :redface:
ναι γιατί όχι μπορεί να μπούνεε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,796 μηνύματα.
Maslow Δεν έχω μάθει καθολου..άμα βαλουν να πάνε να χεστουν :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαλαραα

Νεοφερμένος

Ο Χαλαραα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Εγω αυτα που δεν εχω μαθει γιατι πραγματικα βαριεμαι ειναι μετα τη θεωρια των προσδοκιων,τις 200 παυλες..
Αυτη τη βδομαδα θα τα βγαλω αυτα,ελπιζω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top