Πίσω στα σχολεία

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
11 Σεπτεμβρη ανοιγουν τα σχολεια;
Oπως και να εχει εγω εκεινη την ημερα θα χουζουρεψω στο κρεβατι μου βλεποντας τους γονεις μου και τον αδελφο μου να ετοιμαζονται και εχοντας ενα χαμογελο ''Ok.I'm gonna sleep now bitches'':P ...Και μετσ καφε!!!Ω ναι , θα μου λειψει το σχολειο ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
τι σαδισμος ειναι αυτος που σας πιανει ολους τους αποφοιτους?:P

(ειδικα την Σοφια-.-")
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγνωστο

Δραστήριο μέλος

Η Αγνωστο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 461 μηνύματα.
Ωχ! Τέλη Αυγούστου και σε λίγες ημέρες ανοίγουν τα σχολεία... Oh, wait! :yahoo:
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vivian.

Δραστήριο μέλος

Η Vivian. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
OOhhh, stop it youu...:mad: Υπομονήηηηηηηηηηη....Δύο χρονάκια είναι και θα περάσουν(?) :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
οκ τότε...

λοιπόν , δεν μου κάνει και ιδιαίτερη αίσθηση, πέρυσι δεν ήθελα καθόλου (όσο και αν προσπαθούσα να πείσω τον εαυτό μου για το αντίθετο ώστε να μην με πάρει από κάτω) και με το δίκιο μου αλλά φέτος δεν έχω θέμα...
Βέβαια τώρα το καλοκαίρι που κάνω το φροντιστηριάκι μου και έχω και τον χρόνο μου είναι σαφώς καλύτερα, αλλά έχω ξεκουραστεί μένουν καμιά 20αριά μέρες ακόμη, οπότε δεν έχω πρόβλημα να πάω, καλά περνάμε μωρέ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
φέτος στη βιολογία θα έχουμε και Genetics 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
τι σαδισμος ειναι αυτος που σας πιανει ολους τους αποφοιτους?:P
(ειδικα την Σοφια-.-")
Φαύλος κύκλος.Ό,τι φαρμάκι σου ρίχνουν,το ρίχνεις εσύ μετά σαν απόφοιτος.:P
Συγγνώμη αν έθιξα.:redface:

OOhhh, stop it youu...:mad: Υπομονήηηηηηηηηηη....Δύο χρονάκια είναι και θα περάσουν(?) :'(
Θέλω απεργία.
Όχι στις 11. Στις 13.
Ναι;:cry_x:

φέτος στη βιολογία θα έχουμε και Genetics 8)
Εσύ ήσουν της Χημείας.:|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

britguy

Νεοφερμένος

Ο britguy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Παιδιά, ίσως να είμαι ο μόνος, αλλά το σχολείο θέλω να ξεκινήσει. Παρόλο που φέτος θα πάω τρίτη Λυκείου, νομίζω πως η επικείμενη, θα ναι η πιο κουραστική, αλλά και η πιο εποικοδομητική χρονιά. Πλέον τα μαθήματα που κάνουμε αποκτούν μια σχετική εμβάθυνση και γίνονται πιο ενδιαφέροντα. Μην ξεχνάμε πως ο όρος ''σχολείο'' ενέχει ένα σωρό άλλες έννοιες, όπως οι φίλοι, τα ευτράπελα, ακόμα και η πλήξη της καθημερινότητας. Όσον αφορά την παραπαδεία είναι μια θλιβερή και αναπόδραστη πραγματικότητα, δε χρειάζεται όμως, να απαξιώνουμε το σχολείο. Όλοι μας θα έχουμε έστω έναν/μία καθηγητή/καθηγήτρια που πραγματικά αγαπά αυτό που κάνει και προσπαθεί με ζήλο να εμφυσήσει, με όσα μέσα διαθέτει, τη γνώση του, στους μαθητές του/της, που συχνά δεν είναι πολύ δεκτικοί. Φυσικά, το πανεπιστήμιο και η φοιτητική ζωή για πολλούς, και η εργασία για άλλους (αν και δύσκολο στις μέρες μας), αποτελούν τη φυσική συνέχεια των πραγμάτων, αλλά δε χρειάζεται να ανυπομονούμε κιόλας να μπούμε στον κόσμο των ''ενηλίκων''.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.

kparas7

Νεοφερμένος

Ο kparas7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Τελείωσα το σχολείο φέτος και μου έχει λείψει ήδη!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Αφήστε το φίλο μου ήσυχο:pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παιδιά, ίσως να είμαι ο μόνος, αλλά το σχολείο θέλω να ξεκινήσει. Παρόλο που φέτος θα πάω τρίτη Λυκείου, νομίζω πως η επικείμενη, θα ναι η πιο κουραστική, αλλά και η πιο εποικοδομητική χρονιά. Πλέον τα μαθήματα που κάνουμε αποκτούν μια σχετική εμβάθυνση και γίνονται πιο ενδιαφέροντα. Μην ξεχνάμε πως ο όρος ''σχολείο'' ενέχει ένα σωρό άλλες έννοιες, όπως οι φίλοι, τα ευτράπελα, ακόμα και η πλήξη της καθημερινότητας. Όσον αφορά την παραπαδεία είναι μια θλιβερή και αναπόδραστη πραγματικότητα, δε χρειάζεται όμως, να απαξιώνουμε το σχολείο. Όλοι μας θα έχουμε έστω έναν/μία καθηγητή/καθηγήτρια που πραγματικά αγαπά αυτό που κάνει και προσπαθεί με ζήλο να εμφυσήσει, με όσα μέσα διαθέτει, τη γνώση του, στους μαθητές του/της, που συχνά δεν είναι πολύ δεκτικοί. Φυσικά, το πανεπιστήμιο και η φοιτητική ζωή για πολλούς, και η εργασία για άλλους (αν και δύσκολο στις μέρες μας), αποτελούν τη φυσική συνέχεια των πραγμάτων, αλλά δε χρειάζεται να ανυπομονούμε κιόλας να μπούμε στον κόσμο των ''ενηλίκων''.
Γιατί; Προφανώς, επειδή όλοι θυμούνται να διαβάσουν σοβαρά στην γ λυκείου. Και οι άλλες τάξεις μια χαρά εποικοδομητικές είναι και ενδιαφέροντες και προσφέρουν ευκαιρίες για εμβάθυνση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spitogata

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαίρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 234 μηνύματα.
Παιδιά, ίσως να είμαι ο μόνος, αλλά το σχολείο θέλω να ξεκινήσει. Παρόλο που φέτος θα πάω τρίτη Λυκείου, νομίζω πως η επικείμενη, θα ναι η πιο κουραστική, αλλά και η πιο εποικοδομητική χρονιά. Πλέον τα μαθήματα που κάνουμε αποκτούν μια σχετική εμβάθυνση και γίνονται πιο ενδιαφέροντα. Μην ξεχνάμε πως ο όρος ''σχολείο'' ενέχει ένα σωρό άλλες έννοιες, όπως οι φίλοι, τα ευτράπελα, ακόμα και η πλήξη της καθημερινότητας. Όσον αφορά την παραπαδεία είναι μια θλιβερή και αναπόδραστη πραγματικότητα, δε χρειάζεται όμως, να απαξιώνουμε το σχολείο. Όλοι μας θα έχουμε έστω έναν/μία καθηγητή/καθηγήτρια που πραγματικά αγαπά αυτό που κάνει και προσπαθεί με ζήλο να εμφυσήσει, με όσα μέσα διαθέτει, τη γνώση του, στους μαθητές του/της, που συχνά δεν είναι πολύ δεκτικοί. Φυσικά, το πανεπιστήμιο και η φοιτητική ζωή για πολλούς, και η εργασία για άλλους (αν και δύσκολο στις μέρες μας), αποτελούν τη φυσική συνέχεια των πραγμάτων, αλλά δε χρειάζεται να ανυπομονούμε κιόλας να μπούμε στον κόσμο των ''ενηλίκων''.

:confused: :hehe: :rofl:

:no:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Just a sweetie!!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Marguerite des près αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 348 μηνύματα.
Πρωτη χρονια που δε θα επιστρεψω στο σχολειο απο Σεπτεμβρη και ειναι ακομα λιγο δυσκολο να το συνειδητοποιησω..:P Καλη αρχη σε ολους σας και ευχομαι μια χρονια γεματη επιτυχιες και χαμογελα :) (..και καλη δυναμη κυριως στα παιδια της γ λυκειου :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Θελω να ανοιξουν τα σχολεια. Δεν ξερω αν ειναι τοσο για τις ωρες μαθηματος ή για τις βλακειες που κανουμε σαν ταξη κλπ κλπ κλπ μου ελειψαν ολα <3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
12 :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top