[Παλιό Σύστημα] Βοήθεια/Απορίες στην Οικονομία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Δεν ξέρω τι κάνατε στο δικό σας σχολείο, εγώ πάντως έμαθα.

:p
Έμαθες ή απέκτησες κάποιες επιφανειακές γνώσεις;Δεν είναι το ίδιο.Και μην το πάρεις προσωπικά,γενικά το λέω.Δεν αμφισβητώ ότι παόρνει καποιες γενικές γνωσεις αλλά διαφώνησα σε κάτι συγκεκριμένο που είπες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlitos

Δραστήριο μέλος

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 725 μηνύματα.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Καλό είναι αυτό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Έμαθες ή απέκτησες κάποιες επιφανειακές γνώσεις;Δεν είναι το ίδιο.Και μην το πάρεις προσωπικά,γενικά το λέω.Δεν αμφισβητώ ότι παόρνει καποιες γενικές γνωσεις αλλά διαφώνησα σε κάτι συγκεκριμένο που είπες.

'Εμαθα πολλά πράγματα, ίσως γιατί πολλές φορές μας διάβαζε κομμάτια από ένα πανεπιστημιακό βιβλίο και εγώ κρατούσα σημειώσεις. Γενικά πολλές απορίες που είχα (πχ γιατί δεν μπορούμε να "παράγουμε" συνέχεια χαρτονομίσματα) μου λύθηκαν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
τι βαρετο ειχε?
λιγο δυσκολο ηταν εκει με ΕΕ, περιορισμενες ευθυνης κτλ..
βασικα ειναι και ανλογα τον καθηγητη..εμεις ειχαμε κορυφη καθηγητρια!
Κοιτα, εμενα γενικα ο,τι εχει να κανει σχεση με οικονομικα μου προκαλει αφορητη νυστα. :P Καλα και ο καθηγητης δεν ηταν κατι το ιδιαιτερο, απλα διαβαζε μεσα απ' το βιβλιο στην παραδοση και μας εβαζε να παπαγαλιζουμε το μαθημα.

Παντως για γνωσεις που λετε κλπ, εγω ειχα 20αρια στα τετραμηνα και 19+ στις εξετασεις και παρ' ολα αυτα δεν σκαμπαζω μια απο οικονομικα. Ουτε αυτα που λετε τα ξερω. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
'Εμαθα πολλά πράγματα, ίσως γιατί πολλές φορές μας διάβαζε κομμάτια από ένα πανεπιστημιακό βιβλίο και εγώ κρατούσα σημειώσεις. Γενικά πολλές απορίες που είχα (πχ γιατί δεν μπορούμε να "παράγουμε" συνέχεια χαρτονομίσματα) μου λύθηκαν
Μα δεν διαφώνησα στο ότι προσφέρει γνώσεις.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Διαφώνησες στο ότι έμαθα συγκεκριμένα πράγματα. Ε, τα έμαθα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Σ' αυτό για τος μετοχές διαφώνησα λίγο.Μην τα παίρνεις.Aς λήξει εδώ γιατί βαριέμαι να διαφωνώ τώρα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

superman

Δραστήριο μέλος

Ο superman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Γενικά οι Αρχές είναι ένα ψιλοβαρετό μάθημα με απαράδεκτο βιβλίο.Ευτυχώς είχαμε φοβερή καθηγήτρια και μας έμαθε πολλά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki

Δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 732 μηνύματα.
Γενικά οι Αρχές είναι ένα ψιλοβαρετό μάθημα με απαράδεκτο βιβλίο.Ευτυχώς είχαμε φοβερή καθηγήτρια και μας έμαθε πολλά...

Bασικά εμένα δε μου φάνηκε βαρετό.Ίσως να φταίει το γεγονός ότι δε "χρησιμοποιήσαμε" καθόλου το βιβλίο.:PΜόνο στις εξετάσεις κάποια υπογραμμισμένα πράγματα που διαβάσαμε από εκεί.Κάθε φορά η καθηγήτρια μας παρέδιδε κάποια πράγματα,συμμετείχαμε κι εμείς στο μάθημα,ρωτούσαμε απορίες και γενικά ήταν ενδιαφέρον όλο αυτό.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

superman

Δραστήριο μέλος

Ο superman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Bασικά εμένα δε μου φάνηκε βαρετό.Ίσως να φταίει το γεγονός ότι δε "χρησιμοποιήσαμε" καθόλου το βιβλίο
Πολύ λογικό...:P
-----------------------------------------
Bασικά εμένα δε μου φάνηκε βαρετό.Ίσως να φταίει το γεγονός ότι δε "χρησιμοποιήσαμε" καθόλου το βιβλίο.:P
Πολύ λογικό...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Οι αρχες οικονομιας ειναι πολυ καλο και χρησιμο μαθημα!
Εμενα μου αρεσε παραπολυ, και ειχα και την τυχη να εχω εναν πολυ καλο καθηγητη ο οπιος ηθελε πραγματικα να μαθουμε και ασχολουταν παρα πολυ (αφου να φανταστιτε οταν απεργει ερχετε και κανει μαθημα στο σχολειο, απεργει τυπικα, δεν περνει λευτα, αλλα ερχετε μην χασουμε μαθημα, και ιδικα αμα δειτε πως κανει με τα παιδια της τριτης που δεινουν ΑΟΘ...!)

Μαθενεις πολα πραγματα που πρεπει να τα ξερεις για να βγεις σαν ενηλικας και να εχεις συναλαγες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

smartkid1

Νεοφερμένος

Η smartkid1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
εγω παντως εχω ακουσει οτι η υλη ειναι πολυ μεγαλη και λεπτομερης αυτου του μαθηματος....Εχουμε και εναν αθλιο καθηγητη....Αλλα πιστευω οτι με καθημερινο διαβασμα δεν θα ειναι μεγαλο το προβλημα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!w@Nn4

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
2 φορές έχουμε κάνει! Δεν μαθαίνουμε όλο το μάθημα απλά μας δίνει κάποια υπογραμμισμένα στα οποία εμείς θα πρέπει να δώσουμε μεγαλύτερη προσοχή!! Μέχρι στιγμής έχω καλές εντυπώσεις!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
2 φορές έχουμε κάνει! Δεν μαθαίνουμε όλο το μάθημα απλά μας δίνει κάποια υπογραμμισμένα στα οποία εμείς θα πρέπει να δώσουμε μεγαλύτερη προσοχή!! Μέχρι στιγμής έχω καλές εντυπώσεις!!:P

Κι εγώ το ίδιο με τη Ζαν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

migi

Νεοφερμένος

Η Miglena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Παντως στο λεω απο τωτα το βιβλιο ειναι κακογραμμένο:(

Συμφωνώ απόλυτα!!! Και εγώ δεν βρίσκω το μάθημα πολύ σπουδαίο …αλλά μου αρέσει που συζητάμε μέσα στη τάξη διάφορα θέματα και μαθαίνουμε ενδιαφέρον πράγματα…παρόλο που δεν βλέπω που θα μπορέσω να τα χρησιμοποιήσω…:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
εμεις εχουμε πολυ καλο καθηγητη!
μας λεει ακριβως τι ορισμους να διαβασουμε απ το βιβλιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Αν πραγματικά θέλετε να μάθετε οικονομία, μη διαβάζετε μόνο τους ορισμούς. Σ' ένα κεφάλαιο θα μιλήσετε για το κόστος παραγωγής και τη ζήτηση και εκεί πρέπει να τα διαβάζετε ΟΛΑ αν θέλετε να καταλάβετε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Αν πραγματικά θέλετε να μάθετε οικονομία, μη διαβάζετε μόνο τους ορισμούς. Σ' ένα κεφάλαιο θα μιλήσετε για το κόστος παραγωγής και τη ζήτηση και εκεί πρέπει να τα διαβάζετε ΟΛΑ αν θέλετε να καταλάβετε.

+1 :no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
Εμάς μας είπε η καθηγήτρια ότι θα μας λέει και πράγματα εκτός βιβλίου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top