Γενικό - [Παλιό Σύστημα] Ύλη των ΑΟΔΕ

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

fasok

Νεοφερμένος

Ο fasok αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Επειδή θα πάω Γ' Λυκείου και έχω πάρει το βιβλίο του ΑΟΔΕ, αλλά δεν ξέρω την ύλη που εξετάζεται στις πανελλαδικές, μπορεί κάποιος της τεχνολογικής που έδινε πανελλήνιες το 2008 να μου πει την ύλη που του είχε δώσει ο καθηγητής του (και αν γίνεται και κανένα SOS); :D

Είδα στη βιβλιοθήκη του ischool που έχει τη θεωρία του ΑΟΔΕ, αλλά θα ήθελα ακριβώς τις σελίδες από το βιβλίο. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosclick

Νεοφερμένος

Ο nikosclick αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Επειδή θα πάω Γ' Λυκείου και έχω πάρει το βιβλίο του ΑΟΔΕ, αλλά δεν ξέρω την ύλη που εξετάζεται στις πανελλαδικές, μπορεί κάποιος της τεχνολογικής που έδινε πανελλήνιες το 2008 να μου πει την ύλη που του είχε δώσει ο καθηγητής του (και αν γίνεται και κανένα SOS); :D

Είδα στη βιβλιοθήκη του ischool που έχει τη θεωρία του ΑΟΔΕ, αλλά θα ήθελα ακριβώς τις σελίδες από το βιβλίο. :(
Απόσπασμα από την ανακοίνωση του ΥΠΕΠΘ για την ύλη του ΑΟΔΕ για το 2007-2008 (βρίσκεται και στη βιβλιοθήκη):

ΑΡΧΕΣ ΟΡΓΑΝΩΣΗΣ ΚΑΙ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ ΚΑΙ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ

Από το βιβλίο «Αρχές Οργάνωσης και Διοίκησης Επιχειρήσεων και Υπηρεσιών» της Γ΄ τάξης Γενικού Λυκείου Τεχνολογικής Κατεύθυνσης των Δ. Μπουραντά, Α. Βάθη κ.ά. έκδοση Ο.Ε.Δ.Β. 2007.

Κεφάλαιο 1 Επιχειρήσεις και Οργανισμοί
1.2 Η Επιχείρηση (σ. 25-29)
1.3 Λειτουργίες της Επιχείρησης (σ. 30-34)
1.4 Η Επιχείρηση και το Περιβάλλον της (σ. 34-37)
1.5 Η Αποτελεσματικότητα των Επιχειρήσεων (σ. 37-43)

Κεφάλαιο 2 Η Επιστήμη της Διοίκησης των Επιχειρήσεων
2.1 Εισαγωγικές Έννοιες (σ. 55)
2.2 Οργάνωση και Διοίκηση (σ. 56-63)
2.3 Mάρκετινγκ (σ. 64-69)
2.4 Διοίκηση Πωλήσεων (σ. 70- 72)
2.5 Χρηματοοικονομική Διοίκηση (σ. 73-75)
2.6 Διοίκηση Παραγωγής (σ. 76-79)
2.7 Διοίκηση Ανθρώπινων Πόρων (σ. 80-84)

Κεφάλαιο 3 Διοικητικές Λειτουργίες
3.3. Διεύθυνση (σ. 123-134)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ενδέχεται να υπάρξουν μικροαλλαγές στην ύλη, γι' αυτό τέλη Σεπτέμβρη ρίξε μια ματιά για την <<καινούργια>> ύλη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fasok

Νεοφερμένος

Ο fasok αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Ωραία.
Μήπως έχετε και κανένα sosάκι; :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 351 μηνύματα.
κυκλοφορουν σοσακια στο ιντερνετ αλλα μαλλον για αντισος προκειται.δεν υπαρχει σος στις πανελλαδικες.ΔΥΣΤΥΧΩΣ:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιορδανης

Νεοφερμένος

Ο Ιορδανης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
χμμμ... εγω εδωσα πανελλαδικες φετος.. κατα την διαρκεια του μαθηματος δεν διαβαζα ποτε.. μαθαινα κατι παλια οχι και πολυ καλα... στο τελος δεν πηγα εκδρομη.. καιδιαβαζα αυτα μεσα σε τρεις εβδομαδες το εμαθα ολη την υλη απο εξω.. πολυ συμαντικο ειναι να το λετε στον εαυτο σας.. και τελικα εγραψα 19.7.. Ευτηχως ομως η καθηγητρια με εβαλε και στα δυο τετραμηνα 20 ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kypselioths

Νεοφερμένος

Ο kypselioths αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
τι εχετε να πειτε για την υλη του ΑΟΔΕ? αρχικα εχω ακουσει οτι ειναι ευκολη και οντως το εχω διαπιστωσει μεχρι στιγμης (εχω διαβασει μεχρι τη σελιδα 35-36) αλλα αργοτερα δυσκολευει και γινεται δυσνοητη..:hmm:Ειναι αληθεια? απο πολλους εχω ακουσει οτι ξεκινανε να το διαβαζουν τις τελευταιες 3 βδομαδες...κ εχουν γραψει καλα κατα περιεργο τροπο..τι εχετε να πειτε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Ότι είναι το πιο εύκολο 20αρακι στις πανελλήνιες :) Βέβαια μην πέφτεις στη λούμπα του διαβάσματος της τελευταίας στιγμής επειδή στο παν άλλοι :) Κάνε τακτικές επαναλήψεις και στο τέλος ούτε που θα ασχοληθείς μαζί του :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hurr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Hurr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Μην το αφήσεις για το τέλος . Με χαλαρο αλλα σταθερο διαβασμα απο τωρα θα εισαι ανετος μετα και δε θα εχεις το αγχος αν θα βγει η δε θα βγει η υλη. Οπως ειπαν το ευκολοτερο 20 και σκεψου οτι ελαχιστα μορια αρκουν για να σε στειλουν απο Αθηνα Κρητη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aggelos!

Νεοφερμένος

Ο Aggelos! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Συμφωνώ με του προλαλήσαντες ... Πιστεύω πως σημαντικό είναι να προσέχεις κ στην παράδοση γιατι μετά όταν τα διαβάζεις έχεις ήδη μια πρώτη επαφή και τα μαθαίνεις ευκολότερα . Αν διαβάζεις κάθε φορά για το μάθημα που θα σας εξετάζει στο σχολείο και αν κάνεις καμία επανάληψη καθε 2 Σ/Κ δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
το 'ευκολο' ειναι σχετικο.
εγω πχ εχω δυσκολιες στην αποστηθηση και πρεπει να αφιερωνω τουλαχιστον 3 ωρες τη βδομαδα για τις ΑΟΔΕ. Και παλι, ενω τα ξερω τελεια, μπορει να κολλησει το μυαλο μου και να τα μπερδεψω και να μην θυμηθω μια προταση. Κατι που δεν παθαινω σχεδον ποτε στις ασκησεις(μαθηματικα-φυσικη-ΑΕΠΠ).

Δηλαδη, τοσο διαβασμα... και στο τελος υπαρχει πιθανοτητα να μην γραψω το 20αρι που λετε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cosdel

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Για το ΑΟΔΕ δεν υπαρχει ευκολο και δυσκολο, πρεπει να τα μαθεις ολα παπαγαλια.

Αν το συνηθισεις για τις πρωτες 4-5 σελιδες ειναι το ιδιο πραγμα. Ρουτινα μεν αλλα θελει πολλες ωρες.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Για το ΑΟΔΕ δεν υπαρχει ευκολο και δυσκολο, πρεπει να τα μαθεις ολα παπαγαλια.

Αν το συνηθισεις για τις πρωτες 4-5 σελιδες ειναι το ιδιο πραγμα. Ρουτινα μεν αλλα θελει πολλες ωρες.;)

Όντως θέλει. Εγώ σκοτώνομαι να το μάθω. Δε μπορώ με τίποτα την παπαγαλία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Daisuke

Νεοφερμένος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Ναι θέλει πολύ παπαγαλία (ακόμα και το "και" :P) και καταντάει σπαστικό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 351 μηνύματα.
αυτο το μαθημα το μισω:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theodim

Νεοφερμένος

Ο Θοδωρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Για οσους δεν εχουν αρχισει ακομα να διαβαζουν.. (κι εγω μια απο τα ιδια) τελικα βγαινει εύκολα η υλη.. 2 σελιδες την ημερα και σε 1 μηνα τελειωσες
(54σελ/2σελ/ημερα=27ημερες) και μετα υπαρχει και χρονος για επαναληψη! δεν το ειχα σκεφτει ποτε ετσι :Pyee!! .. Αυτο το τοπικ το εφτιαξα περισσοτερο για να ενθαρινω οσους δεν εχουν αρχισει και να το βλεπω για να πεισθω οτι υπαρχει ακομα ελπιδα! :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
λαθος λογικη κατα τη γνωμη μου... γιατι θα παραμελησεις τα υπολοιπα μαθηματα
και επισης παω στοιχημα πως κανεις δεν εχει το κουραγιο να μαθαινει 2 σελιδες/μερα για 27 μερες!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theodim

Νεοφερμένος

Ο Θοδωρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Δεν Υπαρχει σωτηρια!! λες να οργανωσουμε ομαδικο χαρακιρι μεσω του φορουμ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
Για να μην κανω μια και καλη και μεινω στον τοπο...
προτιμησα να το παιρνω σε δοσεις καθε φορα που διαβαζω ΑΟΔΕ!
ειναι η μονη λυση!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iraklis7

Νεοφερμένος

Ο Iraklis7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
Δεν Υπαρχει σωτηρια!! λες να οργανωσουμε ομαδικο χαρακιρι μεσω του φορουμ?

εγώ μαζί σου πάντως!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Για την ακρίβεια, η ύλη δεν είναι ούτε καν 50 σελίδες. Αν βγάλεις σελίδες με σχήματα, σελίδες με ασκήσεις και τα τοιαύτα, μένουν κοντά στις 40 σελίδες. Συν το ότι, το βιβλίο είναι μικρό σε μέγεθος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top