Πίσω στα σχολεία

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
2η μέρα μαθημάτων:

1η Άλγεβρα: Συστήματα:D:D:D:D:D 5 ασκήσεις και 90% πιθανότητα για τεστ:P
2η Ιστορία: Άλλαξε ο χθεσινός καθηγητής. Θα μας πάρει μία κοπελίτσα 28 χρονών:hehe: Και γι'αυτή δεν είναι σίγουρο, όμως :/:
3η Κείμενα: Η καθηγήτρια (όπως είπα) μάς κάνει έκθεση και κείμενα. Σήμερα είχαμε κείμενα και μπορώ να πω ότι είναι πολύ καλή στη δομή του μαθήματός της και πολύ σοβαρή σε αυτό που κάνει.
4η Βιολογία: Επίσης σοβαρή η καθηγήτρια. Θα γίνεται δουλειά, θέλω να πιστεύω. Πρώτο μάθημα, πολύ καλές οι εντυπώσεις;)
5η Αρχαία κατεύθυνσης: Σήμερα το πρώτο άγνωστο. Εύκολο κείμενο και η καθηγήτρια εξαιρετικά καλή:happy:

Να πω για το τμήμα της κατεύθυνσης ότι...
ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΕΙΝΑΙ ΗΛΙΘΙΑ!!!

Δύο ώρες για να συντάξει και να μεταφράσει μία πρόταση 4 λέξεων:wall::wall::wall::wall::wall::wall::wall::wall:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
1η ωρα πληροφορικη: καινουριος καθηγητης, γνωριμια, και μια εισαγωγη για το τι θα δουμε φετος οπως και 3 σελιδες θεωρια:P
2η ωρα αρχαια: ο κακος χαμος :| επαναληψη απο περυσι και κανεις δεν ηξερε τιποτα! Εφταιγαν οι περσυνοι καθηγητες αλλα τι να πεις... Επαναληψη για την Δευτερα λοιπον...
3η ωρα γυμναστικη: Μας ελιωσε:P
4η ωρα Ελενη: καναμε μια εισαγωγη. Ενδιαφερον μαθημα....
5η ωρα Βιολογια: Νεα καθηγητρια, γνωριμια, και συζητηση γενικα για το τι θα δουμε φετος
6η ωρα Μαθηματικα: εξεταση ασκησεων +θεωριας ( ΔΕΝ ΕΠΕΣΕ ΚΑΙ ΤΕΣΤ ΑΛΛΑ ΘΑ ΠΕΣΕΙ ΜΑΛΛΟΝ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ) και ειπαμε καποια πραγματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimpaokara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 344 μηνύματα.
2η Ιστορία: Άλλαξε ο χθεσινός καθηγητής.Θα μας πάρει μία κοπελίτσα 28 χρονών :hehe: Και γι'αυτή δεν είναι σίγουρο, όμως :/:

κολόφαρδα σε εμάς όλες μεγάλες και άσχημες είναι ,μόνο μια είναι καλή και δεν μας κάνει μάθημα :( .Αλλά μάλλον καλύτερα για να μην σε αποσπά την προσοχή από το μάθημα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Glikia

Διάσημο μέλος

Η Αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,560 μηνύματα.
Δεν ξέρω τίποτα για το επαλ πάρα μόνο ότι κατήργησαν την νοσηλευτική ,εσύ τι ειδικότητα πας?

θελω βοηθος μικροβιολογου αλλα εμας που ειμαστε τριτη λυκειου δεν καταργηθηκε κατι ειμαστε οι τελευταιοι..οι αλλοι που θα ειναι δευτερα λυκειου και θα πρεπει να πανε τριτη ο τομεας υγειας δεν θα υπαρχει..ευτυχως ειμαι τυχερη!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimpaokara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 344 μηνύματα.
θελω βοηθος μικροβιολογου αλλα εμας που ειμαστε τριτη λυκειου δεν καταργηθηκε κατι ειμαστε οι τελευταιοι..οι αλλοι που θα ειναι δευτερα λυκειου και θα πρεπει να πανε τριτη ο τομεας υγειας δεν θα υπαρχει..ευτυχως ειμαι τυχερη!!
Θα δώσεις μετά πανελλήνιες για να περάσεις σε τει ή με το πτυχίο του επαλ γίνεται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Glikia

Διάσημο μέλος

Η Αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,560 μηνύματα.
Θα δώσεις μετά πανελλήνιες για να περάσεις σε τει ή με το πτυχίο του επαλ γίνεται?

θα δωσω πανελληνιες για να περασω σε τει:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Mπαίνει μέσα ο καθηγητής της Οικονομίας μας είπε ότι αυξήθηκαν οι ώρες αλλά δεν ξέρει ποιος θα μας κάνει μάθημα κλπ κλπ.
Φυσική,μου είπε η μαμά μου ότι δεν έχουν ορίσει καν ύλη.
Ο Πληροφορικός με φάνηκε ο πιο (μέχρι στιγμής) άρτια ενημερωμένος.
Με πήρε ο καλύτερη καθηγήτρια Ιστορία και Γλώσσα.
Για Αρχαία δεν είδα.:P
Εγώ βέβαια φέτος είχα χαρεί ότι θα γκάζωνα με τις γλώσσες και μου τα χάλασε το νέο σύστημα.:/:
Δε φταίνε οι κακομοίρηδες, δεν τους έχουν ενημερώσει, και μαθηματικός μου αυτό μου είπε ότι δεν έχουν ανακοινώσει ύλη για σας σε κάποια μαθήματα (ή όλα; ), άλλα ντ' άλλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Δε φταίνε οι κακομοίρηδες, δεν τους έχουν ενημερώσει, και μαθηματικός μου αυτό μου είπε ότι δεν έχουν ανακοινώσει ύλη για σας σε κάποια μαθήματα (ή όλα; ), άλλα ντ' άλλα.
Δεν είπα ρε΄συ πως φταίνε.
Ό,τι τους λένε κάνουν.
Απλώς θεωρώ μεγάλη μαλακία από το Υπουργείο να εισάγει νέο νομοσχέδιο μία μέρα πριν να ανοίξουν τα σχολεία και να μην ενημερώνουν και έγκαιρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
αχ Glikia σε ζηλεύω, κι εγώ ήθελα ΕΠΑΛ να πάρω ειδικότητα αλλά... :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
κολόφαρδα σε εμάς όλες μεγάλες και άσχημες είναι ,μόνο μια είναι καλή και δεν μας κάνει μάθημα :( .Αλλά μάλλον καλύτερα για να μην σε αποσπά την προσοχή από το μάθημα :P
Πέρυσι είχαμε μία καθηγήτρια στην ιστορία... όλα τα λεφτά:redface::redface::whistle:. Της την είχα πέσει, κιόλας:P (με τρόπο:redface:)

:whistle::whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Ουτε εμεις, ολες γεροξεκουτες ειναι. Μονο μια τσεκαρα στον αγιασμο που ηταν milfάκι και από τοτε ουτε που την ειδα ξανα :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimpaokara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 344 μηνύματα.
ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΕΙΝΑΙ ΗΛΙΘΙΑ!!!
Δύο ώρες για να συντάξει και να μεταφράσει μία πρόταση 4 λέξεων:wall::wall::wall::wall::wall::wall::wall::wall:
τότε γιατί επέλεξε θεωρητική?,όχι μόνο αυτό αλλά καθυστερεί και το μάθημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Glikia

Διάσημο μέλος

Η Αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,560 μηνύματα.
αχ Glikia σε ζηλεύω, κι εγώ ήθελα ΕΠΑΛ να πάρω ειδικότητα αλλά... :/:

γτ τι εγινε και δεν πηγες επαλ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CollegeLife

Νεοφερμένος

Η CollegeLife αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 84 μηνύματα.
τότε γιατί επέλεξε θεωρητική?

Δυστηχώς η θεωρητική είναι η μόνη επιλογή αν εισαι γκαου για φυσικομαθηματικα. Αν είσαι ομως καλός παπαγάλος, είναι η ιδανική κατεύθυνση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Εμείς σήμερα δεν κάναμε, μόνο 3 ώρες. :P

1η ώρα Ιστορία: Γνωριμία, γενική συζήτηση, τον καθηγητή τον είχαμε και παλιότερα βέβαια, θα μας κάνει 3 μαθήματα. :D
2η ώρα τίποτα :Ρ
3η ώρα τίποτα :Ρ
4η ώρα τίποτα :Ρ
5η ώρα Χημεία: Μας αλλάξανε καθηγητή, μας βάλανε αυτόν που είχαμε πέρσι στη γεωγραφία -.- Γενική συζήτηση.
6η ώρα Αρχαία: Τον έχουμε σε τρια μαθήματα, θεέ -.- 7 ώρες ή 6. Εφιάλτηηης! :mad:
Κάναμε γενική συζήτηση και γνωριμία.

:P

Και την Δευτέρα 7ωρο, με σίγουρα μια ώρα κενό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
τότε γιατί επέλεξε θεωρητική?,όχι μόνο αυτό αλλά καθυστερεί και το μάθημα.
Όταν το IQ σου είναι υπό του μηδενός, τότε δεν σκαμπάζεις ούτε από αρχαία, ούτε από μαθς, ούτε από φυσική:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

debbaki97

Νεοφερμένος

Η debbaki97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Για β λυκειου τι θα προτείνατε για βοηθηματα θετικη κατευθυνση? και γενικης μαθηματικα φυσικη ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Όταν το IQ σου είναι υπό του μηδενός, τότε δεν σκαμπάζεις ούτε από αρχαία, ούτε από μαθς, ούτε από φυσική:hehe:
ποοο και τοτε τι θα κανει? :worry:
ελα ρε jj μην φωναζεις για την κοπελα ....... σε ολα τα σχολεια υπαρχουν ατομα που απλα συνεχιζουν γενικο λυκειο γτ ετσι..... προσωπικα δεν καταλαβαινω τον λογο
ακομα δεν αρχισαμε και ευχαριστιεμα που ηρθε το σαββατο:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕλευθεριⒶκος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΕλευθεριⒶκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 392 μηνύματα.
Για β λυκειου τι θα προτείνατε για βοηθηματα θετικη κατευθυνση? και γενικης μαθηματικα φυσικη ??

Εγω μιας και δε θα κανω ιδιαιτερα, ουτε θα παω φροντ θα βασιστω πολυ στα βοηθηματα οποτε το εψαξα αρκετα.
Μαθηματικα : Παπαδακης (εκδ. Σαββαλα)
Αλγεβρα : Στεργιου-Νακης (εκδ. Σαββαλα)
Φυσικη κατ. &γεν. : Μαθιουδακης - Παναγιωτακοπουλος (εκδ. Σαββαλα)
Χημεια κατ. & γεν. : Σαλτερης (εκδ. Σαββαλα)
Γενικα του Σαββαλα ειναι πολυ καλα για θετικοτεχνολογικη.
Για την γεωμετρια δεν ξερω αν θα παρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top