[Παλιό Σύστημα] Βοήθεια/Απορίες στην Οικονομία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Τελιώσαμε την Εργασία Οικονομίας για τις Ανανεώσιμες Πηγές ενέργειας...
Πείτε μου τη γνώμη σας :)
https://rapidshare.com/files/108972954/Ananewsimes_phges_enrgeias.pps.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Όμορφο είναι, αλλά γιατί έχουν όλες οι διαφάνειες αυτή την κλίση; Δεν βοηθάει και πολύ στην ανάγνωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Όμορφο είναι, αλλά γιατί έχουν όλες οι διαφάνειες αυτή την κλίση; Δεν βοηθάει και πολύ στην ανάγνωση.

Επίτηδες για στυλ έκανα αυτό το rotation στο text box. Απλά παίρνει λίγα παραπάνω δευτερόλεπτα να το κατανοήσεις όταν είναι πλάγιο το κείμενο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

|DaNaI_VaMpIrE|

Νεοφερμένος

Η ΔαΝαΗ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καρδίτσα (Καρδίτσα). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Ρε παιδιά σε αυτό το μάθημα τι διδασκόμαστε?:P:P
Δεν έχω ιδέα
:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

happy i

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η happy i αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
α μην στενοχωριέσαι :P. και εγώ που το έκανα ακόμη να καταλάβω τι λέει. (και έλεγα και μάθημα..:xixi:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
ναι.2 φορες τη βδομαδα..δεν ειναι τιποτα ιδιαιτερο..περισσοτερο θεωρητικο μαθημα θα το χαρακτηριζα..μαθαινετε καποια στανταρ πραγματακια,ερχεστε σε επαφη με καποιους οικονομικους,αλλα απλους,ορους (αγοραστικη δυναμη,μονοπωλιο,προσφορα,ζητηση κλπ)..δεν χρειαζεται αγχος για αυτο το μαθημα..(για κανενα δεν χρειαζεται βεβαια..αλλα τεσπα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
βασικα πιστευω η ορολογια και η δυσκολη διατυπωση ειναι οι δυσκολιες αυτου του μαθηματος...κατα τα αλλα απολυτα χρησιμο στον συγχρονο καπιταλισμο..

In Flames gn
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sulfur

Νεοφερμένος

Η Sulfur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Πολυ χρησιμο μαθημα αν και λιγο βαρετο!Θα μαθεις μεσα απο αυτο για το χρηματιστηριο,χρημα τις μορφες ,τις χρησεις του,τι ειναι αγοραστικη δυναμη,μονοπωλιο,ολιγοπωλιο,προσφορα,ζητηση και αλλα τετοια πολυ σημαντικα για την καθημερινη ζωη !Μην το παραμελησεις εξαλλου μετραει στους βαθμους και οπως σου ανεφερα ειναι χρησιμο μαθημα!Εμας η οικονομολογος μας μας εκανε σημειωσεις δεν διαβαζαμε απο μεσα!Ειναι καλη ιδεα παρε ενα τετραδιο και κανε σημειωσεις στο μαθημα δεν σου κρυβω οτι οι ορολογιες του βιβλιου ειναι δυσκολες!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Constantina!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Constantina! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 384 μηνύματα.
Κάτι μου λέει οτι θα το μισήσω αυτό το μάθημα..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
εξεταζεται στο τελος?θα το περιποιηθω καλα αυτο το μαθηματακι(κοπανααααα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Grabeel Lucas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eλένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 181 μηνύματα.
πρωτολυκειοπαιδα μ, σ'αυτο το μαθημα μν σας φοβιζει καθοοολου το οτι εχει πολυ καθε κεφαλαιο πολλα λογια,γτ τα περισσοτερα λογια ειναι παραδειγματα...Εμενα μου φανηκε πανευκολο..Βεβαια εξαρταται κ απ'τον καθηγητη.Εγω ειχα εναν παρα πολυ καλο,που τα εξηγουσε τελεια κ τα μαθαινα απ'το σχολειο...
Εξεταζεται τον ιουνιο κ αν το ψιλοδιαβαζεις ολη τη χρονια,εχεις περασει...αν το'χετε πρωτε ή τλευτιες ωρες ειναι δελεαστικη η κοπανα..(εγω βεβαια προτιμουσα αλλα μαθηματα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
το εν λογω μαθημα χρειαζεται για το ΑΟΘ της γ λυκειου???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
πολυ ευκολο και χρησιμο μαθημα..μν κολλατε!αν προσεχεις την ωρα της παραδοσης δεν ειναι τπτ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Leo Killer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Leo Killer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Με τον καθηγητή που έχουμε σίγουρα θα το μισήσουμε....:mad::mad::mad::'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athinouli

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η athinouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
χμμ, και εγω την ιδια απορια ειχα αλλα νομιζω οτι θα ειναι πολυ ενδιαφερον μαθημα μιας και μεγαλωνοντας θα καταλαβουμε οτι χωρις οικονομια.. χαιρετα μου τον πλατανο! το χρημα κυριαρχει!:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kass0la

Νεοφερμένος

Η Kassy Christina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Ελα μορε..... δεν ειναι κι τΟσο δυσκολο..σιγα το πραμα :) Σημερα που καναμε Αρχες Οικ. ηταν διασκεδαστικα...!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sally2007

Νεοφερμένος

Η sally2007 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά. Είμαι καινούργια στο site και θα ήθελα πολύ την βοήθεια σας!!!! Η καθηγήτρια της οικονομίας μας έβαλε να κάνουμε μια εργασία με ελεύθερο θέμα, αρκεί βέβαια να έχει σχέση με την οικονομία (όχι σαν μάθημα αλλά σαν γενική έννοια , για να είμαι πιο σαφής). Θέλει να της έχουμε παραδώσει το θέμα που έχουμε επιλέξει ως την Δευτέρα.....και είμαι σε απόγνωση!!!! Ψάξαμε με την κολλητή μου πολύ....αλλά δεν καταλήξαμε κάπου. Έχουμε μόνο μια ιδέα (το μονοπώλιο της Microsoft) αλλά δε ξέρουμε πως να συνδέσουμε αυτό το θέμα με την οικονομία!!! Δεν ζητώ έτοιμη εργασία (πράγμα αυτονόητο!!) αλλά ιδέες και προτάσεις!!!! Σας παρακαλώ....χρειάζομαι βοήθεια!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Leo Killer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Leo Killer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Αυτο το θεμα ειναι ΠΑΡΑ πολυ καλο!!!:no1::no1::no1::D
Αν καταφερεις να προβαλλεις το μονωπολιο ασ πουμε σε συγκριση με τη Logitech π.χ θα βγει τελεια. Μην ξεχασεις να αναφερεις τη γνωμη σου...
Ελπιζω να σε διαφωτισα καπως...:bye::thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sally2007

Νεοφερμένος

Η sally2007 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ......Τελικά αυτό το θέμα θα κάνουμε μαζι με την κολλητή μου!!!! Βρήκαμε και αρκετό υλικό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Μην ξεχάσετε να πείτε ότι με τα μονοπώλια στην ουσία καταργείται κάθε έννοια σωστού καπιταλισμού και ελεύθερης αγοράς. Συγκεκριμένα για τη χώρα της Microsoft, τις ΗΠΑ, αυτό αποτελεί παραβίαση μιας αρχής πάνω στην οποία ιδρύθηκε το κράτος το 1776 και ανατρέφεται εως σήμερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top